Koja je crkva, crkva Hristova?

Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Ja smatram da je suprotno - da si ti u velikoj zabludi, jer ne znaš prvenstveno šta je vera i kakve rodove ona rađa, i šta su uslovi spasenja.

Sluga satane je onaj ko krši zapovesti i ko nije dopustio Bogu da ga promeni svojim Duhom kako bi rodio rodove vere i posvećenja, i koji ne živi po reč Božjoj.

Onaj ko čini suprotno - Božja ljubav je u njemu savršena - kako kaže apostol Jovan.
Ljubav, vera, nada, od ovo troje ljubav je najveca, uzmi i citaj Sveto Pismo.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Crkva Hristova je ona zajednica koja vrši zapovesti Hristove.
1.Hrist pri tajnoj večeri daje nalog da njegovi su dužni jedan drugom prati noge.
2.Da veruju i propovedaju Isusa i nikoga drugog.
3.Da šire jevanđelje i ništa preko toga.
4.Da se podronjavaju u Isusovo ime.
5. Da poštuju poglavarstvo i ne ruše hijerarhiju.


Koje niu Hristove:
1Ne peru noge brat bratu.
2Ne veruju Isusa kao Boga i propovedaju sve drugo.
3.Nude razne obrede,običaje,zakone umesto Isusa.
4.Podronjavaju u titule kao trodelnog Boga.
5.Žene kolo vode i njihova je uvodna i završna.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Crkva Hristova je ona koju su osnovali apostoli i to je cinjenica da je u pitanju Pravoslavna crkva.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Crkva Hristova je ona koju su osnovali apostoli i to je cinjenica da je u pitanju Pravoslavna crkva.

Daj mi citat gde čitaš da suapostoli osnovali pravoslavnu crkvu?
Tisi onda Nazaren zar ne,jer su Nazareni tad postojali i to piše a gde čitamo o pravoslavcima ?
Koji apostol se nazvao pravoslavcem...mora da se opet šališ zar ne?

Radi li tvoja crkva gore pomenuto ili ne usvakoj tački ako ne onda si u donjoj skali to ti Biblija jasno govori.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Daj mi citat gde čitaš da suapostoli osnovali pravoslavnu crkvu?
Tisi onda Nazaren zar ne,jer su Nazareni tad postojali i to piše a gde čitamo o pravoslavcima ?
Koji apostol se nazvao pravoslavcem...mora da se opet šališ zar ne?

Radi li tvoja crkva gore pomenuto ili ne usvakoj tački ako ne onda si u donjoj skali to ti Biblija jasno govori.
Istorijske cinjenice koje i protestanti prihvataju ukazuju da su pravoslavnu crkvu apostoli osnovali.Npr. znamo da je u Jerusalimu i Antiohiji postojala prva crkva, e sad ta hriscanska crkva koja postoji trenutno u Antiohiji i Jerusalimu je pravoslavna, a ne adventisticka.Apostol PAvle je bio optuzen za Nazarejsku jeres, on nije bio vodja Nazarejske sekte, pa i sam ap. Jakov nije rekoa da su ga optuzili da je vodja nase vere vec neke druge(Nazarejske) sto govori da Jakov nije bio u toj sekti i samim tim optuzba upucena Pavlu je lazna.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Od koje to godine Hrišćani prestaju tako da se zovu i postaju Pravoslavci?
Koji apostol i kad je osnovao Pravoslavnu veru?
Nisi mi odgovorio da li tvoja crkva izvršava svih pet tački gore navedenih?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
U poslanicama Ignatijevim crkva nikad nije praznovala subotu, a te poslanice poticu iz kraja 1. veka, istorija vs teorija uvek istorija pobedjuje.

Ja sam dosta puta rekao i uzivo i na ovom forumu, mozda cak i na ovoj temi da te jersi koje vi ucite nisu nista novo one su i pre postojale kao npr. montanizam.

naucno dokazano u savremenom dobu da nije, verovalo se da neke jesu falsifikat, ali je utvrdjeno kasnije da nisu.

Nema istorija veze sa crkvom, ne znam da li si svestan da mi danas zivimo u sekularnom drustvu u kom drzavu nije briga za veroispovesti niti se religijske vodje ista pitaju kad je nauka u pitanju, istoriju kontrolise to sekularno drustvo koje nije religijski opredeljeno.

Evo jos jedan razlog tvog pogresnog verovanja i zablude.i dan danas Veliki post kao da se prekida za vreme Subote i Nedelje, jer ceo post se posti na vodi, a Subotom i NEdeljom se posti na ulju i vinu i ne vrsi se bogosluzenje pokajnog karaktera koje se sluzi ostalim danima Velikog Posata, ne vrse se metanije (veliki pokloni) i bogosluzenja(jutrenje i vecerenje) se sluze kao i u ostale dane kad nije u toku post, i danas ta praksa postoji i cela crkva je deo nje samo sto to ti ocigledno brate ne znas jer si u zabludi, ti mislis da mi ovako ne radimo, a zapravo mi tako radimo.Razlog za prekid posta na subotu je totalno drugaciji nego sto ti mislis.Pazi, postoje materijalni dokazi tj. kodeksi poslanica sv. Ignatija Antiohijskog iz prvih vekova, pa ako su pravoslavni svetkovali subotu do 11. veka ,zasto u poslanicama koje su "falsifikovane" u 2. veku to pise, a postovala ih je crkva?
Jedino logicno objasnjenje bilo bi da su te poslanice falsifikovane posle 11. veka sto je nemoguce jer kodeksi su stari vise od 15. vekova i to je naucno dokazano, samo slepac bi verovao u tu tvoju teoriju.E sad zasto se na Subotu prekida post?
Hristos je simbolicno po predanju na taj dan boravio u adu medju dusama, zato se taj dan posvecuje mrtvima, evo o cemu se radi:

Кољивари

То је био духовни препородитељски покрет у православној цркви, настао у Светој гори Атонској, као свети изданак светих монаха исихаста. Овај покрет се појавио крајем XVIII и почетком XIX века.

На челу овог покрета су били св. Макарије Коринтски, преподобни Никодим Светогорац, преподобни Атанасије Пароски и др. Они су тражили верност Светом Предању Цркве, обнову духовног живота, повратак Светим Оцима. Захтевали су, сагласно вековној пракси Цркве, да се народ чешће причешћује Телом и Крвљу Христовом, не само једном или четири пута годишње, како се то, нажалост, још тада било одомаћило међу православним хришћанима. Св. Никодим Светогорац је објавио по први пут књигу "Добротољубље" у којој су сабрани најодабранији духовни текстови Светих Отаца и подвижника Цркве. У њима нам се откривају најдубље тајне духовног и молитвеног живота и указује на прави пут духовног усавршавања, ослобађањем од страсти и стицањем светих врлина. Преподобни Пајсије Величковски, и сам једно време светогорац, превео је „Добротољубље“ и на словенски језик. После одласка са Свете горе преподобни Паисије је окупио око себе у манастиру Њамцу (Румунија) хиљаду монаха. Тако је овај покрет извршио велики духовни утицај на православне Румуне, а преко ученика Паисијевих и „Добротољубља“ и на целу православнуРусију XIX века. Кољивари су унели у православни народ и многа друга дела Светих Отаца.

Кољиваре су тако назвали њихови противници по кољивима за мртве, јер су се они строго држали древног црквеног правила да се парастоси за мртве могу вршити само суботом, а не и недељом, која је Дан радости и Васкрсења Христовог. Хришћани сваке недеље сведоче Светом Литургијом и својом заједничком радошћу, Христово Васкрсење и та радост Празника над празницима не сме бити ничим помрачена. Иначе, ако тога дана хришћани тугују, како ће свет поверовати да је Христосзаиста васкрсао? А хришћани су, још од времена жена Мироносица, до краја века и света, пре свега и изнад свега - сведоци Васкрсења Христовог. Јер, по речима светог Апостола Павла: „Ако Христос не васкрсе, узалудна је проповед наша, узалудна и вера наша“.

Преподобни Серафим Саровски, велико светило Цркве православне у Русији прошлог века, који посредно припада истом овом препородитељском покрету, испуњен Духом Светим и васкрсном радошћу, имао је само један поздрав за све своје посетиоце, у свако доба дана и ноћи: „Христос воскресе, радости моја"!

Iz datog se vidi da je praksa pomena mrtvih na subotu postojala u ranoj crkvi, ali za veme turskog robstva ona se izgubila i oni su trazili povratak svetootackoj praksi koja je bila zastupljena i te 1054.Humbert je od muve napravio slona da bi imao papa imao osnov za anatemu, nije se radilo o svetkovanju subote vec posebnom isticanju subote jer je ona bila posvecena pominjanju mrtvih.




A zasto kaze Kerularije da "nisu radili na taj dan"?

PC nije. HAC jedina ima nauku iz Biblije. U to ne računam Trojstvo koje je kasnije uvedeno. Biblija jasno uči da je duša smrtna, subota 7. dan. 1000 godina na Nebu, Arhan. Mihailo je Isus.

Nije arhandjeo Isus,vec smo pokazali to na drugoj temi...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
A zasto kaze Kerularije da "nisu radili na taj dan"?
Rec je o praksi pominjanja mrtvih.Na zapadu nije postojao taj obicaj, subota se smatra danom mrtvih i na taj dan se drzao pomen zbog toga nisu radili, ovaj obicaj je poceo da nestaje u 17. veku kad su se otprilike pojavili Koljivari koji su trazili da taj obicaj ostane.Cinjenica je ta da hriscani nisu subotu smatrali danom odmora, cak je i najstariji prepis poslanica Ignatijevih i Didahija stariji od 12. veka, radije cu verovati prepisu iz npr. 6. veka koji govori da se subota ne praznuje nego spisu iz kasnog srednjeg veka koji kaze da se praznuje, rekoh vec zasto je subota bila postovana, ali Humbert je ovo preuvelicio kao i druge optuzbe i to je cinjenica da su od muve slona napravili..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ljubav, vera, nada, od ovo troje ljubav je najveca, uzmi i citaj Sveto Pismo.

Ja znam celo Sveto pismo vrlo dobro, a ti ne znaš ni pismo niti šta znači imati ljubav, veru, i nadu, iz toga sam i zaključio da si upravo ti u zabludi - jer više slušaš ljudske filozofije nego reč Božju.

Crkva Hristova je ona koju su osnovali apostoli i to je cinjenica da je u pitanju Pravoslavna crkva.

Zašto onda ta crkva ne uči reči reči Hristove i njegovih apostola - već propagira ljudske filozofije, i zašto ne obavlja misiju koju joj je Hristos dao - da objavljuje jevanđelje svim ljudima i da upućuje ljude na moral i promenu koju treba da dožive da bi se spremili za život koji dolazi u carstvu nebeskom.
Ceo svet umire u bezakonju i nemoralu, nacije koje se formalno zovu Pravoslavnim - pa i Rimokatoličkim imenom propadaju, ratuju protiv drugih, ubijaju, kradu, lažu, bore se za zemaljsku vlast, bogate se, prejedaju i uživaju u zemaljskim dobrima, a koješta od ovoga čini i sama crkva na koju se pozivaš.

Crkva Hristova je Božja u onoj meri u koliko se njeno učenje zasniva na reči Božjoj, i koliko obavlja misiju silom Svetog Duha da objavljuje svetu jevanđelje Hristovo u cilju spasenja sveta iz ropstva greha izla...Amin!
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Ja znam celo Sveto pismo vrlo dobro, a ti ne znaš ni pismo niti šta znači imati ljubav, veru, i nadu, iz toga sam i zaključio da si upravo ti u zabludi - jer više slušaš ljudske filozofije nego reč Božju.
I Sveto Pismo je rec ljudska iako je bogonadahnuto, isto je i sa Svetootackim spisima.

Zašto onda ta crkva ne uči reči reči Hristove i njegovih apostola - već propagira ljudske filozofije, i zašto ne obavlja misiju koju joj je Hristos dao - da objavljuje jevanđelje svim ljudima i da upućuje ljude na moral i promenu koju treba da dožive da bi se spremili za život koji dolazi u carstvu nebeskom.
Ceo svet umire u bezakonju i nemoralu, nacije koje se formalno zovu Pravoslavnim - pa i Rimokatoličkim imenom propadaju, ratuju protiv drugih, ubijaju, kradu, lažu, bore se za zemaljsku vlast, bogate se, prejedaju i uživaju u zemaljskim dobrima, a koješta od ovoga čini i sama crkva na koju se pozivaš.

Crkva Hristova je Božja u onoj meri u koliko se njeno učenje zasniva na reči Božjoj, i koliko obavlja misiju silom Svetog Duha da objavljuje svetu jevanđelje Hristovo u cilju spasenja sveta iz ropstva greha izla...Amin!
Nasa crkva drugacije tumaci Sveto Pismo od tvoje sekte, jedina razlika je ta sto su se sva Hristova prorocanstva o Crkvi u nasoj crkvi ostvarila, a u tvojoj nisu, kao gonjenje koje bi trebalo da bude neprestano sto je u nasoj crkvi slucaj, a u nijednoj drugoj nije.

Vi kazete da mi nismo u pravu jer pogresno tumacimo, ne pitate se da niste mozda vi ti koji niste nadahnuti i niste u pravu.Inace ja sam u adventistickoj crkvi umalo dobio samo televizor, ali ne i spasenje o kom mi ti pricas.
 
Natrag
Top