Koja je crkva, crkva Hristova?

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
PC nije. HAC jedina ima nauku iz Biblije. U to ne računam Trojstvo koje je kasnije uvedeno. Biblija jasno uči da je duša smrtna, subota 7. dan. 1000 godina na Nebu, Arhan. Mihailo je Isus.

HAC nije. Jehovini svjedoci jedini imaju nauku iz Biblije. Oni nemaju "poganstvo Trojstvo", bolje računaju datum Isusova dolaska od vas, a i mlađi su od vas.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Odgovor na ovo pitanje se nalzai na vise mesta u Bibliji,ali ja sam izabrao ovaj stih
2.Korincanima 6 glava
16 Ili kako se udara crkva Božja s idolima? Jer ste vi crkve Boga Živoga, kao što reče Bog: Useliću se u njih, i živeću u njima, i biću im Bog, i oni će biti moj narod.
17 Zato iziđite između njih i odvojte se, govori Gospod, i ne dohvatajte se do nečistote, i ja ću vas primiti.

Dakle kao sto su hriscani iz I veka nase ere bili "crkve" ili HRAM Boga zivoga ,a ne neka gradjevina,isto tako je i danas!!!
Crkva je zajednica, vi precenjujete nas odnos prema hramu.
PC nije. HAC jedina ima nauku iz Biblije. U to ne računam Trojstvo koje je kasnije uvedeno. Biblija jasno uči da je duša smrtna, subota 7. dan. 1000 godina na Nebu, Arhan. Mihailo je Isus.
Bog je uvek bio Sveto Trojstvo, On nije objekat koji neko uvodi.Pise i da sus se apostoli sastajali u prvi dan nedelje da lome hleb, isto tako pise i da je Hristos ispunio zakone(preobrazio),nigde ne pise "Hristos je Mihail".Sve to u sta vi verujete su pogresna tumacenja tudjeg kanona Svetog Pisma.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Po tvom misljenju one su u skladu po mom one nisu tj. po misljenju istih ljudi koji sus sastavili zakon.Zar je tesko sastaviti svoj kanon?
Ako vi imate Duha sastavite kanon, ali vi ga nemate.

Izvini Nelsime, ali sada si lupio nesto sto nisi dovoljno razmislio.
Otkuda ti znas ko ima Svetoga Duha, a ko ga nema?
Svetog Duha imaju oni koji donose duhovne rodove u zivotu, a ti duhovni rodovi su u skladu sa Bozjim zakonom.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Izvini Nelsime, ali sada si lupio nesto sto nisi dovoljno razmislio.
Otkuda ti znas ko ima Svetoga Duha, a ko ga nema?
Svetog Duha imaju oni koji donose duhovne rodove u zivotu, a ti duhovni rodovi su u skladu sa Bozjim zakonom.
Svetog Duha imaju oni koji su u crkvi i oni koji su se svojim zivotom upodobili Hristu.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Ako vi imate Duha sastavite kanon, ali vi ga nemate.

Marko, ovaj Nelsimov prijedlog za vas adventiste je k'o "dobitak na lutriji". Hrpa je apokrifnih spisa, gnostičkih i raznih drugih, odaberite sebi u svoj kanon točno ono što vam paše. Jednim udarcem ubijete dvije muhe. Skinut ćete hipoteku da u svojoj Bibliji imate spise koje su otpadnici tamo uvrstili, i uvrštavavajući u Bibliju spise koji vam pašu, moći ćete dokazati da kršćani moraju odmarati subotom, da moraju davati desetinu, da će Isus na Nebu preseljavati, da će se tada zatvoriti vrata i Bog odbaciti pokvareni svijet i da će se spasiti samo "đus drinkeri" koje će okupiti proročica.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Marko, ovaj Nelsimov prijedlog za vas adventiste je k'o "dobitak na lutriji". Hrpa je apokrifnih spisa, gnostičkih i raznih drugih, odaberite sebi u svoj kanon točno ono što vam paše. Jednim udarcem ubijete dvije muhe. Skinut ćete hipoteku da u svojoj Bibliji imate spise koje su otpadnici tamo uvrstili, i uvrštavavajući u Bibliju spise koji vam pašu, moći ćete dokazati da kršćani moraju odmarati subotom, da moraju davati desetinu, da će Isus na Nebu preseljavati, da će se tada zatvoriti vrata i Bog odbaciti pokvareni svijet i da će se spasiti samo "đus drinkeri" koje će okupiti proročica.
Naravno cak ima i apokrifa u kojima Isus i apostoli govore da se svetkuje subota, to bi vam bilo kao dobitak na lutriji, ali tu nesto ne pase jel da?
KAd te neka bakica pita, jel sine a jel ti to Sveto Pismo pravoslavno ili si ga ti napravio, a ti kazes bako to je nase, onda ce ti ona reci neznam ti ja to!
Ali kad im dodjes sa pravosalvnim Svetim Pismom i pricom kako je crkva otpala onda im dajes teoriju zavere tj. dajes im nadu da su popovi lopovi jer nisu prava crkva i da su oni prava crkva.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Kako mogu biti upodobljeni Hristu kada krše zakon?
Ti propagiraš kršenje Božjih zapovesti - jel tako?
Zakon je u nama, i ko ne znam Njegove zapovesti moze da ih postuje.Mi se spasavamo ljubavlju, a ne psotovanjem mrtvog slova.Ko postuje zakon taj se ne sapsava, ko voli e taj se spasava.Ti sve pogresno tumacis i samim tim jedna tvrdnja uslovljava drugu, to je jedini razlog zasto sekte jos postoje.Vi kad uzmete i procitate Sveto Pismo tvrdite da mi pogresno tumacimo i samim tim nismo sveti, a ne zapitate sa da niste vi ti koji pogresno tumace jer nisu sveti i samim tim svete osudjujete.

Sa tobom Laodikeja nema razgovora preko foruma, ti si u zabludi i tesko te je izcupati iz korova sluskinje satanine, satana ti se smeje, apored njega i izaslanik njegov Ellen White.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja smatram da je suprotno - da si ti u velikoj zabludi, jer ne znaš prvenstveno šta je vera i kakve rodove ona rađa, i šta su uslovi spasenja.

Sluga satane je onaj ko krši zapovesti i ko nije dopustio Bogu da ga promeni svojim Duhom kako bi rodio rodove vere i posvećenja, i koji ne živi po reč Božjoj.

Onaj ko čini suprotno - Božja ljubav je u njemu savršena - kako kaže apostol Jovan.
 
Natrag
Top