Koja je crkva, crkva Hristova?

Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Inace ja sam u adventistickoj crkvi umalo dobio samo televizor, ali ne i spasenje o kom mi ti pricas.

Znači TV se gleda????
Ima li ovde neki Biblijski vernik ili sve TV-vernici?

,,Rec je o praksi pominjanja mrtvih.Na zapadu nije postojao taj obicaj, subota se smatra danom mrtvih.,,

Znači Božji dan je dan mrtvih...kad je Bog mrtav i Njegov dan je dan mrtvih.

Nisi mi odgovorio da li tvoja crkva izvršava svih pet tački gore navedenih?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Biblijska obeležja Hristove crkve su jasna - ali ti ih ne prihvataš jer više veruješ reči ljudskoj a ne reči Božjoj.
Istina i blagodat Duha Svetoga su u ovoj crkvi koja ima ova obeležja, a jedino ih Adventistička crkva ima u celosti, a kada bi se molio Bogu i bio iskren da to tražiš od Boga- on bi ti to otkrio, kao i meni i milionima iskrenih Adventista.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.400
Biblijska obeležja Hristove crkve su jasna - ali ti ih ne prihvataš jer više veruješ reči ljudskoj a ne reči Božjoj.
Istina i blagodat Duha Svetoga su u ovoj crkvi koja ima ova obeležja, a jedino ih Adventistička crkva ima u celosti, a kada bi se molio Bogu i bio iskren da to tražiš od Boga- on bi ti to otkrio, kao i meni i milionima iskrenih Adventista.

Sve ja tebi vjerujem Laodikeja, ali sve mi se čini da ipak malo pretjeruješ. Hajde, otkrij i meni i drugima ovdje, što si točno molio i koliko si molio pa ti je Bog otkrio kako je Muhamed branio kršćane od križara?
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Znači Božji dan je dan mrtvih...kad je Bog mrtav i Njegov dan je dan mrtvih.

Nisi mi odgovorio da li tvoja crkva izvršava svih pet tački gore navedenih?
Ponovi tacke molim te.Ne postoji dan Boziji, Bog je van svega sto je stvorio, tako da nije ogranicen nicim niti opisan icim u ovom stvorenom svetu.Kad neko kaze ime Bozije ili Dan Boziji i time ga ogranicava osamario bih ga par puta da se sabere.

Biblijska obeležja Hristove crkve su jasna - ali ti ih ne prihvataš jer više veruješ reči ljudskoj a ne reči Božjoj.
Istina i blagodat Duha Svetoga su u ovoj crkvi koja ima ova obeležja, a jedino ih Adventistička crkva ima u celosti, a kada bi se molio Bogu i bio iskren da to tražiš od Boga- on bi ti to otkrio, kao i meni i milionima iskrenih Adventista.
To bi bio djavo.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To bi bio djavo.

Onda je đavo prešao na Božju stranu i on se dakle po tebi zalaže da ljudi veruju u Hrista, da njegovom silom Svetog Duha ne greše već da postanu moralni, da ljube braću i sve ljude, da objavljuju Hristov dolazak i dolazak Božjeg carstva..itd..itd..

Sam donesi zaključak na osnovu biblije i razuma - da li ovo đavo čini u korist Božju.

---------------------------------

Stvarnoslap, tvoja bezobirnost prevazilazi granice - i mi smo tu završili, jer ponavljaš nešto na šta je dat odgovor.

 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Onda je đavo prešao na Božju stranu i on se dakle po tebi zalaže da ljudi veruju u Hrista, da njegovom silom Svetog Duha ne greše već da postanu moralni, da ljube braću i sve ljude, da objavljuju Hristov dolazak i dolazak Božjeg carstva..itd..itd..
Djavo je takodje rekao ljudima istinu u raju, i Bog je zeleo da ljudi postanu bogovi po blagodati, ali kasnije samo je djavo njih nabedio da to ucine rano i zbog toga su pali, jer su iz gordosti uzeli plod, a ne iz poslusanja.Djavo je samo izokrenuo istinu kao sto je sa tobom slucaj.Citaj Sveto Pismo i videces da je recno da ce i u ime Hristoov ljudi ciniti cuda, a ti ljudi nece biti Njegovi.Arije je ucio da Hristos nije Bog, a on je bio veliki podviznik koji je tvrdio da mu je to sve Bog otkrio, pa da li je Arije bio u pravu?
I Nestorije je tvrdio da se Bog uselio u coveka Isusa i tvrdio da je imao otkrivenje pa da li je on bio u pravu?
Evtih je bio veliki isposnik, pa da li je on bio u pravu kad je rekao da Hristos nije covek?
Origen je bio jedan od najvecih podviznika svog vremena i to jos od svog detinjstva i on je tvrdio da je imao otkrivenje, pa da li je imao kad je ucio da postoje milioni svetova kao ovi i da svakog trenutka Bog stvara svetove identicne ovom i da svakog trenutka Adam i Eva padaju i tako u krug.Koji je ucio da su ljudi stvorili materijalan svet, a ne Bog, da li je on bio u pravu?

Ne naravno, cak ni ti ne verujes da su oni u pravu, svi su bili veliki podzviznici i tvrdili su da im se Bog otkrio, ali su zapravo pali u gordost, a dajvo je bio taj koji ih e jeresima vodio da bi razorili crkvu Hristovu bas kao sto on sad to cini sa tobom.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Đjavo je upravo stvorio plan da mnogoboštvo pomeša sa Hrišćanskim elementima, da crkva doživi otpad i da postane mešavina ljudske filozofije i hrišćanstva.

Crkva Hristova je crkva koja se zasniva na reči Gospoda Isusa Hrista i njegovih apostola, i po tome se prepoznaje - kao i po ljubavi, tu djavo nema pristupa..
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Đjavo je upravo stvorio plan da mnogoboštvo pomeša sa Hrišćanskim elementima, da crkva doživi otpad i da postane mešavina ljudske filozofije i hrišćanstva.

Crkva Hristova je crkva koja se zasniva na reči Gospoda Isusa Hrista i njegovih apostola, i po tome se prepoznaje - kao i po ljubavi, tu djavo nema pristupa..
Tu teoriju treba i dokazati, a ti to do sad nisi dokazao, nalazis nelogicne paralele, kako covek koji kaze da je kruzzenje iz mnogobostva, a Isus NAvin je kruzio oko Jerusalima moze da ima zdrav razum?
\Ili covek koji kaze da je kadjenje mnogobozacki element, a postoji u SZ?
Da li ti slusas sebe?
Ti automatski govoris da je celokupno judejsko bogosluzenje zapravo mnogobozacko.
Ja ti se ponovo nudim da ti razjasnim bilo koji crkveni obicaj ili element za koji ti mislis da ima poreklo u mnogobostvu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da, ali sam takođe napisao "da je Isus svojim dolaskom ukinuo starozavetnu obrednu službu" i u tom smislu - nema više ničega što je krasilo starozavetnu svetinju, nikakvi obredi ili ritualni elementi nisu potrebni, niti obavljanje bilo kakvih obrednih radnji - prvenstveno "kađenja ili prinošenja žrtava"

Ostalo nije vredno pomena što postoji u tradicionalnim crkvama - jer to nije ni postojalo u Jevrejskom obrednom sistemu, a tu se podrazumeva "paljenje sveća, krštavanje rukom u znaku krsta, kruženje oko Svetinje u procesiji, Sveta voda...

Još nešto - sveštenik u zemaljskoj Svetinji nije vrteo kandilom pred ikonama (ikonostasom), već je tamnjan stajao u Svetinji na jednom mestu i simbolično prikazivao molitve koje su se upućivale Bogu.

Takođe - nije činio ništa što danas čine tradicionalne crkve, već je služba bila sasvim različita i jedinstvena, i sačinjavala je sledeće u opisu Svetinje:

Dakle - Jevrejska svetinja se delila na dva dela. Prvi deo se zvao "Svetinja". Drugi deo se zvao "Svetinja nad Svetinjama"
Prvi se zvao svetinja i tu je bio ulaz, i drugi svetinja nad svetinjama. Između svetinje i svetinje nad svetinjama nalazila se jedna zavesa, jedno platno, koje nije išlo do vrha. Koji je nameštaj bio u svetinji? U prvom delu, kada bi se ušlo u svetinju.
U predvorju svetinje nalazio se jedan umivaonik gde su sveštenici prali ruke i takođe jedan oltar koji je bio sazidan od kamenja, i na vrhu tog oltara bile su prinošene žrtve.
Taj prvi oltar koji se nalazio u predvorju svetinje se zvao "žrtvenik" ili "žrtveni oltar".
Sveštenik bi, prinosio žrtve, onda bi oprao ruke i ulazio u svetinju.
U prvom delu ili u svetinji sa desne strane se nalazio sto na kome je bilo 12 hlebova. Ovi hlebovi su svaki dan, svako jutro postavljani ovde. Sa leve strane se nalazila čuvena "menora" ili sedmokraki svećnjak.
Tu do zavese se nalazio jedan drugi oltar koji se zvao "kadioni oltar" i on je imao kao neke vrste rogova.

U "svetinji nad svetinjama" se nalazio uglavnom kovčeg koji je bio načinjen od skupocenog drveta, koji je bio obložen zlatom, u kome su se nalazile dve ploče zakona koje je Bog dao Mojsiju, Deset Božjih zapovesti.
Ove ploče zakona je pokrivao jedan čuveni poklopac koji su Jevreji zvali "kaporet"
Grci su ga zvali "hilasterion" i imao je posebno značenje.
Ovaj kovčeg su pokrivali svojim krilima anđeli, dva anđela simbolično, koji su bili načinjeni od nekog lepog materijala. Dakle, na taj način, simbolično, Bog je sam štitio ove ploče zakona.
Čitav plan spasenja Božjeg se nalazi tu opisan.

Postoje dve službe, dve vrste službi koje su se odvijale u Svetinji, takozvana "svakodnevna služba" i "godišnja služba"
Prvi deo službe je bila svakodnevna služba.
Svakoga dana je sveštenik uzimao jedno jagnje, nad glavom toga jagnjeta je ispovedao grehe, stavio bi ruke na glavu, simbolično gresi su sa njega prelazili na to jagnje.
To jagnje je bilo zaklano, ono je bilo prineto na žrtveni oltar, a sveštenik bi sa malo krvi tog jagnjeta svaki dan ulazio u svetinju i sa malo krvi tog jagnjeta bi poprskao ovu zavesu.
Postoji takozvano vreme jutarnje i večernje žrtve.
Sveštenik bi prineo zaklanu žrtvu, simbolički gresi su sa njega prelazili na jagnje, sveštenik je predstavljao narod.
Jagnje je predstavljalo Isusa Hrista.
Jagnje je bilo prineto na žrtvu, a sa malo krvi tog jagnjeta sveštenik je ulazio samo u prvi deo svetinje i poprskao bi ovu zavesu.
Na taj način, zapazite simbolički gresi su beleženi, ostajali su tu na zavesi.
Gresi su se sakupljali, prljali su ovu zavesu, da bi Bog poučio svoj narod kako je greh strašan, zato su ljudi činili ovo.
Ovo je bila žrtva za celi narod.
Simbolično svetinja je prljana, gresi su unošeni u svetinju svakog dana. To je svakodnevna služba.
Naravno da je i pojedinac koji je sagrešio takođe mogao da dođe u svetinju i da takođe ispovedi svoje grehe i da prinese žrtvu.

Postoji i takozvana godišnja služba, jedanput godišnje, na takozvani "jom kipur"; "jom" na jevrejskom znači "dan", "kipur" znači "očišćenje". Znači, bio je postavljen jedan dan, danas je "Jom kipur" jedan od najvećih praznika Jevreja, onih Jevreja koji nisu prihvatili hrišćanstvo. "Jom kipur" je bio dan kada su se svi gresi koji su se skupljali u svetinji, koji su prljali svetinju, bili očišćeni.
Jedanput godišnje prvosveštenik, znači po rangu viši, on je vršio službu tog dana.
Bila su dovedena dva jarca obično, ne jagnje ovom prilikom, dva jarca. Onda je bacana kocka i rečeno je da jedan od tih jarčeva će biti za Gospoda, a drugi za Azazela. Azazel predstavlja u Bibliji sotonu.
Tog dana posle kocke, ako bi se znalo da je jedan jarac za Gospoda, onda bi prvosveštenik nad glavom tog jarca za Gospoda ispovedio grehe naroda.
Simbolično gresi su prelazili sa njega na jarca, jarac je bio zaklan, prinet na žrtvu, a sa delom te krvi prvosveštenik ovom prilikom nije ulazio samo u svetinju, nego je ulazio u svetinju nad svetinjama.
Dakle jedanput godišnje, ne obični sveštenik nego prvosveštenik je sa krvlju jarca za Gospoda ulazio i iza zavese.
On bi ne više poškropio krvlju ovu zavesu nego je poprskao krvlju kaporet ili poklopac ili hilasterion.

Kakva je bila simbolika toga? U kovčegu su se nalazile dve kamene ploče, na njima su bile Deset Božjih zapovesti.
Božje zapovesti kažu: "Ko sagreši taj mora da umre, plata za greh je smrt" to kažu zapovesti, ali, sada je tu krv, Dakle, neko je umro.
Zahtevi zakona su ispunjeni, gresi naroda su očišćeni krvlju životinje koja je predstavljala Isusa Hrista.
Onda bi prvosveštenik izlazio iz svetinje nad svetinjama, vraćao se nazad, i te iste grehe bi ispovedio nad glavom jarca za sotonu ili Azazela. Taj jarac je obično vođen u pustinju gde su ga obično rastrgle divlje zveri, ili je bacan sa neke visoke stene dole u more gde je uginuo.

Ako tradicionalne crkve tvrde da je njihova služba u hramovima nastavak Jevrejske službe u Svetinji, onda su one u problemu - jer postoji očigledna razlika, a sa druge strane postoji autentičnost sa mnogobožačkom službom, i izvori koji potvrđuju da je došlo do mešanja sredinom 2 veka, i takođe - izvori koji govore o tome "kako je izgledalo Bogosluženje u prvoj Hrišćanskoj crkvi "uz zajedničku pesmu, molitvu, čitanje biblijskih spisa, duhovne poruke, i uzimanja euharistije"
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Da, ali sam takođe napisao "da je Isus svojim dolaskom ukinuo starozavetnu obrednu službu" i u tom smislu - nema više ničega što je krasilo starozavetnu svetinju, nikakvi obredi ili ritualni elementi nisu potrebni, niti obavljanje bilo kakvih obrednih radnji - prvenstveno "kađenja ili prinošenja žrtava"

Ostalo nije vredno pomena što postoji u tradicionalnim crkvama - jer to nije ni postojalo u Jevrejskom obrednom sistemu, a tu se podrazumeva "paljenje sveća, krštavanje rukom u znaku krsta, kruženje oko Svetinje u procesiji, Sveta voda...

Još nešto - sveštenik u zemaljskoj Svetinji nije vrteo kandilom pred ikonama (ikonostasom), već je tamnjan stajao u Svetinji na jednom mestu i simbolično prikazivao molitve koje su se upućivale Bogu.

Takođe - nije činio ništa što danas čine tradicionalne crkve, već je služba bila sasvim različita i jedinstvena, i sačinjavala je sledeće u opisu Svetinje:
Hristos je rekao da nije dosao da ukine zakon vec da ispuni, i bogosluzenje nije ukinuto vec ispunjeno i mi i dalje treba Njegove zapovesti da drzimo.Apostoli i prvi hriscani su bili svake subote u hramu i sinagogama na bogosluzenju i okupljanjima, ovo je dokaz da bogosluzenje nije ukinuto.
U "svetinji nad svetinjama" se nalazio uglavnom kovčeg koji je bio načinjen od skupocenog drveta, koji je bio obložen zlatom, u kome su se nalazile dve ploče zakona koje je Bog dao Mojsiju, Deset Božjih zapovesti.
Ove ploče zakona je pokrivao jedan čuveni poklopac koji su Jevreji zvali "kaporet"
Grci su ga zvali "hilasterion" i imao je posebno značenje.
Ovaj kovčeg su pokrivali svojim krilima anđeli, dva anđela simbolično, koji su bili načinjeni od nekog lepog materijala. Dakle, na taj način, simbolično, Bog je sam štitio ove ploče zakona.
Čitav plan spasenja Božjeg se nalazi tu opisan.
Kao i u pravoslavnom hramu samo sto u pravoslavnom hramu postoji jedan deo i na sredini se nalazi sto na kom se nalazi jevandjelje kao sto su se u kovcegu nalazile tablice, takodje se na stolu u prvom delu skinije nalazio sto i na njemu su bili postavljeni hlebovi kao sto se u pravoslavnom hramu nalazi sto(casna trpeza).Presto ili casna trpeza je neki spoj kovcega i stola sa svecnjakom i postavljenim hlebovima jer mi nemamo dva dela skinije(oltara) vec jedan.Na casnoj trpezi se vrsi Sveta Tajna Evharistije i najvazniji deo osvecenja u liturgiji koji se zove Anafora kad se izgovaraju molitve secanja na buduci dolazak Hristov, jer je liturgija praslike buduceg carstva Bozijeg.Znaci casna trpeza ima TOTALNO JEVREJSKO I HRISCANSKO POREKLO KAO I TAJNA KOJA SE NA NJOJ VRSI.
U predvorju svetinje nalazio se jedan umivaonik gde su sveštenici prali ruke i takođe jedan oltar koji je bio sazidan od kamenja, i na vrhu tog oltara bile su prinošene žrtve.
Taj prvi oltar koji se nalazio u predvorju svetinje se zvao "žrtvenik" ili "žrtveni oltar".
Sveštenik bi, prinosio žrtve, onda bi oprao ruke i ulazio u svetinju.
U prvom delu ili u svetinji sa desne strane se nalazio sto na kome je bilo 12 hlebova. Ovi hlebovi su svaki dan, svako jutro postavljani ovde. Sa leve strane se nalazila čuvena "menora" ili sedmokraki svećnjak.
Tu do zavese se nalazio jedan drugi oltar koji se zvao "kadioni oltar" i on je imao kao neke vrste rogova.
I u Pravoslavnom hramu u oltaru postoji umivaonik gde svestenik pere ruke, takodje postoji i zrtvenik koji se nalazi levo od casne trpeze gde se vrsi proskomidija na kojoj se obavlja prvi deo Svete Evharistije.Takodje prosfora(hleb) se stavlja svake liturgije pored zrtvenika.
Postoje dve službe, dve vrste službi koje su se odvijale u Svetinji, takozvana "svakodnevna služba" i "godišnja služba"
Prvi deo službe je bila svakodnevna služba.
Svakoga dana je sveštenik uzimao jedno jagnje, nad glavom toga jagnjeta je ispovedao grehe, stavio bi ruke na glavu, simbolično gresi su sa njega prelazili na to jagnje.
Slicno se radi i sa telom i krvlju Hristovom na liturgiji, na liturgiji apostola Jakova se direktno ispoveda gresnost svestenika(koju on naglasava) i on govori kako on sam nedostojno vrsi ovu veliku tajno jer sam nije dostojan jer je gresnik.
Jagnje je predstavljalo Isusa Hrista.
Naravno, predslika Hrista i Svete Evharistije`.
a drugi za Azazela. Azazel predstavlja u Bibliji sotonu.
Azazel ne predstavlja nikog, on je demon pustinje kako su ga jevreji nazivali i na taj dan oni su pustali jare u pustinju koje je nosilo njihove grehe.
Ako tradicionalne crkve tvrde da je njihova služba u hramovima nastavak Jevrejske službe u Svetinji, onda su one u problemu - jer postoji očigledna razlika, a sa druge strane postoji autentičnost sa mnogobožačkom službom, i izvori koji potvrđuju da je došlo do mešanja sredinom 2 veka, i takođe - izvori koji govore o tome "kako je izgledalo Bogosluženje u prvoj Hrišćanskoj crkvi "uz zajedničku pesmu, molitvu, čitanje biblijskih spisa, duhovne poruke, i uzimanja euharistije"
Sve ovo sto si nabrojao vezano za jevrejsko bogosluzenje postoji u pravoslavnom bogosluzenju kao sto sam i naveo, ti si u zabludi ako mislis da je pravoslavno zapravvo poteklo iz mnogobozackog, jer ako je pravoslavno poteklo iz mnogobozackog onda je i judejsko.
 
Natrag
Top