Крштење водом

Član
Učlanjen(a)
13.09.2012
Poruka
76
Крштења / рођење / је најсветији дан у животу хришћанина, а завет са Богом!
Од овог тренутка почиње нови живот и служења Богу. Крштење је линија између греха и почетак пуног живота за славу Божију и предуслов за улазак у Царство Божије
!

Свето Јеванђеље по Јовану, глава 3, стих 5
5. Одговори Исус: Заиста, заиста ти кажем: ако се ко не роди водом и Духом, не може ући у царство Божије.
Није случајно да је Исус је наредио својим ученицима:

Свето Јеванђеље по Марку, глава 16, стих 15 и 16
15. И рече им:
Идите по свему свету и проповедите јеванђеље сваком створењу

16. Који узверује и покрсти се, спашће се;
а ко не верује осудиће се.

Симболика крштења је понављање смрт, покоп и васкрсење Иисуса Христа:

Римљанима посланица св. апостола Павла, глава 6, стих 3 - 8:
3. Или не знате да сви који се крстисмо у Исуса Христа, у смрт Његову крстисмо се?

4. Тако се с Њим погребосмо крштењем у смрт да као што уста Христос из мртвих славом Очевом, тако и ми у новом животу да ходимо.

5. Јер кад смо једнаки с Њим једнаком смрћу, бићемо и васкрсењем;

6. Знајући ово да се стари наш човек разапе с Њиме, да би се тело грешно покварило, да више не бисмо служили греху.

7. Јер који умре опрости се од греха.

8. А ако умресмо с Христом, верујемо да ћемо и живети с Њим,

Да се крсти особа захтевају неколико услова - јака вера у Спаситеља Иисуса Христа учењима и знање Бога забележен у Библији, покајање, исповест и одрекну греха:

Свето Јеванђеље по Матеју, глава 28, стих 19 и 20
19. Идите дакле и научите све народе крстећи их ва име Оца и Сина и Светог Духа,

20. Учећи их да све држе што сам вам заповедао; и ево ја сам с вама у све дане до свршетка века. Амин.

Дела апостолска, глава 2, стих 38
38. А Петар им рече: Покајте се, и да се крстите сваки од вас у име Исуса Христа за опроштење греха; и примићете дар Светог Духа;

Дела апостолска, глава 8, стих 35 - 38

35. А Филип отворивши уста своја, и почевши од писма овог, приповеди му јеванђеље Исусово.

36. Како иђаху путем дођоше на некакву воду; и рече ушкопљеник: Ево воде, шта брани мени да се крстим?
37. А Филип му рече: Ако верујеш од свега срца свог, можеш. А он одговарајући рече: Верујем да је Исус Христос Син Божји.

38. И заповеди да стану кола, и сиђоше оба на воду, и Филип и ушкопљеник, и крсти га


Да крстити особу потребно неколико услова - јака вера у Спасителот. От овде треба да прате да крастенето бебе и мала деца погрешно.Беба нема вере у Иисуса и да не може да се покаје за своје креховете. Прскање и наводњавање треба да буде неприемливо.Символа уништење греха захтева пуни потапиане.
Иисус обављао крштења својих 30 година у реци Иордан.Тои не треба да се крсти, али је инсистирао крштен од Јована да буде пример за своје следбенике.

Свето Јеванђеље по Матеју, глава 3, стих 13 - 17:
13. Тада дође Исус из Галилеје на Јордан к Јовану да се крсти.

14. А Јован брањаше Му говорећи: Ти треба мене да крстиш, а Ти ли долазиш к мени?

15. А Исус одговори и рече му: Остави сад, јер тако нам треба испунити сваку правду. Тада Јован остави Га.
16. И крстивши се Исус изиђе одмах из воде; и гле, отворише Му се небеса, и виде Духа Божјег где силази као голуб и дође на Њега.

17. И гле, глас с неба који говори: Ово је Син мој љубазни који је по мојој вољи.

Уколико човек буде споро крштењу? Готово да нема времена за такве одлагања:

Дела апостолска, глава 22, стих 16:
16. И сад шта оклеваш? Устани и крсти се, и опери се од греха својих, призвавши име Господа Исуса.

Браћо и сестре, шта мислите крштења?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Крштења / рођење / је најсветији дан у животу хришћанина, а завет са Богом!
Од овог тренутка почиње нови живот и служења Богу. Крштење је линија између греха и почетак пуног живота за славу Божију и предуслов за улазак у Царство Божије
!

Свето Јеванђеље по Јовану, глава 3, стих 5
5. Одговори Исус: Заиста, заиста ти кажем: ако се ко не роди водом и Духом, не може ући у царство Божије.
Није случајно да је Исус је наредио својим ученицима:



znaci svi ljudi i deca koji nisu ni culi za hriscanstvo i oni koji su se rodili na prostorima gde se ne veruje u tog boga, oni idu pakao ?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
znaci svi ljudi i deca koji nisu ni culi za hriscanstvo i oni koji su se rodili na prostorima gde se ne veruje u tog boga, oni idu pakao ?


Pakao ne postoji, to je mnogobozacko ucenje.
Bog ce uciniti da gresnici nestanu za vecnost, a ne da se vecno muce u nekakvom paklu.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
zasto onda hrist u novom zavetu spominje vise puta vecni oganj u koje ides ako si nevernik ?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
zasto onda hrist u novom zavetu spominje vise puta vecni oganj u koje ides ako si nevernik ?


Pojam vecni u biblijskom kontekstu oznacava nesto sto donosi vecne posledice, u bibliji postoji VECNI SUD, VECNI OKOVI, VECNA VATRA, VECNO SPASENJE..itd.

Ovo se odnosi na posledicu, kao sto vecni sud nije vecno sudjenje ili proces zasedanja suda vec do vremena kada se izrekne presuda, ili vecni okovi nisu vesno okivanje ili drzanje u okovima, tako ni vecna vatra nije nesto sto ce vecno goreti, vec je vatra vecna u smislu da donosi vecnu posledicu spaljivanja, a to je nestajanje za vecnost.
Upali jedno parce papira ili ykanine, ona ce gopreti jedno vreme dok ne nestane i pretvori se u pepeo.

Tako ce vatra pretvoriti svu materiju u pepeo..

Deca su ovde iskljucena, zato sto nemaju svoju licnu odgovornost, bice osudjeni samo oni koji su doneli svesnu odluku da ostanu u grehu i neverstvu do kraja.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
po mom verovanju pominje zato sto pakao nije onakav kako je naslikan, to je dimenzija kge idu duse a posto dusa ne moze da zivi bez izvora odnosno boga kao sto mi ne mozemo bez sunca, te duse u toj dimenziji umiru polako jer nisu blizu izvoru i ne mogu da opstanu.
joker ti bi trebalo da verujes u dimenzije i ako nisu potvrdjene ali naucnici misle da postoje samo sto nemaju dokaz za to :p
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
znaci ti govoris da ce svi ljudi koji nisu imali prilike da budu krsteni nestati za vecnost ?
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
ja to ne tvrdim zato sto to ne znam, ali moje misljenje je da to nema veze da li si hriscanin ili neko drugi, to je moj licni stav
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
pitao sam laodikeju i kruma, jer kazu da jedino krsten mozes uci u carstvo nebesko, ustvari krum to kaze
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
znaci ti govoris da ce svi ljudi koji nisu imali prilike da budu krsteni nestati za vecnost ?


A ne, nisam mislio na to.

Krstenje jeste jedno od uslova, jer Isus u jovanovom Jevandjelju kaze "KO SE NE RODI VODOM I DUHOM NE MOZE UCI U CARSTVO NEBESKO"

Krstenje vodom je dakle uronjavanje onoga koji veruje u vodu, cime se simbolicno prikazuje njegova smrt starom nacinu zivota u grehu i vaskrsenje u novom zivotu u veri.
Krstenje Duhom pretstavlja izlivanje Svetog Duha u covekovo srce, i promenu koju Duh Sveti cini u coveku, sto se u bibliji naziva jos i krstenje ili nanovorodjenje Duhom Svetim.

Krstenje Duhom je u svakom slucaju uslov spasenja, jer podrazumeva pokajanje i predanje Bogu odnosno obracenje, ali krstenje vodom ne mora biti uslov ako covek iz odredjenih razloga ili okolnosti nije bio u mogucnosti da bude krsten, Bog mu u tom slucaju uracunava veru.

Kao primer se moze navesti razbojnik na krstu koji je razapet zajedno sa Isusom.
On nije mogao biti krsten na priznanju svoje vere, jer je bio prikovan na krst, ali se iskreno pokajao rekavsi Isusu "GOSPODE SETI ME SE KAD DODJES U CARSTVO SVOJE"
Na to mu je Isus odgovorio "ZAISTA TI KAZEM BICES SAMNOM U RAJU"

Dakle, ko ima mogucnosti trebalo bi da se krsti, ali samo zbog okolnosti ljudi mogu imati izgovor da to ne ucine.
 
Natrag
Top