Krst u Hriscanstvu

Da li treba ljubiti krst i klanjati mu se kao Bogu?

  • Naravno da treba da se ljubi krst,jer na njemu je ubijen nas Isus Hrist

    Votes: 3 60,0%
  • Krst je idol,to je idolopoklonstvo

    Votes: 2 40,0%

  • Total voters
    5
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.392
A ti si s apostolima ovce čuvao!?!?!? Pa znaš što su apostoli radili i slavili.


A ti znaš da su farbali jaja, i da su koristili badnjak? :). Zamisli apostola Pavla ali iskreno, da preskače vatricu i pali badnjak a ovamo govori protiv neznaboštva. Zamisli samo to. Pa nemoguće spojiti. Ali kako hoćeš.

Jer da si ti pošten i istinoljubiv čovjek, ti bi se ovdje trudio nagovoriti svoje Židove da odbace poganski kalendar i trudio bi se ovdje nagovoriti subotare da odbace poganski Božić.


Dovoljno je što tebi pišem..pa svako nek se nađe.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Dovoljno je što tebi pišem..pa svako nek se nađe.

Da si ti pošten i istinoljubiv čovjek ti bi pisao o svojima i svojima, Židovima i subotarima, a ne bi napadao nas kršćane koji ispovjedamo vjeru u Boga i Spasitelja našega Isusa Krista. Ti bi nasrnuo na subotare koji nerođenu djecu u majčinim utrobama komadaju. Zato ti ponovo savjetujem, mani se ti kršćanskih duša.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.392
I ja pišem o hrišćanima ali onim ranim. Zar misliš da bi to trebalo nekome smetati? A opet kažem neka svako za sebe sudi da li trebamo biti kao oni.

Zapamti ono što ti rekoh..otkuda toliki ratovi kod nas, tolika mržnja, tolike nevolje..zar se nećemo zapitati otkuda to. Vidi, pre tri dana u Beogradu je održan protest "antiglobalista". Na kraju završiše igrajući u krug oko spomenika. I sada kada zarade virus niko im neće biti kriv. Oni ne mogu reći da su zadobili muke jer su bili nekakvi pravednici već prestupnici zakona. Imajmo taj kriterijum i za naše prilike na Balkanu. Zašto su nas najveće nevolje snalazile u kontinuitetu? Zato što smi pobožni i istiniti hrišćani ili zbog toga što nas Bog opominje da nešto moramo da menjamo?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
I ja pišem o hrišćanima ali onim ranim. Zar misliš da bi to trebalo nekome smetati? A opet kažem neka svako za sebe sudi da li trebamo biti kao oni.

Najraniji i pravi kršćani, dakle apostoli, vjeruju u Krista koji je Bog i Spasitelj naš. Ne znam na koga točno ti misliš kad spominješ kršćane, ali ti tvoji kojima su Isus i đavlina jednaki po položaju, nemaju veze niti s Kristom niti s kršćanima.

Zapamti ono što ti rekoh..otkuda toliki ratovi kod nas, tolika mržnja, tolike nevolje..zar se nećemo zapitati otkuda to.

Nije li najviše ratova i mržnje tamo gdje su tvoji Židovi. A ni braća ti protestanti u Americi ne zaostaju u krvavim pohodima. I nisu li baš tvoji subotari pootvarali "tvornice za ubijanje djece". Ali ti to ne vidiš, ti si slijepac.

Vidi, pre tri dana u Beogradu je održan protest "antiglobalista". Na kraju završiše igrajući u krug oko spomenika. I sada kada zarade virus niko im neće biti kriv.?

Krivi su oni koji virus napraviše i ljude zaraziše. Dakle, opet tvoji, zlotvori koje ti braniš.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.392
Nije li najviše ratova i mržnje tamo gdje su tvoji Židovi. A ni braća ti protestanti u Americi ne zaostaju u krvavim pohodima. I nisu li baš tvoji subotari pootvarali "tvornice za ubijanje djece". Ali ti to ne vidiš, ti si slijepac.


Nogde gore nego ovde..pitaj narode nakon raspada SFRJ koliko se mrze međusobno..dovoljno. Nigde tolike mržnje nema.

Krivi su oni koji virus napraviše i ljude zaraziše. Dakle, opet tvoji, zlotvori koje ti braniš.


Imaš dokaze da su ga napravili?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nije li najviše ratova i mržnje tamo gdje su tvoji Židovi. A ni braća ti protestanti u Americi ne zaostaju u krvavim pohodima. I nisu li baš tvoji subotari pootvarali "tvornice za ubijanje djece". Ali ti to ne vidiš, ti si slijepac.

Hmm, a niko da postavi pitanje da li je uopšte po volji YHWH i bila obnova države Izrael, ovoga puta kao republike?

Ujedno, najveći zagovornici, ali i oni koji su svojim ponašanjem doveli do toga da se "stvori" medinat Israel, behu ko?

Sa jedne strane Britanci i Amerikanci (dominanto protestanti), a sa druge strane, oni koji holokaustom "pomognuše", takođe dominantno protestanti.

Doslovno, država Izrael je protestantsko čedo. I upravo zato i ne čudi to što je na bliskom istoku mržnja i ratovi. Izrael im treba kao večiti trn u oku muhamedancima, dok im istovremeno muhamedanci trebaju zbog nafte.

Uzgred, hebreji protestante, posebno one "Bible Christians" američkog soja, smatraju nasrtljivicima i prevarantima, ali ih koriste u političke svrhe. Doslovno su im potrebni da im štite državu koju, a to svi dokazi potvrđuju, obnoviše protivno volji YHWH.


Krivi su oni koji virus napraviše i ljude zaraziše. Dakle, opet tvoji, zlotvori koje ti braniš.

Upravo tako. Virus, ako je zaista i nastao u laboratorijama, nije nastao u laboratorijama u vlasništvu Crkve, nego u laboratorijama u vlasništvu protestanata, ali i hebreja.

PS. Glavni finansijer laboratorije u Vuhanu je Đerđ Soroš, čovek koji je pomagao nacistima da pobiju njegove sunarodnike... dakle židov i izdajnik.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Nogde gore nego ovde..pitaj narode nakon raspada SFRJ koliko se mrze međusobno..dovoljno. Nigde tolike mržnje nema.

Ali to nije zato što Isusa priznaju svojim Bogom i Spasiteljem.

A što je s tvojim Židovima, protestantima i subotarima? Nešto ti umuknu. Nisi više samo slijep nego i nijem.

Imaš dokaze da su ga napravili?

Imam. Cjepivo i virus napravili zajedno. Samo budali nije jasno.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.392
Imam. Cjepivo i virus napravili zajedno. Samo budali nije jasno.

Au..pa ti si onda teoretičar zavere. Nisam znao da si i ti "pobunjenik"..ne bih rekao. Ali tvoj izbor :)

Ali to nije zato što Isusa priznaju svojim Bogom i Spasiteljem.

Ma da je samo to..ne bi bilo ništa od ovoga. Mi nažalost patimo najviše zbog narodnih običaja koje smo udružili najviše sa hrišćanstvom od svih drugih naroda. Nigde toliko starih običaja pre hrišćanstva. A sve to na žalost utiče mnogo na delovanje viših bića koja daju posebnu snagu u mržnji. Uzmi samo II svetski rat..kolika je to mržnja bila među narodima i sa kojiom strašću su ubijali jedni druge. Kao nigde na svetu...pa zar nam to ne govori o delovanju zlih sila koje smo nekako prizvali?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Au..pa ti si onda teoretičar zavere. Nisam znao da si i ti "pobunjenik"..ne bih rekao. Ali tvoj izbor :)

Auuu ... ti si onda "korisna budala".

Ma da je samo to..ne bi bilo ništa od ovoga. Mi nažalost patimo najviše zbog narodnih običaja koje smo udružili najviše sa hrišćanstvom od svih drugih naroda. Nigde toliko starih običaja pre hrišćanstva. A sve to na žalost utiče mnogo na delovanje viših bića koja daju posebnu snagu u mržnji. Uzmi samo II svetski rat..kolika je to mržnja bila među narodima i sa kojiom strašću su ubijali jedni druge. Kao nigde na svetu...pa zar nam to ne govori o delovanju zlih sila koje smo nekako prizvali?
Razmisli još jednom. Ja mislim da se ti kao nekršćanin ne bi trebao miješati kršćanima u njihove stvari. Imaš Židove, muhamedance, subotare, .. bavi se njima.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.392
Auuu ... ti si onda "korisna budala".


Naravno, a šta ti preostaje nego da vređaš.

Razmisli još jednom. Ja mislim da se ti kao nekršćanin ne bi trebao miješati kršćanima u njihove stvari. Imaš Židove, muhamedance, subotare, .. bavi se njima.


Ali živim ovde i hoću da ratovi prestanu..razumeš..da prestane mržnja među narodima? Hoću da kažem otvoreno zašto je to. Zato što želim prosperitet i na ovim prostima a ne primitivizam i razarajući faktor koji je vekovima prisutan. Ko ima oči da vidi videće..ko nema ostaće zaslepljen zabludom i neće mu smetati što živi u bedi i jadu nego će reći da je sve to normalno. Neću da se davim u blatu a da ga proglasim blagoslovom..dokle ćeš se daviti u blatu a ne videti? Pa nije isto dakle..nije isto. Ima razloga zašto si u čabru a ne u boljim uslovima života.

Ko zlo ne osudi...činiće ga jednog dana misleći da je to normalno i dobro. Ko je navikao na blato misliće da treba da u njemu ostane jer je to porfira.
 
Natrag
Top