Ljudi šta to činite?, poklonjenje moštima

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Vidis Jeremija,ono sto ti je u srcu to i izlazi iz tvojih usta,jer Biblija kaze,mnostvo reci ne biva bez greha i reci izlaze od suviska srca,tako da koliko god ti tvrdio da nikoga ne mrzis,budi posten prema samom sebi nemoj da sam sebe obmanjujes.
Drugo,vidis problem je u tome sto ti kazes da mosti NISU izmisljene,a istorija kaze drugacije
"Kult moštiju svetaca i bogougodnika,koji se rodio na Istoku na početku srednjeg veka,stiče na Zapadu ogromnu popularnost.Iako su crkveni autori sa neodobravanjem gledali na klanjanje ostacima svetaca,smatrajući da je to idolopoklonstvo,u praksi crkva ga je podsticala:s jedne stane,ona nije imala snage da se suprotstavlja njegovom stihijskom širenju,s druge-koristila ga je u cilju vlastite ideološke i materijalne koristi."Aron Gurčevič:problemi narodne kulture u srednjem veku,Grafos,Beograd1987,p.79.
u tome i jeste problem sto imamo istorijsku potvrdu da to NIJE Bozje delo,ako i za mnoge druge stvaru u Pravoslavlju i ti sada podrugljivo to prenebregavas i smejes se istoriji.Ja nemam problema sa time,ali postavi JEDNE arsine,da li je istorija merodavna ili nije.Kako god okrenes bices u problemu,jer sve ono sto tvrdite se bazira na nekim istorijskim cinjenicama.I ako imate u crkvi stare dokuemnte iz recimo 15.veka oni su istorjiski dokaz,da su isti obredi bili tada i sada,ali ne mozes separacijski da posmatras istoriju ovo mi odgovara a ovome cu da se smejem,to je da ne upotrebim neku tezu recali vise nego neozbiljno
 
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
[Necovecnost se odnosi na ono " vasi " se raspadaju i smrde a nasi ljudi koji su bili na Bozijem putu nakon upokojenja ne trule i mirisu. I na kraju ono "kiselo grozdje" kao " ja to necu zato sto ne mogu da imam" :dntknw: Vasi i nasi... glupost! Svi smo braca i sestre!

pa ja ne mrzim ljude nego laz..a jeres jeste LAZ!utvrdjivanje ljudi u lazi titranjem da jeres ne postoji jeste ucestvovanje u obmani koja ih vodi stradanju a ne ljubav.a i Biblija nalaze da se toga klonimo....a nepostojanje mostiju kod jeretika je nacin na koji i Bog to potvrdjuje...

10. Човека јеретика по првом и другом саветовању клони се,
Мат. 18:17, 2 Кор. 13:2, 2 Јов. 1:10


11. Знајући да се такав изопачио, и греши, и сам је себе осудио.(Titu 3;10,11)
pusti ti te prazne filozofije...
Isus je rekao :" sad znate, idite i prenesite ostalima moje reci"
Kakav bi covek bio kad bi gledao sestru i brata kako krecu zivotnom stranputicom bez da razgovaram sa njima i pokusam da im objasnim da to nije pravi put za njih i gde ce ih odvesti taj put.

Molim te, reci mi da citas Bibliju.
Ako je citas pronadji mi gde se to spominju netrulezna tela, mirotocive ikone ,sta Gospod kaze za ikone i kipove, slavljenje svetaca, koji su to sveti i videces o cemu se radi i cija su to posla.


BEZBROJNA izlecenja ljudi ti dovoljno govore cije su delo cudotvorne netrulezne mosti...ili hoces da kazes da satana moze naciniti i cini netruleznima mosti ljudi koji su verovali u Hrista i na njima leci ljude...!?!?prvu ikonu je napravio jevandjelist Luka i dobioo blagoslov od Presvete Bogorodice za to...
Jevanelist Luka
DOBROTOLjUBLjE – TOM IV � DUHOVNA RIZNICA SVETOG PRAVOSLAVLJA

ajde sad ti meni reci gde je receno da ce neki cica biti"nepogresivi zamenik Boga na zemlji" (papa) kao i sve ostale nebuloze katolicke crkve i svih ostalih jeresi kasnije proizaslih iz te papske jeresi(medju kojima je i cobijeva iako nikad javno ne sme da kaze koja je tacno)...usput,do novog zaveta nije ni bilo onih koji veruju u Hrista i OPRANIH OD PRARODITELJSKOG GREHA pa ih Bog nije ni mogao proslavljati...

U Starom Zavetu treba razumeti sve bas onako kako pise. Znaci bukvalno.
Novi Zavet isto, osim pojedinih delova gde Bog Sin objasnjava pojedinim nevernicima sta i kako, izrazavajuci se pritom alegoricki, ne bi li im se "problizio" njihovom nacinu razmisljanja da bolje razumeju.

Tumacenje Svetog Pisma svojim sopstvenim razumom je najsigurniji put da se upadne u prelest..pa sve jeresi sveta su nastale tako..zato i postoji strogo kanonima odredjeno ispovedanje Vere...da ne bi svaka dileja mogao ljudima reci:e nije tako vec ovako...i tako ljude odvoditi u propast....ali za pocetak slusanja sta Crkva kaze covek moraq prvo da pocne da se bori sa tim satanskim grehom gordosti i neposlusnosti i POSLUSA...pa tek posle uokviren ucenjem Crkve nastavis sa citanjem Pisma cije ce ti se reci sve vise duhovno objasnjavati a ne pukom logikom...pricali smo vec o ovome...

da,pise da ce veliko otpadnistvo od Crkve biti...a zamisli tek sto je mnogo onih koji nikad nisu ni bili u Crkvi Hristovoj....
15. Ако ли ти сагреши брат твој, иди и покарај га међу собом и њим самим; ако те послуша, добио си брата свог.
3 Мој. 19:17, Приче 25:9, Лука 17:3, Јаков 5:20, 1 Пет. 3:1


16. Ако ли те не послуша, узми са собом још једног или двојицу да све речи остану на устима два или три сведока.
4 Мој. 35:30, 5 Мој. 17:6, Јован 8:17, 2 Кор. 13:1, Јевр. 10:28, 1 Јов. 5:7, Откр. 11:3


17. Ако ли њих не послуша, кажи цркви; а ако ли не послуша ни цркву, да ти буде као незнабожац и цариник.
Рим. 16:17, 1 Кор. 5:9, 1 Тим. 5:20, 2 Јов. 1:10


18. Јер вам кажем заиста: шта год свежете на земљи биће свезано на небу, и шта год разрешите на земљи биће разрешено на небу.
Matej 18;14-18
[/B]
Zato nam je sve lepo u Bibliji dao.
Dao je odgovore na sva pitanja.

Ko je stvorio sve oko nas?
Ko smo mi ?
Kako smo nastali?
Koja je nasa uloga ?
Zasto umiremo?
Kako da resimo problem smrti?
Ko je Sotona i zasto je odbacen iz carstva nebeskog?
da,sve nam je dao...i osnovao je svoju Crkvu koju ni vrata pakla nece savladati...ali je i rekao da je pitanje da li ce nekoga zateci u Veri kad opet dodje...sto znaci da ova "ujedinjavanja" u jeresima i lazima sigurno nisu Njegova...vec satanina...

[
B]Dalje nas upozorava i daje nam uputstvo kako da se ponovo sjedinimo sa njim odgovorima na pitanja :[/B]
Kako da zivimo bez bolesti? ( fizickih i mentalnih )
Kako da stvorimo porodicu i zivimo u ljubavi i skladu sa zenom?
kako da vaspitavamo decu?
Kako da stvorimo DOBRE ljude ?
Kako da ne podlegnemo lazima Sotonskim ?
Cime se sve sluzi?
mi treba da se PREOBRAZIMO Hristom a ne sjedinimo...jer ako se sjedinjavamo to onda znaci da smatramo da smo jednaki sa njim a ne da je samo On Bog...
jer on je dosao da nas oslobodi od grehovnog stanja u kome su svi ljudi jos od Pada otkupljivanjem nasih grehova...i dajuci nam mogucnost "ozdravljenja" putm Pokajanja,Krstenja,.... i povratka Bogu Ocu...
34. Не мислите да сам ја дошао да донесем мир на земљу; нисам дошао да донесем мир него мач.
Лука 12:51, Откр. 6:4

35. Јер сам дошао да раставим човека од оца његовог и кћер од матере њене и снаху од свекрве њене:
Мих. 7:6, Мат. 24:10, Мар. 13:12


36. И непријатељи човеку постаће домашњи његови.

37. Који љуби оца или матер већма него мене, није мене достојан; и који љуби сина или кћер већма него мене, није мене достојан.
Мар. 1:20

38. И који не узме крст свој и не пође за мном, није мене достојан.

39. Који чува душу своју, изгубиће је; а који изгуби душу своју мене ради, наћи ће је.
Matej 10;34-39
Sve nam je dato jeremijabg, samo retko ko to cita :vorred:

a i ko cita,neretko sam po svojoj pameti tumaci...bez slusanja Crkve i Svetih Otaca Crkve
Objasnio je da ce Sotona ciniti cuda i da ce ljudi misliti " ovo je nas Tvorac, ovo je nas Bog".

Kako da znamo sta je od Boga stvarno a sta Sotonska podmetacina ?
Lako. Sve nam je takstativno Tvorac rekao. Sta je radio, kako je radio i sta ce uraditi!
Da se prepoznati.
Znas onu pricu o potopu i razlog zasto je nastao.
Tamo lepo kaze " NISU ZELELI da znaju " a pruzeno im je. Otuda nesreca i djavolja vladavina... sorry
[/QUOTE]


budi siguran da samo svojom pamecu ne mozes znati sta je sotonina podmetacina...vec jedino Bozjom pomocu...jer satana postoji pre ljudi i zna sve fore...sve cega nismo nio svesni...a cena za verovanje njemu je strasna...to smo valjda naucili od Adama i Eve......a imas jos jednu stvar na koju je Gospod upozorio:
21. А овај се род изгони само молитвом и постом.Matej 17;21
pa ti vidi slusas li Gospoda u ovome...bez nekih velikih filozofija...usput-u Pravoslavnoj Crkvi imas oko 200 dana posta godisnje dok to u katolickoj postoji jos samo (mozda) na "veliki petak"(koji oni inace slave,zahvaljujuci jos jednoj "papinoj pameti",na dan kad se nije ni dogodio...ali vazno da je "astronomski precizan")...dakle u pogresan dan i u obliku statisticke greske...ove ostale jeresi ne znaju ni sta je to...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Dakle Jeremija ipak sam bio u pravu,ti si nazalost teoloski NEOBRAZOVAN,ba svakoj temi svuda gde sam ti postavljao pitanja postavljao si iste textove za odgovor i upravo sada potvrdjujes dvostruke arsine koje koristis.Citiras Bibliju,lepo i trebas da je citiras.E sada nam je isto tako citiraj da su istorijski izvestaji lazni o poreklu mostiju i njome nam potvrdi mosti u Bibliji,u Novom zavetu,od Hrista do Apostola i onda cemo lako nzati koje ovde jeretik zar ne?Nije dovoljno reci e to je jeres jer ja tako kazem to sam ti vise puta naglasio cini mi se u ranijim diskusijama.
Drugo ne znam u kom si to tripu po pitanju katolika i Pape,valjda verovatno od neznanja i neobrazovanja cisto da kazes nesto sto ima logike samo u tvojoj glavi.Vidis moja crkva NIJE clan ekumnskog saveza niti je moj poglavar razgovarao i pregovara i pozivao Papu da dodje.Tvoj JESTE.U mom Nisu na brdu Vinik,vec je dobijen tender gradice se KATOLICKI KRST visine 80m u susret Papinom dolasku u Nis 2013.godine.Dakle,ko podrzava Papu,moje ili tvoja crkva?stvar je vrlo prosta,cak i za decu a kamo li za odraslog coveka
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
Dakle Jeremija ipak sam bio u pravu,ti si nazalost teoloski NEOBRAZOVAN,ba svakoj temi svuda gde sam ti postavljao pitanja postavljao si iste textove za odgovor i upravo sada potvrdjujes dvostruke arsine koje koristis.Citiras Bibliju,lepo i trebas da je citiras.E sada nam je isto tako citiraj da su istorijski izvestaji lazni o poreklu mostiju i njome nam potvrdi mosti u Bibliji,u Novom zavetu,od Hrista do Apostola i onda cemo lako nzati koje ovde jeretik zar ne?Nije dovoljno reci e to je jeres jer ja tako kazem to sam ti vise puta naglasio cini mi se u ranijim diskusijama.
kao i obicno,odgovaras na post koji nije namenjen tebi..i to cak i ne odgovaras vec kao i obicno samo lupas nove etikete..postovi se ponavljasju jer se ni reci iz Biblije ne menjaju...dakle-jeres je pogubna..tacka....i ajde vise,koja je to tvoja crkva kad si je vec pomenuo?nikako da dobijem odgovor...cas se radujes sto ce papa doci,cas ga zoves svetim ocem,sad kazes da nemas veze sa njim...sto je toliko tesko prevaliti u kojoj si "crkvi"?i objasni kad je i (ako je ikad pomenes)-gde se u bibliji pominje da ce Hristova Crkva biti oformljena 15 vekova posle Hrista(posto predpostavljam da si u nekoj oj jeresi otpalih od katolicke jeresi ili mozda jos gore-neka nova "hriscanska crkva"-sekta dvadesetog veka...a ima ih ko kusih pasa...uzgred,kad vec ne shvatate da niko osim Boga ne moze tvar napraviti netruleznom,bar probajte da se cuvate pljuvanja po tome....jer ako ga je Bog proslavio a ti pljujes po njemu-kakva li tebi plata sleduje za to...ili ti tvrdis da je to delo necastivog?
Drugo ne znam u kom si to tripu po pitanju katolika i Pape,valjda verovatno od neznanja i neobrazovanja cisto da kazes nesto sto ima logike samo u tvojoj glavi.Vidis moja crkva NIJE clan ekumnskog saveza niti je moj poglavar razgovarao i pregovara i pozivao Papu da dodje.Tvoj JESTE.U mom Nisu na brdu Vinik,vec je dobijen tender gradice se KATOLICKI KRST visine 80m u susret Papinom dolasku u Nis 2013.godine.Dakle,ko podrzava Papu,moje ili tvoja crkva?stvar je vrlo prosta,cak i za decu a kamo li za odraslog coveka[/]

mislis SPC zove papu da dodje?a ko kaze da smatram da je ona jos uvek pravoslavna?i ko kaze da sam ja u SPC?i ne kaze se katolicki vec latinski krst...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Pametnom i jedno dosta.Dakle Bibijiske dokaze da je Bog ucinio mosti,ili vise ne spamuj temu svojim biserima
 
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
E=cobi63;416870]Pametnom i jedno dosta.Dakle Bibijiske dokaze da je Bog ucinio mosti,ili vise ne spamuj temu svojim biserima
[/QUOTE]

Da li to znaci da ti tvrdis da su netrulezne mosti onih koji su zivot proveli verujuci u Hrista ustvari delo satane?jel to tvoja "logika"?i to samo zato sto u tvojoj "crkvi" to jednostavno -ne poostoji?i umesto da ti to bude pokazatelj u kakvoj si lazi ti jos pljujes po tome...

32. А који год призна мене пред људима, признаћу и ја њега пред Оцем својим који је на небесима.Matej 10;32

evo pogledaj OPET ovaj film da vidis sta ostane od pravoslavnih koji samo sluze sa jereticima pa onda reci cije su mosti delo...

http://www.youtube.com/watch#!v=kGZRNlR-YPY&feature=related
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
Da, upravo je TO logika !
To sto taj garavi koristi njihova tela za obmanu ne govori nista o tim blazenopocivsim ljudima koji su zivot posvetili Bogu.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Šta bi ljudi da nema đavola? Na koga bi upirali prstom za sve ljudske nepodopštine. Pa, ako je tako, ako je đavo za sve kriv, onda je čovjek nevin!? A, bogami, neće biti da je baš tako.
 
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
Da, upravo je TO logika !
To sto taj garavi koristi njihova tela za obmanu ne govori nista o tim blazenopocivsim ljudima koji su zivot posvetili Bogu.

ma kakvu obmanu nesrecnice?takvu sto nad njima leci ljude i utvrdjuje Veru u Boga?pogledaj i ti sta ostane od onih koji samo sluze sa jereticima pa posle reci sta mislis o mostima...i po cemu pljujes...
YouTube - Broadcast Yourself.
 
Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
Jurivaka, secas se ovoga ? --> http://serbianforum.org/religija/121633-religija-rasprave-o-nedoumicama-2.html (deo koji govori o stanju prepotopa)
U Bibliji stoji da su stradali zato sto" nisu zeleli da znaju"
Znaci, imali su gde da cuju, gre da procitaju, gde da debatuju i uvere se u svoje istine i obmane, ali jednostavno nisu zeleli.
Danas je stanje istovetno.
Da bi razumeo i verovao u postojanje Sotone, moras verovati u postojanje Tvorca. Ti ne verujes u postojanje Boga i svako ko pokusa da ti isprica pricu o Sotoni upada u besmisao.
AKo zelis da pocnemo od pocetka o Bogu, stvaranju, svetu i ljudima, reci pa da to uradimo.
ja cu da budem prestavnik teizma i kreacionizma a ti evo budi prestavnik ateista i evolucionista.
Ako je potrebno mesec dana da pisemo - pisacemo. Od prvog nastanka pa do II dolaska Isusa Hristosa. Ako se slozis - ok, otvoricemo novu temu i samo mi bez raznoraznih upadica. Ako imas u okruzenju jaceg ateistu daj ga :)
Toliko o Sotoni a sad reci sta mislis o neraspadivim mostima ? :)
 
Natrag
Top