Ljudi šta to činite?, poklonjenje moštima

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, slobodno se klanjaj svemu i svacemu materijalnom ako te to cini srecnim, ali neka Hristos bude centralna figura tvog spasenja, ne formalno kao neka misao, vec ga primi potpuno, i dozvoli da te promeni.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Mire, slobodno se klanjaj svemu i svacemu materijalnom ako te to cini srecnim, ali neka Hristos bude centralna figura tvog spasenja,

Kako da Isus bude centr. figura kada Mire ne voli ukor, on voli nauku koja mu godi ušima.

Imamo to u Bibliji.

Zato i vole predmete itd. jer ih to ne ukorava za grijeh.

ne formalno kao neka misao,

To rade da umire savjest jer ih Duh Božji osvjedočava da ne drže Zakon.

vec ga primi potpuno, i dozvoli da te promeni.

zato treba da ostrane ono prvo gore.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Kako da Isus bude centr. figura kada Mire ne voli ukor, on voli nauku koja mu godi ušima.

Prihvatam ja ukor mudrih i poboznih ljudi, a ti to nisi. Niti si dokazao svoje tvrdnje. Tako da nemam sta od tebe prihvatiti cak ni pod pretpostavkom da si pogodio nesto..

A upravo ti ne prihvatas ukor, jer me prijavljujes kad te ukoravam!

Nego nije cilj tebi mene ukoriti, tebi je cilj diskreditovsti sagovornika predstavljajuci ga losom osobom.

Mire, slobodno se klanjaj svemu i svacemu materijalnom ako te to cini srecnim, ali neka Hristos bude centralna figura tvog spasenja, ne formalno kao neka misao, vec ga primi potpuno, i dozvoli da te promeni.

Ja se ne klanjam, nemam potrebu, nisam zena kojoj treba slika Isusa da place i da je ljubi.

Ali Bog ne osudjuje takvu , jel ona zna da je njen voljeni Isus na nebu, i ne ljubi samu sliku zbog slike, niti je to idolopoklonstvo..

A vi pricajte sta hocete...
Ti se klanjaj piramidi..
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ni u to se ne razumiješ, muzika kod advent. je himnična koja ne pobuđuje to.. To će ti svaki stručnjak za muziku reći.
Ti ces da mi pricas o muzici, a ja se bavio muzikom, svirao gitaru, radio na tv-u i radiju.

Blage veze nemas!

Upravo vasa muzika podstice uzvisene osecaje kod ljudi, stvara blazenstvo, osecaj prihvacenosti, neba, hipnotise i opusta coveka i daje mu osecaj superiornosti kao da je on Bozji sluga, nesto posebno a nije..

Dakle itekako deluje na covekove osecaje, a ti kazes da ne deluje..

Takva muzika ako daje osecaj uzvisenosti, podstice i sujetu i superiornost. Tipa - Isus je sa tobom, ti si Bozji sluga, a drugi to nisu!

Zato ti ponizavas druge!

Isto tako, poslednjih godina sve je prisutniji Hriscanski rock, sa dolaskom Miroslava Pujica koji je to uveo..

Bas i bubanj ne uticu mnogo na efekat koji se postize melodijama, ali su ga i kod vas uveli da bi pojacali efekat i impresiju koju takva muzika treba da ostavi na slusaoca..

Ti si u crkvi najvise zbog tog performansa i drustva, i ne moras meni da pricas to ja vrlo dobro znam.

Pravoslavna muzika ne radi nista drugo nego sto podstice "strahopostovanje", a gde je strahopostovanje , tu je i "poniznost"!

Vasa muzika, nije takva!

Ona je zamisljena "da podigne na noge" a nasa je zamisljena "da spusti ljude na zemlju"!

Zato ti mrzis takvu muziku, i gadis se na nju, jer si ponosit!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ti ces da mi pricas o muzici, a ja se bavio muzikom, svirao gitaru, radio na tv-u i radiju.

Naravno, jer ne znaš kako muzika djeluje, upravo sam prije dva mejseca završio rad za stručno usavršavanje u kojem se nalazi dejstvo muzike.

Imao sam i muzičko na na Faksu i sada ga predajem djeci.

Blage veze nemas!

Tvoje mišljenje.

Upravo vasa muzika podstice uzvisene osecaje kod ljudi, stvara blazenstvo, osecaj prihvacenosti, neba, hipnotise i opusta coveka i daje mu osecaj superiornosti kao da je on Bozji sluga, nesto posebno a nije..

To sam već objasnio. Kakve veze ima što sviraš gitaru, moje mišljenje je mišljenje stručnjaka. Zato ne lupaj bezveze jer si samo ti tako doživio himničnu muziku. Kod mene je bila pastorova žena univerzitetski prof. klavira.

Pa i treba da podstakne uzvišene osjećaje, neće unižene, ali to nije opijanje nego slavljenje Boga. Kod vas je opijanje emocijama.

Dakle itekako deluje na covekove osecaje, a ti kazes da ne deluje..

U kom smislu. To naravno ne znaš. U onom smislu u kojem ti ti hoćeš predstaviti NE.

Takva muzika ako daje osecaj uzvisenosti, podstice i sujetu i superiornost.

Uzvišenost nema veze sa superriornošću, duhovna uzvišenost koja slavi i usmjerava ljude ka Bogu je dobra.

Isus je sa tobom, ti si Bozji sluga, a drugi to nisu!

Ovaj drugi dio si izmislio.

Zato ti ponizavas druge!

Isto tako, poslednjih godina sve je prisutniji Hriscanski rock, sa dolaskom Miroslava Pujica koji je to uveo..

Tvoju nauku da. To se kod nas ne sluša.

Bas i bubanj ne uticu mnogo na efekat koji se postize melodijama, ali su ga i kod vas uveli da bi pojacali efekat i impresiju koju takva muzika treba da ostavi na slusaoca..

Odg. na prethodni dio.

Ti si u crkvi najvise zbog tog performansa i drustva, i ne moras meni da pricas to ja vrlo dobro znam.

Već sam ti rekao da je to nikakav arg. jer ja sam u PC bio decenijama.

Pravoslavna muzika ne radi nista drugo nego sto podstice "strahopostovanje",

Hrani ljudsku gordost i nacionalnu uzvišenost, a ne Boga. Opija ljude etnosom i ponosom.

a gde je strahopostovanje , tu je i "poniznost"!

Kod vas je fobija od Boga, a ne strahopoštovanje, što se i vidi u lažnoj nauci o vječnom mučenju u paklu.

Vasa muzika, nije takva!

Ona je zamisljena "da podigne na noge" a nasa je zamisljena "da spusti ljude na zemlju"!

To vidimo po rodovima. Nacion. ponos, hvalisavost itd.

Zato ti mrzis takvu muziku, i gadis se na nju, jer si ponosit!

Tvoja riječ.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Sad si i muzicki strucnjak a ja se godinama bavim muzikom :)

To sam već objasnio. Kakve veze ima što sviraš gitaru, moje mišljenje je mišljenje stručnjaka.

Misljenje strucnjaka, koji nema iskustva u muzici, vec teorijsku osnovu :)

Reci mi molim te, koji instrument sviras?
Koliko si godina proveo baveci se muzikom da bi o tome mogao da pricas?

Jedno je teorija, a drugo je praksa!

Zato ne lupaj bezveze jer si samo ti tako doživio himničnu muziku. Kod mene je bila pastorova žena univerzitetski prof. klavira.

Ti lupas , jer si ti tako doziveo pravoslavnu muziku!

Moz misliti, pastorova zena bila kod tebe.
Pa normalno da ona nece pricati istinu o pravoslavnoj muzici!

Ja sviram i klavijature i gitaru, i imam iskustva, ti nemas iskustva u muzici uopste, sad si ti na nekakvom usavrsavanju!?

Sta ti sviras?

Pa i treba da podstakne uzvišene osjećaje, neće unižene, ali to nije opijanje nego slavljenje Boga. Kod vas je opijanje emocijama.

Upravo je suprotno, kod vas je opijanje emocijama!

Normalno je da muzika izaziva emociju, ali je pitanje kakvu izaziva.

Kod nas je to "strahopostovanje i poniznost", a kod vas je "ushicenje" i "atak na emocije"!

Zapravo je to "silovanje emocija"!

Rock muzika koja je takodje prisutna kod vas upravo to cini, da se ljudi "opijaju emocijama"!

Dodaj miziku + harizmaticnog propovednika... i dobices gomilu uplakanih ljudi, koji padaju na kolena "opijeni emocijama", i to je trenutni osecaj koji ih vodi, pa hrle na binu da se krste.

Prisustvovao sam tome.

To je zloupotreba muzike, i "performans"!
To je "atak na emocije" i bukvalno silovanje!

To isto radi sotona, kad muzikom uzrokuje razuzdanost kod ljudi, pa se oni opijaju da cine blud.

To isto vi radite svojom muzikom!

Uzvišenost nema veze sa superriornošću, duhovna uzvišenost koja slavi i usmjerava ljude ka Bogu je dobra.

Svaka muzika koja vrsi "atak na emocije" kao vasa sto radi, je losa muzika!

Ta muzika "siluje emocije", a ona je danas gotovo svuda zastupljena kod vas.

Sto se tice pravoslavne muzike, ona takodje utice na emocije (jer muzika za to i sluzi) , ali pravoslavna je muzika osmisljena tako da izaziva "strahopostovanje" i "osecaj vecnosti". Ona takodje ukazuje na "blizinu smrti i prolaznost".

Ona nije osmisljena da vrsi "atak na emocije'', da izaziva "ekstazu" , da ljudi padaju uplakani kao kod vas, i to pod potpuno suprotnim okolnostima od onih normalnih, jer vi pored toga pravite i "performans"!

satana isto tako zloupotrebljava muziku kao i vi!

Hrani ljudsku gordost i nacionalnu uzvišenost, a ne Boga. Opija ljude etnosom i ponosom.

Nije istina, pravoslavna muzika po svom opisu to ne radi! Ona nije osmisljena da to cini. I to ce ti reci svaki muzicki strucnjak.

Znaci da ti izmisljas!

Kod vas je fobija od Boga, a ne strahopoštovanje, što se i vidi u lažnoj nauci o vječnom mučenju u paklu.

Opet to je tvoj osecaj i tvoje misljenje.
Mozda si ti imao fobiju, pa sad prenosis svoju paranoju na druge!

To vidimo po rodovima. Nacion. ponos, hvalisavost itd.

Ti sve pravoslavce unapred predodredjujes i pravis pokvarenim!

Tako i mene.

To su "predrasude"!!!


To je istina o tebi i tvojoj umisljenosti.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja se ne klanjam nikome, već se molim Bogu jednostavnim rečima, u kleti kod svoje kuće, u prirodi, kada sam u Božjem domu, na svakom mestu.
Meni ne treba idolopoklonička služba, i klanjanje i ljubljenje mrtvim, beživotnim predmetima.

Biblija izričito zabranjuje bilo kakav vid idolopoklonstva, pravljenje slika Boga i andjela sa ljudskim likovima, ili likom životinja, nebeskih tela.. itd..

DRUGA ZAPOVEST - "Ne gradi sebi lika rezana niti kakve slike od onoga što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodi ispod zemlje.
Nemoj im se klanjati niti im služiti, jer sam ja Gospod Bog tvoj, Bog revnitelj, koji pohodim grijehe otačke na sinovima do trećega i do četvrtoga koljena, onijeh koji mrze na mene" ( 2 knjiga Mojsijeva 20. 4 )

OPOMENA PROTIV SLIKA I KIPOVA - "Nemojte graditi sebi idola ni likova rezanijeh, niti stupova podižite, ni kamena sa slikama mećite u svojoj zemlji da mu se klanjate; jer sam ja Gospod Bog vaš" ( 3 knjiga Mojsijeva 26. 1)

NE GRADITI SLIKU BOGA U LIKU ZENE ILI COVEKA - "Onaj dan kad stajaste pred Gospodom Bogom svojim kod Horiva, kad mi Gospod reče: saberi mi narod da im kažem riječi svoje, kojima će se naučiti da me se boje dok su živi na zemlji, i da uče tome i sinove svoje;
Kad pristupiste i stajaste pod gorom, a gora ognjem goraše do samoga neba i bješe na njoj tama i oblak i mrak;
I progovori Gospod k vama isred ognja; glas od riječi čuste, ali osim glasa lika ne vidjeste;
I objavi vam zavjet svoj, koji vam zapovjedi da držite, deset riječi, koje napisa na dvije ploče kamene.
I meni zapovjedi onda Gospod da vas učim uredbama i zakonima da ih tvorite u zemlji u koju idete da je naslijedite.
Zato čuvajte dobro duše svoje; jer ne vidjeste nikakoga lika u onaj dan kad vam govori Gospod na Horivu isred ognja,
Da se ne biste pokvarili i načinili sebi lik rezan ili kaku god sliku od čovjeka ili od žene,
Sliku od kakoga živinčeta koje je na zemlji, ili sliku od kake ptice krilate koja leti ispod neba;
Sliku od čega što puže po zemlji, ili sliku od kake ribe koja je u vodi pod zemljom;
I da ne bi podigavši oči svoje k nebu i vidjevši sunce i mjesec i zvijezde, svu vojsku nebesku, prevario se i klanjao im se. i služio im; jer ih Gospod Bog tvoj dade svijem narodima pod cijelijem nebom" ( 5 Mojsijeva 4. 10-19 )

PROKLETSTVO GRADITELJIMA SLIKA - "Proklet da je čovjek koji bi načinio lik rezan ili liven, stvar gadnu pred Gospodom, djelo ruku umjetničkih, ako bi i na skrivenu mjestu metnuo. A sav narod odgovarajući neka reče: amin" ( 5 Mojsijeva 27. 15 ).

SLIKE NISU NI NA KAKVU KORIST - "Koji grade rezane likove, svi su ništa, i mile stvari njihove ne pomažu ništa, i one su im svjedoci da ne vide i ne razumiju, da bi se posramili.
Ko gradi boga i lije lik, nije ni na kaku korist.
Gle, svi će se drugovi njegovi posramiti, i umjetnici više od drugih ljudi; neka se skupe svi i stanu, biće ih strah i posramiće se svi.
Kovač kliještima radi na živom ugljevlju, i kuje čekićem, i radi snagom svoje ruke, gladuje, te iznemogne, i ne pije vode, te sustane. I
Drvodjelja rasteže vrvcu i bilježi crvenilom, teše i zaokružuje, i načinja kao lik čovječji, kao lijepa čovjeka, da stoji u kući. I
Siječe sebi kedre, i uzima česvinu i hrast ili što je najčvršće među drvljem šumskim; sadi jasen, i od dažda raste.
I biva čovjeku za oganj, i uzme ga, te se grije; upali ga, te peče hljeb; i još gradi od njega boga i klanja mu se; gradi od njega lik rezan, i pada na koljena pred njim.
Polovinu loži na oganj, uz polovinu jede meso ispekavši pečenje, i biva sit, i grije se i govori: aha, ogrijah se, vidjeh oganj.
A od ostatka gradi boga, rezan lik svoj, pada pred njim na koljena i klanja se, i moli mu se i govori: izbavi me, jer si ti bog moj.
Ne znaju, niti razumiju, jer su im oči zaslijepljene da ne vide, i srca, da ne razumiju.
Niti uzimaju na um, nema znanja ni razuma da bi koji rekao: polovinu ovoga spalih na oganj, i na uglju od njega ispekoh hljeb, ispekoh meso i jedoh; i od ostatka eda li ću načiniti gad, i panju drvenom hoću li se klanjati?
Taki se hrani pepelom, prevareno srce zavodi ga da ne može izbaviti duše svoje, niti reći: nije li laž što mi je u desnici" ( knjiga proroka Isaije 44. 9-20 ).

KOJI GRADE LIKOVE POSRAMICE SE - "Oni će se svi postidjeti i posramiti, otići će sa sramotom svikoliki koji grade likove.
A Izrailja će spasti Gospod spasenjem vječnijem, nećete se postidjeti niti ćete se osramotiti dovijeka" ( knjiga proroka Isaije 45. 16-20 ).

NE IZJEDNACITI BOGA SA SLIKOM - "S kim ćete dakle izjednačiti Boga? i kaku ćete mu priliku naći?
Umjetnik lije lik, i zlatar ga pozlaćuje, i verižice srebrne lije.
A ko je siromah, te nema šta prinijeti, bira drvo koje ne trune, i traži vješta umjetnika da načini rezan lik, koji se ne pomiče.
Ne znate li? ne čujete li? ne kazuje li vam se od iskona? ne razumijete li od temelja zemaljskih?
On sjedi nad krugom zemaljskim, i njezini su mu stanovnici kao skakavci; on je razastro nebesa kao platno i razapeo ih kao šator za stan.
On obraća knezove u ništa, sudije zemaljske čini da su kao taština.
Kao da nijesu posađeni ni posijani, i kao da im se stablo nije ukorijenilo u zemlji, čim dune na njih, posahnu, i vihor kao pljevu raznese ih.
S kim ćete me dakle izjednačiti da bih bio kao on? veli sveti.
Podignite gore oči svoje i vidite; ko je to stvorio? ko izvodi vojsku svega toga na broj i zove svako po imenu, i velike radi sile njegove i jake moći ne izostaje nijedno?" ( knjiga proroka Isaije 40. 18-26 ).

BOG NECE DATI SLAVU LIKOVIMA REZANIM - "Ja sam Gospod, to je ime moje, i slave svoje neću dati drugome ni hvale svoje likovima rezanijem" ( knjiga proroka Isaije 42. 8 ).

LIKOVI TASTINA - "vako veli Gospod: ne učite se putu kojim idu narodi, i od znaka nebeskih ne plašite se, jer se od njih plaše narodi.
Jer su uredbe u naroda taština, jer sijeku drvo u šumi, djelo ruku umjetničkih sjekirom;
Srebrom i zlatom ukrašuju ga, klinima i čekićima utvrđuju ga da se ne pomiče;
Stoje pravo kao palme, ne govore; treba ih nositi, jer ne mogu ići; ne boj ih se, jer ne mogu zla učiniti, a ne mogu ni dobra učiniti.
Niko nije kao ti, Gospode; velik si i veliko je ime tvoje u sili" ( knjiga proroka Jeremije 10. 2-6 ).

LIK NISTA NE POMAZE - "Šta pomaže rezan lik što ga izreza umjetnik njegov? šta liven lik i učitelj laži, te se umjetnik uzda u djelo svoje gradeći nijeme idole?
Teško onome koji govori drvetu: preni se! i nijemu kamenu: probudi se! Hoće li on učiti? Eto, obložen je zlatom i srebrom, a nema duha u njemu.
A Gospod je u svetoj crkvi svojoj; muči pred njim, sva zemljo" ( Avakum 2. 18-20 )

BOG MRZI NA LIKOVE KRAJ OLTARA - "Ne sadi luga ni od kakvijeh drveta kod oltara Gospoda Boga svojega, koji načiniš;
I ne podiži nikakoga lika; na to mrzi Gospod Bog tvoj" ( 5 Mojsijeva 16. 21-22 ).

IDOLI DELO RUKU COVECIJIH - "Ne nama, Gospode, ne nama, nego imenu svojemu daj slavu, po milosti svojoj, po istini svojoj.
Zašto da govore narodi: gdje li je Bog njihov?
Bog je naš na nebesima, tvori sve što hoće.
Idoli su njihovi srebro i zlato, djelo ruku čovječijih.
Usta imaju, a ne govore; oči imaju, a ne vide;
Uši imaju, a ne čuju; nozdrve imaju, a ne mirišu;
Ruke imaju, a ne hvataju; noge imaju, a ne hode, i ne puštaju glasa iz grla svojega.
Taki su i oni koji ih grade, i svi koji se uzdaju u njih.
Dome Izrailjev, uzdaj se u Gospoda; on im je pomoć i štit" ( psalam 115. 1-9 ).

BOG NIJE IKONA - "A Pavle stavši nasred Areopaga reče: ljudi Atinjani! po svemu vas vidim da ste vrlo pobožni;
Jer prolazeći i motreći vaše svetinje nađoh oltar na kome bješe napisano: Bogu nepoznatome. Kojega dakle ne znajući poštujete onoga vam ja propovijedam.
Bog koji je stvorio svijet i sve što je u njemu, on budući gospodar neba i zemlje, ne živi u rukotvorenijem crkvama,
Niti prima ugađanja od ruku čovječijeh, kao da bi onome trebalo što koji sam daje svima život i dihanje i sve.
I učinio je da od jedne krvi sav rod čovječij živi po svemu licu zemaljskome, i postavio je naprijed određena vremena i međe njihovoga življenja:
Da traže Gospoda, ne bi li ga barem opipali i našli, premda nije daleko ni od jednoga nas;
Jer kroz njega živimo, i mičemo se, i jesmo; kao što i neki od vašijeh pjevača rekoše: jer smo i rod njegov.
Kad smo dakle rod Božij, ne treba da mislimo da je Božanstvo kao ikone zlatne ili srebrne ili kamene, koje su ljudi majstorski načinili po smišljanju svome.
Ne gledajući dakle Bog na vremena neznanja, sad zapovijeda svima ljudima svuda da se pokaju;
Jer je postavio dan u koji će suditi vasionome svijetu po pravdi preko čovjeka koga odredi, i dade svima vjeru vaskrsnuvši ga iz mrtvijeh" ( dela Apostola 17. 22-31 ).

PROKLETSTVO IDOLOPOKLONICIMA - "Blago onome koji tvori zapovijesti njegove, da im bude vlast na drvo života, i da uđu na vrata u grad.
A napolju su psi i vračari i kurvari i krvnici i idolopoklonici i svaki koji ljubi i čini laž" ( Otkrivenje 22. 14-15 ).


( napomena: Lik rezan-Grcki `Ikonos ).
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Sad si i muzicki strucnjak a ja se godinama bavim muzikom :)

To ne znači ništa i ja se bavim muzikom.

Misljenje strucnjaka, koji nema iskustva u muzici, vec teorijsku osnovu

Univerzit. profesori i psiholozi i psihijatri su to rekli.

Reci mi molim te, koji instrument sviras?

Sintisajzer, sviram djeci jednostavne pjesme, ono što je predviđeno za njih.

Ti lupas , jer si ti tako doziveo pravoslavnu muziku!

Ala lupaš gluposti, još je gore što kažeš da se baviš muzikom. Pa etno muzika ne može da proizvede poniznost, nego ponositost i gordost.

Jedno je teorija, a drugo je praksa!

I praksa je pokazala etno ponos iz etno muzike.

Upravo je suprotno, kod vas je opijanje emocijama!

Tvoja riječ ničim dokazana.

Muzika koja psihicki prazni (kao sto je, na primer, rok muzika) ona otkribva da je covek psihicki napet i da u sebi ima jako unutrasnje nezadovljstvo koje nije uspeo da izrazi kroz destrukciju i zato ima potrebu da se prazni kroz takvu muziku. Da je bez unutrasnjeg nezadovoljstva, ne bi mu trebao spoljni okidac da njegovo izrazavanje, i rok muzika bi mu bila strana, dosadna i agresivna. Muzika koja psihicki opija (skoro sva zabavna muzika) otkriva da covek ima unutrasnje nezadovolljstvo koje zeli da ugusi izaizvanjem osecanja kroz zabavnu muziku. Takav naicn borbe protiv depresije ne uklanja uzrok depresije na nivou motivacije, vec samo njen simptom na nivou osecanja. Prava muzika ne treba da ima funkciju UZROKA srece u coveku (kao sto to pokusava zabavna), niti da ima funkciju POVODA za izrazavanje unutrasnjeg nezadovoljstva (kao sto to ima muzika sa nalagasenim ritmom i izrazenom disharmonijom), vec treba da ima funkciju POVODA za izrazavanje unutrasnje srece i harmonije (ljubavi), a to je muzika himnicnog tipa, kakva se slusala u severnoj Evropi kroz ceo period prosvetiteljstva zapadne civilizacije, sve do pocetka XX veka. Danas nam je ta muzika dosadna jer nemamo u svojim srcima sadrzaj koji bi ona potakla na izrazavanje. Degradiramo se duhovno, pa se degradira i muzika koju slusamo, iz godine u godinu je ta degradacija sve gora, pa sa njom i muzika.

Ti možeš samo da pričaš bezveze, a nigdje nemaš objašnjenja i dokaz.

Kod nas je to "strahopostovanje i poniznost", a kod vas je "ushicenje" i "atak na emocije"!

Baš je to u etno muzici. Ala si ga pogodio.

Zapravo je to "silovanje emocija"!

Oboreno gore.

Rock muzika koja je takodje prisutna kod vas upravo to cini, da se ljudi "opijaju emocijama"!

KOd mene nije.


Dodaj miziku + harizmaticnog propovednika...

ne znaš kako se ponašaju harizma. propovjednici.

Ovo govoriš jer adven. ukoravaju ljude za grijeh, a tebi to smeta. Ili još gore ako nisi osjetio ukor onda ti se čini da je harizma. predavanje tj. propov.

Znači da si formalno išao u crkvu ili ti je smetao ukor.

i dobices gomilu uplakanih ljudi, koji padaju na kolena "opijeni emocijama", i to je trenutni osecaj koji ih vodi, pa hrle na binu da se krste.

To lažeš. Kao is ve ostalo.

Prisustvovao sam tome.

Nikakav argument. Pogotovo kada meni to kažeš.

To je zloupotreba muzike, i "performans"!
To je "atak na emocije" i bukvalno silovanje!

Upravo to radi pravsol. etno muzika. Diže ponos i gordost kod ljudi.

To isto radi sotona, kad muzikom uzrokuje razuzdanost kod ljudi, pa se oni opijaju da cine blud.

Upravo se u PC opijaju emocijama koje demoni stvore u atmosferi velike uzvišenosti i lažne smirenosti.

Svaka muzika koja vrsi "atak na emocije" kao vasa sto radi, je losa muzika!

E svašta, hinična muzika je tebi loša, a etno dobra. E STRUČNJAKU brukaš se samo.

Ta muzika "siluje emocije", a ona je danas gotovo svuda zastupljena kod vas.

Kod vas i atmosf. na službi je opijanje emocijama. Pa to se posebno vidi kada čekate oganj u Jerusalimu, one face ljudi opijenih emocijama ko kod harizmatika.

Sto se tice pravoslavne muzike, ona takodje utice na emocije (jer muzika za to i sluzi) , ali pravoslavna je muzika osmisljena tako da izaziva "strahopostovanje" i "osecaj vecnosti". Ona takodje ukazuje na "blizinu smrti i prolaznost".

Pa pravosl. muzika je kod nas etno muzika. E svašta, etno muzika da strahopoštovanje.

Ona nije osmisljena da vrsi "atak na emocije'', da izaziva "ekstazu" , da ljudi padaju uplakani kao kod vas, i to pod potpuno suprotnim okolnostima od onih normalnih, jer vi pored toga pravite i "performans"!

Pa kod vas sama služba izaziva ekstazu, a da neće muzika.

upload_2017-6-7_16-40-57.jpeg


Što se i vidi po slikama.

Evo jedne pjesme. Koja slavi etnos. Iako piše da slavi Boga.


Ili ova opet etno ponos.


Nije istina, pravoslavna muzika po svom opisu to ne radi! Ona nije osmisljena da to cini. I to ce ti reci svaki muzicki strucnjak.

Koji stručnjak? Ti.

Opet to je tvoj osecaj i tvoje misljenje.
Mozda si ti imao fobiju, pa sad prenosis svoju paranoju na druge!

A ti si imao fromalno shvatanje zakona i nisi imao ličnog iskustva sa Bogom.

Tako si ispunio stih. "Govorih mu velike stvari u Zakonu ali mu se one čine kao nešto tuđe".

Dakle formalno si držao i subotu.

Ti sve pravoslavce unapred predodredjujes i pravis pokvarenim!

Na mnogo pokvaren način razg. i lažeš nigdje nisam rekao da su svi prav. takvi, čak sam više puta istakao većina. Kako si samo pokvaren.

Tako i mene.

To su "predrasude"!!!

Lažeš, nigdje nemaš dokaz. Naprotiv istakao sam da svugdje ima finih ljudi.

To je istina o tebi i tvojoj umisljenosti.

Ja sam dao razuman dokaz.

Potpuno drugi duh je u advent. pjesmama gdje se slavi Bog.

 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Tačno se vidi po melodijama pravi duh Božji.




A vidite ovo, dizanje nacionalnog ponosa.


jer ove pjesme uzdižu pravosl. i naciju a ne Boga.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire priča svašta, jer on je konstantno počeo da vrši zamenu teze.

Muzika upravo treba da podstakne u čoveku duh pokajanja, i da ga privuče Bogu.
Tu su uključene i emocije i osećanja, i poniznost, i krotost, koja se manifestuju u slavljenju..

Pravoslavna muzika je turobna, mračna, jednolična, prazna, koja u sebi ne sadrži nikakve elemente Božanskog delovanja.

Ona upravo sadrži SAMO osećanja, i to mistična, koja u dodiru sa svetlošću i tamom, i enterijerom crkvenih dvorana - stvara osećanja svećanosti, ali nema efekat na dubinu ljudskog bića, niti moć da ga pokrene na istinsko pokajanje i obraćenje, jer kroz nju ne deluje Božji Duh.
Ta osećanja sa izlaskom iz hrama nestaju ili izduvavaju, i čovek se oseća prazan kao što je i bio.

Bahova muzika je više nadahnuta, i može čoveka da pokrene na velika dela.

 
Natrag
Top