Kvalifikacije za SP 2010 Juzna Afrika

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
Fudbaleri-samoubice iz Severne Koreje

Fudbaleri-samoubice iz Severne Koreje
Igraj za goli život!
Piše: Andrej Nikolaidis

108ha0z.jpg


U zemljama u kojima lideri sebe uspoređuju sa Suncem, nema zajebancije. Ljutnja vođe tamo ima snagu Sunčane oluje. Ako dolazite iz zemlje kojom vlada Sunce, naročito ako dolazite iz zemlje kojom vlada Sunce, ne želite da izgubite sa 7:0. Jer: globalno poniženje i povrijeđeni ego najmanji su vaš problem, dok pred očima milijardi gledalaca napuštate teren. Jer: dobro znate da ste u Južnu Afriku poslati da pronesete slavu svog Vođe i svijetu pokažete istinu o svojoj zemlji i narodu. Umjesto toga, što ste vi uradili: osramotili i Vođu i zemlju i narod. Učinili da ih ismijavaju njihovi neprijatelji, kojih je mnogo i moćni su.

Fudbaleri Sjeverne Koreje jedini su koji na ovom prvenstvu nisu igrali ni za slavu ni za novac. Igrali su za goli život. Oni su došli iz zemlje u kojoj je Vođa, Kim Yong Il, napisao pjesmu koja glasi ovako:

Kao što suncokret može cvasti
samo ako je okrenut prema suncu,
tako i korejski narod može cvasti
samo ako su njegove oči okrenute gore,
prema njihovom Vođi.


U zemljama u kojima lideri sebe uspoređuju sa Suncem, nema zajebancije. Ljutnja vođe tamo ima snagu Sunčane oluje. Ako dolazite iz zemlje kojom vlada Sunce, naročito ako dolazite iz zemlje kojom vlada Sunce, ne želite da izgubite sa 7:0. Jer: globalno poniženje i povrijeđeni ego najmanji su vaš problem, dok pred očima milijardi gledalaca napuštate teren. Jer: dobro znate da ste u Južnu Afriku poslati da pronesete slavu svog Vođe i svijetu pokažete istinu o svojoj zemlji i narodu. Umjesto toga, što ste vi uradili: osramotili i Vođu i zemlju i narod. Učinili da ih ismijavaju njihovi neprijatelji, kojih je mnogo i moćni su.

(skraćeno zbog morbidnosti)
 
Član
Učlanjen(a)
03.07.2010
Poruka
255
Prava slika

neznam samo jesu li argentinci imali odbarnu. cini mi se da nisu. a nisu bogami ni vezni red. katastrofa,cista konfuzija u redovima argentine.

Argentinci nisu dorasli tituli i to se moglo videti po igri. Maradona ume da digne moral ekipi, ali je još jednom dokazao da treneri koji karijeru počnu u reprezentaciji ne doguraju daleko. To je pokazao i Dunga. Argentina u dosadašnjem toku nije ni imala pravog protivnika, pa je delovalo da su jači nego što se pokazalo. Čim su naišli na pravog protivnika, pokazalo se da su taktički nedorasli i da ne znaju da se vrate u meč kad počnu da gube, a da Maradona osim motivacije nije pružio ništa na taktičkom planu. Nije mi jasno zašto je Iguain imao prednost u odnosu na Dijega Milita, kad je on u životnoj formi, verovatno da bi Mesi dobio više prostora, ali Nemci su sjajnom igrom pokazali da je timska i disciplinovana igra iznad pojedinaca i zvezda.
 
Član
Učlanjen(a)
08.07.2009
Poruka
152
Ajmo malo diskusije oko polufinalnih utakmica...

Urugvaj vs Holandija
- Mislim da je ovde sve reseno, Urugvaj je oslabljen bez Suareza u napadu tako da Forlan nece moci mnogo da pokaze sam protiv Holandije, dok sa druge strane mocna Holandija sa Robenom, Snajderom i Van Persijem je glavni kandidat za titulu...

Nemacka vs Spanija
- Sta reci za ovaj mec. Ocekujemo odlican fudbal i sigurno dosta uzbudjenja. Ko ce ovde biti bolji tesko je reci. Ali prema nekim stvarima koje se desavaju mislim da cemo ovde videti dosta golova, a jedan mora da bude najbolji strelac, a to je Klose ili Vilja, ko ce od njih dvojice videcemo...
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
prvo njemacka je dobila jednu nezainteresovanu englesku . jednu katastofalno losu argentinu bez veznog reda i odbrane i nalecu na spaniju i sta ce se desiti nakon odigrane utakmice, pakuju kofere i slecu u minhen ili frankfurt. nesto nevjerujem da ce svancstajger praviti budalu od xavi alonsa , piqea , pujola i ramosa. jedina suplja strana kod spanaca je po meni lijeva gdje igra kapdevilja.
 
Član
Učlanjen(a)
08.07.2009
Poruka
152
Nadam se da si u pravu :) Ja nesto vise volim kako Spanija igra i kako ce odigrati jos bolje protiv Nemacke... ali ipak ima ono najgore, taj mentalitet koji imaju iako pola tima na terenu nisu Nemci. Nije mi se to svidjalo nikada da neko iz druge zemlje igra za drugu zemlju, pa ovo nisu timovi pa da se tako menjaju i prave transferi...

Ali ce sigurno da bude mnogo mnogo tesko, i ako Nemacka pobedi, Holandija ce da osvoji titulu i onda cemo mi da se veselimo jer smo pobedili Nemacku vicesampiona sveta :D :D
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
spanija je ove godine prvak svijeta . vidis da se i ona hobotnica sakrila i nesmije iz rupe. jedino se bojim da mik dzeger nedodje na utakmicu .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top