Ljudi šta to činite?, poklonjenje moštima

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ako Bog cini cuda preko mostiju u Starom Zavetu, onda vi ne mozete tvrditi da nema smisla dodirivati kosti i moliti Boga za pomoc i izlecenje kroz njih!

Dakle ima smisla.

Opet pominjes decji nivo i vredjas, ne mene jel mene bas briga.

Učinio je i kroz magarca pa što niste doveli magarce u crkve.

Dakle ima smisla.

Vidiš da nema.

Opet pominjes decji nivo i vredjas, ne mene jel mene bas briga.

Nije baš da te nije briga, kukao si Ladoik. u PP kako se ružno ophodim prema tebi.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Učinio je i kroz magarca pa što niste doveli magarce u crkve.

Pa moze i kroz magarca , sto da ne?

Vidiš da nema.

Sta ti vredi sto se suprotis?

Pa ti si kao taj tvrdoglavi magarac kog si pomenuo!

Nije baš da te nije briga, kukao si Ladoik. u PP kako se ružno ophodim prema tebi.

Zato sto si prijavio, da sakrijes ukor, zato sam i rekao Laodikeji kakav si.

Prijavljivanje je podlo i nisko.

Nisam mu rekao zato da bi me branio od tebe, ono sto ti mislis, vec da bi te doveo u red, jel si sramota! :)
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Postoji roman "ČARAPE KRALJA PETRA" od Milovana Vitezovića.

U tradicionalnim crkvama je koliko znam dopušteno poklonjenje svemu što ima kultni značaj.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Postoji roman "ČARAPE KRALJA PETRA" od Milovana Vitezovića.

U tradicionalnim crkvama je koliko znam dopušteno poklonjenje svemu što ima kultni značaj.

Klanjaju se ikonama i moštima jer je psihološki to lakše, osjećaju se moćno pred tim. A pred Bogom se čovjek osjeća poniženo. To nije lako.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mislim da se tradicionalne crkve suvise bave sasmima sobom, svojom istorijom, i kulturno nacionalnom bastinom, svojim nacionalnim poreklom, ratovima, vojskovodjama, junacima, carevima, prosvetiteljima, svecima, datumima kada se sta proslavlja iz istorije nacije, td..itd.

Sve sto coveku treba za spasenje postoji vec u bibliji, i na primeru vere biblijskih licnosti covek moze mnogo da se nauci o sluzbi Bogu, i o nepokolebljivom poverenju u njega.
Kao sto i apostoli govore "oni treba da nam budu ugled" za sve sto cinimo, a na prvom mestu Gospod Isus, da zivimo kako je on ziveo.

Sve ostalo nema nikakve svrhe ni vrednosti u svojstvu spasenja, osim u nekom istorijskom smislu, kojim se opet ne treba suvise baviti, ako nije zasnovan na bibliji, i istoriji Hristove crkve, i Bozjem providjenju za spasenje njegovog naroda, i ovog sveta.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Mislim da se tradicionalne crkve suvise bave sasmima sobom, svojom istorijom, i kulturno nacionalnom bastinom, svojim nacionalnim poreklom, ratovima, vojskovodjama, junacima, carevima, prosvetiteljima, svecima, datumima kada se sta proslavlja iz istorije nacije, td..itd.

Pa to je taj širi put, jer kada vidiš u Bibliji nikom od pada u grijeh nije bio ugodan i susret sa Bogom.

Petar je rekao Isusu "Idi od mene jer sa čovjek grešan".

Danilu se nagrdila ljepota, Isaija je zakukao kako je poganih usana, Jovan pao pred Isusom od poniženosti u Otkrivenju, pa ga je Isus digao i ohrabrio.

I brojni drugi primjeri.

Zato oni i idu tamo gdje nema ukora, gdje se laska manama.

Idu svim tim predmetima i ostacima mrtvih, svetoj vodi, soli, uljima itd.

A to je psihološka potreba grešnog srca.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Koliko čovjek treba da isključi razum da se klanja predmetima i moštima, a anđeo ukorio Jovana što mu se poklonio i Petar Kornelija.

Dakle možeš predmetu i ostacima mrtvaca, a ne možeš anđelu i apostolu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Postoji roman "ČARAPE KRALJA PETRA" od Milovana Vitezovića.

U tradicionalnim crkvama je koliko znam dopušteno poklonjenje svemu što ima kultni značaj.

I u bibliji je dozvoljeno!
Ubruse apostola su cak nosili i stavljali na bolesne, a u SZ imas svete predmete, poklonjenje je strahopostovanje, nesto sto vi ne razumete!

Klanjaju se ikonama i moštima jer je psihološki to lakše, osjećaju se moćno pred tim. A pred Bogom se čovjek osjeća poniženo. To nije lako.

Cuj budalastine osecas se mocno pred ikonom?

Covece ikona budi strahopostovanje a ne osecaj nadmoci!

Upravo vama pobudjuju osecaj nadmoci, ponosa i sujete u vasim srcima, kroz muzicki program i harizmaticne propovedi koje deluju inspirativno, i jel vam pricaju kako ste vi bolji od drugih, a svi drugi su pagani i satane!

Mislim da se tradicionalne crkve suvise bave sasmima sobom, svojom istorijom, i kulturno nacionalnom bastinom, svojim nacionalnim poreklom, ratovima, vojskovodjama, junacima, carevima, prosvetiteljima, svecima, datumima kada se sta proslavlja iz istorije nacije, td..itd.

I ja mislim da se vi suvise bavite EGW!

Zato oni i idu tamo gdje nema ukora, gdje se laska manama.

Kako samo lazes da ne osudjujemo greh!

Lazovcino!

Idu svim tim predmetima i ostacima mrtvih, svetoj vodi, soli, uljima itd.

Ma nemoj, a u bibliji kao ne idu svetim predmetima, i kao u bibliji nemas svete predmete.

Kako samo lazes i manipulises!!!

A to je psihološka potreba grešnog srca.

Ta nemoj mi kasti, pa onda je Bog gresnik kad je zapovedio upotrebu svetih predmeta u jevreja!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
I u bibliji je dozvoljeno!
Ubruse apostola su cak nosili i stavljali na bolesne, a u SZ imas svete predmete, poklonjenje je strahopostovanje, nesto sto vi ne razumete!

Još da navedeš primjer klanjanju predmetima u Bibliji. Dakle tvoja priča.

Cuj budalastine osecas se mocno pred ikonom?

Naravno jer te ona ne ukorava za grijeh.

Covece ikona budi strahopostovanje a ne osecaj nadmoci!

Jadna je pobožnost gdje slika ili još nešto vizuelno mora da pobudi pobožnost.

Upravo vama pobudjuju osecaj nadmoci, ponosa i sujete u vasim srcima, kroz muzicki program

Ni u to se ne razumiješ, muzika kod advent. je himnična koja ne pobuđuje to, nego baš takve pjesme slave Boga, dok kod vas etno pjesma uzdiže nacionalni ponos i slavi pravosl. a ne Boga.

To će ti svaki stručnjak za muziku reći.

i harizmaticne propovedi koje deluju inspirativno,

Propov. i treba da djeluje insipirativno i to nije harizmatična jer se u takvim propov. opijaju emocijama, kao i vi u PC atmosferom što je bliže harizmaticima.

i jel vam pricaju kako ste vi bolji od drugih

Baš naprotiv propov. ukoravaju ljude za grijehe.


a svi drugi su pagani i satane!

Statistika je to pokazala, to se odnosi na većinu, naravno ne na sve vas.

I ja mislim da se vi suvise bavite EGW!

A šta je to problem, možeš se baviti Isaijom i Pavlom, a ne možeš njom?

Kako samo lazes da ne osudjujemo greh!

100% znam iz velikog ličnog iskustva. Gdje se priča o precima, ponosu, bitkama onda se pređe na Isusa, licemjerno. Prvi se tucite i borite, a onda ljubi neprijatelje svoje.


Znam da mora iz tebe da ispliva to iz srca.

Ma nemoj, a u bibliji kao ne idu svetim predmetima, i kao u bibliji nemas svete predmete.

Ide se Bogu nije niko predmetima. Predmeti su ukazivali na Isusovu svetu službu. Kod vas ne ukazuju nego ih obožavate. Već sam dao primjer i oborio tvoju nauku tj. tvoj izgovor pa mi njih ne smatramo bogovima.

Kako samo lazes i manipulises!!!

Rekao si mi ne smatramo da je ikona Bog, pa ni prožrdljivci ne smatraju da je trbuh Bog.

Dakle ja svoju nauku imam u Bibliji.

Ta nemoj mi kasti, pa onda je Bog gresnik kad je zapovedio upotrebu svetih predmeta u jevreja!

U koje svrhe, kod vas nije u te svrhe. Čak ni pričest ne ukazuje na Isusa nego je magijski uzimate.
 
Natrag
Top