Kršćanin se krsti ispovjedajući vjeru u Trojedinog Boga, a adventisti ispovjedajući vjeru u Ellen White

Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Medjutim postoji jos jedno mesto, koje mnogi prevodioci propustaju: "Boga niko nije video nikad, JEDINORODNI BOG koji je u ocevom krilu, on ga je objavio" - ovo stoji kod Carnica i na grckom, ali nisam siguran zasto mnogi prevodi prevode ovo sa sa SIN. Verovatno koriste Arijev falsifikat.


Boga nitko nikada ne vidje: Jedinorođenac – Bog –koji je u krilu Očevu, on ga obznani. (prijevod KS)

Boga nitko nije vidio nikada. Jedinorođeni, koji je Bog, koji počiva na srcu Očevu, on je donio vijest, ( prijevod Ivana Šarića)

Boga nitko nikada ne vidje: Jedinorođenac - Bog - koji je u krilu Očevu, on ga obznani. ( Jeruzalemska Biblija)

Nitko nikad nije vidio Boga; Bog Sin Jedinac, koji je u krilu Očevom, otkrio nam je Njega. (prijevod Tomislava Dretara)

Boga niko nije vidio nikad: jedinorodni sin koji je u naručju očinom, on ga javi. ( Daničić Karađić)



Iako se prijevodi razlikuju, ipak svi jasno govore da je Isus Bog, iako mi najčešće kažemo da je Isus Božji Sin.
A On, Isus je za sebe najčešće govorio- Sin Čovječji.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Boga nitko nikada ne vidje: Jedinorođenac – Bog –koji je u krilu Očevu, on ga obznani. (prijevod KS)

Boga nitko nije vidio nikada. Jedinorođeni, koji je Bog, koji počiva na srcu Očevu, on je donio vijest, ( prijevod Ivana Šarića)

Boga nitko nikada ne vidje: Jedinorođenac - Bog - koji je u krilu Očevu, on ga obznani. ( Jeruzalemska Biblija)

Nitko nikad nije vidio Boga; Bog Sin Jedinac, koji je u krilu Očevom, otkrio nam je Njega. (prijevod Tomislava Dretara)

Boga niko nije vidio nikad: jedinorodni sin koji je u naručju očinom, on ga javi. ( Daničić Karađić)



Iako se prijevodi razlikuju, ipak svi jasno govore da je Isus Bog, iako mi najčešće kažemo da je Isus Božji Sin.
A On, Isus je za sebe najčešće govorio- Sin Čovječji.

Da, ali neke biblije ovo prevode sa SIN umesto BOG, sto nije opravdano ako uzmemo izvorni tekst. To su verovatno "minority" tekstovi koji ne sadrze TEOS, ali rekao sam da je rec o manuskriptima koji su prepravljani, i to ocigledno sa namerom da se opovrgne Hristovo Bozanstvo u vreme Arija. Na temelju takvih tekstova se danas rade revizije biblija, i zato covek treba biti oprezan kada su u pitanju novi prevodi.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire.

Sediš na dve stolice.
Opredeli se kome ćeš služiti, Bogu ili sotoni.

Po onome što pišeš o čudima egzorcizma i u međugorju - ti si se jednom nogom poklonio antihristu, i kada se on vidljivo pojavi - ti ćeš verovati u čuda koja će činiti, verovaćeš u vidljivu pojavu svetaca, i Marije, što već i veruješ pominjući međugorje..itd.

Ne može Mire Bog činiti čuda preko crkve koja je antihrišćanska institucija.

Na kraju, ne isteruje sotona demone.
Već je to plan sotone i demona da prevare svet kako navodno sveštenik isteruje demona.
A u stvari, to čini sam sotona, dajući simptome obuzetosti, a potom izlazi iz tela kako bi ljude naveo na krivi put.

Bog ti dao da vidiš tu sotonsku prevaru.

Pozdrav!
 
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Mire.

Sediš na dve stolice.
Opredeli se kome ćeš služiti, Bogu ili sotoni.

Po onome što pišeš o čudima egzorcizma i u međugorju - ti si se jednom nogom poklonio antihristu, i kada se on vidljivo pojavi - ti ćeš verovati u čuda koja će činiti, verovaćeš u vidljivu pojavu svetaca, i Marije, što već i veruješ pominjući međugorje..itd.

Ne može Mire Bog činiti čuda preko crkve koja je antihrišćanska institucija.

Na kraju, ne isteruje sotona demone.
Već je to plan sotone i demona da prevare svet kako navodno sveštenik isteruje demona.
A u stvari, to čini sam sotona, dajući simptome obuzetosti, a potom izlazi iz tela kako bi ljude naveo na krivi put.

Bog ti dao da vidiš tu sotonsku prevaru.

Pozdrav!
Nadaj se da je sve tako kako misliš i govoriš kad optužuješ, čak je tvoja proročica rekla da nastavite dalje sa proučavanjem a niste, samo stojite na mjestu i ponavljate isto. Bez ljutnje ali niste baš neki eksperti za Bibliju kao što govorite o sebi, samo jedno te isto, Danijel i Otkrivenje, sve naučeno napamet i copy paste jedan od drugih, baš tužno..
Da li itko od vas pomisli da će se iznenaditi kad dođe pred sud Božji. Da li ste vi uopće bogobojazni ili ste toliko sigurni u sebe da sve znate i ništa ne treba dalje? Bitno je da ste izmislili toplu vodu pa debatirate o nečemu što nam Bog nije dao na uvid a to je da li Isus jedinorođeni ili unikatni, o trojstvu i sl.

Možda će Bogu biti važnije kako ste tretirali druge ljude, bližnje, pa i neprijatelje --> evanđelje po Mateju 25
Ljudima danas možeš svašta prodavati i mogu biti slijepi na neke stvari, a Bog je visoko ali vidi daleko.


Svako dobro tebi
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Ljudima danas možeš svašta prodavati i mogu biti slijepi na neke stvari, a Bog je visoko ali vidi daleko.

Pitanje - tko su "EGWisti"? EGWisti su oni koji vjeruju da Ellen White vidi i dalje od Boga.

Pitanje - što još EGWiste čini jedinstvenima? EGWisti vjeruju da je subota starija od Boga.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja ne pišem ništa ako mi Bog ne posvedoči.

A imam i reč Božju, i svedočanstvo Duha.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Stvarnoslap lupaš gluposti.

Bog je uspostavio Subotu još u rajskom vrtu nakon stvaranja.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Ja ne pišem ništa ako mi Bog ne posvedoči.

A imam i reč Božju, i svedočanstvo Duha.

Samo nemaš dokaz za to. Dapače, ti sam, slijedeći bogohulnicu, brakolomku i alkoholičarku svjedočiš da nisi od Duha Svetog osvjedočen, nego od "duha laži" izmanipuliran.

Stvarnoslap lupaš gluposti.

Bog je uspostavio Subotu još u rajskom vrtu nakon stvaranja.

Zašto onda Adam, niti bilo tko od Adamovih potomaka prije Židova na Sinaju nije svetkovao (odmarao) subotu?
 
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Možeš li mi Laodicea ovo malo objasniti? Da li ona tu zaista laže kako je ovaj autor napisao ili ne? Ako ne molim te objasni

Ellen White njena prva 'vizija' bila je sljedeća:


"Činilo se da sam okružen svjetlom i da se uzdižem sve više i više od zemlje. Okrenuo sam se tražiti adventske ljude na svijetu, ali ih nisam mogao pronaći, kad mi je glas rekao: "Pogledajte ponovno i pogledajte malo više." Pri tome sam podigao oči i vidio ravan i uski put, uzdignut visoko iznad svijeta. Na tom putu adventisti su putovali u grad koji je bio na udaljenijem kraju staze. Imali su jarko svjetlo postavljeno iza sebe na početku staze, za koje mi je anđeo rekao da je "ponoćni krik". [Vidi Matej 25:6.] To svjetlo zasjalo je duž cijelog puta i dalo svjetlo njihovim nogama, kako se ne bi spotaknuli."
Drugi su ishitreno poricali svjetlo iza njih i rekli da ih nije Bog do sada vodio. Svjetlo iza njih izašlo je ostavljajući noge u savršenoj tami, a oni su posrnuli i skrenuli pogled s cilja i izgubili iz vida Isusa, i pali s puta dolje u mračnom i opakom svijetu ispod. Bilo im je jednako nemoguće ponovno stati na put i otići u Grad, kao i sav opaki svijet koji je Bog odbacio." ... "Tada su sva lica skupila blijedost, a ona koja je Bog odbacio okupila su crnilo. Tada smo svi zavapili: "Tko će moći stajati? Je li moj ogrtač besprijekoran?" Tada su anđeli prestali pjevati, i bilo je neko vrijeme užasne tišine, kada je Isus rekao: "Oni koji imaju čiste ruke i čista srca moći će stajati; Moja milost vam je dovoljna."

proročica Ellen White koji je primila nebesko viđenje od Boga mora se odreći svojih uvjerenja I evo što je rekla:

"Neko vrijeme nakon razočaranja 1844. godine, držao sam, zajedno s adventskim tijelom, da su vrata milosrđa tada zauvijek zatvorena za svijet. Ova pozicija je zauzeta prije nego što mi je dana prva vizija. Svjetlo dano Bogu ispravilo je našu pogrešku i omogućilo nam da vidimo pravi položaj.

Primijetite kako Ellen White laže ovdje i izjavljuje da je zauzela ovu poziciju PRIJE svoje prve vizije ... Vidjeli ste dijelove te
prve vizije iznad - "pao s puta dolje u mračnom i opakom svijetu ispod. Bilo im je jednako nemoguće ponovno stati na put i otići u Grad, kao i sav opaki svijet koji je Bog odbacio.«
 
Natrag
Top