Ljudi šta to činite?, poklonjenje moštima

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
SLAVA PRIPADA JEDINO BOGU:

"Sebe radi, sebe radi učiniću, jer kako bi se hulilo na ime moje? I slave svoje neću dati drugom" ( Isaija 48. 11 )

"Ja sam Gospod, to je ime moje, i slavu svoju neću dati drugom ni hvalu svoju likovima rezanim" ( Isaija 42. 8 )

"Ne nama, Gospode, ne nama, nego imenu svom daj slavu, po milosti svojoj, po istini svojoj" ( psalam 115. 1 )

Amin!
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Upitao bih nešto:
Piše da su haljine prvosveštenika morale biti skinute da sa njima ne posveti narod. Piše da su postavljali razne platnene predmete da sena apostola pređe preko njih i time su isceljivali bolesne.Moje pitanje je koja sila je oživela pokojnika kojeg baciše u Jelisijev grob?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Božija, ali to nema veze sa ovim danas što se radi. Ovo je postao kult mrtvaca. To su lažna čuda.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Upitao bih nešto:
Piše da su haljine prvosveštenika morale biti skinute da sa njima ne posveti narod. Piše da su postavljali razne platnene predmete da sena apostola pređe preko njih i time su isceljivali bolesne.Moje pitanje je koja sila je oživela pokojnika kojeg baciše u Jelisijev grob?

Bozja sila.
Zato i postovanje mostiju nije pogresno..

Božija, ali to nema veze sa ovim danas što se radi. Ovo je postao kult mrtvaca. To su lažna čuda.

Po cemu su to lazna cuda, imas li dokaz?
Vi Bozje delovanje nazivate sotonskim..
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Bozja sila.
Zato i postovanje mostiju nije pogresno..



Po cemu su to lazna cuda, imas li dokaz?
Vi Bozje delovanje nazivate sotonskim..
To je gadost u Božijim očima. To je demonska sila, navodno se izliječe. Manastir Ostrog je postao lijeglo okultizma. Jesu demonska jer Bog osuđuje diranje mrtvaca u religijskom smislu. Osim toga niko ne spominje pogoršanje stanja onih koji su se navodno izliječili, sve je sračunato sa skretanaj pažnje sa Boga na mošti, predmete, "svetu vodicu". itd. Sva čuda koja Bog radi demoni ne mogu, a ova mogu demoni.

Isto kao i silazak ognja u Jerusalimu a u Orkrivnju imamo stih koji govori da to dmoni mogu da izvedu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Još jedna gadost. Petar je opomnuo Kornelija, anđeo Jovana, a oni se klanjaju mrtvim kostima.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Upitao bih nešto:
Piše da su haljine prvosveštenika morale biti skinute da sa njima ne posveti narod. Piše da su postavljali razne platnene predmete da sena apostola pređe preko njih i time su isceljivali bolesne.Moje pitanje je koja sila je oživela pokojnika kojeg baciše u Jelisijev grob?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Eto Taramana je lepo rekao.
Postoje sveti predmeti koji isceljuju, a u kojima je sila Bozja.
Tako je i sa moštima, oni koji su bili Bozji ljudi i nakon smrti ostaje ta sila u telu.
A ne isceljuju predmeti niti kosti, vec Bog kroz njih.
Koliko dokaza vise treba?

Tripo kaze "koji se klanjaju kostima".
Pravi vernik zna da se klanja Bogu a ne mrtvom telu, a sujeverni svašta veruju i na to se ne moze uticati. Crkva ne uci da mi obozavamo kosti ili mrtva tela, vec jedino Boga.
Poklonjenje nije pogresno, možeš se pokloniti i coveku sa ispravnim stavom misli, "naklon i poljubac" be znaci nužno i "obozavanje" vec "iskazivanje poštovanja".
Tako je i danas u nekim kulturama "naklon ustvari pozdrav" u znak postovanja.
Takodje poljubac u ruku svesteniku, je u starih a posebno srpskom narodu znacio "pozdrav i znak postovanja" a ne "znak obozavanja".
Sve vi pogresno tumačite, i prigovarate ni za sta!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Eto Taramana je lepo rekao.
Postoje sveti predmeti koji isceljuju, a u kojima je sila Bozja.
Tako je i sa moštima, oni koji su bili Bozji ljudi i nakon smrti ostaje ta sila u telu.
A ne isceljuju predmeti niti kosti, vec Bog kroz njih.
Koliko dokaza vise treba?

Tripo kaze "koji se klanjaju kostima".
Pravi vernik zna da se klanja Bogu a ne mrtvom telu, a sujeverni svašta veruju i na to se ne moze uticati. Crkva ne uci da mi obozavamo kosti ili mrtva tela, vec jedino Boga.
Poklonjenje nije pogresno, možeš se pokloniti i coveku sa ispravnim stavom misli, "naklon i poljubac" be znaci nužno i "obozavanje" vec "iskazivanje poštovanja".
Tako je i danas u nekim kulturama "naklon ustvari pozdrav" u znak postovanja.
Takodje poljubac u ruku svesteniku, je u starih a posebno srpskom narodu znacio "pozdrav i znak postovanja" a ne "znak obozavanja".
Sve vi pogresno tumačite, i prigovarate ni za sta!

Jevreji nisu od toga pravili kult, nisu im misli bili usmjerene ka predmetima. Ono što vi radite nema veze sa onim što je spomenuto u Bibliji. Jer se niko nije klanjao skutima, kostima. Slučaj iscijeljenja preko kostiju je jedan i jedinstven (tačnije oživljavanje) Bog je samo upotrebio nešto što je bilo najbliže, da je bilo nešto drugo upotrebio bi to. A nije rekao da uzmu te kosti stave ih u crkve i da im se klanjaju i da od toga prave kult.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Jevreji nisu od toga pravili kult, nisu im misli bili usmjerene ka predmetima. Ono što vi radite nema veze sa onim što je spomenuto u Bibliji. Jer se niko nije klanjao skutima, kostima. Slučaj iscijeljenja preko kostiju je jedan i jedinstven (tačnije oživljavanje) Bog je samo upotrebio nešto što je bilo najbliže, da je bilo nešto drugo upotrebio bi to. A nije rekao da uzmu te kosti stave ih u crkve i da im se klanjaju i da od toga prave kult.

Ali su zato nosili ubruse i stavljali na bolesnike i oni su ozdravljali.
Dakle postoje sveti predmeti i ti to ne mozes poreci.
A to sto se klanjaju, niti je kult niti obozavanje, vec se time slavi Bog koji tu silu i dade.
Ti ne mozes dokazati drugacije.
Svako klanjanje zavisi od ''uma osobe'' i kako ona to shvata.

I u starom zavetu se klanjaju Patrijarsi:

''Verom je Jakov umirući blagoslovio svakog Josifovog sina, »I pokloni se duboko preko vrha svoje palice''

''Tada se Abraham dignuo i poklonio stanovnicima te zemlje, sinovima Hetovim''

Prorok Natan se klanja pred Davidom:

''I odmah su javili kralju: “Prorok Natan je ovdje!” I on je došao pred kralja i poklonio se pred njim, licem do zemlje''


Da li su svi ovi ''vrsili obozavanje''?
Da li je kralj bio bog, da li je Josifov sin bio bog?
Da li su za Avrama stanovnici bili bogovi?
NE!

Klanjanje u Bibliji nije pogresno, ako se time misli ''odati postovanje''.
To je ono sto se radi prema mostima, slici ili bilo kojem drugom svetom predmetu.
 
Natrag
Top