Krst u Hriscanstvu

Da li treba ljubiti krst i klanjati mu se kao Bogu?

  • Naravno da treba da se ljubi krst,jer na njemu je ubijen nas Isus Hrist

    Votes: 3 60,0%
  • Krst je idol,to je idolopoklonstvo

    Votes: 2 40,0%

  • Total voters
    5
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.333
Pogrešno. U Torah je samo faktografski citirano nazive koje su tadašnji Jevreji nakon Vavilona imali.

Zašto su ih i faktografski koristili? :) Zašto nisu i u faktografskom kontekstu koristili nešto što nije pogansko? :):) Zašto braniš nešto što nitko normalan ne bi branio? :):):)

Ne da je Biblija to podupirala. jer bi u tom slučaju isto bilo kao kada bi ti proglasio da Biblija podržava fariseje protiv Hrista jer su ga optužili za bogohuljenje a to u Bibliji zapisano i kada bi ti onda rekao da Biblija to podržava. Ne, to je faktografski podatak prema kome Biblija je ravnodušna...ona samo prenosi ono što je tada bilo aktuelno.

Nisam ja Židove optužio da u Bibliji lažu, da iznose "faktografski netočne činjenice", nego sam tebe pitao zašto koriste poganske elemente - imena mjeseca. ;)Dakle, nemaš odgovor. A kada nemaš odgovor, pametniji bi ispao da šutiš.

Biblijski pak ako ćemo jeste redni broj meseca kao što je i bilo u vreme Noja i posle.

Onda još gore po "tvoje Židove". Postoje "biblijska imena mjeseci", a oni koriste poganska imena. :);)

Što se tiče datuma na žalost tako je..jer je 25. decembar i u Julijanskom kalendaru bio prvi dan nakon brumalija i zimskog solisticija. Taj prvi dan je dakle 25.decembar kada se sunce rađa. I kod Slovena imaš Svarožića upravo u ovom periodu.

Dakle, nisi opovrgnuo ono što sam ja dokazao. Kršćani nisu mogli preuzeti slavljenje Isusova rođenja od pogana, jer nitko prije kršćana nije slavio Isusovo rođenje. Prema tome, ostaješ notorni insinuator i lažac - trovatelj istine.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.395
Zašto su ih i faktografski koristili? :) Zašto nisu i u faktografskom kontekstu koristili nešto što nije pogansko? :):)


Isto kao što prenosi reči fariseja. A seti se i reči Jovovih prijatelja..Bog šta kaže na kraju? Da je sve pogrešno što su pričali ali Biblija prenosi. To je ono što ti govorim..faktografski a ne da staje na stranu nekoga samim tim što prenosi. A ti si zaključio da Biblija opravdava to samo zato što to prenosi. Ne, ne opravdava, samo prenosi.

Nisam ja Židove optužio da u Bibliji lažu, da iznose "faktografski netočne činjenice", nego sam tebe pitao zašto koriste poganske elemente - imena mjeseca.


Isto kao što prenosi reči Jovovih prijatelja:).

Onda još gore po "tvoje Židove". Postoje "biblijska imena mjeseci", a oni koriste poganska imena. :)


Biblija i ne kaže da je to ispravno. Ona je po tim pitajnu nezavisna. Ona prenosi ono što su verovali jednostavno. Mi znamo da su Jevreji nakon Vavilona što šta usvojili što je pogrešno.

Dakle, nisi opovrgnuo ono što sam ja dokazao. Kršćani nisu mogli preuzeti slavljenje Isusova rođenja od pogana,


Gde su slavili..nađi apostole koji slave te praznike...nađi rane hrišćane u doba apostola da proslavljaju 25.decembar ili badnjak da koriste...gde je to?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.333
A ti si zaključio da Biblija opravdava to samo zato što to prenosi. Ne, ne opravdava, samo prenosi.

Ne laži, sram te bilo. I "soljenje pameti", tebe kao nekršćanina, svim kršćanima zaista je prevešilo svaku mjeru. Ja sam te samo pitao zašto te činjenice Židovi prenose koristeći poganska imena mjeseci, a nisam tvrdio da lažu. Dok se ne okaneš ovakvih laži, razgovor s tobom je besmislen.

Gde su slavili..nađi apostole koji slave te praznike...nađi rane hrišćane u doba apostola da proslavljaju 25.decembar ili badnjak da koriste...gde je to?

Nije u Svetom Pismu sve zapisano. Samo što ste vi "idolopoklonici knjige i proročice" slijepci za to. Nije vam to dato vidjeti i znati.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.395
Ne laži, sram te bilo.


Šta sam slagao? Pa samo tvoju logiku primenjujem na druge stihove. Nisi razmišljao šire...na koje još stvari može da se primeni tvoj metod. I onda si se uhvatio samo za mesece a kada se to primeni na druge stvari onda si video da to ne može tako i onda si ljut. Ma ne ljuti se. Nema potrebe..samo nisi šire razmišljao.

Nije u Svetom Pismu sve zapisano.


Pa to je jedini odgovor kad želiš da opravdaš nešto. To je kao kada bi rekao da ovaj svedok ne zna sve. Ali nemaš drugog svedoka pa pretpostavljaš. Možemo pretpostavljati što šta ali kako ćemo znati? Samo na osnovu onoga što govori o ranoj crkvi a to je Pismo.

Dato je samo onima dakle koji to hoće da veruju a ne koji se pitaju šta je istina
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.333
Ja ne učim nikoga već samo iznosim činjenice. U Pismu nema 25.decembra, nema hrastova, nema žirova, nema badanjka, nema preskakanja vatre, nema piju, piju, nema izreka itd....ali znamo gde ima.

To je dovljno.

Uči ti svoje Židove da odbace elemente poganskog babilonskog kalendara, i uči subotare da odbace Božić, 25.12. Nas kršćane pusti da slavimo svoga Boga i Spasitelja Isusa Krista.

I to je to! ;)
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.333
Jel te neko sprečava? :). A zašto te pogađa to što kažem da to apostoli nisu radili po ovim običajima?

A ti si s apostolima ovce čuvao!?!?!? Pa znaš što su apostoli radili i slavili.

Inače bih ja tebe poslušao, rado, da se nisi pokazao, oprosti, izuzetno pokvarenim čovjekom. Jer da si ti pošten i istinoljubiv čovjek, ti bi se ovdje trudio nagovoriti svoje Židove da odbace poganski kalendar i trudio bi se ovdje nagovoriti subotare da odbace poganski Božić. A ti ne činiš to, nego dokazuješ da smo mi kršćani, koji vjeruju da je Isus Bog, kurvini sinovi.

I to je to! ;)
 
Natrag
Top