Ljudi šta to činite?, poklonjenje moštima

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ljudi su Bogu sveti kao njegova stvorenja i zivot koji im je podario - a ne mrtvi predmeti - a neki su ljudske zivote oduzimali drugima da bi sacuvali svoje crkveno posudje, kandila, i mrtve kosti u crkvenim sanducima, sto znaci da im je to bilo dragocenije od samog zivota ljudi.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297

klečanje moštima Vasiliju OSTR. Pogledajte prvih nekoliko minuta.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Ljudi su Bogu sveti kao njegova stvorenja i zivot koji im je podario - a ne mrtvi predmeti - a neki su ljudske zivote oduzimali drugima da bi sacuvali svoje crkveno posudje, kandila, i mrtve kosti u crkvenim sanducima, sto znaci da im je to bilo dragocenije od samog zivota ljudi.
Bas sam o ovome raspravljao pre neki dan i svi pravoslavni teolozi ce ti reci da je i jedan ljudski zivot vredniji od svih crkava, ikona i hramova na svetu.Ja se protivim parcanju mostiju ne znam kada je to uslo u crkvu, ali nije ni predanjski ni svetopisamski i odvratno mi je.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
To je onda licemjerno, poglavar SPC bi žrtvovao mladić za svoje hramove i idole u njima. Mošti i jesu vaša realnost, ikone (idoli) šta ti kao pojedinac tu možeš. Ima vas svih možda 10 da se protivite tome. Svako dobije neko svijetlo već ili manje. Ali džabe pričati onima koji su u još većoj zabludi. Ava Zole vjeruje u smrtnu dušu kao i još jedan pravoslavni teolog. Šta su njih dvojica naspram hiljada sveštenika i teologa i monaha. Jer vi možete samo da sebi dodajete sve gore i gore pojave. da to bolje pojasnim ostao vam je paganski duh kod naroda. Samo sa mješavinom.

Lijepo to ovdje objašnjno.

Međutim, pagani su u hrišćanstvu našli samo novi izgovor za svoje staro idolopoklonstvo. Svi oni mehanizmi (ugušivanje nečiste savesti, pobuđivanje fanatizma, površni moralni zahtevi, odricanje od zdravog razuma) zbog kojih smo objasnili da su religiozni ljudi u proseku gori od ateista, sada su nastavili da funkcionišu pod formom hrišćanstva.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Nisu ikone idoli inace ja tvog avatara mogu da anzovem idolom kao i svaku sliku koja postoji, to bi bilo glupo,a toi to radis.SPC nema poglavara, PAtrijarh je lnaj koji iznosi saborske odluke, kao sto drzavu ne voi predsednik tako ni crkvu ne vodi patrijarh.Nema nas deset koji se tome protivimo mi koji se tome protivimo smo vecina, da smo manjina bilo bi rata na Kosovu, a nema ga jer nismo otisli.Mi smo vecina, a ne manjina, a i da jesmo to ne menja cinejnicu da drzimo ono sto je crkva odlucila, ne moze se nesto smatrate crkvenom odlukom i pravicnomako se suprostavlja dogmatima i kanonima.
Ava Zole vjeruje u smrtnu dušu kao i još jedan pravoslavni teolog.
Dusa je po prirodi smrtna jer je stvorena, ali ej po blagodati besmrtna, a blagodat BOzija ne prestaje.Sto ja kazem to pise u dogmatima, uzmi citaj dogmate i kanone ne slusaj sta drugi govore jer su ti drugi cesto bili jeretici kao sto ej bio slucaj sa Svetim maksimom Ispovednikom koji je bio jedini pravolsavni monah na istoku jedini koji je imao sitinu, svi patrijarsi i episkopi su bili jeretici i ovo nije jedini slucaj.
Međutim, pagani su u hrišćanstvu našli samo novi izgovor za svoje staro idolopoklonstvo.
Pogledaj film Agora oji je radio ateista i koji je uradjen na osnovu istorijskih cinjenica i sve ce ti biti jasno.Mogao bi malo da se pozabavis istorijom takodje,a en da verujes ufikcije bez osnove samo zato sto ti odgovaraju.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Cudno je to - da svi govore o ljubavi i radosti - a ljubavi i radosti nigde nema.

To je duhovi paradoks koji se moze objasniti jedino u Isusovim recima "OVI LJUDI USNAMA ME POSTUJU - A SRCE NJIHOVO DALEKO STOJI OD MENE"
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sada neka uporede ova dva komentara - i u onome u kome uoce duhovni prizvuk i koji u njima proizvede emocije koje nagone na ljubav i radost, na osnovu toga neka donesu svoje zakljucke.
 
Natrag
Top