Ko je stvorio coveka bog otac jahve ili bog sin isus

Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
112
faky,
Da ne davim mnogo. Vidi ovako... Najbitnije je shvatiti da tekstovi Biblije
nisu originali, nego su prepricavani i prepisivani delovi opisa dogadjaja iz
originalnih tekstova kojih je bilo more. Dakle, to su fragmenti sastavljeni
od strane ljudi koji niti su znali tacno o cemu se radi, niti su potpuno vladali
lingvistikom.
Ma koliko biblija na izgled delovala impresivno po obimu, tehnicki gledano
ona je skup jadnih fragmentica koje su nestrucni ljudi sastavljali kako su
znali i umeli po svijim laickim utiscima. (A verzija i utisaka bilo je na volju.)
Pocetak poslanica Jevrejima, koju si pomenuo, nema pri sebi relevantne podatke
ni ko ju je stvarno sastavio, niti kome je sastavljena. Jevreji su sirok pojam,
a pismo je interna stvar. Dakle onaj koji pice, na samom tom pocetku koji citiras
citira reci iz cak nekoliko razlicitih tekstova. On kao pisac i oni kojima je pismo
poslato znaju koji su to tekstovi. Ali mi te podatke nemamo.
Da stvar bude gora, nama niko ne garantuje da on stvarno zna o cemu prica,
tj. da je u pravu, a sto se njih tice, i on im objasnjava da oni to nisu bas shvatili.
Elem,
Treba znati da kada se Darije obraca Aleksandru, shvativsi da ce izgubiti rat,
on ga oslaovljava sa "Sine moj". Jer zna da ce ovaj uskoro preuzeti njegovu vlast.
To je sto se tice pojma "sin".
Ali, mi imamo problem i sa znacenjem svakoga pojma u recenici.
Pogledaj recenicu:
"Sin moj ti si, ja te danas rodih."
Dakle, ili onaj koji govori ne govori to tome "sinu";
ili nesto nije u redu sa pojmom "danas",
ili "rodjenje" nije u smislu kako taj pojam inace zvuci.
Pa sada biraj,
a najverovatnije ni jedan pojam nije onakvim kako ti se cini,
jer su u stvari svi pojmovi nozno uzeti iz laicke terminologije.

Pojednostavljeno receno, poslanica nije bila poslata danasnjim citaocima,
niti u "Evropski kvart".
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Znas nemogu da kazem da nisi u pravu u mnogim stvarima, ali ako doslovno prihvatim tvoje objasnjenje ja onda moram da bacim bibliju i da postanem ateista.
Izvini to je samo moje misljenje, na zalost mi drugu bibliju u svetu nemamo i zato moramo da se sluzimo s onom koju imamo
da nebi sasvim stali bezboznici.

Pozdrav od faky
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
A DRUGO ODGOVORI TI MENI ZASTO TI NEODGOVORIS NA POST 25" ? TAMO TI SVE PISE O OCU I SINU I SVETOM DUHU O TROJSTVU JASNO NAPISANO.
NIKOME NE ODGOVARAS NA PITANJA A HOCES DA TI SVI ODGOVARAJU ,SVI UCESNICI FORUMA SU TI DALI MNOGO DOKAZA I STIHOVA ATI IH IGNORISES, A TI POSTAVIS JEDVA DVA STIHA I HOCES ODGOVORE NA NJIH ODGOVORI TI NA NASA PITANJA KONKRETNO, PA CEMO I MI NA TVOJA JOS KONKRETNIJE .POLEBOUSTER TI JE DAO NAJVECE DOKAZE JA SAM SVE PROVERIO 100% JE TACNO A TI SI SE UHVATIO ZA JEDNU REC ISTO KO SADA ZA TOMU ODGOVORI TI NAMA I MI CEMO TEBI ZAR TO NIJE FER.

ODGOVOR TI JE O TROJSTVU U POSTU 25" FAKT!!! I VISE NECU DA TI ODGOVARAM NA TO PITANJE.



Dragi moj nemoj se ljuditi ovo je forum a tu je i diskusija a gde je diskusija tu je i dijalog, jel to tako i kod vas?

Pa dobro ako nećeš da odgovaraš to prihvatam kao tvoje pravo!


Vidi moja vera se bazira isključivo na bibliji i njezina načela, odnosno na Isusovo evanđelje gde božiji narod ima samo JEDNOG BOGA i to bez "ili ali tri glave sa tri lica, jedna osoba tri ličnosti" dagle hrišćani koji jesu Gospoda Isusa sledbenici imaju samo jednog istinitog Boga kojeg treba da slave i obožavaju. Isto samo njegovo ime svetim jer to se traži od Sledbenika Gospoda Hrista da ima Hristov duh i isti im je misaoni stav odnosno to je taj sveti Jahvin duh i zajednica sa Bogom. Ja moju veru u po noći mogu biblijom podržati dok ti poelbuster i ostala ti braća ne možete, šta možete je da prezatrpavate temu stihovima koje ne svatate ili pak da ne odgovarate jer vam je zamka za te Sotonine spletke i smicalice svestane u presvete pobožne tajne.
Kada je već reč o poelbusteru pa zar nije LAŽNO SVEDOČIO? i uleteo u zamku jer LAŽE a u laži kratke noge, sada šta si ti proverio 100% jel i ti tvrdiš kako piše " od vrata do vrata"??
Dragi moj baš mi je žao što vam te spletke i laži ne prolaze.

Dragi moj pa ti nisi u stanju ni tvoju nauku što je krcata predrasuda da evanđeliziraš već odustaješ kvareći tako svaku temu.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
KAD JE TAKO STA JE ONDA OVO "OTKRIVENJE"BLIZU JE BELICANSTVENI VRHUNAC!

STRANA:159 TEMA-SLATKO GORKA PORUKA, NA ISUSOVOJ DESNOJ RICI ZNAK MASONA IMAM JOS KAD IH NADJEM POSTAVICU TI

PITANJE? STA CE DEMON NA DESNOJ RUCI ISUSA HRISTA AKO STE Sledbenici Gospoda Hrista.
U VASOJ SOBSTVENOJ KNJIZI OTKRIVENJE!!!
ETO ZATO SAM I NAPUSTIO ORGANIZACIJU I ZBOG MOGO DRUGIH RAZLOGA

jehovini_svjedoci_04.jpgjehovini_svjedoci_05.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Zanimjivo znao sam da nesto nije uredu sa JS ali ovome se nisam nadao.
Dali imas jos koji dokaz ako imas stavi hteo bih da kopiram?

Dodato posle 9 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Svima treba dozvoliti da predstave sebe i svoju veru onako kako oni sami
žele..onaj koga interesuje,postaviće pitanja tako da ne povredi ničija osećanja..
..to je prvo pravilo lepog i sadržajnog razgovora.

Dodato posle 23 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

за оно што је јасно доказивање није потребно

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Jc верују, да је исус у ствари арханђел михајло, али не смеју јавно то да кажу јер немају потпору у библији, међутим ради се на томе да у њиховим "студијама" и преводима и ревидирањима и пропагадним материјалима некако прилагоде својим уверењима, што није кажњиво, али само што је то онда фалсификат, а фалсификат ништа не вреди.
они то добро знају и зато цитирају шта им одговара и како им одговара.
наравно за овај пост окатегорисаће га као лаж или као провокација

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Isus je kao jedinorodjeni Bozji sin jedinstven, jedini pripadnik svoje vrste, jedini je direktno stvoren .
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Sa ovim slikama ste malo skrenuli sa teme.Očigledno je da niko nije imun na satanske otrovne strele.Da li možete ovakve skrivene slike da nađete u nekoj drugoj publikaciji osim "Otkrivenja". Kao nekršten Jehovin Svedok ovde ipak govorim u svoje ime. Ako neko traži savršenu religiju bez greške neće je naći jer takva religija jednostavno ne postoji.Što se mene tiče prava religija je ona koja ima najmanje greški.Biblija je po mom mišljenju kao rubikova kocka, mora da se složi i jedan stih ne može da protivreči drugom stihu.Dalje ono što je protumačeno mora da bude i logično.Jedan je pokušao da usaglasi bibliju sa svojim nemoralnim životom a kao potpora za to bila je zapovest Voli bližnjega svoga kao samoga sebe.Dakle ako neko hoće po svaku cenu da usaglasi bibliju sa svojim sabičnim interesima naćiće način da je usaglasi.Ako neko hoće da veruje u trojstvo naći će potporu u bibliji i za to ali u tom slučaju nije složio bibliju da jedan stih ne protivreči drugom.
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
CITAJ IGLEDAJ

Slazem se da smo skrenuli s teme oli ovo moraju ljudi da znaju skim imaju posla.
ti nisi ni svestan gde si upao,a oni vrlo dobro rade na tome.
primetio sam da ovde na forumu JS najvise vredja istina o njima.
Charles T. Russell Gravesite - Rosemont United Cemetery

*
* 1
* 2
* 3
* 4
* 5

( 27 Votes )
Written by Randall Watters
Sunday, 22 February 2009 14:13
Charles Taze Russell's instructions for his funeral:

I desire to be buried in the plot of ground owned by our Society, in the Rosemont United Cemetery, and all the details of arrangements respecting the funeral service I leave in the care of my sister, Mrs. M. M. Land, and her daughters, Alice and May, or such of them as may survive me, with the assistance and advice and cooperation of the brethren, as they may request the same. Instead of an ordinary funeral discourse, I request that they arrange to have a number of the brethren, accustomed to public speaking, make a few remarks each, that the service be very simple and inexpensive and that it be conducted in the Bible House Chapel or any other place that may be considered equally appropriate or more so.

The area is the North Hills area of Pittsburgh. It is in the "Rosemont United Cemeteries at Allegheny, in the Bethel Family plot, according to his request." (Jehovah's Witnesses In The Divine Purpose, 1959, p. 62)

The street is named Cemetery Lane. It is where BABCOCK BLVD and MCKNIGHT RD intersect. McNight Rd is a large freeway. There is a Babcock Blvd exit off of McKnight Road. Go West on Babcock Blvd. Cemetery Lane will be a left turn off of Babcock. The pyramid is BEFORE you get to the top of the hill on the right side. You can see it from the road. It is maybe 30 to 40 feet into the cemetery. Or, simpler directions for others: Take Interstate 179 to Exit 12, which is Cemetery Lane. Follow Cemetery Lane to the gravesite.

United Cemeteries

226 Cemetery Ln.

Pittsburgh, PA 15237-2722

Tel (412) 931-1017

You can also see that a nearby road is called MASONIC WAY



Yahoo Map



14. Continue on I-80EAST 76.1


15. Continue on I-76EAST 51.2


16. Take the US-19/PITTSBURGH(I-79) exit towards ERIE, exit #3 0.5


17. Continue on US-19 1.1


18. Take the I-79SOUTH ramp towards PITTSBURGH 0.4


19. Merge on I-79SOUTH 4.8


20. Continue on I-279SOUTH towards PITTSBURGH, exit #72 7.4


21. Take the PERRYSVILLEAVENUE(US-19) exit, exit #12 0.3


22. Turn Left on CEMETERYLN 0.9





Pastor Russell Headstone

Totheleft is the headstone above Russell's grave. Note that he was viewed as the seventh, or "Laodician Messenger" to the Churches (Revelation 3:14) The first six are listed as: St. Paul, St. John, Arius, Waldo, Wycliffe, Luther. (The Finished Mystery, Karatol edition, 1918, p. 64)

Charles Russell Pyramid Memorial

Watchtower's pyramid memorial, with cross and crown emblem and capstone. Note Russell's headstone in background.





Close-up of pyramid with cross and crown emblem, and "Watch Tower Bible and Tract Society" carved in stone

Close-up of pyramid with cross and crown emblem, and "Watch Tower Bible and Tract Society" carved in stone.





Charles Russell Pyramid Memorial 'Risen With Christ'

"Risen with Christ" carved in stone on another side of the pyramid. Cross and crown emblem is on all four sides.

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Russel.jpgRussel (3).jpgRussel (2).jpgRssel.jpg

Dodato posle 6 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Nerazumem zasto su fotografije postavljene bez reda nazalost snadji se.
Ili pogledaj freeminds.org,Charles T. Russell Gravesite - Rosemont United Cemetery.

Dodato posle 10 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Tvoje pitanje "Da li možete ovakve skrivene slike da nađete u nekoj drugoj publikaciji osim "Otkrivenja".?
Mogu naci cu i postavicu.
Ja sam vanhelsing za" kulu strazara".
Ali ne i za JS njih ne mrzim oni su dobri ljudi!

Ovo radim da bi se oni spasili dok jos mogu.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
U kako sam otkrio Jehovine svjedoke u kratkim nogama.

Tvrdnja JS da Isus Sin Božiji nije stvoritelj, opvrgnuta u (1. Mojsijeva 1,26) Jasno se pokazuje da su 3 lica jednog istog Boga stvorili sve.
Ili jevrejski Barašit bara Elohim (U početku stvori Bog) Samo Bog može da stvara. Ne može neko ko je stvoren da stvara. Stvaranje je jedinstveno samo Bogu. Znači da je Isus stvoritelj i Bog. Potvrda se nalazi u (Jovan 1,1-3 i Kološanima 1,16)

Tvrdnja JS da Isus nije Bog već Božiji Sin prvo stvorenje. Nije tačno Isus je i Bog a pošto je u tijelu postao je i čovjek. Naravno Bog je svemoguć, u isto vrijeme može biti i na prestolu i kao čovjek i kao Duh Sveti. Prije stvaranja nije postojalo vrijeme, znači da su Sveta Trojica oduvijek u 3 lica. Bog Otac tvori djela na Zemlji, znači čuda, Bog Sin je Spasitelj žrtveno jagnje, Bog Duh Sveti je utješitelj.
Ova 3 lica imaju jedno isto postojanje i to je Bog.
Duh Sveti nije mogao doći dok Isus nije otišao na Nebo. Da pojednostavim svako od ljudi ima oca i majku. Ako sam ja sin svog oca, znači da sam i ja čovjek. JS kažu Isus je Sin Božiji ali nije Bog, to je van svake logike.
Samim tim što je Sin Božiji Isus je i Bog. To isto kao kada bi neko rekao ja sam sin svoga roditelja oca, ali ja nisam čovjek. Jer je potpuno jasno da pojam Bog objedinjuje 3 lica Oca, Sina i Duha Svetoga Potvrda (Jevrejima 1,8 Matej 28,18 Kološanima 2,9) to i znači riječ ELOHIM Da pojednostavim pojam ljudi se odnosi na i na oca i majku i sina i ćerku.

JS kažu da Isus nije ravnopravan sa Ocem i da Otac ima veći autoritet. Ovo je potpuno opvrgnuto u (Jovan 5,17-18 i Jovan 10,30-33) Isus ako je rekao da je Otac veći od Njega ne znači da Oni nisu jedno i da su nisu ravnopravni. Nije Sin nešto što je naknadno nastalo. Bog je oduvijek u 3 lica, što znači da Oni imaju jedno postojanje Oni su 1 Bog.
Potpuno ravnopravni. Jer ako si Isus nije Bog po JS onda mora biti samo anđeo ili čovjek. Nesumnjivo jeste Bog. On jeste i posrednik zato što se žrtvovao za ljude. Ali to ne znači da nije Bog. Samo Bogočovek može biti posrednik između Boga i ljudi. Ne može neko ko nije Bog.

Obožavanje pripada isključivo Bogu. Već sam rekao nigdje u Novom zavjetu ne nalazimo da Isus kori one koji Mu se klanjaju ili Mu se neposredno obraćaju kao Bogu. Potvrda (Matej 14,32-33 i Jovan 20, 28) Dodatna potvrda (Otkrivenje 22,8 i Dela 10,25-26)
Da Isus nije po kako kažu JS On bi ukorio Tomu i rekao bi mu da Mu se ne klanja nego samo Ocu.Takođe da su Otac i Sin jedno može se naći u (Jovan 14, 8-11)
Samo Bog može biti na prestolu, ako se Sinu daje presto, to znači da je opet Bog na prestolu. Dokaz da je Isus Bog "A sinu (znači Isusu) : Presto je Tvoj, Bože, va vek veka; palica je pravde palica carstva Tvog" (Jevrejima 1,8)

Pentenauh, ili 5 knjiga Mojsijevih, otkrivaju po jedan vid djelovanja Mesije, isto kao što 4 Jevanđelja otkrivaju različite vidove Hristove službe:
1. Knjiga Mojsijeva-Knjiga početaka, pada i obećanja o iskupljenju. Hristos je Stvoritelj i obećani Iskupitelj
2. Mojsijeva Hristos je naša Svetinja
3. Mojs. Hristos naša Žrtva
4. Mojsi. Hristos naš Vodič
5. Mojsi. Hristos naša Nagrada
Matej - Hristos Car
Marko - Hristos Sluga
Luka- Hristos Čovek
Jovan - Hristos Božanstvo tj Bog.

Ovdje JS vrlo lukavo nastupaju, govoreći da Isus nije Bog, nego Božiji Sin. Ako nije Bog, onda mora biti samo anđeo ili čovjek. Baš zato što je Bogočovek On i jeste posrednik između ljudi i Boga. Ako je Isus Bog, onda sve druge tvrdnje o jednakosti i nadmoćnosti postaju beznačajne. Nesumnjivo Biblija otkriva da je Isus Bog, ali i Sluga, i Čovjek itd. I zaista jeste velika tajna pobožnosti. Bog nam se otkriva u 3 lica. JS žele potpuno da odvoje Isusa od Oca, samim tim što se Isus ponizio On je sebe i Oca uzvisio.
Zajedno se i slave. Kako je smiješna tvrdnja JS "pa da li se Isus molio sam sebi?" Isus se nije molio sam sebi, ali Otac i Sin i Duh Sveti nesumnjivo imaju jedno postojanje. Dokaz za to jeste da Duh Sveti ne može doći dok se Isus ne Vaznese na nebo. Što znači da su Oni jedno kao i Otac. Isus Sin Božji, Otac i Duh Sveti su Bog i Stvoritelj svijeta.
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Masoni, kao Luciferovi misionari, neumorni su u razvijanju planova za odvajanje ljudi od Hrista i odvlacenje ljudi u carstvo njegovog protivnika... Izmislivsi sijaset svojih organizacija, oni ne prestaju da stvaraju nove, ili usmeravaju postojece, pa i navodno hriscanske organizacije, u svoje svrhe. Neke od njih bile su u pocetku iskreno hriscanske, da bi ih u toku ofanzive na Hristovo carstvoo, masoni zarazili svojom ideologijom. Medju njima ima i takvih kao sto su J.Svedoci TJ " UPRAVNICI I STARESINE KULE STRAZARA" za koje obican covek ne bi mogao ni pretpostaviti da su deo masonske, antihristovske mreze.

OVO SE NEODNOSI NA DOBRE LJUDE KOJI SLUZE CASNU U SLUZBI J.SVEDOKA
.


Dodato posle 13 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

ZA TRIPO 41
"Zajedno se i slave. Kako je smiješna tvrdnja JS "pa da li se Isus molio sam sebi?" Isus se nije molio sam sebi, ali Otac i Sin i Duh Sveti nesumnjivo imaju jedno postojanje. Dokaz za to jeste da Duh Sveti ne može doći dok se Isus ne Vaznese na nebo. Što znači da su Oni jedno kao i Otac. Isus Sin Božji, Otac i Duh Sveti su Bog i Stvoritelj svijeta."
BRAVO!!!
NASLEDICES CARSTVO BOZJE!!!
Normalno da sveti duh nije mogao da dodje a ko bi vaskrsnuo "ISUSA HRISTA" i normalno da se nije molio sam sebi nego svetom duhu ili je pokazivao kako se treba moliti da bi mi znali kad se on vrati na nebo.

за оно што је јасно доказивање није потребно

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Jeli tako prijatelu.

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

PONAVLJAM IZ POSTA 35"
Jc верују, да је исус у ствари арханђел михајло, али не смеју јавно то да кажу јер немају потпору у библији, међутим ради се на томе да у њиховим "студијама" и преводима и ревидирањима и пропагадним материјалима некако прилагоде својим уверењима, што није кажњиво, али само што је то онда фалсификат, а фалсификат ништа не вреди.
они то добро знају и зато цитирају шта им одговара и како им одговара.
наравно за овај пост окатегорисаће га као лаж или као провокација

Dodato posle 31 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Jehovini svedoci su se brzo pokazali kao kult koji se samo malo dotiče Pisma. Kula stražara zasniva svoje verovanje i doktrine na originalima i proširenom učenju Čarlsa Tejs Rasela, Sudije Josifa Franklina Raderforda i njihovih naslednika. Organ upravljanja Biblije Kule stražara i Trktatorskog društva je jedino telo u kultu koje tvrdi da ima autoritet da tumači Pismo. Drugim rečima, ono što Organ Upravljanja kaže o bilo kom delu Pisma je poslednja reč i nezavisno mišljenje je izuzetno nepoželjno. To je u direktnoj suprotnosti sa Pavlovim savetom Timoteju (kao i svima nama) da se potrudi da se pokaže vrstan pred Bogom kao radnik koji ne mora da se stidi , koji pravo upravlja Rečju istine. Ovo upozorenje, koje se nalazi u Drugoj Timoteju 2:15, je jasno uputstvo od Boga svakom pojedinom Njegovom detetu u Telu Hristovom da budu kao Verijski hrišćani i da istražuju Pismo svakodnevno, da vide da li ono čemu ih uče se slaže sa onim što piše u Njegovoj reči po pitanju date teme.

Jehovine svedoke treba pohvaliti zbog njihovih “evangelizatorskih napora.” Verovatno ne postoji religijska grupa koja je vernija od Jehovinih svedoka u širenju njihove poruke. Na žalost, poruka je iskrivljena, puna obmane i lažne doktrine. Neka Gospod da otvori oči Jehovinim svedocima za istinu evanđelja i istinsko učenje Božije reči.

Dodato posle 14 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

ZA FAKY
Dobro je sto izucavas bibliju sam ipak bi trebao sa nekim da diskutujes.
Ti pstavljas samo stihove iz biblije kao bomba ali morao bi malo da ih pojasnis,da bi te ljudi razumeli.
Oladi malo smiri se ja znam da ti hoces da dokazes da JS nisu uprvu, zato lepo spremi tekst stihove objasni ih i svi cete razumeti.
Zelim ti puno uspeha na forumu i daljem radu s biblijom,i dobro je sto si na vreme pobegao od JS.

Dodato posle 31 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
faky,
Da ne davim mnogo. Vidi ovako... Najbitnije je shvatiti da tekstovi Biblije
nisu originali, nego su prepricavani i prepisivani delovi opisa dogadjaja iz
originalnih tekstova kojih je bilo more. Dakle, to su fragmenti sastavljeni
od strane ljudi koji niti su znali tacno o cemu se radi, niti su potpuno vladali
lingvistikom.
Ovo tvoja želja pada u vodu otkrićem Kumranskih spisa. Takođe, ako se utvrdi da je Biblija Božja reč, onda dovodimo u pitanje da li je On u mogućnosti očuvati istu.
 
Natrag
Top