Ko je po bibliji Ilija koji ce doci u poslednjem vremenu

Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Ilija je osoba ili vise njih koji ce se pojaviti neposredno pre zavrsnih dogadjaja, da pripreme svet za Hristov drugi dolazak u slavi.
On ili oni ce objaviti poslednju vest milosti ovom svetu, i tada ce se iz sveta i razlicitih verskih zajednica koji ce napustiti te zajednice koje su ih vodile krivim putevima okupiti ostatak koji "DRZI ZAPOVESTI I VERU ISUSOVU I IMA SVEDOCANSTVO ISUSA HRISTA"
Ilija je danas prisutan na zemlji i to na ovim prostorima, i njegova misija je vec u toku, a uskoro ce se pojaviti i javno i objaviti istinu celom svetu, i to na nacin koji svet ni ne naslucuje, a Bog je objavio odabranima.
ilija že doći kada izrael dođe u žižu proroštva za probuđenje.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U bibliji postoje uslovna prorocanstva koja je Bog dao da se ispune u vremenu odredjenom biblijskom hronologijom, sto je uslov da ona i budu ispunjena na nacin koji je i odredjen - da ova hronologija ide svojim tokom i da se dogadjaji ispune u tacno odredjenom roku.
Ako ovaj uslov kojim slucajem nije ispunjen i prorocanstvo se ne ispuni u vreme odredjeno ovom biblijskom hronologijom, tada je to uslovno prorocanstvo, i ono ne mora biti ispunjeno na nacin na koje je dato.
U tom slucaju sam Bog intervenise na nacin samo njemu poznat i vodi dogadjaje po svojoj sopstvenoj volji.
To je slucaj i sa danasnjim dogadjajima, koji ce teci jednim sasvim neustaljenim tokom, i sam Bog ce zavrsiti delo van svakih ljudskih ocekivanja i hronologije dogadjaja koji su zapisani u ovim uslovnim prorocanstvima.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Samo jedno da kazem!Ilija se jasno pominje s jos jednim prorokom u Otkrivenju da ce propovedati 1260 dana a do njih i posle njih biblija ne govori o nikakvim prorocima!!!tako da ste vi lazni proroci a to smo vec davno dokazali ovde na forumu.
Crkava adventa,JS-ka je vec odavno rekla svoje sto se tice dolaska Hrista tako da se mi ne bojimo laznih proroka koji i danas nisu umorni od svojih laznih prorocanstava koje samo jedan citat iz biblije osudjuje strasno.Prorok koji prorokuje a ne ispuni se ne boj ga se!setite se knjige Jeremije kako je zavrsio prorok koji je lazno svedocio caru!?Poznato je da je Laodikeja licimer samo sto nije svestan toga,Laodikeja ce vas zedne preko vode prevesti samo da sacuva svoju masonsku veru,dali je svestan toga ili ne ja neznam ali ON zna ja mislim da zastupa veliku masonsku sektu samo neznam koji je stepen kad je ovoliko uporan da zadrzi svoj broj u masoneriji.
Kazem ovo jer vec odavno pratim njegove postove,komentarisem a i izucavam masoneriju Laodikeja je cist mason samo vi to jos ne vidite iako smo ja i Adrian i jos neki momci ovde jasno dokumentovali to!zao mi je slepaca ali ja nisam Hrist da vam otvorim oci,obratite se Hristu i on ce vam pomoci.

Pozdrav od Gere.



 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
U bibliji postoje uslovna prorocanstva koja je Bog dao da se ispune u vremenu odredjenom biblijskom hronologijom, sto je uslov da ona i budu ispunjena na nacin koji je i odredjen - da ova hronologija ide svojim tokom i da se dogadjaji ispune u tacno odredjenom roku.
Ako ovaj uslov kojim slucajem nije ispunjen i prorocanstvo se ne ispuni u vreme odredjeno ovom biblijskom hronologijom, tada je to uslovno prorocanstvo, i ono ne mora biti ispunjeno na nacin na koje je dato.
U tom slucaju sam Bog intervenise na nacin samo njemu poznat i vodi dogadjaje po svojoj sopstvenoj volji.
To je slucaj i sa danasnjim dogadjajima, koji ce teci jednim sasvim neustaljenim tokom, i sam Bog ce zavrsiti delo van svakih ljudskih ocekivanja i hronologije dogadjaja koji su zapisani u ovim uslovnim prorocanstvima.
ne postoji opaki
U bibliji postoje uslovna prorocanstva koja je Bog dao da se ispune u vremenu odredjenom biblijskom hronologijom, sto je uslov da ona i budu ispunjena na nacin koji je i odredjen - da ova hronologija ide svojim tokom i da se dogadjaji ispune u tacno odredjenom roku.
Ako ovaj uslov kojim slucajem nije ispunjen i prorocanstvo se ne ispuni u vreme odredjeno ovom biblijskom hronologijom, tada je to uslovno prorocanstvo, i ono ne mora biti ispunjeno na nacin na koje je dato.
U tom slucaju sam Bog intervenise na nacin samo njemu poznat i vodi dogadjaje po svojoj sopstvenoj volji.
To je slucaj i sa danasnjim dogadjajima, koji ce teci jednim sasvim neustaljenim tokom, i sam Bog ce zavrsiti delo van svakih ljudskih ocekivanja i hronologije dogadjaja koji su zapisani u ovim uslovnim prorocanstvima.
ja stvar od priče o uslovnim proročanstvima. to je kao rećid a Bog laže. nešto je rekao a onda nije kadar ispuniti i nema kontrolu!ovo je očaj tumača Biblije. priča o uslovnom proroštvu!!!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mrsavkicu.
Tvoj poslednji komentar odaje sliku coveka koji slabo poznaje bibliju.
U bibliji postoji odredjeni broj uslovnih prorocanstva koja je Bog izrekao preko proroka a koja se nisu ispunila zbog neispunjavanja uslova koji su dati da bi se ostvarila.
Poznat je slucaj Jone i prorocanstva o propasti Ninevije koji je tipican primer uslovnog prorocanstva, a potom i mnostvo prorocanstava vezanih za odredjene licnosti i sam Izrailj i njegovu slavnu buducnost kao izabranog Bozjeg naroda..itd.
Nista od ovoga se nije ispunilo iz poznatih razloga zapisanih u bibliji, jer nisu bili isppunjeni uslovi koji su bili postavljeni.

Prema tome, neispunjavanje uslova koje Bog postavi za ispunjenje odredjenog prorocanstva, dovodi do toga da ono postaje uslovno, nakon cega Bog uvek ima alternativu koju primenjuje da bi se njegova volja ispunila onako kako on to zeli.

Odgovor za Gerakulesa.

Smatrao sam da u tebi postoji bar mrvica postenja i istinoljubivosti, ali sada se razotkriva da onaj ko se nadje u bezizlaznoj situaciji - koristi sva nedozvoljena sretstva kao izgovor da u svakom slucaju ne bi prihvatio istinu, i da bi druge sprecio da je cuju i prihvate.

Zelim ti svako dobro
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Mrsavkicu.
Tvoj poslednji komentar odaje sliku coveka koji slabo poznaje bibliju.
U bibliji postoji odredjeni broj uslovnih prorocanstva koja je Bog izrekao preko proroka a koja se nisu ispunila zbog neispunjavanja uslova koji su dati da bi se ostvarila.
Poznat je slucaj Jone i prorocanstva o propasti Ninevije koji je tipican primer uslovnog prorocanstva, a potom i mnostvo prorocanstava vezanih za odredjene licnosti i sam Izrailj i njegovu slavnu buducnost kao izabranog Bozjeg naroda..itd.
Nista od ovoga se nije ispunilo iz poznatih razloga zapisanih u bibliji, jer nisu bili isppunjeni uslovi koji su bili postavljeni.

Prema tome, neispunjavanje uslova koje Bog postavi za ispunjenje odredjenog prorocanstva, dovodi do toga da ono postaje uslovno, nakon cega Bog uvek ima alternativu koju primenjuje da bi se njegova volja ispunila onako kako on to zeli.

Odgovor za Gerakulesa.

Smatrao sam da u tebi postoji bar mrvica postenja i istinoljubivosti, ali sada se razotkriva da onaj ko se nadje u bezizlaznoj situaciji - koristi sva nedozvoljena sretstva kao izgovor da u svakom slucaju ne bi prihvatio istinu, i da bi druge sprecio da je cuju i prihvate.

Zelim ti svako dobro
to nema veze sa vašom interpretacijom uslovnog proročanstva. to proročanstvo ne da nije ispunjeno već se ispunilo do kraja. dakle ,ako je jona poslat u nineviju da propoveda propast onda ako ide pokajanje to će Bog sprečiti. ilija je poslat da kaže ahavu stvari a kad se ovaj kaje vraća ga Bog da mu kažeda mu je odloženo. onda kakos e nije ispunilo?
koje je proročanastvo onda neispunjeno? da je Bog rekao da će učiniti a nije došlo ni pokajanje ni ispunjenje?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Upravo potvrdjujes moje reci a ne razumes svoje.

Uslovno prorocanstvo je ono koje Bog izrekne a ono se ne i9spuni iz bilo kog razloga bio on pozitivan ili negativan.

U slucaju Ninevije Bog je preko Jone objavio da ce Ninevija propasti za 40 dana.
Kao sto vidimo to se nije desili jer su se Ninevljani pokajali, i prema tome to pretstavllja uslovno prorocanstvo.

"I dođe reč Gospodnja Joni drugi put govoreći:
Ustani, i idi u Nineviju grad veliki, i propovedaj mu ono što ti ja kažem.
I ustav Jona otide u Nineviju po reči Gospodnjoj; a Ninevija beše grad vrlo velik, tri dana hoda.
I Jona poče ići po gradu jedan dan hoda, i propoveda i reče: Jošte četrdeset dana, pa će Ninevija propasti.
I Ninevljani poverovaše Bogu, i oglasiše post, i obukoše se u kostret od najvećeg do najmanjeg.
Jer kad dođe ta reč do cara ninevijskog, on usta sa svog prestola, i skide sa sebe svoje odelo, i obuče se u kostret i sede u pepeo.
I proglasi se i kaza se po Nineviji po zapovesti carevoj i knezova njegovih govoreći: Ljudi i stoka, goveda i ovce da ne okuse ništa, ni da pasu ni da piju vode.
Nego i ljudi i stoka da se pokriju kostreću, i da prizivaju Boga jako, i da se vrati svaki sa svog zlog puta i od nepravde koja mu je u ruku.
Ko zna, eda se povrati i raskaje Bog i povrati se od ljutog gneva svog, te ne izginemo.
I Bog vide dela njihova, gde se vratiše sa zlog puta svog; i raskaja se Bog oda zla koje reče da im učini, i ne učini" ( knjiga proroka Jone 3. 1 - 10 )

Takodje, u bibliji postoje i druga prorocanstva, na primer prorocanstvo o Izrailju kao vecnom Bozjem izabranom narodu, o Jerusalimu kao duhovnom centru u kome ce Dom Davidov stajati doveka.

"I kad se navrše dani tvoji da otideš k ocima svojim, podignuću seme tvoje nakon tebe, koje će biti između sinova tvojih, i utvrdiću carstvo njegovo.
Oni će mi sazidati dom, i utvrdiću presto njegov doveka.
Ja ću mu biti Otac, i on će mi biti sin; a milosti svoje neću ukloniti od njega kao što sam uklonio od onog koji beše pre tebe.
Nego ću ga utvrditi u domu svom i u carstvu svom doveka, i presto će njegov stajati doveka" ( 2 Samuilova 7. 11 - 14 )

"Jer si utvrdio sebi narod svoj Izrailja da Ti bude narod doveka; a Ti si im, Gospode, Bog.
I tako, Gospode Bože, reč koju si obrekao sluzi svom i domu njegovom, potvrdi zasvagda, i učini kako si rekao.
Neka se veliča ime Tvoje do veka, da se govori: Gospod je nad vojskama Bog nad Izrailjem; i dom sluge Tvog Davida neka stoji tvrdo pred Tobom" ( 2 Samuilova 7. 24 - 25 )

Kao sto vidimo, ovo prorocanstvo nije ispunjeno jer je Izrailj prestao da bude izabrani Bozji narod jer je odbacio Isusa kao obecanog Mesiju.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Upravo potvrdjujes moje reci a ne razumes svoje.

Uslovno prorocanstvo je ono koje Bog izrekne a ono se ne i9spuni iz bilo kog razloga bio on pozitivan ili negativan.

U slucaju Ninevije Bog je preko Jone objavio da ce Ninevija propasti za 40 dana.
Kao sto vidimo to se nije desili jer su se Ninevljani pokajali, i prema tome to pretstavllja uslovno prorocanstvo.

"I dođe reč Gospodnja Joni drugi put govoreći:
Ustani, i idi u Nineviju grad veliki, i propovedaj mu ono što ti ja kažem.
I ustav Jona otide u Nineviju po reči Gospodnjoj; a Ninevija beše grad vrlo velik, tri dana hoda.
I Jona poče ići po gradu jedan dan hoda, i propoveda i reče: Jošte četrdeset dana, pa će Ninevija propasti.
I Ninevljani poverovaše Bogu, i oglasiše post, i obukoše se u kostret od najvećeg do najmanjeg.
Jer kad dođe ta reč do cara ninevijskog, on usta sa svog prestola, i skide sa sebe svoje odelo, i obuče se u kostret i sede u pepeo.
I proglasi se i kaza se po Nineviji po zapovesti carevoj i knezova njegovih govoreći: Ljudi i stoka, goveda i ovce da ne okuse ništa, ni da pasu ni da piju vode.
Nego i ljudi i stoka da se pokriju kostreću, i da prizivaju Boga jako, i da se vrati svaki sa svog zlog puta i od nepravde koja mu je u ruku.
Ko zna, eda se povrati i raskaje Bog i povrati se od ljutog gneva svog, te ne izginemo.
I Bog vide dela njihova, gde se vratiše sa zlog puta svog; i raskaja se Bog oda zla koje reče da im učini, i ne učini" ( knjiga proroka Jone 3. 1 - 10 )

Takodje, u bibliji postoje i druga prorocanstva, na primer prorocanstvo o Izrailju kao vecnom Bozjem izabranom narodu, o Jerusalimu kao duhovnom centru u kome ce Dom Davidov stajati doveka.

"I kad se navrše dani tvoji da otideš k ocima svojim, podignuću seme tvoje nakon tebe, koje će biti između sinova tvojih, i utvrdiću carstvo njegovo.
Oni će mi sazidati dom, i utvrdiću presto njegov doveka.
Ja ću mu biti Otac, i on će mi biti sin; a milosti svoje neću ukloniti od njega kao što sam uklonio od onog koji beše pre tebe.
Nego ću ga utvrditi u domu svom i u carstvu svom doveka, i presto će njegov stajati doveka" ( 2 Samuilova 7. 11 - 14 )

"Jer si utvrdio sebi narod svoj Izrailja da Ti bude narod doveka; a Ti si im, Gospode, Bog.
I tako, Gospode Bože, reč koju si obrekao sluzi svom i domu njegovom, potvrdi zasvagda, i učini kako si rekao.
Neka se veliča ime Tvoje do veka, da se govori: Gospod je nad vojskama Bog nad Izrailjem; i dom sluge Tvog Davida neka stoji tvrdo pred Tobom" ( 2 Samuilova 7. 24 - 25 )

Kao sto vidimo, ovo prorocanstvo nije ispunjeno jer je Izrailj prestao da bude izabrani Bozji narod jer je odbacio Isusa kao obecanog Mesiju.
očito da ti ne razumeš proroštvo. izrael je dobio obećanje i Bog izaziva take kao tebe da tzo obore ali dokaztom da izbrojiš morski pesak i nebeske zvezde? počni sa dokazom!!! nisi razumeo proroštvo za dom davidov. da li je david umro ili je proroštvo o vaskrsu lažno? ako gledaš na davida koji je umro huliš jer se odnosi na Hrista! tako je i to tvoje uslovno proroštvo koje se nije nasvodno ispunilo.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Prijatelju, ima dosta stvari u bibliji kojima trebas dublje da se pozabavis, jer se primecuje da ih ne poznajes.

Ja sam u svom prvom komentaru na ovu nasu diskusiju napomenuo da u bibliji postoje uslovna prorocanstva, i da kada se ona ne ispune iz bilo kog razloga, Bog ta prorocanstva preinacava, vodi dogadjaje tako da se oni ispune po njegovoj zacrtanoj volji.

Tako su prorocanstva u starom zavetu vezana za Izrailj trebala doslovno da se ispune, da telesni Izrailj bude vecno Bozji izabrani narod na zemlji, i da u Jerusalimu sedne mesija koji ce vladati nad dvanaest plemena Izrailjevih, a da cela zemlja bude puna poznanja slave Bozje i da svi narodi dolaze u Jerusalim slaveci pravog Boga.

Kao sto vidimo ovo prorocanstvo se nije ispunilo, jer je Izrailj bio neveran, odbacio Boga, i jos vise - nije u Isusu prepoznao obecanog Mesiju, vec ga je odbacio.

Zato je to uslovno prorocanstvo vezano za telesni Izrailj, i posto se ono nije ispunilo na nacin na koji je pretstavljeno - Bog ga je preinacio, tako da se u novozavetnom periodu govori o duhovnom Izrailju koji sacinjavaju pripadnici svih naroda.
Tako se u novom zavetu govori o nebeskom jerusalimu a ne zemaljskom, u kome ce sedeti Isus Hristos i vladati vecno na Davidovom prestolu.

Dakle, postoje uslovna prorocanstva, i postoji alternativa koju Bog ima ako se kojim slucajem ova prorocanstva iz bilo kog razloga ne ispune.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Mrsavkicu.
Tvoj poslednji komentar odaje sliku coveka koji slabo poznaje bibliju.
U bibliji postoji odredjeni broj uslovnih prorocanstva koja je Bog izrekao preko proroka a koja se nisu ispunila zbog neispunjavanja uslova koji su dati da bi se ostvarila.
Poznat je slucaj Jone i prorocanstva o propasti Ninevije koji je tipican primer uslovnog prorocanstva, a potom i mnostvo prorocanstava vezanih za odredjene licnosti i sam Izrailj i njegovu slavnu buducnost kao izabranog Bozjeg naroda..itd.
Nista od ovoga se nije ispunilo iz poznatih razloga zapisanih u bibliji, jer nisu bili isppunjeni uslovi koji su bili postavljeni.

Prema tome, neispunjavanje uslova koje Bog postavi za ispunjenje odredjenog prorocanstva, dovodi do toga da ono postaje uslovno, nakon cega Bog uvek ima alternativu koju primenjuje da bi se njegova volja ispunila onako kako on to zeli.

Odgovor za Gerakulesa.

Smatrao sam da u tebi postoji bar mrvica postenja i istinoljubivosti, ali sada se razotkriva da onaj ko se nadje u bezizlaznoj situaciji - koristi sva nedozvoljena sretstva kao izgovor da u svakom slucaju ne bi prihvatio istinu, i da bi druge sprecio da je cuju i prihvate.

Zelim ti svako dobro
E jesi I...t!ovo sto si napisao mogu da pooveruju samo idioti,koji me ne poznaju a tebe takodje!ovo je tvoj odgovor?Smatrao sam da u tebi postoji bar mrvica postenja i istinoljubivosti, ali sada se razotkriva da onaj ko se nadje u bezizlaznoj situaciji - koristi sva nedozvoljena sretstva kao izgovor da u svakom slucaju ne bi prihvatio istinu, i da bi druge sprecio da je cuju i prihvate.

Ti si taj koji je uvek bio u bezazlenij situaci,pa neprekidno ponavljas svoje postove ko papagaj jer nemas vise nista da kazes!sve smo ti postove oborili samo biblijom a ti se i dalje kocopoeris!lepo Mire kaze JS-ma tesko vama jer prekrajate bibliju,a ja kazem neka mi Gospod oprosti kao onom razbojniku na krstu ali ne pravedniku kao sto si TI.

Pozdrav od Gere.
 
Natrag
Top