Крштење водом

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
[WARNING]Ovakve poruke razmjenjujte preko PP. Ne spamujte![/WARNING]
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
kao sto sam rekao krstenje kao krstenje nema nikakve veze sa spasom, to samo ima veze sa zastitom, sad sto krstenje vise ne pokrece u tebi i tvom mozgu verovanje da je to zastita, to je sad nesto drugo, krstenje funkcionise na verovanju, ako ti stvarno verujes da si zasticen krstenjem ti ces biti zasticen, to je psihicka stvar i kako psiha funkcionise
"Daleko sam ja,
daleko si ti.
Daleko je sreca,
daleko smo mi."

heart-sparkle.gif
[/LEFT]
ljubav ne zna za granice :girl_sad:
 
Član
Učlanjen(a)
31.03.2010
Poruka
158
kao sto sam rekao krstenje kao krstenje nema nikakve veze sa spasom, to samo ima veze sa zastitom, sad sto krstenje vise ne pokrece u tebi i tvom mozgu verovanje da je to zastita, to je sad nesto drugo, krstenje funkcionise na verovanju, ako ti stvarno verujes da si zasticen krstenjem ti ces biti zasticen, to je psihicka stvar i kako psiha funkcionise

U pravo si, moj princ.
Ako neko veruje da krstenje ga zastituje, verovatno osecaju zasticeno. Za moju majku , ono je kao vakcina protiv bolesti. Na njen zahtev svi smo krsteni - i moja cerka i unuka. Samo je moj muz ostao nekrsten. :D
 
Član
Učlanjen(a)
13.09.2012
Poruka
76
амин!

хвала! Jа не желим спасење. имаш нешто да кажеш кршења канона православне цркве свештеника?

Шта кажете о крштењу, рекао је он.
Такав је Његова Воља!
Амин!!!
Све остало је ствар личног избора.
 
Član
Učlanjen(a)
13.09.2012
Poruka
76
kao sto sam rekao krstenje kao krstenje nema nikakve veze sa spasom, to samo ima veze sa zastitom, sad sto krstenje vise ne pokrece u tebi i tvom mozgu verovanje da je to zastita, to je sad nesto drugo, krstenje funkcionise na verovanju, ako ti stvarno verujes da si zasticen krstenjem ti ces biti zasticen, to je psihicka stvar i kako psiha funkcionise

ljubav ne zna za granice :girl_sad:

Пријатељ
Јеси ли сигуран да си све са собом?
 
Član
Učlanjen(a)
31.03.2010
Poruka
158
Шта кажете о крштењу, рекао је он.
Такав је Његова Воља!
Амин!!!
Све остало је ствар личног избора.

Мислим да сам објаснила добро како свештеници крше каноне цркве. А ти и даље претендујш да буде погрешно схваћен.

Ја сам атеиста, али поштујем православље. Из тог разлога, нећете одговарати и анатеме, који су писал синоћ у другој теми.
Имаj поштовања за меморију бугарског патријарха Максима! Питам се као си православан зар ниси тужан због његова смрт.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
[WARNING]Ne koristite uvredljive riječi u raspravama, da vam postovi ne bi bili brisani.[/WARNING]
 
Član
Učlanjen(a)
31.03.2010
Poruka
158
zasto postujes ?

Joker, Pravoslavlje je religija mojih predaka. Ovo je tradicionalna religija u Bugarskoj. Vise od 70 % od bugarskog naroda su pravoslavni.
Kao deo ove nacije, ja postujem religiju koja stedi kao narod tokom pet vekova otomanske vladavine.

To moze da izgleda neverovatno, ali mislim da je Pravoslavlje mirna religija. Pravoslavni pop me nije jurio ulicama da provri verskih pamfleta u mojim rukama. Ja ne mogu da kazem isto za neke grane protestantizma.


 
Poslednja izmena:
Natrag
Top