Koja je crkva, crkva Hristova?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Idemo u krug - nema svrhe.

Pronađi neko delo o istoriji protestantizma, jer ovako nema svrhe.

Recimo "istorija crkve od Mirka Golubića"
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Znaci protestanti su prava crkva?
Ako jesu ja odoh kod njih jer oni postoje od osnivanja, a ne kod vas jer vas nisu osnovali apostoli.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Crkva jeste protestantska, ali punina svetlosti je u Adventizmu, to je Božja crkva.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Crkva jeste protestantska, ali punina svetlosti je u Adventizmu, to je Božja crkva.
Hristos nema vise zena(crkvi) samo jednu, On je glava crkvi, a ne crkvama.I sam je upozorio na takve kao ti.

Ja sam izneo istinu i sad se povlacim, vise se osecam kao da sam dao neoborivi dokaz, jer su odgovori okolisanja i sl.
istina je data, verujte ili ne verujte vas je izbor, ja odoh dalje.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.432
Isus Hrist zeli da svi njegovi ucenici "JEDNO: govore.
1.Kor 1:10
10 Molim vas pak, braćo, imenom Gospoda našeg Isusa Hrista da svi jedno govorite, i da ne budu među vama raspre, nego da budete utvrđeni u jednom razumu i u jednoj misli.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.277
Bežala od progonstva po planinama i brdima i tamo organizovala misionarske škole.

Ta "crkva" o kojoj pricas, valendzani, katari i drugi, za koje vi kazete da su "prava crkva" to ne mogu biti, jer su pored "sitnih istina" imali i "sirok spektar zabluda" ukljucujuci i onu najvecu da "Isus nije Bog". Dakle po vama je Hristova crkva "prepuna lazi", pomalo otrova smesano sa istinom.
Ko takvoj crkvi moze otici? I kako se Hristos u njoj moze ocitovati? Jel kao "Ne-Bog"?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Činjenica je da je nakon polovine 2 veka - crkva od tada delovala ilegalno zbog progonstva koja su je pratila tokom cele istorije.
Iz tog razloga mnoge istine su tokom istorije zaboravljene i ugušene, ali je uvek bilo iskrenih Hrišćana koji su imali maksimum istine koju su sačuvali, a tu se mogu na prvom mestu uvrstiti Valdenžani, protiv kojih je inkvizicija organizovala 3 krstaška pohoda.

Jednom prilikom je jedan Adventista upitao jednog pripadnika stare Valdežanske vere "zašto ne obavljaju misiju koju su revnosno obavljali tokom istorije" ovaj Valdenžanin mu je na to odgovorio "Mi smo svoj posao završili, sada ste vi na redu"

Nastupanjem poslednjeg Laodikejskog perioda i podizanjem Adventne crkve - Bog je oživeo ove zaboravljene istine koje su bile obeležje prve Hrišćanske apostolske crkve, a ove istine će vrlo uskoro sam Bog objaviti ovom svetu, i svako će dobiti priliku da ih čuje i prihvati.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Činjenica je da je nakon polovine 2 veka - crkva od tada delovala ilegalno zbog progonstva koja su je pratila tokom cele istorije.

Nemaš ti pojma o činjenicama. Crkva je progonjena od početka. Prvi mučenik Kristove Crkve je sveti Stjepan kojeg su Židovi pogubili par godina nakon rođenja Crkve. Vrlo brzo u Jeruzalemu je ubijen i apostol Jakov. U Rimu također, s carem Neronom počinje progon kršćanstva i kršćana. Sveti Petar i Pavao pogubljeni su u Rimu, a kršćani spas traže pod zemljom, u katakombama. U Rimu ih bacaju među divlje zvijeri i vješaju po stupovima i spaljuju da da služe kao noćna rasvjeta grada. Sve se ovo događa samo dva desetljeća nakon Kristova uskrsnuća, i trajat će sve do cara Konstantina koji prekida s progonom kršćana.

Iz tog razloga mnoge istine su tokom istorije zaboravljene i ugušene, ali je uvek bilo iskrenih Hrišćana koji su imali maksimum istine koju su sačuvali, a tu se mogu na prvom mestu uvrstiti Valdenžani, protiv kojih je inkvizicija organizovala 3 krstaška pohoda.

Valdežani nisu ni svetkovali subotu niti su odmarali subotom, vi adventisti da. Valdežani nisu naučavali da Isus treba preseliti iz Svetinje u Svetinju nad svetinjama, vi adventisti naučavate da je preselio. Valdežani nisu naučavali da nakon smrti "čovjek spava", vi adventisti naučavate. Valdežani su i nastali unutar Katoličke Crkve kao skupina koja je rigoristički naučavala i zagovarala siromaštvo, a vi adventisti ste uveli desetak pa vam je proročica testamentom svojoj djeci ostavila pravo bogatstvo a crkvi dugove. Što vi imate zajedničko s Valdenzima???

Jednom prilikom je jedan Adventista upitao jednog pripadnika stare Valdežanske vere "zašto ne obavljaju misiju koju su revnosno obavljali tokom istorije" ovaj Valdenžanin mu je na to odgovorio "Mi smo svoj posao završili, sada ste vi na redu"

Je li to onaj isti adventist koji je saznao da su sestra pape Ivana Pavla II i brat sadašnjeg pape adventiti?

Nastupanjem poslednjeg Laodikejskog perioda i podizanjem Adventne crkve - Bog je oživeo ove zaboravljene istine koje su bile obeležje prve Hrišćanske apostolske crkve, a ove istine će vrlo uskoro sam Bog objaviti ovom svetu, i svako će dobiti priliku da ih čuje i prihvati.

Koje zaboravljene istine? Nabrojao sam ti gore, pa odgovori: Što vi imate zajedničko s Valdenzima???
 
Natrag
Top