Krst u Hriscanstvu

Da li treba ljubiti krst i klanjati mu se kao Bogu?

  • Naravno da treba da se ljubi krst,jer na njemu je ubijen nas Isus Hrist

    Votes: 3 60,0%
  • Krst je idol,to je idolopoklonstvo

    Votes: 2 40,0%

  • Total voters
    5
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Također, pogani su slavili svoje bogove, ne na NAČIN na koji su to radili kršćani 25.12. u svojim crkvama. ;)

Ali Hrišćani nisu slavili 25.prosinac. Razmisli o tome. Zašto rani hrišćani nisu znali za taj datum?

Nema ni u Starom zavjetu zapovjedi o Blagdanu posvećenja (posvete hrama), a Židovi ga slavili. :roll:Vidi:

Iv 10,22-23: Svetkovao se tada u Jeruzalemu Blagdan posvećenja. Bila je zima. Isus je obilazio Hramom po trijemu Salomonovu.

:);) Židovom se ovdje praviš, a pojma nemaš niti što Židovi vjeruju niti što Židovi slave. Čini se da si sve svoje znanje o Židovima, a i Bibliji općenito, pokupio od muhamedanaca.

I to ti je opravdanje za 25. decembar kojeg nema u Pismu i koji rani hrišćani nisu slavili? Nema ga, rani hrišćni ga ne slave. Zašto kažeš da je to hrišćanski praznik kada ga prvi hrišćani nisu slavili.

Što se Jevreja tiče u tom prazniku oni su slavili obnovljenje Jerusalima,Hrama i Izraela..uspostavili su ga kao praznik. Nema ništa paganskog u tom prazniku niti su koristili recimo badnjak, niti bilo koji drugi simbol niti na način koji su to radili pagani ranije.:). Ali vidi..ima jedna bitna razlika. Osim što nema paganskih elemanta ima jedna bitna stvar a to je da se taj događaj zaista desio dok ovde imamo jednu LAŽ na Hrista...da se tada rodio..a nije. Dve bitne razlike. Zato ni ovo nema dodirne tačke. Isus nije rođen 25.decembra i pripisati Hristu nešto što nema veze sa Njim znači lagati na Hrista. Kako opravdati ovu LAŽ na Hrista sa kojim On nema veze?


Najprije me nazoveš lažovom koji vrijeđa Jahvu


Nisam rekao da si lažov..to si sam sebe počastio..nego sam rekao da vređeš Jahvea jer nepoštuješ kalendar koji je Jahve dao i govoriš rđavim rečima o njemu.

a onda sam potvrdiš da Židovi baštine poganski babilonski kalendar.

Kasnije..mi govorimo o Bibliskom nazivu..prvobitnom pre Vavilona. Vidimo da nije bilo tako od početka. Pa naravno Jevreji su posle Vavilona i primili koncept eteričnih tela...zašto to ne spomeneš? I to je od Vavilona kao i nazivi meseci. Ovo sudiš a ovo drugo ti ne smeta jel da?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Pa naravno Jevreji su posle Vavilona i primili koncept eteričnih tela...zašto to ne spomeneš? I to je od Vavilona kao i nazivi meseci.

Baš lijepo od tebe da sam na koncu priznaš da ste vi Židovi baštinili neke poganske elemente i prakse, dok su s druge strane sve naše kršćanske svetkovine i slavljenja usmjerena isključivo i jedino na Boga - Boga Oca, Boga Sina i Boga Duha Svetoga.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Baš lijepo od tebe da sam na koncu priznaš da ste vi Židovi baštinili neke poganske elemente i prakse,

Za osudu su nazivi meseca..to jeste paganizam..ali govorimo o nazivima meseca pre vavilona...to su oni pravi nazivi. Govorimo o Bibliji a ne o kasnijim nazivima. Biblijski nazivi su redni brojevi..onako kao su činili verni od Adama preko Noja..pa do nastanka Izraela. Nema pravdanja onoga što je pagansko. Zato su hebreji trebali i trebaju izbacit te lažne i paganske nazive meseca ali isto tako i crkva treba da izbaci te lažne i paganske praznike.

dok su s druge strane sve naše kršćanske svetkovine i slavljenja usmjerena isključivo i jedino na Boga -


Laž na Hrista..tvrdi se da je rođen 25. prisinca a nije. Zar ta laž sme da postoji ako je neko hrišćanin?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, Mire zašto kilometarski tekstovi? Čini mi se teškim kad samo otvorim.
Ja sve argumentovano iznosim. Znam sta govorim. A ako je tebi tesko da citas, onda te i ne zanima..

Mire, čitaj etnologiju...nema veze to sa protestantima..pa nisu protestantizmu učili Veselina Čajkanovića i druge da ovo pišu.

Etnolozi su ucili istu skolu. Bogoslovi isto. Sve skole su protestantske. Americko skolstvo su svi usvojili! Vec sam objasnio, lazna istorija, lazna geografija, sve je lazno..

I umesto da me upucujes da citam etnologe, trebas da ih citiras, a ne da ja trazim po kilometrarskim tekstovima ono na sta ti aludiras!

Ljudi su istraživali i povezali stvari nezavisno od crkava.

Ti ljudi su svi skolovani u protestantskim skolama. Retko danas ko razmislja izvan kutije! Zato oni i pisu ono sto su sami procitali a nisu proverili na cemu je zasnovano!

To i Justin Popovic radi, prepisuje od njih. Ta njegova istorija nije ni za 1. razred osnovne!

A danas crkva prihvata tezu o paganizmu iako do 15. veka nema pomena o tome (ni u crkvi ni u svetovnoj istoriji), niko to nije ni tvrdio! A posto crkva nije pisala svoju istoriju, vec je uzela svetsku, time je saterana u cosak, jer su savremenu istoriju napisali protestanti, pa je morala to priznati!

Zato, nemoj mi navoditi te kvazi istoricare, koji su skolovani u americko protestantskim skolama. Odnosno, mozes da ih navodis, ali te njihove tvrdnje moraju da se "proveravaju", kao sto dolikuje. A ne da ti uzimas zdravo za gotovo, i teras mene da prihvatim, samo zato sto ti odgovara..

Takođe i rodnoverci danas kojih je sve više takođe i koji se vraćaju staroj srpskoj veri priznaju da su praznici koje slavi crkva na ovim prostorima praznici iz starine.

Haha, jakog li argumenta, pa sta ce oni drugo da rade nego da pljuju i satanizuju crkvu? Pa oni tvrde da je crkva na silu nametnula veru i pobila jadne pagane! Oni slave boga peruna! Sta ocekujes od njih?

Mire,to nije ništa novo...naravno.

Sve do 15. veka, crkva nije priznavala nekakvu povezanost sa paganizmom niti je istorija to naucavala!

Prema tome, sasvim je jasno da je neko seo i prepravio istoriju! Molim lepo!

Imaš na 21 mart praznik mladenci i kada se slavi navodno 40 sevastijskih mučenika.

Jovane, ne pisi izmisljotine, kakve sad veze mladenci imaju sa Jarilom? Sad menjas temu, posto sam dokazao da se Jarilo nije slavio 23. aparila, sad navodis "mladence". Ocigledno se hvatate bilo cega, samo da odrzite laznu pricu.

Ako sam ti oborio 4 lazne tvrdnje, nije li to dovoljno da sednes i proveris celu pricu?

To je cilj, da sednes i proveris, a ne da ja tebe ubedjujem. Ja te ubediti ne mogu, dok sam ne proveris i ne uvidis njihove lazi!

Znas, kada jednom nekoga uhvatis u lazi, ne verujes mu vise nista! A oni nisu slagali jednom!

Mire, ako sumnjaš da su naši preci tako slavili praznike svoje kao danas što se slavi priupitaj se odakle takvi običaji za te praznike?

A da li si se ti ikada upitao odakle crkvi ta bogosluzbena praksa? Ocigledno da nisi! (i tu ne mislim na ono sto narod radi).

Da li si ti proverio sta crkva kaze za svoju praksu pre 15. veka, a ne danas sta pisu.

Uglavnom su u pitanju judejski obicaji, i njihova praksa, koju je crkva usvojila konsultujuci bibliju! To je sasvim lepo objasnjeno! Cak i 25. decembar, na temelju judejskih obicaja i biblije su odredili! Pa nisu oni bacali pasulj i gatali da utvrde kada se Hristos rodio! Svasta!

Kada to procitas, onda ti je jasno da su sve primedbe protestanta upucene crkvi lazne, i obicne izmisljotine!

Ali ti neces ovo proveriti! To ti ne odgovara!

Evo kako olako odbacujes moja objasnjenjam ne zelis priznati da su izmislili! Nego zelis i dalje kolicinski da bombardujes da pokusas kvantitetom da nadvladas, pa trazis nesto drugo! Tako umirujes sebi savest!

Jovane, ako te je neko "jednom slagao", sta mislis sta je jos lagao?

Nemoj mi dakle sad skretati na mladence, posto prvi put nisi uspeo da dokazes, oni su uhvaceni da lazu!

Da nisu možda hrišćanski? Nisu, jer u hrišćanskoj tradiciji nema takvih običaja.

Ako gledas bibliju, nema sve. Ali ako gledas judejsku tradiciju itekako ima! A mi smo celokupnu bogosluzbenu praksu temeljili na judaizmu! Tako kazu crkveni oci! Ne bi bilo na odmet da malo procesljas da nije sve to mozda jevrejsko! Opet tu ne mislim na ono sta narod radi, vec sta crkva radi.

Znači sve staro u kome se na taj način služilo bogovima radi se i sada svecima.

Nije tacno, nijedan dokaz naveo nisi!
Navodis etnografiju, pa daj citat vec jednom! Ne smes, jer znas da nije tako i da se to povezati ne moze!

Zato je crkva morala sve to odbaciti a ne nastaviti da učestvuje kada sveštenik blagosilja sve to na proslavama.

Izvini molim te, nema sta odbaciti kad nije pagansko! I nisu u pitanju preobrazeni paganski rituali!

Ti nicim nisi dokazao da jesu, a trazis da crkva to odbaci! Svasta!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Govorimo o Bibliji a ne o kasnijim nazivima. Biblijski nazivi su redni brojevi..onako kao su činili verni od Adama preko Noja..

Ne izmišljaj, točnije rečeno ne laži. U Bibliji postoje imena mjeseci koja su preuzeta od poganskog Babilona.

ali isto tako i crkva treba da izbaci te lažne i paganske praznike.

Opet moram reći - ne laži. Crkva nema niti jedan poganski blagdan. Osim, ako ti ne misliš, na primjer, da je slavljenje Isusova rođenja poganština.

OK, povjerovat ću ti da je slavljenje Isusova rođenja poganština, ako mi priložiš nepobitne dokaze da je još prije kršćana, netko od pogana slavio Isusovo rođenje. :);)
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Laž na Hrista..tvrdi se da je rođen 25. prisinca a nije. Zar ta laž sme da postoji ako je neko hrišćanin?
Biblijom se moze dokazati da jeste rodjen tada. Ali naravno to smo vec uradili na drugoj temi.. Tamo ko hoce neka cita..

Ali reci ces "ko je naredio da se slavi"?
Eto niko, mi smo odlucili da slavimo njegov rodjendan! Mozes li zabraniti?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Etnolozi su ucili istu skolu. Bogoslovi isto. Sve skole su protestantske.


Mire ovo je Teorija zavere kao ono što pričaju da nas truju iz aviona ili da korona nepostoji i sl..pa zar stavarno msiliš da su ti protestanti uticali na sve naše naučniek koji pišu u običajima Srba pre hrišćanstva. Najboljej e da ništa nesmeju istražiti i da šute. To bi bilo najbolje..zar ne? Mire, brate...pa nije tako

I umesto da me upucujes da citam etnologe, trebas da ih citiras, a ne da ja trazim po kilometrarskim tekstovima ono na sta ti aludiras!


Nije problem..imaš o običajima Srba od Veselina Čajkanovića nije problem naći detaljnije na netu ako želiš..imaš i naše rodnoverce na kanalu Srbija Global...dobro bi bilo da ih malo poslušaš..nađi recimo srpsko sveto trojstvo od njih ili poreklo srpske slave...sve oni to dobro objašnjavaju

Ti ljudi su svi skolovani u protestantskim skolama. Retko danas ko razmislja izvan kutije! Zato oni i pisu ono sto su sami procitali a nisu proverili na cemu je zasnovano!

To i Justin Popovic radi, prepisuje od njih. Ta njegova istorija nije ni za 1. razred osnovne!

A danas crkva prihvata tezu o paganizmu iako do 15. veka nema pomena o tome


Mire, Justin Popović se predaje na Bogoslovnskom fakultetu i on je sam bio profesor crkvene istorije u Černovicama. Zašto su ga držali kao profesora ako je govorio laž?

Da li si ti proverio sta crkva kaze za svoju praksu pre 15. veka, a ne danas sta pisu.

Uglavnom su u pitanju judejski obicaji, i njihova praksa, koju je crkva usvojila konsultujuci bibliju! To je sasvim lepo objasnjeno! Cak i 25. decembar, na temelju judejskih obicaja i biblije su odredili! Pa nisu oni bacali pasulj i gatali da utvrde kada se Hristos rodio! Svasta!

Kada to procitas, onda ti je jasno da su sve primedbe protestanta upucene crkvi lazne, i obicne izmisljotine!

Ali ti neces ovo proveriti! To ti ne odgovara!

Evo kako olako odbacujes moja objasnjenjam ne zelis priznati da su izmislili! Nego zelis i dalje kolicinski da bombardujes da pokusas kvantitetom da nadvladas, pa trazis nesto drugo! Tako umirujes sebi savest!

Jovane, ako te je neko "jednom slagao", sta mislis sta je jos lagao?

Nemoj mi dakle sad skretati na mladence, posto prvi put nisi uspeo da dokazes, oni su uhvaceni da lazu!


Suština je Mire da to nisu hrišćanski običaji jer ih ne nalazimo u Novom Zavetu. Zna se i kada su pojedini praznici uvedeni zvanično..recimo Sretenje je uvek car Justinijan u VI veku...zna se iMire da je ceo taj sistem praznika nastao kasnije i da nema tragova u Novom Zavetu. Pa sada ako hoćeš razmisli i zaključi da ako ih neam u Bibliji odakle su? Znači da vudku korene iz prehrišćasnke tradicije našeg naroda. Da su hrišćanski bibli bi u Novm Zavetu. Ako ih neam tamo jasno je da su ostatak iz drugih izvora.

Ako gledas bibliju, nema sve. Ali ako gledas judejsku tradiciju itekako ima! A mi smo celokupnu bogosluzbenu praksu temeljili na judaizmu!


Ma kakav judaizam Mire? Kakve veze sa judaizmom ima badnjak, paljejne badnjaka? Nikakve Mire. Gde je poveznica sa judaizmom i jedan praznik i jedan datum? Mire?


Nije tacno, nijedan dokaz naveo nisi!
Navodis etnografiju, pa daj citat vec jednom! Ne smes, jer znas da nije tako i da se to povezati ne moze!

Nije prblem dati citat..nego razmiisli logično..ako nema tih običaja u Novom Zavetu odakle potiču?


Izvini molim te, nema sta odbaciti kad nije pagansko! I nisu u pitanju preobrazeni paganski rituali!


Nego ih ima u Novom Zavetu? Mire, nema ih u novom zavetu..nema ništa od toga. To je kao ona pesma od Ere..sanjao sam plavog slona od 1000 tona, sanjao sam kak Amerima iz snova lupamo bolkada i da sam visok 3,03 i vole me svi....

To je to Mire moj.

Ja znam da ti nećeš prihvatiti argumentaciju da ako tih običaja nema u Novm Zavetu nisu hrišćanski..ali tako je..jer ti praznici zaista nisu u Novom Zavetu. Ni u prakski ranih hrišćana. Dakle, potiču od?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Biblijom se moze dokazati da jeste rodjen tada. Ali naravno to smo vec uradili na drugoj temi.. Tamo ko hoce neka cita..


Ne može..to su naklapanja..znam za taj pokušaj. U vezi Zarije...i njegovog sveštenikovanja...ali on nije bio prvosveštenik i nije imao tu službu u svetinji nad svetinjama..lako je pokazati da ta konstrukcija uopšte ništa ne govori u prilog tog datuma. Nema ga a bio bi istaknut da je Bog želeo da ga da...zašto bi uopšte morali da pravimo konstrukciju neku posrednu? Bog tako ne radi kada hoće da ljudi nešto shvate konkrtno.

Ali reci ces "ko je naredio da se slavi"?
Eto niko, mi smo odlucili da slavimo njegov rodjendan! Mozes li zabraniti?

Reći ču naravno. Ko od apostola? Je li sam Hristos rekao? Čija je reč važnije "vaša" ili Hrista i apostola?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ne izmišljaj, točnije rečeno ne laži. U Bibliji postoje imena mjeseci koja su preuzeta od poganskog Babilona.


Biblija jasno ukazuje da je prvobitno naziv za mesece bio redni broj..čitaj kod Potopa..drugog meseca, sedmeg meseca...jesi li pročitao ono sa vikipedije?

OK, povjerovat ću ti da je slavljenje Isusova rođenja poganština, ako mi priložiš nepobitne dokaze da je još prije kršćana, netko od pogana slavio Isusovo rođenje. :)


Ne veruješ ti Novom Zavetu koji ne pominje taj praznik niti su ga apostoli slavili :). Zar to nije dovoljno?
 
Natrag
Top