Kvalifikacije za SP 2010 Juzna Afrika

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Beri je kod treceg gola slepacki izgubio loptu nakon cega je usledila kontra i pogodak, a kod cetvrtog gola pretrcao ga je nemacki fudbaler iako je Beri bio blizi lopti, ali se kretao previse nonsalantno. Sem toga, imao je jos par doobrih gresaka u odbrani koje su mogle da rezultuju primljenim golom.
 
Član
Učlanjen(a)
15.05.2010
Poruka
773
pa jeste beri izgubio loptu pre trećeg gola i otvorio kontru,ali igralo se i posle toga,dzejms nije ni gledao loptu kad je miler šutirao ko pi.ka neka
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
SP bizarniji nego ikada
Nepodnošljive vuvuzele, lopta koja izluđuje, engleski navijač koji je zalutao u svlačionicu i Maradona obilježili prvi dio SP-a.



Ulazim u treći tjedan života u JAR-u, brojim dane do povratka i nadam se da će na SP-u do kraja pobijediti dobar nogomet, da više nitko neće biti opljačkan, da Al-Qa'ida neće svratiti ovamo, na kraj svijeta. Izabrao sam šest stvari o kojima se najviše priča u Južnoafričkoj Republici na Svjetskome prvenstvu.

1. Maradona gađa krive mete


Vjerojatno pripadam onoj rijetkoj skupini novinara kojima Diego Armando Maradona sve više ide na živce.

Ali doista me iritira njegov obračun s cijelim svijetom. Naime, napast će Pelea zato što je mnogima bolji igrač od njega, prozvat će Platinija, kojega ni ja ne simpatiziram, ali poštedjet će Blattera, puno većeg "gangstera". Njega štedi jer se boji da ga to ne bi stajalo osvete na SP-u. Nerijetko je u svojim izjavama licemjeran, ali svi mu opraštamo sve njegove budalaštine i grijehe jer je bio velik, zapravo najveći nogometaš. Za mene će to ostati i nakon JAR-a, ali kada već toliko priča, morao bi početi pogađati "prave mete", a ne sporedne.

2. Napad i pljačke na turiste

Spavam sa svim dokumentima, karticama, sitnim novcem u Town Lodge hotelu pokraj aerodroma u Johannesburgu. Okolo su žica, dvije stražarske kućice i osiguranje koje nikad ne spava. To je Fifin hotel. Nažalost, neki strani kolege nisu imali sreće. Bilo je pljački, razbojstava, ali na početku turnira. Zasad su se razbojnici primirili. No, svugdje se osjeća nelagoda, dakako, i strah.

3. Vuvuzele

Ne poznajem nikoga kome taj čudnovati instrument što proizvodi buku jaču od prelijetanja putničkoga zrakoplova već ne ide na živce. Razmišljalo se i o tomu da se ljudima koji ulaze na stadion oduzmu vuvuzele, a rasprodani su i čepići za uši kojima se svi bore protiv njih. Ali ništa nije pomoglo. Smeta buka igračima, sucima, navijačima, s njom ovdje u JAR-u liježem i ona me budi. No, iz Zagreba sam već dobio na desetke narudžbi. Ne kupuj ništa, osim vuvuzela. Male, plastične, koje se najbolje prodaju mogu se nabaviti i za 30 kuna, a prijatelj je rekao: – To mi je posljednji adut u borbi protiv supruge.

4. Gost u svlačionici

Engleski navijači, s kojima sam se družio u Port Elizabethu rekli su da je Pavlos Joseph budala, a, k tomu, nije ni Englez. Riječ je o navodnom engleskom navijaču koji je na stadionu tražio WC, a završio u svlačionici engleske nogometne reprezentacije nakon remija s Alžirom. Napao je Beckhama, igrače nazvao izdajicama. Engleski navijači ga osuđuju, a neki bi voljeli da im dopadne šaka.

5. Jabulani izludio sve

Adidas je tijekom povijesti za svako svjetsko prvenstvo izradio loptu. Ovoj u JAR-u ime je jabulani, ali žale se baš svi. Nije dobra igračima – jer ju ne mogu kontrolirati, ali ni golmanima – jer ne mogu nikako predvidjeti njezinu putanju. Puno je pritužbi, ali u Fifi i Adidasu ne reagira nitko. A i kako će pa već je pola prvenstva prošlo, turnir će i završiti, a jabulani, koji ovdje u službenim dućanima stoji 250 eura, ostat će suvenir. Pokušao sam tehnicirati i nisam primijetio ništa neobično.

a Cristiano Ronaldo još se nije snašao s jabulanijem, za sada je zabio samo Sjevernoj Koreji; ulice su pune štandova sa suvenirima, no nije pametno lutati besciljno punih džepova; vuvuzele izluđuju cijeli svijet; engleski navijači nisu zasad radili nerede, ali zato su se probili do svlačionice Albiona; Diego Maradona zabavlja novinare ispadima i uvredama.

Preuzeto sa vecernji.hr


SP: Nizozemski pacijenti s prijelomima potrošili narančasti gips



Akcija Nizozemskoga ministarstva zdravstva, kojom se pacijentima s prijelomima ekstremiteta dopušta odabir boje gipsa tijekom nogometnog SP-a, naišla je na itekakav odjek...

Nizozemske su bolnice, piše tamošnji dnevnik De Telegraaf, uoči dvoboja osmine finala ostale bez narančaste boje koju su, logično, pacijenti s prijelomima nogu ili ruku najviše birali u čast vlastite, nizozemske reprezentacije.

Dobavljač medicinske opreme za nizozemske bolnice, tvrtka iz Almerea, stoga je po izvanrednom postupku iz Meksika naručila novu pošiljku gipsanih zavoja u boji.

Rezerve će pokriti 9000 potencijalnih pacijenata. U ministarstvu se nadaju da će do kraja Svjetskog prvenstva biti dosta. Dođu li Nizozemci do same završnice, tko zna.


SP, Maradona: Dođe mi da se skinem u dres




Dvije sudačke pogreške znatno su oštetile englesku i meksičku nogometnu reprezentaciju, premda bi grijeh bio ustvrditi da četvrtfinale Svjetskog prvenstva u potpunosti kroz susrete protiv njih nisu zaslužili Nijemci i Argentinci...

Upravo će moćni "elf" i razigrani "gaučosi" u međusobnom srazu odlučiti koja će reprezentacija pronaći svoje mjesto među posljednje četiri na jugu Afrike.

Dugo i još uvijek osporavan od kritičara izbornik Argentinaca Diego Maradona sada likuje. Za to ima svako pravo budući su njegovi izabranici kroz dosadašnja četiri susreta Mundijala uknjižili četiri pobjede. No, prave stvari tek slijede.

- Najradije bih se skinuo u dres i zaigrao. Ipak, znam da to nije finale SP-a 1986. godine - veli Maradona, možda i najbolji nogometaš svih vremena.

- Vidjet ćemo kako se dečki osjećaju, procijenit ćemo ih. Neki su sigurno umorni, neki nisu i na temelju toga odlučit ćemo o sastavljanju momčadi - najavljuje Maradona susret koji slijedi.

U osvrtu na 3-1 pobjedu protiv Meksika, unatoč uvodnom golu koji je bio produkt sučeve pogreške, izbornik Argentine ponovno se kritički osvrnuo na ljude u crnom.

- Učinilo mi se da Rossetti (Roberto, glavni sudac, op.a.) nije dopuštao Messiju da igra s loptom. Dobro su ga istukli, a sudac je ostao nijem. Brine me što bi Messija mogli ozlijediti.

- Nismo ovdje došli na odmor već po naslov svjetskih prvaka. Želja nam je učiniti sve Argentince ponosnima i stoga upućujem čestitke mojim momcima koji ovdje rade sjajnu stvar - razdragan je bio Maradona koji je pobjedu protiv Meksika posvetio sjajnom motociklistu, višestrukom prvaku svijeta Valentinu Rossiju.

Dotični se, podsjetimo, trenutačno oporavlja od loma noge.

- Rekao bih još samo dvije stvari: Pobjedu posvećujem svom prijatelju Valentinu Rossiju. To je prvo.

U drugoj se dotaknuo svojih kritičara.

- Govorili su mi da ne znam ništa o trenerskom poslu.

Inače, Maradona je na press-konferenciju stigao obavijen dimom cigare uz koju se šepurio ulaskom u sobu punu predstavnika medija. Kasnio je dvadesetak minuta, te je zamoljen da cigaru ugasi.


SP: Engleske kladionice priznaju Lampardov nepriznati gol!
Iako kao konačan rezultat vode završnih 4-1, engleski bookmakeri napravili su kolektivno iznimku pri jednoj razradi ponude na utakmicu Njemačke i Engleske...

Svi kladitelji koji su uplatili određenu svotu novca na specijalan tip "gol a la Geoff Hurst", koji je bio na razradi samo za englesku reprezentaciju i pretpostavljao da će netko od engleskih nogometaša zabiti imitaciju gola koji je Geoff Hurst Nijemcima nikad dokazano zabio u finalu SP-a 1966. godine, od grede iza gol-crte, dobit će svoj novac.

- Svatko je mogao vidjeti da je lopta definitivno prošla crtu. Nije to vidio samo čovjek koji je za to bio plaćen – izjavio je glasnogovornik jedne od kladionica.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Holandija prekida slovačku bajku?

Holandija prekida slovačku bajku?

snajder16494020100619085413.jpg


Slovačka u svom prvom nastupu na Mondijalima pokazala dva lica, ali stigla u nokaut fazu. Danas traže senzaciju protiv Holanđana koji su pobeđivali sa pola gasa.
"Oranje" ima stoprocentan učinak u prvoj fazi, i mada javnost traži od njih da igraju bolje, gleda se rezultat. Ovo bi mogao da bude njihov šampionat, a selektor Van Marvijk ističe da je dobro što je ekipa konačno naučila da pobeđuje "ružno".

Robin Van Persi se poziva na iskustvo i naučeno na greškama.

"Većina momaka ima nekoliko velikih takmičenja iza sebe. Ovo bi mogla da bude naša godina. Iskusni smo i znamo šta treba da radimo. Neka se niko ne boji, nećemo potceniti Slovačku koja je solidan tim. Video sam neke delove meča protiv Italijan, delovali su odlično. Ali, mi smo favoriti i ne sumnjam da ukoliko budemo na svom nivou idemo u četvrtfinale", optimista je fudbaler Arsenala.

Holanđani su kompletni, jedina dilema je hoće li Arjan Roben početi, ali kako sada stvari stoje Van Marvijk će ga i dalje čuvati za odlučujuću bitku koja bi mogla da usledi protiv Brazila u četvrtfinalu.

Slovaci su bez pouzdanog Šrtbe, a Vladimir Vajs kao zamenu vidi svog sina.

"Možemo da ponovimo partiju protiv Italijana. To je preduslov za iznenađenje. Ovo je divna prilika da pokažemo koliko možemo. Nema pritiska, respektujemo rivala, ali igraćemo agresivno kao i uvek. Nemojte pričati o čudu, svakako da je Holandija veliki favorit, ali ovo je osmina finala Mondijala i mi tu nismo slučajno", rekao je selektor Slovaka.

Meč se igra u Durbanu, a počinje u 16 časova.
 
Član
Učlanjen(a)
20.07.2009
Poruka
1.228
Slovacima sa obzirom da su debitanti na ovom SP, dosta im je osmina finala i plus kada se napomene da zbog njih prvak sveta (Italija) nije prošla dalje.
 
Član
Učlanjen(a)
02.07.2009
Poruka
2.908
Fudbal je igra u kojoj Španci daju gol, a onda (nastave da) prave magarca od tebe.:blum3:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top