Ko je Isus Hristos?

Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Nisi ni ti brate Adriane,ni Ja,ni Sarrdy,ni tripo 41.prorok-ci,a vec sluge Hristove!!!!Sluga se razlikuje od proroka.Ti si zaboravio ko je prorok?

KS-re,nas brat Ladokeja,papa je posrednik direktni medu Bogom i ljudi(Isus kaze nnema drugog imena ni na zemlji ni na nebu krozkojeg se covek moe spasti,osim Isusovog)A oni svi to negiraju jer svi imaju jedan isti cilj unizenje Isusovog Boanstva do te mere da su ga svrstali u kategoriju coveka,andjela!!!

Ko je Isus Hrist???

HRISTOS KAO STVORITELJ
Ako sledimo često citirani tekst koji kaže da je Hristos, Reč, Bog, onda čitamo: „Sve je kroz
nju postalo, i ništa, što je postalo, nije postalo bez nje“ (Jv 1,3). Pošto nijedno dodatno objašnjenje
ove Reči ne može da je učini još jasnijom, čitamo u Jevr. 1,1‐4: „Bog, koji je od davnine
mnogo puta i na mnogo načina govorio našim očevima preko proroka, u ove poslednje
dane progovorio nam je preko Sina, koga je postavio za naslednika svega, kroz koga
je i svet stvorio; on je odsjaj njegove slave i odraz njegovoga bića, koji sve
nosi svojom silnom rečju, koji je izvršio očišćenje od greha i seo s desne strane veličanstva
na visinama i postao toliko silniji od anđela ‐ koliko je nasledio ime uzvišenije od njihovoga.“
Apostol Pavle upućuje Kološanima još snažnije riječi. Govoreći o Hristu kao o Onom kroz
kojega smo otkupljeni, Pavle Ga opisuje kao Onog „Koji je obličje Boga što se ne vidi, koji je
rođen prije svake tvari. Jer kroz njega bi sazdano sve što je na nebu i što je na zemlji, što
se vidi i što se ne vidi, bili prijestoli ili gospodstva ili poglavarstva, ili vlasti: sve se kroza
nj i za nj sazda. I on je prije svega, i sve je u njemu.“ (Kološanima 1,15‐17)
Ovaj divni tekst trebalo bi pažljivo proučavati i često o njemu razmišljati. U celom svemiru
ne postoji ništa što Hristos nije stvorio. On je stvorio sve što postoji na Nebu i na Zemlji; On je
stvorio i vidljivo i nevidljivo. Svi prestoli i gospodstva, sve vlasti i sile na nebu zahvaljuju
Njemu za svoje postojanje. I pošto je On pre svega i Stvoritelj svega, onda sve postoji kroz
Njega i kroz Njega se sve održava. Ovo je istovetno sa onim što piše u Jevr 1,3 da On sve nosi
svojom silnom rečju. Nebesa su stvorena tom rečju i tom istom rečju ona se drže na svom
mestu i čuvaju od razaranja.
S ovim u vezi nemoguće je prevideti Is 40,25.26: „S kim ćete me dakle izjednačiti da bih
bio kao on? veli Sveti. Podignite gore oči svoje i vidite; ko je to stvorio? ko izvodi vojsku
svega toga na broj i zove svako po imenu, i velike radi sile njegove i jake moći ne izostaje
nijedno?“ Ili, kako u izvornom Jevrejskom prevodu stoji mnogo odlučnije: „od Njega, koji je
veliki u moći i snažan u sili – niko ne može pobeći.“ Da je Hristos taj Svetac koji nebesku
vojsku zove po imenu i održava je na svom mestu, vidi se i iz drugog dela ovog poglavlja. On je
taj o kome se kaže: „ ...Pripravite u pustinji put Gospodnji, poravnite u pustoši stazu Bogu
našemu.“ „Evo, Gospod Bog ide na jakoga, i mišica će njegova obladati njim; evo plata je
njegova kod njega i delo njegovo pred njim. Kao pastir pašće stado svoje; u naručje svoje
sabraće jaganjce, i u nedrima će ih nositi, a dojilice će voditi polako.“ (Stihovi 3.10.11)
Biće dovoljno još jedno svedočanstvo kada razmatramo Hrista kao Stvoritelja. To je svedočanstvo
koje dolazi lično od Oca. U poslanici Jevrejima čitamo da nam Bog govori preko Sina
i o Njemu se kaže: „I da mu se poklone svi anđeli Božji.“ Dok o anđelima kaže: „Koji vetrove
čini svojim anđelima i plamenove ognjene svojim slugama,“ Otac, naprotiv, o svom Sinu
kaže: „Tvoj presto, Bože, stoji u sve vekove i palica pravednosti je palica tvoga carstva.“
Dalje, Bog Otac nastavlja: „Ti si, Gospode, u početku osnovao zemlju i nebesa su dela tvojih
ruku“ (Jevr 1,6‐10). Ovde vidimo da Bog Otac oslovljava svoga Sina kao Boga i o Njemu kaže:
„Ti si, Gospode, u početku osnovao zemlju i nebesa su dela tvojih ruku.“ Ako Otac ukazuje
ovu čast svome Sinu, ko je čovek da ne učini isto? Ovim možemo da završimo direktna sve12
dočanstva o Božanstvu Hrista, kao Stvoritelja svih stvari.
Nužno je još nešto napomenuti. Niko ne treba da pomisli da smo uzvisili Sina na račun Oca
ili da smo želeli da potcenimo Oca. To nije tako jer su interesi i Oca i Sina isti. Mi poštujemo
Oca poštujući Sina, i u potpunosti smo saglasni sa rečima koje je apostol Pavle rekao: „Mi
imamo jednoga Boga Oca, od koga je sve, i mi u njemu, i jednoga Gospoda Isusa Hrista,
kroz koga je sve postalo, pa i mi ‐ njegovim posredstvom“ (1. Kor 8,6). To je u skladu sa istinom
koju smo već razmatrali, da je Bog kroz Njega stvorio sve svetove. Konačno, sve stvari
proizilaze od Boga Oca; čak i Hristos lično proizilazi od Oca, ali bila je Očeva volja da u Hristu
živi sva punina Božanstva i da je On taj koji neposredno delovao u svim delima stvaranja. Naše
istraživanje ima za cilj da u potpunosti objasni jednakost Hrista sa Ocem, da bi se bolje mogla
razumeti i ceniti Njegova sila kojom nas spasava.

Pa vi Mihailovci razmislite malo dali je isus andjeo Mihailo????

Pozdrav od Gere.


P.S

Nemam vise sta da dodam.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
ti bolje da nisi nista ni pisao hahahahahha, ko god da je postavio ovo pitanje niko ti nece dati odgovor na njega u to budi siguran, to cemo svi jednog dana saznati za sigurno a do tog dana samo se ti trudi da budes dobar i sto bolji covek
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
ti bolje da nisi nista ni pisao hahahahahha, ko god da je postavio ovo pitanje niko ti nece dati odgovor na njega u to budi siguran, to cemo svi jednog dana saznati za sigurno a do tog dana samo se ti trudi da budes dobar i sto bolji covek

Nemam sta da ti kazem!tvoj avatar govori sam,ko si i sta si.

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Можда може овај део текста мало да помогне:

38. Човек, пак, из кога изиђоше ђаволи мољаше да би с Њим био; али га Исус отпусти говорећи:
39. Врати се кући својој, и казуј шта ти учини Бог. И отиде проповедајући по свему граду шта му Исус учини. (Лука 8)

19. А Исус не даде му, већ му рече: Иди кући својој к својима и кажи им шта ти Господ учини, и како те помилова. (Марко 5)

1. Благосиљај, душо моја, Господа, и све што је у мени свето име Његово.
2. Благосиљај, душо моја, Господа, и не заборављај ниједно добро што ти је учинио.
3. Он ти прашта све грехе и исцељује све болести твоје; (Псалам 103)
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Jahve mi je svjetlost i spasenje: Psalam 27,1

12Isus im zatim ponovno progovori: Ja sam svjetlost svijeta; ko ide za mnom, neće hoditi u tami, nego će imati svjetlost života. Jovan 8,12

Psalam 102:26-27
26 To će proći, a Ti ćeš ostati; sve će to kao haljina ovetšati, kao haljinu promenićeš ih i promeniće se.
27 Ali Ti SI TAJ ISTI i godine Tvoje neće isteći.

8 Isus Hristos juče je i danas ONAJ ISTI i vavijek. Jevrejima 3,8

4 Ko je uradio i učinio to? i zove naraštaje od iskona? Ja, Gospod (Jahve), prvi i pošljednji, JA ISTI. Isaija 41,4
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.09.2012
Poruka
76
Ko je Isus Hristos?


Ko je Isus Hristos? Za razliku od pitanja, "Da li Bog postoji?", jako malo ljudi se pita da li je Isus Hristos postojao. Generalno je prihvaćeno da je Isus zaista bio čovek koji je hodao zemljom, u Izraelu, pre skoro 2000 godina. Debata nastaje kada se počne raspravljati o Isusovom potpunom identitetu. Skoro svaka velika religija uči da je Isus bio prorok, ili dobar učitelj ili pobožan čovek. Problem je u tome da nam Biblija kaže da je Isus bio beskonačno mnogo više od proroka, dobrog učitelja ili pobožnog čoveka.

C.S. Luis i svojoj knjizi Klasično Hrišćanstvo piše sledeće: "Ovde pokušavam da izbegnem najveću glupost koju neko može da kaže kada govori o Njemu [Isus Hristos]: "Spreman sam da prihvatim Isusa kao velikog moralnog učitelja, ali ne prihvatam Njegovo tvrđenje da je Bog." Tako nešto ne bismo smeli da kažemo. Čovek koji bi bio samo čovek i rekao stvari koje je Isus rekao, ne bi bio veliki moralni učitelj. On bi bio ili ludak – na istom nivou kao i onaj koji tvrdi za sebe da je tvrdo kuvano jaje – ili đavo iz pakla. Morate da se odlučite. Ovaj čovek ili je bio i jeste Sin Božiji, ili je ludak, a možda nešto i gore....Možete da ga zatvorite kao ludaka, možete da ga pljujete i da ga ubijete kao demona, ili možete da padnete pred Njegove noge i nazovete ga Gospodom i Bogom. Ali nemojte nastupati sa takvim pokroviteljskim i besmislenim tvrđenejm da je On bio veliki učitelj ljudi. On nam to nije ostavio nedorečenim. Nije ni nameravao.”

Прочитао сам шта је овде написано.
ће рећи да је ово један од првих јереси -. јерес Ариас . Први васељенски сабор је сазван у 325. поводом јерес Арија.
Нажалост, сада 1700 година, човечанство не може да разуме ко је Иисус Христ .
Треба змаем следеће:
1. Иисус је Реч Божија је постојао пре стварања. Јеванђеље по Јовану, поглавље 1, стих 1.
1. Ву је поцхетку Говор и говор је био са Богом, и Бог је био говор.

2. Реч Божија је вечна. Реч Божија, то долази из бесконачности и тангенте у бесконачност. Исуса као Реч Божија вечна.
Прва сабор амбасадори апостол Петар, поглавље 1, стихови 23,24,25
23. Цао прерођени не сх које труне семе, то није сх ОНОГ које труне, рецхју Зхивог Бог која остаје икада.
24. Јер је ујак Телло Путовања Цао Цао и стриц слава цховецхија Цвеће Траве: Травел је осусхи и цвеће њен отпада;
25. Али Господња осаје говор икада. Ово је говор схто је објављена међу вама.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Прочитао сам шта је овде написано.
ће рећи да је ово један од првих јереси -. јерес Ариас . Први васељенски сабор је сазван у 325. поводом јерес Арија.
Нажалост, сада 1700 година, човечанство не може да разуме ко је Иисус Христ .
Треба змаем следеће:
1. Иисус је Реч Божија је постојао пре стварања. Јеванђеље по Јовану, поглавље 1, стих 1.
1. Ву је поцхетку Говор и говор је био са Богом, и Бог је био говор.

2. Реч Божија је вечна. Реч Божија, то долази из бесконачности и тангенте у бесконачност. Исуса као Реч Божија вечна.
Прва сабор амбасадори апостол Петар, поглавље 1, стихови 23,24,25
23. Цао прерођени не сх које труне семе, то није сх ОНОГ које труне, рецхју Зхивог Бог која остаје икада.
24. Јер је ујак Телло Путовања Цао Цао и стриц слава цховецхија Цвеће Траве: Травел је осусхи и цвеће њен отпада;
25. Али Господња осаје говор икада. Ово је говор схто је објављена међу вама.

То покушавам да објасним адвентистима, али нема начина. Они следе Арија и не попуштају у заблуди.

Лоше преводиш на српски.
 
Član
Učlanjen(a)
25.04.2010
Poruka
15
Izmisljena licnost kako bi se lakse manipulisalo masama eto odgovor ko je
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Izmisljena licnost kako bi se lakse manipulisalo masama eto odgovor ko je
OK, hvala Darko na tvom mišljenju.
Ja bih samo želeo, ako mi dozvoliš, da ti kažem da Biblija govoti da će se svaki greh oprostiti ljudima, sem hula na Svetog Duha. Tako da mislim da ti nije baš pametno igrati se sa ovakvim stvarima. Nemaš ništa od toga, jer vernika nema šanse da ubediš da je Hrist izmišljena ličnost, a možeš sebi natovariti osudu.
Ne znam ko je dao život za tebe. Najverovatnije niko. A Hrist je 100 % ! Na Golgoti.
Tako da probaj jedno vreme živeti sa Hristom. Vrlo brzo ćeš se uveriti da On postoji i da te voli. Ništa ne gubiš. Zar ne?
Pozdrav
 
Natrag
Top