Kršćanin se krsti ispovjedajući vjeru u Trojedinog Boga, a adventisti ispovjedajući vjeru u Ellen White

Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Tvoje srce je nježno, ...
al ga malo pretjera ona

možda je uvijek za sebe imala nježne i lijepe riječi, to vjerujem. Sudeći po nekim njenim fanovima kojima je idol (ne sa ovog foruma) nisam sigurna da je bila tako nježna, no možda griješim.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Stvarnoslap

Samo što si ti zlonamerno izostavio da navedeš "DA JE ONA TO IMALA TOKOM SNA!

Dakle, mnogi ljudi sanjaju da razgovaraju sa osobama koje lično ne poznaju, živim ili mrtvim.

Ja sam više puta sanjao da u snu razgovaram sa poznatim političarima koji su još uvek u životu, i ako ih lično ne poznajem, i to su bili proročki snovi.

Takođe, imao sam snove gde je moja majka kao još živa, i sa njom razgovaram, i ako je ona umrla 2013 godine.

Bog je Ellen White jednostavno dao simboličan san, a ne kao da je njen suprug nekakav duh.
Jer Adventisti, pa i Ellen White nisu verovali i ne veruju u život čoveka nakon smrti tela.
Već u vaskrsenje u poslednji dan prilikom Hristovog drugog dolaska.
 
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Da, Jovane ne mislim da je ona baš nježna osoba, prvi moraš ti imati takvo srce da vjeru i biznis ujediniš, mogla je malo kritike i na sebe primijeniti, no ne mislim da je zla..obična žena sa manama i vrlinama
Ellen White ima i dosta trulih rodova u obliku toksičnih sektaških vjerskih grupa koji su koristili i koriste njene spise u želji da kontroliraju, maltretiraju i iživljavaju se nad drugim ljudima te zbunjuju ljude. Istina je da postoje pisma da je ona to zabranila i da je napisala ako ne možeš pomoć ne odmozi i ne smijemo biti suci drugima ali lakše je te spise ignorirati, naravno....

Ljudi ne bi trebali vezati lijep spise uz ljude koji ih pišu, mnogi pjesnici i nisu bili takvo divne osobe ali su stvarali divnu poeziju i remek djela
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.352
Stvarnoslap

Samo što si ti zlonamerno izostavio da navedeš "DA JE ONA TO IMALA TOKOM SNA!

Opet me lažno optužuješ, jer se u mome tekstu vidi da je riječ o snu. Ali bit stvari je isti, Ellen White nastupa po uputama umrlog supruga.

Da, Jovane ne mislim da je ona baš nježna osoba, prvi moraš ti imati takvo srce da vjeru i biznis ujediniš, mogla je malo kritike i na sebe primijeniti,

On i James su jednaki onima koje je Isus bičem istjerao iz Hrama.

no ne mislim da je zla..obična žena sa manama i vrlinama

Izuzetno zla žena, a suprug ništa manje zao od nje. Da zanemarimo svu mržnju koju je bljuvala prema Kristovoj crkvi, koliko je ljude iz svoga tora krivo optuživala to je "Bogu plakati".
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Da, Jovane ne mislim da je ona baš nježna osoba, prvi moraš ti imati takvo srce da vjeru i biznis ujediniš, mogla je malo kritike i na sebe primijeniti,

Reci nam jesi li sigurna, kad već na tu temu pišeš, da je Elen išta uzela protivpravno? Pitam čisto onako, zanima me sa pravnog aspekta. Eto piše se mnogo o tome pa me zanima sa pravnog aspekta, da li si detaljno proučila ovu temu i šta možeš po tom pitanju reći? Možda si upućenija od mene za ovu temu, pa me zanima činjenično samo, kako tu stvari stoje?
 
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Mislim da ne bi bilo dobro da počnem pisati o tome, imam info jer sam istražila obje strane novčića i samo bi te informacije išle vama na štetu. Samim tim što netko prodaje duhovnost već se ne može nazvati ženom nježnog srca, jer ni jedna žena nježnog srca ne bi tako postupila kao ona, može ona biti sposobna i imati drugih vrlina ali nemojte me farbati za nježnost. Istina je da je Pavao rekao da se od evanđelja smije živjeti ali vjerojatno je mislio skromno, nije ona živjela skromno imala je velike kuće sa mnogo zemlje, nekretnine koje je iznajmljivala, mnogo osoblja, osobnu medicinsku sestru koja je zaradila svoju penziju kod Ellen White. To da je umrla u dugovima je isto preuveličavanje jer ona je te dugove ostavila crkvi dala im spise ostalu imovinu podjelila djeci iako je drugima drugačije govorila. Ne može tu samo pravno ako si biblijski kršćanin onda moraš po tom standardu živjeti, Isus je rekao nešto bogatom mladiću što mu je činiti da baštinim život vječni.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
 Ellen White je bila verna i ponizna sluškinja Božja.

A što se tiče zloupotrebe njenih spisa, toga je uvek bilo.

I bibliju zloupotrebljavaju na različite načine i različite grupe.

Čak i masoni, satanisti, ateisti...

Pa šta sad.

Trebamo da iz tog razloga da zaključimo da su autor biblije Bog i oni koji su prenosili Božju reč zli.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.352
Mislim da ne bi bilo dobro da počnem pisati o tome, imam info jer sam istražila obje strane novčića i samo bi te informacije išle vama na štetu.

Odgovori mu samo da mu je "proročica nježnog srca" (šišačica ovaca) ukrala 250 kg tuđih tekstova. Četiri magarca, i to dobra magarca, trebalo bi natovariti da prenesu ono što je ona ukrala.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Mislim da ne bi bilo dobro da počnem pisati o tome, imam info jer sam istražila obje strane novčića i samo bi te informacije išle vama na štetu.

Meni ne, jer ja ne zavisim ni od koga osim od Boga. Ni od kog čoveka. Tako da me samo zanima kakav je pravni aspekt toga? Da li je Elen nekoga opljačkala? Da li mu je uzimala ili iznuđivala novac?

Istina je da je Pavao rekao da se od evanđelja smije živjeti ali vjerojatno je mislio skromno, nije ona živjela skromno imala je velike kuće sa mnogo zemlje, nekretnine koje je iznajmljivala, mnogo osoblja, osobnu medicinsku sestru koja je zaradila svoju penziju kod Ellen White.

Pa to me zanima, da li je to nezakonito stekla iznudom, krađom, otimanjem? Zanima me poreklo imanja i sredstava stečena iznudom, prevarom, krađom. Ima li toga kod nje?
 
Natrag
Top