Крштење водом

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
ok, a ako veruju u pogresnog boga zbog okolnosti ?


Prva zapovest glasi:

"JA SAM GOSPOD BOG TVOJ...NEMOJ IMATI DRUGIH BOGOVA OSIM MENE"

Na drugom mestu Isus napominje "A OVO JE ZIVOT VECNI, DA UPOZNAJU TEBE JEDINOGA I ISTINITOGA BOGA I KOGA SI POSLAO ISUSA HRISTA"

Uslov spasenja je vera u Boga, i to ne u bilo kog Boga, vec u Boga koji se otkriva u bibliji, i u Isusa Hrista kao naseg spasitelja.

Ne verujem da ljudi danas mogu biti neobavesteni, jer zivimo u svetu velikih mogucnosti gde se informacije prenose brzinom svetlosti sa jednog kraja zemje na drugi.
Osim toga u nama postoji savest, i svako po savesti moze istrazivati razlicite puteve i otkriti pravog Boga u sebi, a ako je iskren Bog ce mu se objaviti pa ako ce Bog nekome suditi po savesti ja bi taj sud prepustio Bogu.

Licno ne verujem da neko ko veruje u recimo krisnu ili Budu moze ocekivati nebo...
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
u svakoj svetoj knjizi pise da je bog iz nje jedini pravi bog, musliman je isto siguran u svog kao i ti u tvog
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
jeste samo sto je sve to isti bog, samo sto su ih ljudi razdvojili, covek ne bi bio covek kad ne bi napravio neko sranje, dosli smo dotle da su se hriscani poput nas pravoslavaca i hrvata katolika ratovali za nekog svog boga, mi smo ratovali za naseg pravoslavnog a oni za njihovog katolickog x) izgoreo narod skroz
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
sto je isti bog delio razlicite instrukcije drugim narodima i plemenima i svima pricao da je on jedini i samo mozes da se spasis ako pratis njega ?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
u svakoj svetoj knjizi pise da je bog iz nje jedini pravi bog, musliman je isto siguran u svog kao i ti u tvog


Postoje Bogovi koje su ljudi stvorili, jer su izgubili svest o pravom zivom Bogu.
Boga biblije nije stvorio covek, vec se on kao tvorac prvi obratio svom stvorenju objavivsi mu se kao zivi Bog u teznji da ga vrati u svoje okrilje i da ga spasi od prolaznosti i smrti i pokaze mu sustinu i smisao postojanja..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
nije se prvi obratio, jer su ljudi tada vec verovali u bogove , a i isto tako bi pricao onaj koji veruje u krisnu alaha tora i ostalu kompaniju, svi pricaju da je jedino njihov bog put ka spasenju, na primer i u krisnu veruju duze nego u hrista, i svi su oni pravi bogovi onima koji ih slave
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
sto je isti bog delio razlicite instrukcije drugim narodima i plemenima i svima pricao da je on jedini i samo mozes da se spasis ako pratis njega ?
ja ne vidim daje davao razlicite instrukcije, ja vidim samo da se ljudni nesto tripuju i u tom tripu pravog istinitig boga sto oni misle da je to samo njihov put nastaje i taj problem oko tog spasavanja i misljenja da je njihov put samo pravi
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
pa u svetim knjigama ( koje su inspirisane bogovima ) pise da je samo bog iz te svete knjige pravi i da niko drugi nece biti spasen ako veruje u pogresnog, cak u nekim svetim knjigama pise da treba ubiti one sto veruju u druge bogove, znaci ako je sve isti bog onda nije normalan
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
ne pise to bas tako, pise samo da je bog jedan i pravila koja trebas da se pridrzavas, to su ljudi malo napumpali svojim nekim tripom
 
Natrag
Top