Ko je Isus Hristos?

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Наравно да је Бог, то и јесте поента читаве "борбе".

28. И одговори Тома и рече Му: Господ мој и Бог мој.
29. Исус му рече: Пошто ме виде веровао си; благо онима који не видеше и вероваше. (Јован 20)
 
Član
Učlanjen(a)
13.09.2012
Poruka
76
То покушавам да објасним адвентистима, али нема начина. Они следе Арија и не попуштају у заблуди.

Брате,
ја не знам да ли је то прочитао нешто о другим религијама Аврамицхески?
Али моје истраживање је показало да у исламу, Иисус је представљен као Реч Божију у људском телу
Био сам изненађен ...
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
ko je isus to nije bitno, bitan je njegov put i sta je on hteo da kaze, a to nece niko shvatiti u bibliji sigurno, biblija je veoma ogranicena, kad pogledas dobro i duboko ono sto je on propovedao nema veze sa biblijom u ogromnoj delu biblije
 
Član
Učlanjen(a)
13.09.2012
Poruka
76
"Ko je Isus Hristos?"

Постојећи стварна историјска личност.
Јосиф Флавиj / породице - 37г. / У свом есеју "Jеврејског старина" је написао: "У то време живео је Иисус, мудар човек, као што би се могло назвати човек. Он је чинио велика дела и био је учитељ свих цховетси.Така Он је освојио многе следбенике међу Јеврејима и незнабошцима. То је био Христ. И мада му Пилат осудио смрт на крсту, онда његови следбеници остају лојални њему. Данас постоје многи хришћани који се зову по Његовом имену. "
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
ko je isus to nije bitno, bitan je njegov put i sta je on hteo da kaze, a to nece niko shvatiti u bibliji sigurno, biblija je veoma ogranicena, kad pogledas dobro i duboko ono sto je on propovedao nema veze sa biblijom u ogromnoj delu biblije

Не само да је битно, него је и пресудно, јер ако не верујеш у Исуса да је Син Божији, све остало ти је небитно и не можеш се помаћи тим Путем, јер Он је тај Пут ка Богу.

35. А Филип отворивши уста своја, и почевши од писма овог, приповеди му јеванђеље Исусово.
36. Како иђаху путем дођоше на некакву воду; и рече ушкопљеник: Ево воде, шта брани мени да се крстим?

37. А Филип му рече: Ако верујеш од свега срца свог, можеш. А он одговарајући рече: Верујем да је Исус Христос Син Божји.

38. И заповеди да стану кола, и сиђоше оба на воду, и Филип и ушкопљеник, и крсти га.
39. А кад изиђоше из воде, Дух Свети паде на ушкопљеника, а анђео Господњи узе Филипа, и више га не виде ушкопљеник; него отиде путем својим радујући се. (Дела 8)
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Не само да је битно, него је и пресудно, јер ако не верујеш у Исуса да је Син Божији, све остало ти је небитно и не можеш се помаћи тим Путем, јер Он је тај Пут ка Богу.

35. А Филип отворивши уста своја, и почевши од писма овог, приповеди му јеванђеље Исусово.
36. Како иђаху путем дођоше на некакву воду; и рече ушкопљеник: Ево воде, шта брани мени да се крстим?

37. А Филип му рече: Ако верујеш од свега срца свог, можеш. А он одговарајући рече: Верујем да је Исус Христос Син Божји.

38. И заповеди да стану кола, и сиђоше оба на воду, и Филип и ушкопљеник, и крсти га.
39. А кад изиђоше из воде, Дух Свети паде на ушкопљеника, а анђео Господњи узе Филипа, и више га не виде ушкопљеник; него отиде путем својим радујући се. (Дела 8)

nije on taj put ka bogu nego je njegov put ka bogu, to su dve razlicite stvari ali nije to ni toliko bitno bitno je da ako ti verujes tako onda prati isusa do boga, a ja ako verujem drugacije onda cu ja da pratim njegov put do boga
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
6. Исус му рече: Ја сам пут и истина и живот; нико неће доћи к Оцу до кроза ме.

Што значи да не постоји "твој" или "мој начин", већ само један једини пут. А ако то оспораваш, онда Исуса називаш лажовом, поред тога што не верујеш у Њега.

" a ja ako verujem drugacije..."

Људи верују у свакакве ствари и појаве, али то не значи да су њихова веровања исправна. Само је једна Истина, а она је у Исусу Христу.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
6. Исус му рече: Ја сам пут и истина и живот; нико неће доћи к Оцу до кроза ме.

Што значи да не постоји "твој" или "мој начин", већ само један једини пут. А ако то оспораваш, онда Исуса називаш лажовом, поред тога што не верујеш у Њега.

" a ja ako verujem drugacije..."

Људи верују у свакакве ствари и појаве, али то не значи да су њихова веровања исправна. Само је једна Истина, а она је у Исусу Христу.

ja ne gledam to kao sto gledas ti, on meni tu ne govori o sebi u smislu u kome ti i drugi religiski ljudi veruju, nemam ja sta da osporavam ili da ne osporavam, ja gledam stvari samo na drugaciji nacin, niti sam ja nekad rekao da ne verujem u isusa, i opet pocinjemo temu o ISTINI to je vise postalo monotorno da se prica sa ljudima koji su fanatici i sa njima ne moze normalno da se prica, fanatizam ne valja u bilo cemu tako da ne valja i u religiji. da li si nekad pomislio da li je tvoje verovanje ispravno? za razliku od vas, ja ne kazem da je moj put istinit zato sto to ne znam, kao sto vi ne znate za vas samo necete to da priznate sebi (zato sto ste fanatici), ja u moj put verujem (to je velika razlika) da je ispravan a kad budem umro znacu za siguno sta je istina a sta nije, necu da nagadjam i da pricam kako je ovo istina ili ono a cinjenica je da istinu niko nezna, samo je nagadjaju i ti i drugi bilo koje religije i sve se svodi na "rekla kazala" ja nisam pun "ISTINE" kao vi fanatici zato sto sam realan i zato sto za razliku od vas iskreno mogu da pogledam na stvari i ne plasim se da pogledam cinjenici u oci, a ne biblija ili neka druga knjiga da mi prica kako da verujem i u sta da verujem kao sto sam jednom vec rekao i bogu je muka vise od vasih "ISTINA"
 
Član
Učlanjen(a)
13.09.2012
Poruka
76
"Ko je Isus Hristos?"

Постојећи стварна историјска личност.

Шта је Иисус рекао о себи?

* Ја сам
Јован, глава 6, стих 35= 35. А Исус им рече: Ја сам хлеб живота: Који мени долази неће огладнети, и који мене верује неће никад ожеднети.

Јован, глава 8, стих 12
= 12. Исус им, пак, опет рече: Ја сам видело свету: ко иде за мном неће ходити по тами, него ће имати видело живота.

Јован, глава 11, стих 25
= 25. А Исус јој рече: Ја сам васкрсење и живот; који верује мене ако и умре живеће.

Јован, глава 14, стих 6
= 6. Исус му рече: Ја сам пут и истина и живот; нико неће доћи к Оцу до кроза ме.

* Царству мом
Лука, глава 22, стих 30
30. Да једете и пијете за трпезом мојом у царству мом, и да седите на престолима и судите над дванаест кољена Израиљевих.

*Ходите к мени
Матеj, глава 11, стих 28
28. Ходите к мени сви који сте уморни и натоварени, и ја ћу вас одморити.

*Хајдете за мном
Свето Јеванђеље по Марку, глава1, стих 17
17. И рече им Исус: Хајдете за мном, и учинићу вас ловцима људским.


* Kоји мене прима, прима Оног
Матеj, глава 10, стих 40
40. Који вас прима, мене прима; а који мене прима, прима Оног који ме је послао.

* Ко мене прими, не прима мене него Оног који је мене послао.

Марко, глава 9, стих 37
37. Ко једно овакво дете прими у име моје, мене прима; а ко мене прими, не прима мене него Оног који је мене послао.

*Који виде мене, виде Оца
Јован, глава 14, стих 9
9. Исус му рече: Толико сам време с вама и ниси ме познао, Филипе? Који виде мене, виде Оца; па како ти говориш: Покажи нам Оца?


* Захтевати људи воле врховни
Матеj, глава 10, стих 37
37. Који љуби оца или матер већма него мене, није мене достојан; и који љуби сина или кћер већма него мене, није мене достојан.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
ja ne gledam to kao sto gledas ti, on meni tu ne govori o sebi u smislu u kome ti i drugi religiski ljudi veruju, nemam ja sta da osporavam ili da ne osporavam, ja gledam stvari samo na drugaciji nacin, niti sam ja nekad rekao da ne verujem u isusa, i opet pocinjemo temu o ISTINI to je vise postalo monotorno da se prica sa ljudima koji su fanatici i sa njima ne moze normalno da se prica, fanatizam ne valja u bilo cemu tako da ne valja i u religiji. da li si nekad pomislio da li je tvoje verovanje ispravno? za razliku od vas, ja ne kazem da je moj put istinit zato sto to ne znam, kao sto vi ne znate za vas samo necete to da priznate sebi (zato sto ste fanatici), ja u moj put verujem (to je velika razlika) da je ispravan a kad budem umro znacu za siguno sta je istina a sta nije, necu da nagadjam i da pricam kako je ovo istina ili ono a cinjenica je da istinu niko nezna, samo je nagadjaju i ti i drugi bilo koje religije i sve se svodi na "rekla kazala" ja nisam pun "ISTINE" kao vi fanatici zato sto sam realan i zato sto za razliku od vas iskreno mogu da pogledam na stvari i ne plasim se da pogledam cinjenici u oci, a ne biblija ili neka druga knjiga da mi prica kako da verujem i u sta da verujem kao sto sam jednom vec rekao i bogu je muka vise od vasih "ISTINA"

Или нешто заиста верујеш или не верујеш. Нема ту трећег. Ако за нешто верујеш да је истина, онда заступаш ту истину и бориш се за њу. А то што ме називаш фанатиком и остало, заиста може само да покаже колико си спреман да браниш бар један идеал (ако га имаш). Ко има идеал, онда по твојој дефиницији такође представља фанатика. Најлакше је бити недефинисан у философијама и све ти је равно. Нит си човек, нит си личност. Можда ти је тако најбоље, многе су генерације такве произведене сад. Свакој се мудрости и знању подсмевају, а немају појма ни о елементарним стварима. За такве продукте (медија и да не набрајам), понос је бити у незнању и заглупљености. Сваки напредак је "смор". Имају неко мишљење и то је све што су изградили на основу свог умишљаја. Туга једна...

"i opet pocinjemo temu o ISTINI to je vise postalo monotorno da se prica sa ljudima koji su fanatici i sa njima ne moze normalno da se prica, "

Не брини, нећу бар ја више са тобом причати ако се са "нама фанатицима" никако не може нормално причати. Онда не знам зашто се уопште и укључујеш у разговоре ако нас тако видиш. Немаш ништа дефинисано, нама се подсмеваш, немаш ни елементарно знање, а говориш да си неки православац. По томе ја немам шта са тобом да причам, а ипак покушавам.
 
Natrag
Top