Ko je stvorio coveka bog otac jahve ili bog sin isus

Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Potsetiću te da je Tarzan lik iz romana ali bez obzira na to koliko se sećam on se vratio u džunglu jer se razočarao civilizacijom i civilizovanim čovekom.
Darvine pozdravlja te gerakules !!! Evo pozdravio sam ga :)
No sve ovo nije važno , nastavite vašu zanimljivu temu .
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Da li ste vi uopšte svesni kakvu poruku o bogu ostavljate kada kažete da je on jedna osoba sa tri ličnosti ? Vi u stvari tvrdite da naš stvoritelj ima bolest poremećaja ličnosti (disocijativni poremećaj identiteta) u kome osoba prikazuje više različitih ličnosti.Medicinarima je dobro poznata ova bolest.U suštini to je ta poruka.
Trojstvo je široko prihvaćeno gledište o bogu u skoro svim hrišćanskim zajednicama.Tu se slažu i katolici i pravoslavci i mnogi drugi takozvani hrišćani,dakle jedan širok put a Isus je rekao da se ne ide širokim putem.
Svaka osoba ima svoje ime kako kod ljudi tako i u duhovmom svetu.Kada je Isus isterao zle duhove iz jednog čoveka pitao ih je za ime kako se zovu.Predstavili su se kao legeon.Anđeo koji se javio Danilu zvao se Gavrilo (Gabriel).Stvoritelj se predstavio sa svojim imenom Jehova.Isus ima svoje ime a ja vas pitam kako se zove sveti duh kako mu je ime? Ako je osoba kako se zove da znamo da je osoba? Ime te osobe!
Kažete da Jehovini svedoci tvrde da Isus nije bog.To nije tačno.Isus je bog.Ali ne zaboravite biblija i o satani govori da je bog i to bog ovoga sveta.Ovde bi trebalo razjasniti pitanje šta znači reč Bog.
Isus je sve vreme svoje službe na zemlji govorio o svom ocu upravo onom kom su hteli da sakriju ime ali im nije uspelo.
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
112
Za tripo 41,

Da su Otac Sin i Sveti duh jedno isto ne tvrdi ni crkva.
Rec je o tri razlicite stvari,
koje jesu medjusobno vezane bitnom vezom.
Ali posto tumaci nisu cnali sta je sta ni kakva je veza u pitanju
omasila im se jednina u izrazu: "I ime..."

Narocit problem uvek predstavlja to da laicki pojmovi na razlicitim mestima oznacavaju razlicite stvari.
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
ZA rollmilan
ma pusti tarzana majmun uvek ostaje majmun i nikad nece stati covekom.
OKEJ MALO SMO SE NASALILI A SAD DA SE VRATIMO NA TEMU.



Dodato posle 16 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

za PEKO 71.
NISAM BAS NAJBOLJE SHVATIO TVOJU KRITIKU I UZBUDENNJE.
Naravno da je bog titula i ona se daje najvisim bicima,zavisi od od njegovog statusa.
Lepo pise sotona je bog ovog sveta, a isus je bog vasione.

2 korincanima 4:3,4
3 Ako li je pak pokriveno jevanđelje naše u onima je pokriveno koji ginu,
4 U kojima bog sveta ovog oslepi razume nevernika, da im ne zasvetli videlo jevanđelja slave Hristove, koji je obličje Boga, koji se ne vidi.

Asto se tice duha svetoga citaj:Jovan 14:17,26.
17 Duha istine, kog svet ne može primiti, jer Ga ne vidi niti Ga poznaje; a vi Ga poznajete, jer u vama stoji, i u vama će biti.

26 A utešitelj, Duh Sveti, kog će Otac poslati u ime moje, On će vas naučiti svemu i napomenuće vam sve što vam rekoh.

Zmisli kako moze duh da? UTESI,NAUCI,I DA NAPOMINJE AKO NIJE LICNOST TJ JEDAN IZ TRI LICA.




 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
ZA rollmilan
ma pusti tarzana majmun uvek ostaje majmun i nikad nece stati covekom.
OKEJ MALO SMO SE NASALILI A SAD DA SE VRATIMO NA TEMU.



Dodato posle 16 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

za PEKO 71.
NISAM BAS NAJBOLJE SHVATIO TVOJU KRITIKU I UZBUDENNJE.
Naravno da je bog titula i ona se daje najvisim bicima,zavisi od od njegovog statusa.
Lepo pise sotona je bog ovog sveta, a isus je bog vasione.

2 korincanima 4:3,4
3 Ako li je pak pokriveno jevanđelje naše u onima je pokriveno koji ginu,
4 U kojima bog sveta ovog oslepi razume nevernika, da im ne zasvetli videlo jevanđelja slave Hristove, koji je obličje Boga, koji se ne vidi.

Asto se tice duha svetoga citaj:Jovan 14:17,26.
17 Duha istine, kog svet ne može primiti, jer Ga ne vidi niti Ga poznaje; a vi Ga poznajete, jer u vama stoji, i u vama će biti.

26 A utešitelj, Duh Sveti, kog će Otac poslati u ime moje, On će vas naučiti svemu i napomenuće vam sve što vam rekoh.

Zmisli kako moze duh da? UTESI,NAUCI,I DA NAPOMINJE AKO NIJE LICNOST TJ JEDAN IZ TRI LICA.





Pa može,evo kako.Ako sam ja u pravu za ovo što sam napisao upravo ste opomenuti.
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
za aeris
SLAZEM SE
ZATO SE I GOVORI U IME OCA I SINA I SVETOGA DUHA.


PAZITE!!! 1) U IME OCA? KOGA? OCA. 2)I SINA? KOGA? SINA.3) I SVETOG DUHA? KOGA? SVETOG DUHA =(3) KO ZNA DA BROJI NEKA BROJI.

PROCITAJTE OVE STIHOVE:1 JOVANOVA 5:6,7,8. GLAVNI STIH 7:
7 Jer je troje što svedoči na nebu: Otac, Reč, i Sveti Duh; i ovo je troje jedno.

Dodato posle 9 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Za peko 71
ako proucavas bibliju onda treba da znas sta je isus rekao.
Ko gresi protiv oca oprostice mu se, ko gresi protiv sina oprostice mu se, ali ko gresi protiv svetoga duha nece mu biti oprosteno njegovo mesto je u geheni.

Ja bih na tvom mestu razmislio!!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Za peko 71
ako proucavas bibliju onda treba da znas sta je isus rekao.
Ko gresi protiv oca oprostice mu se, ko gresi protiv sina oprostice mu se, ali ko gresi protiv svetoga duha nece mu biti oprosteno njegovo mesto je u geheni.

Ja bih na tvom mestu razmislio!!
[/QUOTE]


Nesavršen čovek ne može da huli na svetog duha to je mogao samo Adam koji je bio savršen ili demoni koji su nekad bili savršeni,njima se neće oprostiti a nesavršeni imaju otkup za svoje grehe preko Isusa.
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
434
Zanimljiva ova vaša tema.
Vi od teme odoste u svojstva o Bogu. Pri tom postavljate stvar tako da deluje kao da je bog ličnost. Zar to nije, u najmanju ruku, paganski? kako vam nije palo na pamet da pročitate nešto od Filona Aleksadrijskog koji se bavio time šta je Bog, te su njegove ideje koje u sebi imaju Platonova gledišta, ugradjene u hrišćansku misao? Niste čitali ni hrišćanske teologe koji smatraju kako se Bog ispoljava na tri načina, da su to njegove manifestacije i da ih ne treba bukvalno shvatati?
Kao da se svo znanje svodi na kopi paste biblisjskih tekstova sa Googla, nešto malo snimaka propovedi koje drže kaludjeri na YU tubu i povemenu ispomoć crkvenog kalendara.
Ima literature i to crkvene koja nije na netu.
A ovo za Tarzana mi se svidja. Da li je on bio religiozan i ako jeste kakvo je moglo biti njegovo poimanje tvorca? I ko kaže da je on izmišljen lik? O njemu postoje ne knjiga nego 12 knjiga! A čim je napisano u knjigama onda mora da je istina... Čak imaju i dokumentarni filmovi o njemu, samo se tamo zove Džon Vajsmiler...
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Na pisao peko 71
Nesavršen čovek ne može da huli na svetog duha to je mogao samo Adam koji je bio savršen ili demoni koji su nekad bili savršeni,njima se neće oprostiti a nesavršeni imaju otkup za svoje grehe preko Isusa.[/QUOTE]

napisao gerakules za peko 71
Prvo ja nigde nisam procitao da je isus to govorio adamu,ali jesam procitao da je govorio jevreima koji su ga slusali.

Kad nadjem taj stih postavicu!!! A u postu #54 Jovan 14:17 ti jasno pise o duhu. CAO!!!

Dodato posle 30 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

ZA ALEKSIJE D.

priviet staljin kak dela ja njepanjemaju o chom ti govoris no ja tebja sejcas napisu moj odvet.

Prvo sam kazes u svom tekstu da su to samo ideje i gledista
Filona Aleksadrijskog.

Ja sam slobodan covek i ja imam svoja gledista,ja imam i svi na forumu to pravo kao i Filona Aleksadrijskoi.

U celoj bibliji pise sta je bog i ko je bog, i meni nisu potrebne filozofije ovog sveta da bih razumeo bibliju.

Meni je dovoljna samo biblija i samo biblija,bas zato sto su filozofi izvrnuli sve bas tim svojim knjigama i literaturama ,zurnalima itd.

Kad citas njihove knjige ti postajes rob njihove ideje i gledista, sto znaci ti nemas prava na svoja gledista a ideja to je satanska varijanta,

zbog ideja milioni ljudi je poginulo u svetu zar ne, a znas li zasto zato sto se svakih 50g menjaju knjige i literatura naravno zavisi od forme ideja.

Jedina knjiga koja se nikad nemenja je biblija, naravno original i nemenja se vec cetiri hiljade godina a mozda i vise.

Naravno ja nemogu da dokazem da sam u pravu 100% da je biblija tacna, bas kao i ti meni sto nemozes da si ti u pravu.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
gerakules:
priviet staljin kak dela ja njepanjemaju o chom ti govoris no ja tebja sejcas napisu moj odvet.

Prvo sam kazes u svom tekstu da su to samo ideje i gledista [/B] Filona Aleksadrijskog.

Ja sam slobodan covek i ja imam svoja gledista,ja imam i svi na forumu to pravo kao i Filona Aleksadrijskoi.

U celoj bibliji pise sta je bog i ko je bog, i meni nisu potrebne filozofije ovog sveta da bih razumeo bibliju.

Meni je dovoljna samo biblija i samo biblija,bas zato sto su filozofi izvrnuli sve bas tim svojim knjigama i literaturama ,zurnalima itd.

Kad citas njihove knjige ti postajes rob njihove ideje i gledista, sto znaci ti nemas prava na svoja gledista a ideja to je satanska varijanta,

zbog ideja milioni ljudi je poginulo u svetu zar ne, a znas li zasto zato sto se svakih 50g menjaju knjige i literatura naravno zavisi od forme,

ideja. Jedina knjiga koja se nikad nemenja je biblija, naravno original i nemenja se vec cetiri hiljade godina a mozda i vise.

Naravno ja nemogu da dokazem da sam u pravu 100% da je biblija tacna, bas kao i ti meni sto nemozes da si ti u pravu.
[/QUOTE]
Moraš biti malo oprezniji kada iznosiš ovakve zaključke. Većina ih je netačnih. Prvo, Biblija nije knjiga koja se nije mijenjala. Mijenjala se itekako, čak se i danas mijenja. Drgo, kažeš kada čitaš filozofe postaješ rob njihovog mišljenja, a zar se isto to ne dešava i kada čitaš Bibliju? Treće, Više se mijenjala Biblija nego klasnična filozofska djela. Ona su takva kakva su i ostaće uvijek ista, dok za Bibliju to nikako nije sigurno.
Tema je, "Ko je stvorio čoveka"! Mogli bi malo i o temi pisati!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top