Kvalifikacije za SP 2010 Juzna Afrika

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Rajevac: "Nije to sve, ima još..."

Rajevac: "Nije to sve, ima još..."

rajevac.jpg-veca16998020100626164925.jpg


Afrika u transu nakon što je Gana u četvrtfinalu Mondijala. Srpski trener najavljuje nove pobede.
Milovan Rajevac se ne prepušta euforiji. Kaže da nije još gotovo.

"Sjajna je stvar što smo se plasirali u četvrtfinale, ali idemo dalje. Mi smo ekipa koja zna da se takmiči i umemo da igramo u nokaut fazi. Pokazali smo to sinoć, ali i zimus na prvenstvu Afrike", kaže Rajevac.

Sledeći je Urugvaj.

"Idemo dalje, ceo svet nas gleda, cela Afrika je uz nas, ali verujem da smo zadobili mnogo simpatija u drugim delovima sveta jer pokušavamo da igramo lep fudbal", konstatuje selektor Gane.

Naredni meč protiv "Urusa" je u petak na Soker Sitiju u Johanesburgu.
 
Član
Učlanjen(a)
12.04.2010
Poruka
591
Fudbaleri Nemačke i Engleske danas igraju derbi osmine finala SP u Južnoj Africi

8261.jpg

Lev spremio zamku Kapelu.
Utakmice između Engleske i Nemačke uvek su bile više od igre, a tako će biti i danas od 16 časova na stadionu u Blufontejnu, gde se dve ekipe sastaju u okviru osmine finala Mundijala u Južnoj Africi.

Iako Ostrvljani imaju dva trijumfa više, pobede koje su ostvarivali Nemci bile su daleko značajnije, a Englezi posebne traume imaju od onih mečeva koji su odlučivani na penale (SP 1990, EP 1996). Koliki problem Englezi imaju u duelima sa Nemcima, najbolje pokazuje čuvena izjava legendarnog fudbalera Engleske Garija Linekera:

- Fudbal je igra u kojoj 22 igrača trče za loptom, gde jedan sudija pravi veliki broj grešaka, a na kraju uvek dobijaju Nemci!

Pred ovaj duel mediji u Engleskoj i Nemačkoj prepuni su pompeznih tekstova o tome kako će njihova reprezentacija pobediti. Igrači selektora Joakima Leva posetili su prethodnih dana safari, gde su se slikali sa lavovima, pa su te fotografije lajtmotiv tabloidima u ove dve zemlje.

Na jednoj fotografiji kapiten selekcije Nemačke Filip Lam uhvaćen je kako mazi jednog lavića, a propratni tekst naravno glasi: „Ukroćeni lavovi“. S druge strane, u britanskom Sanu objavljena je slika nemačkih reprezentativaca koji u kavezu na prikolici kamiona posmatraju tri lava uz propratni tekst: „Nemci se plaše tri lava“. Ništa od ovog ne bi bilo zanimljivo da se na grbu selekcije Engleske ne nalaze upravo tri lava, što predstavlja i jedan od nadimaka ove selekcije.

Takođe, Filip Lam je izjavio kako Vejn Runi predstavlja pravi dinamit selekcije Engleske, što je tamošnjim medijima bilo dovoljno da najboljeg strelca ove selekcije predstave kao Šreka obučenog kao engleski srednjovekovni vojnik. Sve ovo samo najavljuje da nas danas čeka veliki spektakl.

Konstantin Radulović

lg.php
 
Član
Učlanjen(a)
15.05.2010
Poruka
773
dobar meč će biti sigurno,ne mislim na dosta golova nego duele i tako to.u principu čovek i jeste u pravu,nemačka uposnost je uvek opasana po sve protivnike,i kad nemaju dobre pojedince to nadoknade kolektivnom igrom
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
The Fellowship of the Vuvuzela



[ame=http://www.youtube.com/watch?v=R8JGhoVybkM&feature=popular]YouTube - The Fellowship of the Vuvuzela[/ame]
 
Član
Učlanjen(a)
12.04.2010
Poruka
591
dobar meč će biti sigurno,ne mislim na dosta golova nego duele i tako to.u principu čovek i jeste u pravu,nemačka uposnost je uvek opasana po sve protivnike,i kad nemaju dobre pojedince to nadoknade kolektivnom igrom

Ma da,njima je devadeseti minut kao prvi iako vode sa 5:0 .... oni igraju :)

A sto se duela tice vise sam nestrpljiva za Argentinu - Meksiko :)
Mislim da ce to biti utakmica za uzivanje
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top