Krst u Hriscanstvu

Da li treba ljubiti krst i klanjati mu se kao Bogu?

  • Naravno da treba da se ljubi krst,jer na njemu je ubijen nas Isus Hrist

    Votes: 3 60,0%
  • Krst je idol,to je idolopoklonstvo

    Votes: 2 40,0%

  • Total voters
    5
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Krst što veći, a moral sve niži.

Dižu velike kipove i krstove a dole favele, ubistva, karteli.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Mržnja prema Isusovu križu sve veća, "korak u korak" ide sa sve većim brojem iskasapljene djece u "konc-bolnicama". Slika je ovo sekte adventista sedmog dana.

Ne sekte, nego kulta, pseudo "hrišćanskog" kulta, koji je da bi izbegao da ga nazovu kultom, 1980 uveo "verovanje" u "trojstvo".

Ps. Ne samo da je slika kulta, nego i slika sledbenika istog.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Krst kod katolika može i za ovo da se upotrebi.

SVEŠTENIK RAZBIO GLAVU DEČAKU: Iščupao krst sa groba pa tukao tinejdžere, udarao koga je stigao!

Maloletnik prijavio policiji da ga je A. E., koji službuje u katoličkoj crkvi, povredio dok je s društvom sedeo na vidikovcu u mestu Svetozar Miletić. Tužilaštvo ispituje slučaj



Maloletnik (17) iz naselja Svetozar Miletić kod Sombora povređen je u nedelju kada ga je, kako je naveo u prijavi policiji, katolički sveštenik A. E. udario u glavu krstom koji je iščupao s groba!
Bizarni napad desio se oko 23 sata na Kalvariji, gde je povređeni tinejdžer bio s društvom.
Zdravirecepti
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
A da li su Isus Hrist i apostoli tukli ljude,zene i decu bilo cime,a kamoli krstom???
Da li su Isus i apostoli nosili krstove oko vrata ,ruke ili na ramenima?
Da li su pravili krstove,potsticali njihovu proizvodnju i prodaju???
Da li su mozda pozlacivali krstove radi bolje zarade?
Da li su se klanjali pred krstom i molili pred krstom???
Sta pise u Bibliji?
Nije li Biblija Rec Bozja?
Ciju cemo Rec slusati? Bozju ili ljudsku???
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
A da li su Isus Hrist i apostoli tukli ljude,zene i decu bilo cime,a kamoli krstom???
Da li su Isus i apostoli nosili krstove oko vrata ,ruke ili na ramenima?
Da li su pravili krstove,potsticali njihovu proizvodnju i prodaju???
Da li su mozda pozlacivali krstove radi bolje zarade?
Da li su se klanjali pred krstom i molili pred krstom???
Sta pise u Bibliji?
Nije li Biblija Rec Bozja?
Ciju cemo Rec slusati? Bozju ili ljudsku???
I ja sam isto mislio, kad sam jednom prilikom dosao na vrata staresine kod kojeg sam imao zakazan "biblijski studij", slucajno sam dosao ranije i kroz vrata cujem, kako on bije svoju decu koja ga mole "tata nemoj nas vise tuci". Pitao sam se "da li je Isus tako tukao decu"? A ovamo je covek andjeo sa nama. Mislio sam da ni mrava ne bi zgazio!

Izvini, ali nijedna zajednica nema savrsene vernike! I ovaj je tukao decu jer su zasluzila, a ovaj udarao jer je verovatno poremecen.. Ima svakakvih.. Degutantno je i postavljati takve price, a oni koji ih postavljaju, dokazuju svoje frustracije predrasude i zlo srce!

Sto se tice krsteva, oni nisu predmet obozavanja, nisu nikada ni bili. To je kao kada zena nosi sliku svog unuka u novcaniku, pa se pohvali drugima pokazujuci, a onda i poljubi sliku - tako i mi! Ako je ta zena idolopoklonik i mi smo!

Stvarno nemam vise strpljenja odgovarati, vi se stalno vracate na isto!


Evo i jevreji ljube zid placa, pa su po vama "idolopoklonici", a znamo koliki su fanatici u drzanju zapovesti, posebno paze da ne prekrse 2. zapovest (optuzi i njih da su idolopoklonici) :

Zid-placa-Jerusalim-Izrael


169621



I narod ljubi sliku Ksenije Pajcin. Mora da je ona za njih "boginja"! Daaa to mora biti, jer se klanjaju i ljube sliku na grobu, pa oni su IDOLOPOKLONICI SRAM IH BILO! - - - >

images


Stvarno ste vise preterali sa optuzbama, ali stvarno!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Stvarno ste vise preterali sa optuzbama, ali stvarno!

Preterali su oni sa mnogo čim. No, to što ih ti upozoravaš, što im svi govore da su preterali, njih u njihovoj sotonskoj posednutosti neće zaustaviti. Kao što ih ni hebreji sami ne bi zaustavili. Još bi ih naveli da kmeče kako su progonjeni...

Shvati, imamo posla sa istim mentalnim stanjem koje je Catharoe, ali i mnoge druge koje ovi američki "revivalisti" u svojoj posednutosti baštine, navodilo da izvršavaju ritualna samoubistva, verujući da tako "zadobijaju" kraljevstvo nebesko.

Imamo dakle posla sa duhovnim poremećajem.... a to se ne rešava tako što će im neko reći da su preterali. Jer oni da optužuju moraju, takav im je duh kome se klanjaju, verujući da je u pitanju Bog.


O kom se duhu radi?

O onom koji je Petra nagnao da Isusa sprečava da ode u Jerusalem, o onom duhu koji citira Pisma samom Bogu na zemlji, o duhu koji optužuje Joba da je nepravedan i da je Bogu veran samo iz koristi, o duhu koji se i naziva "opajdara, tužitelj, kušač, zavodnik, smrt", hebrejski satan.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
I ja sam isto mislio, kad sam jednom prilikom dosao na vrata staresine kod kojeg sam imao zakazan "biblijski studij", slucajno sam dosao ranije i kroz vrata cujem, kako on bije svoju decu koja ga mole "tata nemoj nas vise tuci". Pitao sam se "da li je Isus tako tukao decu"? A ovamo je covek andjeo sa nama. Mislio sam da ni mrava ne bi zgazio!

Izvini, ali nijedna zajednica nema savrsene vernike! I ovaj je tukao decu jer su zasluzila, a ovaj udarao jer je verovatno poremecen.. Ima svakakvih.. Degutantno je i postavljati takve price, a oni koji ih postavljaju, dokazuju svoje frustracije predrasude i zlo srce!

Sto se tice krsteva, oni nisu predmet obozavanja, nisu nikada ni bili. To je kao kada zena nosi sliku svog unuka u novcaniku, pa se pohvali drugima pokazujuci, a onda i poljubi sliku - tako i mi! Ako je ta zena idolopoklonik i mi smo!

Stvarno nemam vise strpljenja odgovarati, vi se stalno vracate na isto!


Evo i jevreji ljube zid placa, pa su po vama "idolopoklonici", a znamo koliki su fanatici u drzanju zapovesti, posebno paze da ne prekrse 2. zapovest (optuzi i njih da su idolopoklonici) :

Zid-placa-Jerusalim-Izrael


169621



I narod ljubi sliku Ksenije Pajcin. Mora da je ona za njih "boginja"! Daaa to mora biti, jer se klanjaju i ljube sliku na grobu, pa oni su IDOLOPOKLONICI SRAM IH BILO! - - - >

images


Stvarno ste vise preterali sa optuzbama, ali stvarno!

Zdravo Mire i svi ostali,
Sto se tice dece,i njihovog disciplinovanja,znas li sta pise u Bibliji?
Sto se tice ljubljenje slika bilo zivih bilo mrtvih,mislis li da to nesto pomaze bilo zivima bilo mrtvima???
Ljubljenje krsta,ljubljenje zida placa ili zemlje kojom hodaju,hoce li im to nesto pomoci ili odmoci???
Kako Bog gleda na to? Sa zaljenjem ili sa radoscu???
A ciji mi primer treba da sledimo? Isusa i njegovih apostola ili nasih oceva???
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Sta mislite zasto se na ovim mestama izbegava da se kaze da je Isus bio razapet na krstu?

Del ap
5:30 Bog otaca naših podiže Isusa, kog vi ubiste obesivši na drvo.

Dela ap 10:39 I mi smo svedoci svemu što učini u zemlji judejskoj i Jerusalimu; kog i ubiše obesivši na drvo.

Dela ap 13:29 I kad svršiše sve što je pisano za Njega, skinuše Ga s drveta i metnuše u grob.

Galatima 3:13 Hristos je nas iskupio od kletve zakonske postavši za nas kletva, jer je pisano: Proklet svaki koji visi na drvetu:

1.Petrova 2:24 Koji grehe naše sam iznese na telu svom na drvo, da za grehe umremo, i za pravdu živimo; kog se ranom isceliste.

Jezdra 6:11 Još zapovedam: Ko bi učinio drugačije, iz njegove kuće da se uzme brvno i pobode, i on na njemu da se pogubi, i njegova kuća da bude bunjište za to.
 
Natrag
Top