Ljudi šta to činite?, poklonjenje moštima

Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
Svi su oni zivi pred Bogom, jer Bog nije Bog mrtvih nego zivih...

A i sto se vi zigate za Pravoslavne svi nose svoj krst...
Samo je tacno ovo sto sam boldovao u citiranom delu.
Pravoslavlje i kult mrtvih ? :) Zanimljiv si ti covek :)
Mrtvi a zivi a ? Mrtvi a svesni ? Mrtvi a cuda cine ? Veoma zanimiljivo...
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Kakav kult pominjes, da se nisi najeo "srpskih banana"...

Smrt ne postoji... Covek ne umire, vec samo prelazi u raj ili pakao, svakome po delima. Da ne pricam u prazno, imas dokaze u Novom zavetu... Gospod je Vaskrsao... Lazar kad napusti ovaj svet ode pravo u narucje andjelima, a bogatas u vecnu muku. Kad je bogatas molio da Lazar samo umoci vrh prsta da mu olaksa muke, dobi odgovor da je primio svoju nagradu u zemaljskom zivotu i da ni on lazaru nikad nista ne ucini. Kada bogatas rece da Lazar sidje na zemlju i da se javi njegovoj braci kako i oni ne bi dospeli u pakao, andjeo mu rece KAD NE POVEROVASE PROROCIMA, NI MOJSIJU, NI JOVANU, NI SVETOM PISMU NECE POVEROVATI NI DA IM NEKO IZ MRTVIH DODJE I RECE IM DA GRESE. Tako i vi ne verujete, jer vam je srce okamenjeno, dokaza na sve strane, ali vi ne verujete i ne biste poverovali i da vam se sam Gospod Hristos javi.
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
434
Daj, molim te, gde si ovo za Lazara našao? Nešto se ne sećam tog dela u Jevandjeljima...
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Jevandjelje po Luki.

Naravno da se ne secas kad citate samo ono sto se vama svidja...
 
Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
Kakav kult pominjes, da se nisi najeo "srpskih banana"...

Smrt ne postoji... Covek ne umire, vec samo prelazi u raj ili pakao, svakome po delima. Da ne pricam u prazno, imas dokaze u Novom zavetu... Gospod je Vaskrsao... Lazar kad napusti ovaj svet ode pravo u narucje andjelima, a bogatas u vecnu muku. Kad je bogatas molio da Lazar samo umoci vrh prsta da mu olaksa muke, dobi odgovor da je primio svoju nagradu u zemaljskom zivotu i da ni on lazaru nikad nista ne ucini. Kada bogatas rece da Lazar sidje na zemlju i da se javi njegovoj braci kako i oni ne bi dospeli u pakao, andjeo mu rece KAD NE POVEROVASE PROROCIMA, NI MOJSIJU, NI JOVANU, NI SVETOM PISMU NECE POVEROVATI NI DA IM NEKO IZ MRTVIH DODJE I RECE IM DA GRESE. Tako i vi ne verujete, jer vam je srce okamenjeno, dokaza na sve strane, ali vi ne verujete i ne biste poverovali i da vam se sam Gospod Hristos javi.
U prici o Lazaru i bogatasu Isus samo prica na osnovu onoga sto su Jevreji toga vremena pogresno verovali. Na osnovu onoga sto su oni verovali, Isus im objasnjava da dzabe traze znak od Njega, jer ako ne veruju Mojsiju i prorocima nece verovati ni Njemu.

- oko 300. godine prvi put je zabelezen slučaj da se hriscani mole za mrtve
- otprilike u isto vreme Crkva otvara svoja vrata za ucenje o besmrtnosti ljudske duse

Dakle, da malo prosirimo pricu...
U Zakonu pise da oni koji promovisu i izazivaju smrt(odpad ljudski,satanisti), treba da budu likvidirani, a njihovi lesevi spaljeni izvan grada na smetlistu ( da ih proguta vatra).
To smetliste izvan grada (Jerusalima), ili "dolina sinova Enomovih" (gehinom ili gehena) je slika buduceg unistenja nepokajanih. usled pogresnog prevoda na grcki, "dobili smo" pakao.
radi se o tome da paganski orijentisani "hriscanski" teolozi, ciji su prevodi prepuni grcke mitologije i drugih paganskih verovanja proglasavaju "hriscanskim".
Ako budes nasao vremena, preporucio bi ti knjigu (evo linka) : Sign In or Sign Up | KeepandShare
Vezano za ovo, obrati paznju na 44. stranu i podnaslov " Sta se dogadja sa covekom kad umre"
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
434
O.K. našao sam. Ali to se odnosi na "ubogog Lazara" a ne "vaskrslog Lazara" i parabola je o bogatstvu kao i o jevrejima koji ne žele da prepoznaju pravog Mesiju.
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Nisam ni pomenuo vaskrslog Lazara, vec da je gospod Vaskrsao.

Da parabola je o bogatstvu i kako bogati prolaze. Ali On nam govori i o postojanju pakla i raja. Druga prica jeste kad su jevreji Gospoda razapeli, pa kad mu razbojnik rece Pomeni me Gospode u carstvu svome, a Gospod mu odgovori da ce jos danas sa Njim u raju biti. Sigurno nece biti mrtav u raju.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Malo ste skrenuli sa teme. Vratite se na priču o temi!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
izvinite momci morate dami objasnite neke reci srpske kao na primer parabola mi u sweckoj neznamo za tu rec ona na swedcki znaci tanjir za satelicku antenu
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Brojevi 6,11Neka svećenik prinese jedno kao žrtvu okajnicu, a drugo kao žrtvu paljenicu, zatim neka nad njim izvrši obred pomirenja zbog ljage kojom se okaljao uz mrtvaca. Toga dana neka posveti svoju glavu;
Brojevi 19,13Tko se dotakne mrtvaca, tijela preminula čovjeka, a ne opere se, oskvrnjuje Jahvino prebivalište. Takav neka se iskorijeni iz Izraela. Budući da vodom za očišćenje nije bio poliven, nečist je; njegova je nečistoća još na njemu.
Brojevi 19,16A na otvorenu polju tko se god dotakne poginuloga od mača, ili mrtvaca, ili ljudskih kostiju, ili groba neka je nečist sedam dana.



Otkrivenje 22,9 I reče mi: gle, nemoj, jer sam i ja sluga kao i ti i braća tvoja proroci i oni koji drže riječi proroštva knjige ove. Bogu se pokloni.
 
Natrag
Top