Ljudi šta to činite?, poklonjenje moštima

Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
ma kakvu obmanu nesrecnice?takvu sto nad njima leci ljude i utvrdjuje Veru u Boga?pogledaj i ti sta ostane od onih koji samo sluze sa jereticima pa posle reci sta mislis o mostima...i po cemu pljujes...
YouTube - Broadcast Yourself.

Kakve ja bre veze imam sa masonima (satanistima) i ekumenizmom ? I ne zovi me nesrecnikom zato sto sam daleko od nesrecnika.
Prvo procitaj moj stav pa se onda lati tastature ---> http://serbianforum.org/religija/73473-ekumenizam-3.html#post408059
I mani da vrdas levo desno- odgovori mi jasno i na srpskom : " gde pise u bibliji da su neraspadiva tela dela bozija ?"
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
Kakve ja bre veze imam sa masonima (satanistima) i ekumenizmom ? I ne zovi me nesrecnikom zato sto sam daleko od nesrecnika.
Prvo procitaj moj stav pa se onda lati tastature ---> http://serbianforum.org/religija/73473-ekumenizam-3.html#post408059
I mani da vrdas levo desno- odgovori mi jasno i na srpskom : " gde pise u bibliji da su neraspadiva tela dela bozija ?"

pa to je idiotsko pitanje!Bog proslavlja one koji su odrzali veru u Hrista netruleznim mostima i cudotvornim izlecenjima vezanih za njih..ne proslavlja jeretike,sektase i ostale otpadnike od Njega vec samo one koji su odrzali Veru...kakva je to logika?tako ispovedanje vere se naziva farisejstvo....i licemerje...gde je pisalo u Starom Zavetu da se ljudi lece subotom..pa kad je Gospod napadnut od fariseja zbog toga,zar su po tebi oni bili u pravu kad su osudili Gospoda da cini djavolsko delo jer to nigde ne pise u Zakonima Starog Zaveta?Hocete odgovor iz Biblije na to sto laprdate?onda je odgovor bas to...

10. И гле, човек беше ту с руком сувом; и запиташе Га говорећи: Ваља ли у суботу лечити? Да би Га окривили.
Лука 13:14, Лука 14:3, Јован 9:16


11. А Он рече им: Који је међу вама човек који има овцу једну па ако она у суботу упадне у јаму неће је узети и извадити?
2 Мој. 23:4, 5 Мој. 22:4, Лука 13:15

12. А колико је човек претежнији од овце? Дакле ваља у суботу добро чинити.

13. Тада рече човеку: Пружи руку своју. И пружи. И постаде здрава као и друга.

14. А фарисеји изишавши начинише веће о Њему како би Га погубили. Но Исус дознавши то уклони се оданде.
Мар. 3:6, Лука 6:11, Јован 10:39, Јован 11:53


15. И за Њим идоше људи многи, и исцели их све.
Псал. 139:2, Мар. 3:7, Јевр. 4:13

16. И запрети им да Га не разглашују:

17. Да се збуде шта је казао Исаија пророк говорећи:

18. Гле, слуга мој, кога сам изабрао, љубазни мој, који је по вољи душе моје: метнућу дух свој на Њега, и суд незнабошцима јавиће.
Иса. 11:2, Иса. 42:1, Иса. 52:13, Иса. 53:11, Иса. 61:1, Мат. 3:16, Лука 3:22, Јован 17:1


19. Неће се свађати ни викати, нити ће чути ко по распутицама глас Његов.

20. Трску стучену неће преломити и свештило запаљено неће угасити док правда не одржи победу.
Иса. 40:11, Плач 3:31, Лука 4:18

21. И у име Његово уздаће се народи.

22. Тада доведоше к Њему беснога који беше нем и слеп; и исцели га да неми и слепи стаде говорити и гледати.
Мар. 3:11, Лука 11:14


23. И дивљаху се сви људи говорећи: Није ли ово Христос, син Давидов?
Јован 4:29, Рим. 9:5

24. А фарисеји чувши то рекоше: Овај другачије не изгони ђавола до помоћу Веелзевула кнеза ђаволског.
Мар. 3:22


25. А Исус знајући мисли њихове рече им: Свако царство које се раздели само по себи, опустеће; и сваки град или дом који се раздели сам по себи, пропашће.
Мат. 9:4, Мар. 3:23, Лука 11:17, Јован 2:25, Гал. 5:15, Откр. 2:23

26. И ако сотона сотону изгони, сам по себи разделио се; како ће дакле остати царство његово?

27. И ако ја помоћу Веелзевула изгоним ђаволе, синови ваши чијом помоћу изгоне? Зато ће вам они бити судије.

28. А ако ли ја Духом Божијим изгоним ђаволе, дакле је дошло к вама царство небеско.

Дан. 2:44, Дан. 7:14, Лука 1:33, Лука 11:20, Јевр. 12:28


29. Или како може ко ући у кућу јакога и покућство његово отети, ако најпре не свеже јакога? И онда ће кућу његову опленити.
Иса. 49:24

30. Који није са мном, против мене је; и који не сабира са мном, просипа.

31. Зато вам кажем: сваки грех и хула опростиће се људима; а на Духа Светог хула неће се опростити људима.
Мар. 3:28, Лука 12:10, Дела 7:51, Јевр. 6:4, Јевр. 10:26, 1 Јов. 5:16


32. И ако ко рече реч на Сина човечијег, опростиће му се; а који рече реч на Духа Светог, неће му се опростити ни на овом свету ни на оном.
Мат. 11:19, Мат. 13:55, Јован 7:12, 1 Тим. 1:13

33. Или усадите дрво добро, и род његов биће добар; или усадите дрво зло, и род његов зао биће; јер се по роду дрво познаје.
Мат. 7:17, Лука 6:43, Лука 6:44


34. Породи аспидини! Како можете добро говорити, кад сте зли? Јер уста говоре од сувишка срца.
Мат. 3:7, Мат. 23:33, Лука 3:7, Лука 6:45, Јован 8:44, 1 Јов. 3:10

35. Добар човек из добре клети износи добро; а зао човек из зле клети износи зло.
Приче 4:24, Приче 16:23, Иса. 32:6


36. А ја вам кажем да ће за сваку празну реч коју кажу људи дати одговор у дан страшног суда.

Matej 12;10-36
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
Auuuuu sta ti napisao u odbranu neraspadivosti pokojnika ... ccc
Uporedjujes Boga koji je sisao na zemlju sa ovim pokojnicima cija su tela neraspadiva ?
Zanimliv si ti covek zaista ....
PS: sta ti ono rece, sta si imao iz iz srpskog u oblasti analiza pesama ? :)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
Auuuuu sta ti napisao u odbranu neraspadivosti pokojnika ... ccc
Uporedjujes Boga koji je sisao na zemlju sa ovim pokojnicima cija su tela neraspadiva ?
Zanimliv si ti covek zaista ....
PS: sta ti ono rece, sta si imao iz iz srpskog u oblasti analiza pesama ? :)

dzaba gluvom govoriti,zaista...ma radite sta hocete....
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Jurivaka, secas se ovoga ? --> http://serbianforum.org/religija/121633-religija-rasprave-o-nedoumicama-2.html (deo koji govori o stanju prepotopa)
U Bibliji stoji da su stradali zato sto" nisu zeleli da znaju"
Znaci, imali su gde da cuju, gre da procitaju, gde da debatuju i uvere se u svoje istine i obmane, ali jednostavno nisu zeleli.
Danas je stanje istovetno.
Da bi razumeo i verovao u postojanje Sotone, moras verovati u postojanje Tvorca. Ti ne verujes u postojanje Boga i svako ko pokusa da ti isprica pricu o Sotoni upada u besmisao.
AKo zelis da pocnemo od pocetka o Bogu, stvaranju, svetu i ljudima, reci pa da to uradimo.
ja cu da budem prestavnik teizma i kreacionizma a ti evo budi prestavnik ateista i evolucionista.
Ako je potrebno mesec dana da pisemo - pisacemo. Od prvog nastanka pa do II dolaska Isusa Hristosa. Ako se slozis - ok, otvoricemo novu temu i samo mi bez raznoraznih upadica. Ako imas u okruzenju jaceg ateistu daj ga :)
Toliko o Sotoni a sad reci sta mislis o neraspadivim mostima ? :)
Zaista nemam volje upuštati se u takvu priču, tim prije, što i ti i mnogi kao ti, udaviste citatima iz svetih knjiga. Bilo šta što želiš da opovrgneš, možeš lako to uraditi tim citatima. Ima ih za sve potrebe! Stvar je, međutim, u tome, što je to za tebe istina a za mene nije. Ja bih rado sa tobom i drugima razmjenjivao mišljenja o duhovnom i svetovnom, ali kada bi se vi ograničili na sopstvenu logiku i razum. Npr. u našoj rasparavi na koju me podsjećaš linkom, na moje pitanje o potopu, ti mi odgovaraš citatima iz poslanice sv.Petra i komentarima te poslanice. Nemam ja namjeru da se borim sa vjetrenjačama, kao Don Kihot.
 
Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
dzaba gluvom govoriti,zaista...ma radite sta hocete....
pa brate Srbine reci gde je tu logika ?????
ja te pitah gde ima u Bozijoj reci neraspadiva tela upokojenih a ti mi dajes uporedbu sa Isusom !!!
Da li je to normalno reci mi ljuim te u ime tvoje...
Daj saberi se covece!!!!
Veza sa Bogom je u tebi klimakao kao detinji mlecni zub...
Daj da cinjenicno sagledamo stvari. ja ne zelim tebi zlo kao ni ti meni . OK! To nam je jasno ...
Ajde daj jednu cinjenicu koja govori da je cobi63 i ja ne govorimo istinu i da smo u zabludi !
Ne zelim da slusam sta svestenstvo kaze vec sta BOG kaze.
Nadji u Bibliji to i od mene imas sta god pozelis !

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Zaista nemam volje upuštati se u takvu priču, tim prije, što i ti i mnogi kao ti, udaviste citatima iz svetih knjiga. Bilo šta što želiš da opovrgneš, možeš lako to uraditi tim citatima. Ima ih za sve potrebe! Stvar je, međutim, u tome, što je to za tebe istina a za mene nije. Ja bih rado sa tobom i drugima razmjenjivao mišljenja o duhovnom i svetovnom, ali kada bi se vi ograničili na sopstvenu logiku i razum. Npr. u našoj rasparavi na koju me podsjećaš linkom, na moje pitanje o potopu, ti mi odgovaraš citatima iz poslanice sv.Petra i komentarima te poslanice. Nemam ja namjeru da se borim sa vjetrenjačama, kao Don Kihot.
Daj molim te... to nije pravo sto pishesh...
Ako neko ovde ne koristi citate iz Biblije onda sam to ja.
Onaj Biblijski citat je 5% kompletnog teksta. Ni ja nisam za to da se malo malo pa citira Biblija ne bi li se nesto objasnilo vezano za kreacionizam ali ako se radi o teoloskoj raspravi onda se to mora raditi zbog svakojakih tumacenja.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Hahahaha domicus stvarno si smesan... Zasto je Gospod pricao nego da bi ucili od Njega, ako postujemo sto saznadosmo od Njega zasto nebi postovali i ovo
26. И ако сотона сотону изгони, сам по себи разделио се; како ће дакле остати царство његово?
27. И ако ја помоћу Веелзевула изгоним ђаволе, синови ваши чијом помоћу изгоне? Зато ће вам они бити судије.
Znaci, ako imamo Sveca sa netruleznim mostima i on isceljuje, znaci da je on od Boga, jer je Rekao da sotona sotonu nece izgoniti.

Jeremijabg svaka cast.
 
Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
Hahahaha domicus stvarno si smesan... Zasto je Gospod pricao nego da bi ucili od Njega, ako postujemo sto saznadosmo od Njega zasto nebi postovali i ovo

Znaci, ako imamo Sveca sa netruleznim mostima i on isceljuje, znaci da je on od Boga, jer je Rekao da sotona sotonu nece izgoniti.

Jeremijabg svaka cast.
Zao mi je sto tako mislis , razumes Bibliju i pises.
1. Sotona je samoljubiv i briga ga za zrtve!
2. Od samog Edena obmanjuje i laze
3. Sotona se uz pomoc njegovih demona poigrava sa ljudima misleci da je TO nesto od Boga samog dato.
4. Samo Bog moze da unisti ( kako unisti- tako i stvori ) prema tome, ako neki od njegove bratije posedne coveka radi zablude ljudi da ce ih nesto sto je protivno Bozijim recima "spasiti" i time iskriviti njegove reci i napraviti ga na nesavrsenog i lazova, to ce i uraditi, bez da stradaju. ( a stradace oni... kao i obmanuti kad dodje dan za to.. ali ne od Sotone vec od onoga koji ih je sve i stvorio)
Stavio vam je garavi "naucare" na oci te ne date videti zablude i lazi koje su ocigledne!
Znas da je Bogu GAD onaj koji zna reci njegove a radi suprotno tome.
Razmisli se dobro bratjala moj zabludeli ...
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Domicus evo za tebe par pitanja, ali pre toga jedan uvod:

Koliko ima trenutno monaha u Srbiji, ja mislim negde oko 2000? Koliko ih je bilo do sada u zemlji Srbiji?-Ja mislim na desetine hiljada. Koliko ih ima i koliko ih je bilo u Rusiji i Jerusalimu i ostalim patrijarsijama pre nego sto su postale ekumenisticke? Jednom recju mnoooogoooooo. E sad zamisli koliko su se puta ti monasi pomolili Gospodu Bogu za zivota, da ne pricam koliko su puta bili na molitvi vise od 2-3 monaha?!-o broju molitvi upucenih Gospodu samo od njih ne treba uoste govoriti. Sad da vidimo kakvi su Sveti monasi bili pre nego sto im telo postade ne trulezno:Oni su bili medju najvecim u svom vremenu (kad kazem najveci msm u duhovnom smislu), oni su bili ljudi koji su za zivota neumorno i sa osmehom ispovedali veru u Hrista, oni su ljudi koji su postradali bas kao i sam Gospod zbog istine koje su govorili, a narod nije poverovao (naravno monasi su stradali i zbog vere u Gospoda Hrista, a Gospod znamo zbog cega i koga je stradao), oni su ljudi koji su sledili Rec Gospodnju, oni su ljudi koji daju potvrdu da i u nase vreme moze da se zivi onako kako nam je Gospod zapovedio, a Gospod nam daje potvrdu da ih je Blagoslovio onog trenutka kad su istrajali tako sto im podari netrulezne mosti, ali opet ne radi njih, jer njima je ime upisano u knjigu, vec radi nas i naseg spasenja.

Ti kazes da je to, sataninih ruku delo, Ja tebe pitam zasto bi Bog dozvolio da se sa telima posle smrti ovakvih ljudi satana tako "poigrava" i sto je jos cudnije ti tvrdis da isceljenja koja ti Svetitelji daju su od satane wacko2. E sad da li znas ijednu osobu koja je dozivela ta isceljenja? Ako znas pitaj kakvim su zivotom ziveli pre isceljenja (zasto bi im satana davao lek kad su duhovno vec umrtvljeni), a kakvim potom i koliko se ljudi oko njih vratilo veri posle isceljenja. A, ako ne znas nikog evo da ti ja kazem koji su to ljudi, to su obicno preljubnici, oni koji konzumiraju DUVAN ili razne vrste droga, zene koje abortiraju i muskarci koji su ih na to nagovorili, koji su cinili smrtne grehe a nikad se nisu pokajali i sl. uglavnom ljudi koji su bili jako gresni i usled takvog pada u greh gospod pusta bolest, takvi ljudi uvek prvo se obracaju lekaru i kada vide da nema pomoci mnogi pocnu da traze dusevni lek, da bar dusu spasu, ali kako Gospod uvek daje vise ti ljudi dobijaju isceljenja, jer su istrajali i, jer su trazili, pa pored duhovnog obnavljanja Gospod im da i telesno ozdravlenje i tako posle svojim primerom vrate druge ljude oko sebe veri. Iz ove price jasno je da satane nema nikakve koristi od svega ovoga i zbog toga on nikako ne moze da ucestvuje u daru netruleznih mosti.

E sad dezert:Ako ti je i dalje misljenje da netrulezne mosti nisu od Boga, ja te pitam zasto bi Gospod dozvolio da onaj koji Ga je krstio ima netrulezne mosti, zar bi dozvoli da onom decaku Svetom Stanku (16 godina) posto ne izdade Bracu u Hristu turcima sotona dira po mostima ili Sv. Vasiliju Ostroskom ili Svetom Savi koji prevede preko mosta toliko dusa Hrstu i td... (Mogu ja jos da nabrajam dosta, nego mi se ovi primeri cine najpoznatijim).

Ocekujem da tvoj odgovror bude iz tvoje glave odnosno da sam ti razmislis i nemoj ni slucajno da mi trazis dokaze iz Biblije, jer jeremijabg ih je dao sasvim dovoljno.

SVAKO DOBRO.
 
Natrag
Top