Ko je po bibliji Ilija koji ce doci u poslednjem vremenu

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Gero, upravo potvrđuješ moje reči o svom nedostatku poštenja i istinoljubivosti.
Ti govoriš da ste moje postove oborili biblijom.
Ja bih voleo da je to tako, jer ako sam ja u zabludi ja bih to što ste iznosili rado prihvatio kao biblijsko učenje ako me Gospod osvedoči da to što je izneto stoji potpuno na biblijskom otkrivenju, mada ste vi malo toga izneli što ima veze sa biblijom i njenim kontekstom, osim vaših ličnih mišljenja čija se pogrešnost razotkrila u kontekstu biblije.

Prema tome, ja mogu reći samo jedno, da ti svesno obmanjuješ prisutne na forumu - da se desilo nešto što nije, odnosno da ste navodno svaki moj post oborili biblijom, jer znaš da malo ljudi čita prošle diskusije i da neće otići da proveri istinitost ovih tvojih reči, i veruješ da će ljudi zatvorenih očiju poverovati tvojim insinuacijama.

Na kraju, ja nisam Jehovin svedok, već Adventista koji reč Božju smatra jedinim merilom istine, što i tebi želim u skoroj budućnosti, da spoznaš istinu i da je prihvatiš celim srcem predavši se potpuno Isusu da te on opere od greha i kroz posvećenje na kraju uvede u svoje večno carstvo slave.

Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Gero, upravo potvrđuješ moje reči o svom nedostatku poštenja i istinoljubivosti.
Ti govoriš da ste moje postove oborili biblijom.
Ja bih voleo da je to tako, jer ako sam ja u zabludi ja bih to što ste iznosili rado prihvatio kao biblijsko učenje ako me Gospod osvedoči da to što je izneto stoji potpuno na biblijskom otkrivenju, mada ste vi malo toga izneli što ima veze sa biblijom i njenim kontekstom, osim vaših ličnih mišljenja čija se pogrešnost razotkrila u kontekstu biblije.

Prema tome, ja mogu reći samo jedno, da ti svesno obmanjuješ prisutne na forumu - da se desilo nešto što nije, odnosno da ste navodno svaki moj post oborili biblijom, jer znaš da malo ljudi čita prošle diskusije i da neće otići da proveri istinitost ovih tvojih reči, i veruješ da će ljudi zatvorenih očiju poverovati tvojim insinuacijama.

Na kraju, ja nisam Jehovin svedok, već Adventista koji reč Božju smatra jedinim merilom istine, što i tebi želim u skoroj budućnosti, da spoznaš istinu i da je prihvatiš celim srcem predavši se potpuno Isusu da te on opere od greha i kroz posvećenje na kraju uvede u svoje večno carstvo slave.

Pozdrav
To je tvoje misljene,da mislis tako ,to je tvoje pravo(demokracko) koje vi adventi vise od bilo koga podrzavate ali ta vasa demokratija je pokazala pravo lice!I ti takodje znas da malo ljudi cita prosle postove,a kad bi citali videli bi pravdu koju smo JA,Adrian,Sarrdy,Izabeleta,i jes neki izneli na forum,pa cak i Jurivaka.Vas advente u startu pobija SZ-et 5 Mojsijeva 5,Jezikelj 20! a da ne govorim o Avelju i kainu!!! zasto Bog nije primio zrtvu vegearijanca? a primio je zrtvu mesojeda?A vi ste kao i kain vegeterijanci,zato se i ubijate za pedalj zemlje (ratarska posla)dali je nekad neko ubio ili brata svojeg oskudio za prasence ili jagnje?ja to nikada u svom zivotu nisam cuo ali sam zato cuo da se ratari(vegeterijanci) za pedalj zemlje ubijaju cak i rodjena braca.

Bog je u samom startu kazao sta mu se svidja Jagnje a ne zitarice,to je kajin jako dobro osetio i ubio brata svog,Bog nikada nije trazio da mu u zrtvu dadnu travu ili voce i povrce!a na protiv (Meso,Krv,salo)jeli tako?mnogi se bre glup Laodikeja,licimeran.

Pozdrav od Gere.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Gero, Postavio si paralelu koja nema biblijsku potporu.

Slučaj sa Kainom i Aveljom nema nikakve veze sa ishranom - kako si ti to pretstavio, več je stvar u obredno žrtvenom sistemu i u pravdi, odnosno Kainovoj nepravdi koja se ispoljila u ubistvu brata.

Suština je u tome - da jeBog još u početku uspostavio prinošenje krvnih žrtava u vidu jaganjaca, i to je pokazao time što je prineo prvu žrtvu čijom kožom je pokrio golotinju Adama i Jeve nakon izgnanstva iz rajskog vrta.
Kasnije su Adam i Jeva nastavili sa ovim obrednim sistemom, a sve ove žrtve su u svojoj predslici pretstavljale Isusa Hrista koji će se žrtvovati za ljudske grehe kao jagnje Božje.

Kain je ovo znao, ali je zbog tvrdoće svoga srca ipak odbio da prinese jagnje kao žrtvu na ugodan miris Gospodu, već je prineo plodove zemlje, što je pokazalo njegovo nepoverenje prema Bogu, što se odrazilo nemogućnošću da ga Bog pokrije svojom pravdom, tako da je njegovu žrtvu odbacio, a Aveljevu prihvatio kao spasonosnu, što je dovelo do njegovog ubistva od strane brata Kaina.

Dakle, taj slučaj nema veze sa ishranom, koju je Bog regulisao time što je odvojio namirnice koje su pogodne za čovečiju ishranu, od onih koje su štetne, radi dobra čoveka, jer je on ljubav.

Drugo što si napisao - ne želim da komentarišem, jer tvoja pakost prevazilazi sve razmere, i ja sam na to već odgovorio tako da nemam šta da dodam.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Gero, Postavio si paralelu koja nema biblijsku potporu.

Slučaj sa Kainom i Aveljom nema nikakve veze sa ishranom - kako si ti to pretstavio, več je stvar u obredno žrtvenom sistemu i u pravdi, odnosno Kainovoj nepravdi koja se ispoljila u ubistvu brata.

Suština je u tome - da jeBog još u početku uspostavio prinošenje krvnih žrtava u vidu jaganjaca, i to je pokazao time što je prineo prvu žrtvu čijom kožom je pokrio golotinju Adama i Jeve nakon izgnanstva iz rajskog vrta.
Kasnije su Adam i Jeva nastavili sa ovim obrednim sistemom, a sve ove žrtve su u svojoj predslici pretstavljale Isusa Hrista koji će se žrtvovati za ljudske grehe kao jagnje Božje.

Kain je ovo znao, ali je zbog tvrdoće svoga srca ipak odbio da prinese jagnje kao žrtvu na ugodan miris Gospodu, već je prineo plodove zemlje, što je pokazalo njegovo nepoverenje prema Bogu, što se odrazilo nemogućnošću da ga Bog pokrije svojom pravdom, tako da je njegovu žrtvu odbacio, a Aveljevu prihvatio kao spasonosnu, što je dovelo do njegovog ubistva od strane brata Kaina.

Dakle, taj slučaj nema veze sa ishranom, koju je Bog regulisao time što je odvojio namirnice koje su pogodne za čovečiju ishranu, od onih koje su štetne, radi dobra čoveka, jer je on ljubav.

Drugo što si napisao - ne želim da komentarišem, jer tvoja pakost prevazilazi sve razmere, i ja sam na to već odgovorio tako da nemam šta da dodam.
ali ima veze sa tvojim krštenjem u trojstvo u nakani da time pokriješ grehe svoje a to ne ide kao i kod kajina. u tome je tajna otkrivenja Isusa Hrista njegovog imena zadatog pod nebom. ko prizove ime Gospodnje spašče se.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
ali ima veze sa tvojim krštenjem u trojstvo u nakani da time pokriješ grehe svoje a to ne ide kao i kod kajina. u tome je tajna otkrivenja Isusa Hrista njegovog imena zadatog pod nebom. ko prizove ime Gospodnje spašče se.

Tacno, apostol Petar to napominje kada kaze: "I biće da će se svaki spasti koji prizove ime Gospodnje" ( dela 2. 21 )

"И сад шта оклеваш? Устани и крсти се, и опери се од греха својих, призвавши име Господа Исуса" ( dela 22. 16 )

Stari zavet objasnjava ko je taj Gospod Isus, da je on Bog koga su prizivali u staom zavetu i na koga apostoli upucuju u novom:

Tebe prizivam svim srcem svojim: "Bože, Bože, usliši me, uzdanico svih krajeva zemaljskih i onih koji stranstvuju daleko. Zapreti svim nečistim dusima da beže od lica sluge Tvoga" ( psalam 18. 3 )

Dakle, ko prizove ime Isusovo koji je Bog starog zaveta - spasce se..Amin!
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Tacno, apostol Petar to napominje kada kaze: "I biće da će se svaki spasti koji prizove ime Gospodnje" ( dela 2. 21 )

"И сад шта оклеваш? Устани и крсти се, и опери се од греха својих, призвавши име Господа Исуса" ( dela 22. 16 )

Stari zavet objasnjava ko je taj Gospod Isus, da je on Bog koga su prizivali u staom zavetu i na koga apostoli upucuju u novom:

Tebe prizivam svim srcem svojim: "Bože, Bože, usliši me, uzdanico svih krajeva zemaljskih i onih koji stranstvuju daleko. Zapreti svim nečistim dusima da beže od lica sluge Tvoga" ( psalam 18. 3 )

Dakle, ko prizove ime Isusovo koji je Bog starog zaveta - spasce se..Amin!
samo još da se to učini! kajin je teoretski to znao i postavio oltar i prinos ali nije "prizvao" nebesko otkrivenje i poovezo to sa Isusom,tako da nije prinos mu primljen. tako i danas. ljudi umno donose svoju priču o trojstvu mesto da krste u ime.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
"Idite dakle i naučite sve narode krsteći ih va ime Oca i Sina i Svetoga Duha.
Učeći ih da sve drže što sam vam zapovedao; i evo ja sam s vama u sve dane do svršetka veka. Amin" ( Matej 28. 19 - 20 )

1. U IME OCA

2. U IME SINA

3. U IME SVETOG DUHA
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
"Idite dakle i naučite sve narode krsteći ih va ime Oca i Sina i Svetoga Duha.
Učeći ih da sve drže što sam vam zapovedao; i evo ja sam s vama u sve dane do svršetka veka. Amin" ( Matej 28. 19 - 20 )

1. U IME OCA

2. U IME SINA

3. U IME SVETOG DUHA
pa to je kajinovska teologija. lično rezonovanje. tako je kajin radio po filozofiji ne po otkrikvenju. pričali smo. traži se zazivanje imena ne titula,i to ejdnog imena,ne tri titule? traži se ime tri titule. zazivanje imena Gospodnjeg!
otkrivenje donosi ime spašenja ili krv koja nas čisti. Bog je poslao telo,duh nema tela.telo je donelo ime. telo je prolilo krv. ime spašava ne titule. otkrivenje ne lična intepretacija. apostoli su imali otkrivenje koje nje Duh sveti doneo. ti imaš ljudsko umovanje ne otkrivenje. to je i kajin imao.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne, nego ti svesno ukidas jasnu Isusovu zapovest prekrajajuci pismo, da bi u svakom slucaju sacuvao svoje subjektivnoi misljenje.
Ja sve sto pisem to radim iz osvedocenja, a ne iz mog pukog misljenja.

Osim toga, samo razumski gledajuci po pismu, ovo je tako jasno.

Ime samo ne spasava, vec rodovi proistekli iz vere u Hrista I potpunog predanja njemu iz trenutka u trenutak.


"Не ће сваки који ми говори: Господе! Господе! ући у царство небеско; но који чини по вољи оца мојега који је на небесима" ( Matej 7 glava )

Krstenje u ime tri lica je potpuno spasenje gde ne hvali ni jedan elemenat.


"Idite dakle i naučite sve narode krsteći ih va ime Oca i Sina i Svetog Duha,
Učeći ih da sve drže što sam vam zapovedao; i evo ja sam s vama u sve dane do svršetka veka. Amin" ( Matej 28. 19 - 20 )

- U IME OCA u kome su tri licnosti koji je stvorio plan spasenja.
- UIME SINA koji ga je ostvario na krstu
- U IME DUHA SVETOGA koji ga zavrsava u nama izgradjujuci nas za carstvo nebesko
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Ne, nego ti svesno ukidas jasnu Isusovu zapovest prekrajajuci pismo, da bi u svakom slucaju sacuvao svoje subjektivnoi misljenje.
Ja sve sto pisem to radim iz osvedocenja, a ne iz mog pukog misljenja.

Osim toga, samo razumski gledajuci po pismu, ovo je tako jasno.

Ime samo ne spasava, vec rodovi proistekli iz vere u Hrista I potpunog predanja njemu iz trenutka u trenutak.


"Не ће сваки који ми говори: Господе! Господе! ући у царство небеско; но који чини по вољи оца мојега који је на небесима" ( Matej 7 glava )

Krstenje u ime tri lica je potpuno spasenje gde ne hvali ni jedan elemenat.


"Idite dakle i naučite sve narode krsteći ih va ime Oca i Sina i Svetog Duha,
Učeći ih da sve drže što sam vam zapovedao; i evo ja sam s vama u sve dane do svršetka veka. Amin" ( Matej 28. 19 - 20 )

- U IME OCA u kome su tri licnosti koji je stvorio plan spasenja.
- UIME SINA koji ga je ostvario na krstu
- U IME DUHA SVETOGA koji ga zavrsava u nama izgradjujuci nas za carstvo nebesko
moje objetkvino mišljenje je po tebi onda i apostolsko krštenje u ime Isusa! vrlo respektivno prema apostolima,a vrlo malo respekta prema meni i ako o istom pišem?!
ovo je krštenje za oprost greha. ne znam kako misliš da uđeš u spašenje bez oprosta greha kad već kažeš da to nije dato za spašenje?
ako ti bolje bi znao od svetoga duha kako je glasila zapovest Isusa u mateju 28 .onda sveti Duh je krivi učitelj a ti pravi. sveti Duh je protumačio da je to u ime Isusa,u ime ne u titule!! mislimd a je stvar u tome da ti jednostavno stojiš u nauci antihrista a ne u nauci Hrista. citati ne vrede puno isto koliko i oni u pustinji od sotone.
 
Natrag
Top