Ko je Isus Hristos?

Član
Učlanjen(a)
13.09.2012
Poruka
76
ja ne gledam to kao sto gledas ti, on meni tu ne govori o sebi u smislu u kome ti i drugi religiski ljudi veruju, nemam ja sta da osporavam ili da ne osporavam, ja gledam stvari samo na drugaciji nacin, niti sam ja nekad rekao da ne verujem u isusa, i opet pocinjemo temu o ISTINI to je vise postalo monotorno da se prica sa ljudima koji su fanatici i sa njima ne moze normalno da se prica, fanatizam ne valja u bilo cemu tako da ne valja i u religiji. da li si nekad pomislio da li je tvoje verovanje ispravno?

К.С. Луис пише Иисусу:"Он је или луд или ће он бити ђаво из пакла. Морамо да направимо избор. Или је тај човек био, и јесте, Син Божји, или друго лудак.
Хајде да покровитељски глупости и рећи да је духовни учитељ. Он није оставио који се отварају. Он није имао такву намеру.
Онда смо суочени са страшном алтернативу. Човек је говорио и да је управо оно што се каже, иначе лудак, или нешто слично.
Као чудно, бурмут или мало вероватно да ће се појавити, морамо претпоставити да је ОН био и јесте БОГ."
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
К.С. Луис пише Иисусу:"Он је или луд или ће он бити ђаво из пакла. Морамо да направимо избор. Или је тај човек био, и јесте, Син Божји, или друго лудак.
Хајде да покровитељски глупости и рећи да је духовни учитељ. Он није оставио који се отварају. Он није имао такву намеру.
Онда смо суочени са страшном алтернативу. Човек је говорио и да је управо оно што се каже, иначе лудак, или нешто слично.
Као чудно, бурмут или мало вероватно да ће се појавити, морамо претпоставити да је ОН био и јесте БОГ."

to je mozda ze tebe, i znas koliko mene interesuje taj k.c luis sta pise i sta je rekao? to sto je on rekao nema veze sa mozgom odmah da ti kazem, i da je bog i da nije bog isus nije ludak sigurno, mislim za mene nije ludak bio on bog ili ne a sad sta ce neki kauboji da pricaju to me ne interesuje
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
112
Za: infamous111
U komentaru: “ko je isus to nije bitno, ... biblija je veoma ogranicena,kad pogledas dobro i duboko ono sto je on propovedao”.
Razumljivo je sta si hteo ovim da kazes. Medjutim postoji nekoliko previda:
1) Biblija je ogranicena fragmentiranoscu tekstova a ugrozena pogresnimnacinima tumacenja, inace je najrelevantniji izvor podataka o njemu i onome stoje zastupao.
2) Gledanje “duboko” obicno postaje verzija licnoga privida. Dakle potrebnoje obratiti paznju sta koji fragment kaze a sta ne kaze, nego se to samo cini.
3) Ko je isus nije bitno u slucaju da imamo rasciscenu situaciju sanjegovim izjavama u originalnom obliku. Ali posto mi to nemamo, ili bar nemamona jednostavan nacin, za pocetak treba se setiti da biblija upotrebljava formu:“isus koji je hrist”.
Najjednostavnije je izvesti zakljucak da je Isus licno ime, medjutim buducida je drugi termin jasno titula, namece se pitanje sta ako je i prvi termintitula? Dakle, prvo pitanje je: - Sta je to “isus” -?
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Za: infamous111
U komentaru: “ko je isus to nije bitno, ... biblija je veoma ogranicena,kad pogledas dobro i duboko ono sto je on propovedao”.
Razumljivo je sta si hteo ovim da kazes. Medjutim postoji nekoliko previda:
1) Biblija je ogranicena fragmentiranoscu tekstova a ugrozena pogresnimnacinima tumacenja, inace je najrelevantniji izvor podataka o njemu i onome stoje zastupao.
2) Gledanje “duboko” obicno postaje verzija licnoga privida. Dakle potrebnoje obratiti paznju sta koji fragment kaze a sta ne kaze, nego se to samo cini.
3) Ko je isus nije bitno u slucaju da imamo rasciscenu situaciju sanjegovim izjavama u originalnom obliku. Ali posto mi to nemamo, ili bar nemamona jednostavan nacin, za pocetak treba se setiti da biblija upotrebljava formu:“isus koji je hrist”.
Najjednostavnije je izvesti zakljucak da je Isus licno ime, medjutim buducida je drugi termin jasno titula, namece se pitanje sta ako je i prvi termintitula? Dakle, prvo pitanje je: - Sta je to “isus” -?

problem je u tome sto vi postavljate pitanja koja nisu potreba :) a zasto nisu potrebana? zato sto na njih nema pravi odgovor nego samo tumacenje da li je ovako ili onako? to sve zavisi kako kome odgovara da veruje, 1000 pitanja moze da se postavi vezano za bibliju i druge svete knjige na koje nema konkretan odgovora, nije toliko bitno sta se desilo i te neke pricice iz knjige, bitna je sustina i od cele biblije na 1 list mogu da stanu najbitnijih stvari i sustina svega, samo zato sto ljudi to ne vide zato sto su povrsni, ja mislim kad bi bog sam sisao sad sa neba i rekao im nesto sto nije u bibliji, oni bi rekli ti si jeretik i sotona
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
112
Za: infamous111
Ljudi su to i bili rekli! (Isusu)
Inace, Isus je bio Hrist. U bibliji se on ne naziva niti smatra bogom negoGospodom.
[FONT=&quot]Apitanja su nuzna jer Isus nije “predvideo” nacin objasnjenja koji si pomenuo.[/FONT]
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Za: infamous111
Ljudi su to i bili rekli! (Isusu)
Inace, Isus je bio Hrist. U bibliji se on ne naziva niti smatra bogom negoGospodom.
[FONT=&amp]Apitanja su nuzna jer Isus nije “predvideo” nacin objasnjenja koji si pomenuo.[/FONT]

oni su barem postavljali pitanje isusu a kome mi da postavimo? po nekim tumacenjima ljudi ovde i sam isus je jeretik samo sto oni to ne vide
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
112
Za: infamous111
Svrha svih ideologija je zastupanje istine,odnosno realnosti. Tj. Svega sto jeste i kako jeste u postojanju stvari. Abuduci da je pregled makar i sustine zakona postojanja dosta komplikovanastvar, do dana danasnjega se na ovom svetu dolazi do istine i gubi se istina.Sa tim sto je daleko lakse izgubiti je nego doci do nje.
Otuda svi klasicni stavovi su u stvari “jersi”odnosno odstupanja od istine koja osim sto zahteva tezak dolazak do sebe (krozgeneracije ekstremno dobrih mislilaca) ima problem odrzanja ogromnedokumentacije objasnjenja i primena zakona postojanja.
Dakle u medjusobnoj interakciji prvo je Isus informisaosvet da se nalazi u klasicnim formama “jeretizma”, tj. odstuipanja od tacnihstavova, pa su potom oni njemu prebacili to sto klasicnu formu shvatanja drustvenihautoriteta ne priznaje kao ispravnu.
Sto je klasican sled dogadjaja u svim slicnimslucajevima.
Na tvoje pitanje:
“kome mi da postavimo pitanje” teorijski odgovorglasi:
Ili sledecem Hristu ili ostacima tragovapredhodnog.
Konkretan odgovor je pak: Ostacima tragovaprethodnog, posto je vreme drustveno-istorijskih okolnosti za dolazak sledecegaodavno isteklo.
Dakle, prvi trag je sama njegova titula: “Hrist”,
Jer svaka titula podrazumeva objasnjenje necijeosnovne delatnosti.
Po njoj mi mozemo videti cime se on bar u sustinibavio,
te na cega se u pvome redu odnose njegovistavovi.
Nije slucajno ta titula naglasena jer ona jestozerni kamen njegove delatnosti.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
odnosno odstupanja od istine koja osim sto zahteva tezak dolazak do sebe

od istine? koje istine? pravu istunu niko ne zna, mozes samo da verujes da je istina ono sto pise u bibliji, cinjenicna istina je jedno a verovanje u nesto sto je napisano kao istinu je drugo, jeresi nije nista lose, kad je osnovano pravoslavlje i onaj ko ga je osnoovao nazvao ga je ortodox sto znaci pravo razmisljanje, a one stonisu razmiljali kao on nazvao je heterodox-i sto znaci ljudi drugacijeg misljenja ili ljudi koji biraju sta ce da misle, odatle je nastala rec heresy ii na nasem jeretik, to nema nikakve veze sa bogohuljenjem
 
Član
Učlanjen(a)
13.09.2012
Poruka
76
to je mozda ze tebe, i znas koliko mene interesuje taj k.c luis sta pise i sta je rekao? to sto je on rekao nema veze sa mozgom odmah da ti kazem, i da je bog i da nije bog isus nije ludak sigurno, mislim za mene nije ludak bio on bog ili ne a sad sta ce neki kauboji da pricaju to me ne interesuje

Иисус је део суштине Бога - Реч Божија у људском телу.
Откривење, глава 19, стихови 12 и 13
12. А очи су Му као пламен огњени, и на глави Његовој круне многе, и имаше име написано, ког нико не зна до Он сам.

13. И беше обучен у хаљину црвену од крви, и име се Његово зове: Реч Божија.

///
А реч "каубој", преведен на српски значи "Пастир крава"!
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Иисус је део суштине Бога - Реч Божија у људском телу.
Откривење, глава 19, стихови 12 и 13
12. А очи су Му као пламен огњени, и на глави Његовој круне многе, и имаше име написано, ког нико не зна до Он сам.


13. И беше обучен у хаљину црвену од крви, и име се Његово зове: Реч Божија.

///
А реч "каубој", преведен на српски значи "Пастир крава"!

a otkud znas sta je isus pricao? znas zato sto pise u bibliji? a sta ako je onaj sto je pisao bibliju pisao i njegova misljenja sta je isus rekao? a to za kauboj to ti je sleg u negativnom smislu kao seljak ili tako nesto ( nemoslim na ljude sa sela nego na osobine)
 
Natrag
Top