Kvalifikacije za SP 2010 Juzna Afrika

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
12.04.2010
Poruka
591
Fudbal je igra u kojoj Španci daju gol, a onda (nastave da) prave magarca od tebe.:blum3:

Kako ce verovatno da dobiju Paragvaj videcemo sta ce uraditi sa Argentinom odnosno Nemackom :)

Mada i nisu oni potcenjivali Portugalce kao Nemci Engleze,oni tako igraju :)
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
SP, Schweinsteiger: Ne smijemo pasti na argentinske provokacije
Ako je suditi prema izjavama Bayernovog veznjaka Bastiana Schweinsteigera četvrtfinalna utakmica Svjetskog prvenstva između Argentine i Njemačke već je započela...

Tvrdi
Schweinsteiger da će se Argentinci zasigurno poslužiti svim sredstvima kako bi izbacili "elf" iz igre, pa upozorava suigrače da se ne prepuste provokacijama.


- To sve već započinje prije dvoboja. Pogledate li njihove gestikulacije, način na koji pritišću suca shvatit ćete da to nije dio igre već nedostatak poštovanja. Oni su takvi - veli Schweinsteiger.

- Ne smijemo se dati isprovocirati, a samo se nadam da će sudac imati osjećaj za to tko provocira koga. Vidjeli smo kako to rade na poluvremenu utakmice protiv Meksika. To sve govori o njihovom mentalitetu i karakteru - zaključio je njemački reprezentativac.





SP, Maradona: Schweinsteiger, što je bilo? Zar si nervozan?

Dan nakon što je Bastian Schweinsteiger osuo verbalnu paljbu na račun karaktera igrača u argentinskoj nogometnoj reprezentaciji, veznjaku "elfa" odgovorio je izbornik "gauča" Diego Maradona...

Njemačka i Argentina u subotu će odigrati četvrtfinalnu utakmicu na Svjetskom prvenstvu kojem je domaćin Južnoafrička Republika. Svojevrsna je to repriza iste faze natjecanja s njemačkog Mundijala prije četiri godine. Slavio je tada "elf" nakon pucanja jedanaesteraca.

- Nemamo mi vremena razmišljati o onome što Schweinsteiger priča. Razmišljamo o tome kako istrčati na travnjak i odigrati revanš za ono od prije četiri godine. Stoga me ne zabrinjava ono što priča o penalima, udarcima, o tome da se ne znamo nositi s porazima. Niti me to zanima - odgovorio je putem medija Maradona Bayernovom nogometašu.

- Svaka utakmica je drugačija, pa će tako biti i ova. Napast ćemo ih, a to je ono što ih čini nervoznima - kazao je argentinski izbornik, a potom se unio licem u kameru i pokušavajući imitirati njemački naglasak uputio Schweinsteigeru pitanje:

- Schweinsteiger, što je bilo? Jesi li nervozan?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
26.11.2009
Poruka
1.561
Ma daj bre pocepace ih Argentina, i vratice im se za onaj gol koji nije priznat...
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Kakav fudbalski spektakl!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Holandjani zasluzeno prolaze u polufinale!!!!!!!!!!!!!!! Kaka i Robinjo, balavci, naucite da gubite!
 
Član
Učlanjen(a)
08.07.2009
Poruka
152
E kako dobra igra Gane i na kraju nesrecni poraz posle penala... bas sam bio siguran da ce da igraju polufinale, zasluzili su to, bili bolji ali srecniji je otiso u polufinale...

Znaci Holandija lagano do finala :)
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
SP, Suarez: Ova moja je nova "Božja ruka"



Uz nevjerojatno ispisani scenarij nogometaši Urugvaja su se plasirali u polufinale Svjetskog prvenstva kojem je domaćin Južnoafrička Republika...





U posljednjoj minuti drugog produžetka Urugvaj je visio o tankoj niti. U 120. minuti je napadač Urugvaja Luis Suarez obranio prvi udarac Ganaca prema urugvajski vratima, ali je potom, u nastavku akcije, rukom zaustavio siguran pogodak.

Time je prouzročio jedanaesterac, ali i dobivanje crvenog kartona, no kasnije se ispostavilio da je time održao svoju momčad na životu i pogurnuo ih prema polufinalu.

Naime, Gyan je promašio pobjedu, a potom je Urugvaj slavio s 4-2 tijekom izvođenja udaraca s bijele točke.

- Nisam imao izbora, morao sam reagirati rukom. Bio je to kraj utakmica, mogući kraj našeg Svjetskog prvenstva. Bila je to, zapravo, moja verzije "Božje ruke" - rekao je Luis Suarez, strijelac tri pogotka na ovom Mundijalu za Urugvaj koji time neće nastupiti u polufinalu protiv Nizozemske.

- Kada sam vidio da Gana nije zabila penal u 120. minuti bio sam najsretniji čovjek na svijetu. Osjećao sam se ponosnim i predosjećao sam tada da idemo dalje - završio je Suarez.





SP: Mick Jagger - najveći urok južnoafričkog Mundijala


Mick Jagger (67), pjevač legendarnog britanskog rock-sastava The Rolling Stones, bodrio je tijekom Svjetskog nogometnog prvenstva u Južnoj Africi uživo tri reprezentacije i sve su tri ispale iz natjecanja...



Potvrdio je tako službeno epitet “Anđela smrti” Mundijala na južnoafričkom tlu.

Prvu utakmicu na Mundijalu gledao je Jagger 26. lipnja u Rustenburgu između Gane i SAD-a. U tom je dvoboju osmine finala Jagger podržavao svoje prijatelje Amerikance, koji su na kraju poraženi od Gane u produžetku 2-1.

Dan nakon spomenute utakmicce pratio je Sir Mick dvoboj svoje Engleske i Njemačke u dvoboju osmine finala u Bloemfonteinu, a “elf” je u tom dvoboju prošao s uvjerljivih 4-1.

Jagger je potom pohodio dvoboj osmine finala u Johannesburgu između Brazila i Čilea, a uoči utakmice na na brazilskom je izdanju ESPN-ove internetske stranice stavljeno upozorenje da će pjevač s reputacijom uroka nazočiti utakmici. Brazilski navijači bili su u strahu, ali su se pokazali prejakima za Čileance i slavili su na kraju s uvjerljivih 3-0.

Međutim, Jaggerovo prisustvo na utakmici pokazalo se ubojitim za “seleçao” u četvrtfinalnom dvoboju s Nizozemcima u Port Elizabethu. “Oranje” je slavilo 2-1, a brazilski navijači odmah su slavnog pjevača uzeli na pik putem Twittera.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
26.11.2009
Poruka
1.561
Odavno nisam gledao bolju utakmicu od Gane i Urugvaja. Fantasticna utakmica, mogli su da prodju odmah da su dali gol, ali bog je tako hteo. Zao mi je, ali dosta im je i toliko...
 
__John__Wayne__
LEGEND
Učlanjen(a)
26.09.2009
Poruka
7.354
A tek utakmice sto ce biti Holandija i Urugvaj.................cccccccc
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top