Ko je Isus Hristos?

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Moze li mi iko objasniti trojstvo ? Koji je smisao toga ?
Moze li mi ko objasniti jovana 14:28 i 1. koricanima 15:23-58

Odgovor:

Kada je u pitanju Trojstvo, postoji jedna mudra izreka koja kaze: "Pokus
sajte da objasnite Trojstvo i izgubicete razum, a pokusajte ga negirati i izgubicete vecni zivot." Ono sto mozemo saznati o Trojstvu jeste onoliko koliko je sam Bog dao coveku da zna. Jedini izvor iz koga mozemo nesto vise znati o Trojstvu jeste Biblija.

Evo kako Gera to vidi!!!

MESIJINA BOŽANSKA PRIRODA
„Sve je kroz nju postalo i bez nje nije postalo ništa što je postalo.“
Jovan 1:3.............................
Siguran sam da nisi izneo sve stihove koji potvrđuju da je Isus Bog. A i da jesi. I da je tvoj post bio duplo duži nego što jeste, šta misliš da li bi ubedio nekog Muslimana ili JS da je Hrist Bog? Normalno pod uslovom da pročitaju taj post ceo!

Druga stvar. Šta misliš da li Muslimani ili JS znaju zašto je popadala sva rulja Fariseja i Rimskih vojnika kada je Hrist rekao da je Bog u Gesemantskom vrtu? (Јован 18:5,6 Одговорише Му: Исуса Назарећанина. Исус им рече: Ја сам. А с њима стајаше и Јуда који Га издаваше. А кад им рече: Ја сам; измакоше се натраг и попадаше на земљу.)

Da Biblija ima duplo više stihova koji potvrđuju da je Isus Bog, sem da piše da je Hrist rekao negde Ja sam Bog, da li bi neki Musliman ili JS poverovao da je Hrist Bog?

Pozdravljam te sa par stihova :

Римљ. 8:5-10 Јер који су по телу телесно мисле, а који су по духу духовно мисле. Јер телесно мудровање смрт је, а духовно мудровање живот је и мир.
Јер телесно мудровање непријатељство је Богу, јер се не покорава закону Божијем нити може. А који су у телу не могу Богу угодити. А ви нисте у телу него у духу; јер Дух Божји у вама живи. А ако ко нема Дух Христов, он није Његов. А ако је Христос у вама, онда је тело мртво греха ради а дух жив правде ради.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Bog se ne radja od zene niti umire!

To sto dodje i ode na svijet i sa svijeta nije Bog!

Mozda vi nemate pojma Ko je Bog?

Pa ucite od pocetka, mozete i u Bibliji.

Vi ucite straga, nista savladali ni Mojsija, a kamo li Isusa.... oni sto dodjese u Bibliji straga svakako su pjesnici
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
[FONT=&quot]U Zaharija 12.10 Jahve kaže (Jahve počinje da govori od 4. stiha): "i pogledaće na mene kojega probodoše". Pošto je Sin proboden (Jn. 19.34-37), sledi da je Sin Jahve.

Pavle u Ef. 5.14 citira Is. 60.1,2 i kaže: "ustani ti koji spavaš, i vaskrsni iz mrtvih, i obasjaće te Hristos. Isaija je umesto Hristos napisao: obasjaće te Jahve! Takođe u Jer. 23.5,6; 33.15,16 Jahve kaže da je ime klice Davidove Gospod (Jahve) pravda naša. Jasno je da je reč o Hristu. Isaija u 40.3 kaže: "Glas je nekoga koji viče: pripravite u pustinji put Gospodnji (Jahvin), poravnite u pustoši staze Bogu (Elohim) našemu." Taj put je pripremao Jovan Krstitelj za Isusa Hrista koji je opet nazvan Jahve i Elohim (Mk. 1.1-4; Mt. 3.3; Jn. 1.23). Pavle na Hrista primenjuje tekst iz Jev. 2.13,14: "Evo ja (Hristos) i deca koju mi je dao Bog", a u Is. 8.18 ove reči izgovara Jahve (stihovi 1 i 5).

U Ps. 68.18 kaže: "Ti si izašao na visinu (Hristos se vazneo po apostolu Pavlu, Ef. 4.[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot], doveo si roblje, primio si darove za ljude... Gospode Bože. Ovde je Hristos nazvan Jah (kraći oblik reči Jahve) Elohim. U Ef. 4.11 Hristos je onaj koji daje darove apostolstva, proroštva, evangelizma, pastira i učitelja; a u 1.Kor. 12.28 te darove iste daje Bog, a u 1Kor. 12.4-11 darove razdeljuje Duh po svojoj vlasti svakome kako hoće! Bog je jedan: Otac, Sin i Sveti Duh.


Isus dolazi [/FONT]
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Bog se ne radja od zene niti umire!

To sto dodje i ode na svijet i sa svijeta nije Bog!

Mozda vi nemate pojma Ko je Bog?

Pa ucite od pocetka, mozete i u Bibliji.

Vi ucite straga, nista savladali ni Mojsija, a kamo li Isusa.... oni sto dodjese u Bibliji straga svakako su pjesnici
Niko ti ovde na forumu nije rekao da je Marija BOGORODICA. Tako da mi uopšte nije jsno zašto si ovo napisao?
A u mom postu samo pola sata pre toga si imao TRI lepa pitanja, na koja si mogao odgovoriti i demantovati da je Hrist Bog.
Jer mi nikada (sa foruma) nismo tvrdili da je Marija rodila Boga, koji je kasnije umro. Već da je Bog koristio telo Isusa Hrista da bi nam pokazao, saopštio i naučio nas šta nam je potrebno da bi se spasili.
A to što neodgovaraš na postavljana pitanja već počneš sa :''Hrist nije Bog, to vas je neko prevario, to je bajka za decu, to su gluposti, to je nebuloza.................'' je ustvari skretanje sa teme, odnosno odgovora.

Znamo tvoje mišljenje ko je Isus, daj malo odgovaraj na naše argumente da je. Ali ne zaobilazeći odgovore ''ko kiša oko Kragujevca'' već direktno odgovaraj na pitanja. Šta taj stih znači. Zašto je baš tako napisan................
A ako nam kažeš da je ova Biblija koju mi imamo u rukama lažna - a da je prava zaključana u Vatikanu, ili Jerusalimau, ili na Himalajima - onda je svaka dalja priča o tome ko je Hrist - APSOLUTNO BESMISLENA i UZALUDNA.
Jer bez Biblije Isus nije Bog. Niti je stvorio Zemlju, ni Univerzum ni Adam ni Evu, ni............................... već je to sve umesto njega uradio allah, a muhamed a.s.v.s. nam saopštio.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
13. Ја сам Алфа и Омега, Почетак и Свршетак, Први и Последњи. Иса. 41:4, Иса. 44:6

Исус је Христ, Син Оца Сведржитеља и Творца, зачет Духом Светим оваплоћењем Речи Божије - Бога, те се појави у обличју да га и анђели могу видети јер Бога нико не виде. Речју дође у телу, Речју којом све би створено, па и ми што га се одричемо и одбијамо, свога Творца и свога Спаситеља што ниподаштавамо и унижавамо, говоримо да Бог не може умрети. Мој је Бог дао живот за мене, платио је цену мога греха пустивши да они што Му оспораваше да је Син Божији убију безгрешно тело, положено на олтару као жртва која је укинула грех и победила смрт. Живот положи и васкрсе у трећи дан да се писмо испуни и да се људима отворе врата раја поново.

Одрицањем васкрсења ми се одричемо свега и наша је вера узалудна, наша је борба без покрића и наше сведочанство празно. Крунисано васкрсењем, сведочанство о нашем Господу Исусу који је Христ, Син Божији, постаје непобедиво јер сам Бог је на нашој страни и нема тог људког ума који може победити својим измишљотинама. Мали је број сведока Христових ("мало стадо"), али они знају свога Господа и знају да је Син Божији. Јесмо ли ми међу њима или смо у заблуди, показује наше срце, јер ако немамо мир у срцу и стално се противимо другима, а да сами немамо у себи сведочанство већ морамо да узимамо туђе тврдње и "истине", морамо да се запитамо да ли смо у заблуди.

Један је Бог, једна је реч Божија (Библија), један је Син (Реч Божија) који даде живот свој за нас грешне као човек (Син човечији), а царује ва век као Син Божији. Јер Он је Почетак (у почетку беше Реч), Он је и Крај (Последњи-налази се у сваком човеку који долази на свет и све је кроз Њега створено па и последње што ће бити рођено,створено), Он је Алфа, Он је и Омега.

Данило, глава 7
11. Тада гледах ради гласа великих речи које говораше онај рог; и гледах докле не би убијена звер и тело јој се рашчини и даде се да изгори огњем. Откр. 19:20
12. И осталим зверима узе се власт, јер дужина животу беше им одређена до времена и до рока.
13. Видех у утварама ноћним, и гле, као Син човечији иђаше са облацима небеским, и дође до старца и стаде пред Њим. Иса. 9:6, Језек. 1:26, Мат. 24:30, Мар. 13:26, Лука 21:27, Откр. 1:7, Откр. 1:13


14. И даде Му се власт и слава и царство да Му служе сви народи и племена и језици; власт је Његова власт вечна, која неће проћи, и царство се Његово неће расути. Псал. 2:6, Псал. 110:1, Иса. 9:7, Авд. 1:21, Мих. 4:7, Мат. 11:27, Лука 1:33, Јован 3:35, Јевр. 12:28


15. Мени Данилу пренеможе дух мој у телу мом, и утваре главе моје узнемирише ме.

Зато, браћо, времена је мало још остало, сам Бог Отац (Извор) зна када ће се Христ (Син рођен од Извора, од Оца изиђе) вратити и пробудити све успаване у првом васкрсењу. Тада ће и очитити земљу од опадача који су говорили против Њега и Духа Светога за све ове векове.

Јован, глава 5
18. И зато још више гледаху Јевреји да Га убију што не само квараше суботу него и Оцем својим називаше Бога и грађаше се једнак Богу (!!!).

Реч Божија (Бог беше Реч) у тело човечије - Исус Христ.

Мат. 1:20
20. Но кад он тако помисли, а то му се јави у сну анђео Господњи говорећи: Јосифе, сине Давидов! Не бој се узети Марије жене своје; јер оно што се у њој зачело од Духа је Светог.

Лука 1:35
35. И одговарајући анђео рече јој: Дух Свети доћи ће на тебе, и сила Највишег осениће те; зато и оно што ће се родити биће свето, и назваће се Син Божји.

Јован, глава 17

5. И сад прослави Ти мене, Оче, у Тебе самог славом коју имадох у Тебе пре него свет постаде. (јако битно да се разуме!)

Још много потврда има, не уносим их да пркосим или да контрирам онима који оспоравају мог Господа, само сведочим због оних који ће можда отворити и тражити одговор на питање ко је Исус Христ. Не могу је убеђивати фарисеје да је Христ Син Божији, то је узалудан посао, само могу да сведочим за Истину (Исуса).

8. Јер речи које си дао мени дадох им; и они примише, и познадоше истинито да од Тебе изиђох, и вероваше да си ме Ти послао.
......
.4. А за јело идолских жртава, знамо да идол није ништа на свету, и да нема другог Бога осим једног.
5. Јер ако и има који се богови зову, или на небу или на земљи, као што има много богова и много господа: Јован 10:34

6. Али ми имамо само једног Бога Оца, од ког је све, и ми у Њему, и једног Господа Исуса Христа, кроз ког је све, и ми кроза Њ.
.......
30. Сад знамо да све знаш, и не треба Ти да Те ко пита. По томе верујемо да си од Бога изишао.
............
7. Кад бисте мене знали онда бисте знали и Оца мог; и одселе познајете Га, и видесте Га. Јован 8:19, Филиб. 3:8
8. Рече Му Филип: Господе! Покажи нам Оца и биће нам доста.
9. Исус му рече: Толико сам време с вама и ниси ме познао, Филипе? Који виде мене, виде Оца; па како ти говориш: Покажи нам Оца? Кол. 1:15, Јевр. 1:3
10. Зар не верујеш да сам ја у Оцу и Отац у мени? Речи које вам ја говорим не говорим од себе; него Отац који стоји у мени Он твори дела.


Шта све то значи? Једини начин да се добије рат, а добићемо га, је да чинимо оно што и јесте оружје против напада:

11. И они га победише крвљу Јагњетовом и речју сведочанства свог, и не марише за живот свој до саме смрти.
...................
17. И разгневи се змија на жену, и отиде да се побије са осталим семеном њеним, које држи заповести Божије и има сведочанство Исуса Христа.

То је једино оружје које нам је дато: жртва Христова и Његово сведочанство (Јеванђеље). Наравно, чим следимо Христа држаћемо и заповести Божије, а не људске.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Evo nekoliko ovakvih rečenica iz Jovanovog Evanđelja koje se nazivaju "Ja sam":

"Ja sam hleb života: koji meni dolazi neće ogladneti, i koji mene veruje neće nikad ožedneti." (Jovan 6:35)

"Ja sam videlo svetu: ko ide za mnom neće hodati po tami, nego će imati videlo života." (Jovan 8:12)

"Ja sam vrata; ko uđe kroza me spašće se, i ući će i izaći će, i pašu će naći." (Jovan 10:9)

"Ja sam vaskrsenja i život: koji veruje u mene ako i umre živeće. I nijedan koji živi i veruje mene neće umreti vavijek." (Jovan 11:25-26)

"Ja sam put, istina i život; niko neće doći k ocu do kroza me." (Jovan 14:6)

"Ja sam pravi čokot, i otac je moj vinogradar." (Jovan 15:1)

Nijedan čovek ne bi mogao ovo da kaže osim ako je lud ili huli na Boga. Ove rečenice jedino imaju smisla ako je onaj koji ih je izrekao bio Bog u ljudskom obliku. Da li je Isus zaista rekao to? Hajde da pogledamo u poslednju grupu Njegovih izjava:

(7) O Njegovoj prirodi.<br /> Ovde ponovo, nema sumnje u ono što je On verovao ili učio.

Prvo, On je koristio Božje ime kao svoje. Jednom prilikom, Jevrejske vođe, ljuti zbog neobičnih Isusovih tvrdnji, pitali su ga: "Eda li si ti veći od oca našega Avrama?" (Jovan 8:53) i nastavili dalje: "Još ti nema pedeset godina, i Avrama si video?" (Jovan 8:57). Isus je odgovorio: "Zaista, zaista vam kažem: JA SAM pre nego se Avram rodio" (Jovan 8:58).
Ove dve podvučene reči su najvažnije. Da je Isus samo tvrdio da je stariji od Avrama - i to bi bilo dovoljno čudno! - On bi onda rekao "Ja sam bio pre Avrama". Umesto toga, On je namerno koristio reči "JA SAM"
. Da otkrijemo zašto, moramo se vratiti na Stari Zavet. Kada ga je Bog pozvao da izvede Izraelce iz Egipta, Mojsije je pitao Boga kojim imenom da Ga predstavi Izraelcima. Božji odgovor je zapisan u 2. Mojsijevoj 3:14: "JA SAM ONAJ ŠTO JEST". I reče: tako ćeš kazati sinovima Izrailjevim: KOJI JEST, on me posla k vama". Predanom Jevreju, koji je prepoznao jedno od prepoznatljivih Božjih imena, i da čuje Isusa (koji je takođe Jevrejin i znao je značenje tog imena veoma dobro) da koristi to ime kao svoje, je bilo previše. To je za njih bilo bogohuljenje i zahtevalo je smrt kamenovanjem: "Tada uzeše kamenje da bace na nj." (Jovan 8:59). Očigledno je iz ovoga da su i Isus i Jevreji znali značenje - Isus je tvrdio da ima pravo da koristi Božje ime kao Njegovo, i to je ponovo učinio u Jovanu 13:3 i Jovanu 18:5.

Drugo, tvrdio je da je On jednak sa Bogom. On je to radio toliko često, i toliko prirodno, da samo možemo navesti Njegove reči kao jasan dokaz:

"Ko mene primi, ne prima mene nego onoga koji je mene poslao." (Marko 9:37)

"Ko ne poštuje sina ne poštuje oca koji ga je poslao." (Jovan 5:23)

"Kada biste znali mne, znali biste i oca mojega." (Jovan 8:19)

"Ja i otac jedno smo." (Jovan 10:30)

"Ko mene veruje ne veruje mene, nego onoga koji me posla." (Jovan 12:44)

" I ko vidi mene vidi onoga koji me posla." (Jovan 12:45)

"Kad biste mene znali onda biste znali i oca mojega." (Jovan 14:7)

"Koji vide mene, vidi oca." (Jovan 14:9)

"Verujte meni da sam ja u ocu i otac u meni." (Jovan 14:11)

"Koji mrzi na mene i na oca mojega mrzi." (Jovan 15:23)

Ništa ne može biti jednostavnije. Isus je tvrdio da je Bog, i ceo Njegov život je dokazivao da su Njegove tvrdnje istinite.

Ponovo, ovo su potvrdili svedoci. Apostol Jovan opisuje Isusa kao: "Reč" i kaže "U početku beše reč, i reč beše u Boga, i Bog beše reč" dodajući "I reč postade telo i useli se u nas..." (Jovan 1:14). Apostol Pavle govori o Hristu kao: "Koji je nad svima Bog je Boga blagosloven vavijek." (Rimljanima 9:5), i "koji je obličje Boga što se ne vidi." (Kološanima 1:15); i "u njemu živi svaka punina Božanstva telesnog" (Kološanima 2:9), i da: "Bog se javi u telu." (1. Timoteju 3:16); on ga opisuje kao "Gospoda našega Isusa Hrista ...blaženi i jedini silni car nad carevima i gospodar nad gospodarima." (1. Timoteju 6:14-15).

Svi ovi dokazi ukazuju na samo jedan zaključak: "Da je onaj zaista spas sveta, Hristos." (Jovan 4:42).

4. Odgovor - Pravedan pred Bogom / John Blanchard

Samo za JS

15 Ako imate ljubav k meni, zapovjesti moje držite.

21 Ko ima zapovesti moje i drži ih, on je onaj što ima ljubav k meni; a koji ima ljubav k meni imaće k njemu ljubav Otac moj; i ja ću imati ljubav k njemu, i javiću mu se sam.

Ivan 14,15 i 21

Govori Bog Jahve

O, da si pazio na zapovjesti moje! Mir bi tvoj bio kao rijeka, i pravda tvoja kao valovi morski!” (Isaija 48,18)

A Isus kaže:


Ako zapovesti moje uzdržite, ostaćete u ljubavi mojoj, kao što ja održah zapovesti Oca svojega i ostajem u ljubavi njegovoj. Ovo vam kazah, da radost moja u vama ostane i radost vaša se ispuni.” (Ivan 15,10.11)

Ovdje je jasno da su Otac i Sin jedan Bog koji je dao zapovijesti.

“Glavno je svemu što si čuo: Boga se boj, i zapovesti njegove drži, jer to je sve čovjeku


“Jer je ovo ljubav Božja da zapovesti njegove držimo.” (1. Jovanova 5,3)
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Pa ako su do sada menjali doktrinu 16 X. Zašto ne bi i 17-ti i 18-ti i 19-ti i .......................... put!

Znam da mi NIKO neće moći ISTINITO odgovoriti na ovu temu, osim da aminuje da je to Isus.
Ali ajde da probam. Možda i nisam u pravu!?
Znači Biblija eksplicitno govori da se nikom ne treba klanjati osim Bogu! I sada još samo da utvrdimo ko je taj Bog? Da li je to Buda, Allah, Jehova, Muhamed s.a.v.s. Manitu,....................ili !!!

[FONT=&amp]5. Мојс. 6:13[/FONT][FONT=&amp] Господа Бога свог бој се, и Њему служи, и Његовим се именом куни.[/FONT][FONT=&amp]Лука 4:8[/FONT][FONT=&amp] И одговарајући Исус рече му: Иди од мене, сотоно; у писму стоји: Поклањај се Господу Богу свом, и Њему једином служи.[/FONT]
[FONT=&amp]Мат. 4 : [/FONT][FONT=&amp]10[/FONT][FONT=&amp], 11 [/FONT][FONT=&amp] Тада рече њему Исус: Иди од мене, сотоно; јер стоји написано: Господу Богу свом поклањај се и Њему једино служи.[/FONT][FONT=&amp] Тада остави Га ђаво, и гле, анђели приступише и служаху Му.[/FONT]
[FONT=&amp]Откр[/FONT][FONT=&amp]. 22 : 3[/FONT][FONT=&amp] И више неће бити никакве проклетиње; и престо Божји и Јагњетов биће у њему; и слуге Његове послуживаће Га.[/FONT]
SAMO SE BOGU SMEMO KLANJATI I SLUŽITI MU !

[FONT=&amp]Матеј 8:2[/FONT][FONT=&amp]И гле, човек губав дође и клањаше Му се говорећи: Господе! Ако хоћеш, можеш ме очистити.[/FONT]
[FONT=&amp]Исус[/FONT][FONT=&amp] 5:13-15[/FONT][FONT=&amp] И кад Исус беше код Јерихона, подиже очи своје и погледа, а то човек стоји према њему с голим мачем[/FONT][FONT=&amp] у руци[/FONT][FONT=&amp]. И приступи к Њему Исус и рече Му: Јеси ли наш или наших непријатеља? А Он рече: Нисам; него сам војвода[/FONT][FONT=&amp] војске Господње, сада дођох.А Исус паде ничице на земљу, и поклони се, и рече Му: Шта заповеда господар мој слузи свом? .[/FONT][FONT=&amp] А војвода војске Господње рече Исусу: Изуј обућу с ногу својих, јер је место где стојиш свето. И учини Исус тако.[/FONT]
Da li bi na svetom mestu mogao stajati ANĐEO? Ko je vojvoda vojske Gospodnje koji stoji na takvom mestu? Ako je samo anđeo zašto ga nije ukorio što mu se klanja?

[FONT=&amp]Јеврејима 1 : [/FONT][FONT=&amp]5[/FONT][FONT=&amp],6[/FONT][FONT=&amp] Јер коме од анђела рече кад: Син мој ти си, ја те данас родих? И опет: Ја ћу Му бити Отац, и Он ће ми бити Син.[/FONT][FONT=&amp] И опет уводећи Првороднога у свет говори: и да Му се поклоне сви анђели Божији.[/FONT]

U čitavom Pismu Hrist se nikada nije nikome poklonio ! Dok obratno imamo primere – da su se Hristu kljanjali i anđeli i ljudi. A on ih za to nije ukorio! Zašto?

Hvala na svim odgovorima, sem na onim koji će reći da je Biblija lažna knjiga i da su je ljudi falcifikovali, tj. da nema nikakve veze sa Bogom. Jer onda nema diskusije ni na jednoj temi o Hrišćanstvu i njihovom Bogu.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
После великог двобоја (или вишебоја) реших да коначно поставим два избора за сваког ко се двоуми ко је Исус Христ. Наиме, постоји јака струја људи који виде нешто што ни апостоли нису видели, а камоли напоменули. А и зашто би, када то виде само "тумачи" који нису за то да свако од нас сме да тумачи на свој начин, али зато би да сви ми аминујемо сваку њихову догму. Конкретно:

1.
Исус Христ је арханђел Михаило који је разговарао са Исусом Навином и који се спомиње као војвода војске Господње, јер се негде поклапа да Михаило који ће се подигнути ("устати на оружије", народски речено) са својим анђелима збацује сотону са неба. То је Исус лично, само нико од апостола да нам каже то.

2.
Исус Христ је старозаветни Бог који је преко анђела говорио из горућег жбуна, дао заповести Мојсију, извео свој народ, такође преко анђела. С обзиром да је Бог Дух и да Га нико никада није видео, те је посредством својих гласника и извршиоца чинио дела и давао заповести, покушавао да окупи свој народ, тек оваплоћењем Речи Божије - Бога добисмо оно што се назва Син Божији - Бог у телу човека, тј. Дух Свети је на Њему. Апостоли Михаила називају арханђелом, у Старом завету се каже да је анђео Божији. Конкретније од тога не може, једино да ни Јуди, ни Петру, ни свим апостолима не беше на памети да кажу да је Христ анђео Михаило, војвода војске Господње. А само да подсетим: Господ је Исус Христ. Ево цитата:

30. И кад се наврши четрдесет година, јави му се у пустињи горе синајске анђео Господњи у пламену огњеном у купини.
31. А кад Мојсије виде, дивљаше се утвари. А кад он приступи да види, би глас Господњи к њему:
32. Ја сам Бог отаца твојих, Бог Авраамов и Бог Исаков и Бог Јаковљев. А Мојсије се беше уздрхтао и не смеше да погледа.
33. А Господ му рече: Изуј обућу своју са својих ногу: јер је место на коме стојиш света земља.
34. Ја добро видех муку свог народа који је у Мисиру, и чух њихово уздисање, и сиђох да их избавим (???): и сад ходи да те пошаљем у Мисир.
35. Овог Мојсија, ког укорише рекавши: Ко те постави кнезом и судијом? Овог Бог за кнеза и избавитеља посла руком анђела који му се јави у купини.
38. Ово је онај што беше у цркви у пустињи с анђелом, који му говори на гори синајској, и с оцима нашим; који прими речи живе да их нама да;(Дела 7)

15. Како наши оци сиђоше у Мисир, и бејасмо у Мисиру дуго времена, и како Мисирци зло чинише нама и оцима нашим; 16. И викасмо ка Господу, и Господ чу глас наш, и посла анђела, који нас изведе из Мисира; и ево смо у Кадису, граду на твојој међи. (4.Мојсијева 20)

1. После ми показа Исуса, поглавара свештеничког, који стајаше пред анђелом Господњим, и сотону, који му стајаше с десне стране да га пре. 2. А Господ рече сотони: Господ да те укори, сотоно, Господ да те укори који изабра Јерусалим. није ли он главња истргнута из огња?

3. А Исус беше обучен у хаљине прљаве, и стајаше пред анђелом.
4. А он проговори и рече онима који стајаху пред њим: скините с њега те прљаве хаљине. и рече му: Види, узех с тебе безакоње твоје, и обукох ти нове хаљине.
5.И рекох му: нека му метну чисту капу на главу. и метнуше му чисту капу на главу, и обукоше му хаљине; а анђео Господњи стајаше. 6. И анђео Господњи засведочи Исусу говорећи:

7. Овако вели Господ над војскама: ако узидеш мојим путевима, и ако уздржиш шта сам наредио да се држи, тада ћеш ти судити дому мом и чуваћеш тремове моје, и даћу ти да ходаш међу овима што стоје.

Преноси шта Господ Саваот (над војскама) говори!
Имамо сведочење о расправи војводе и арханђела Господњег са сотоном, али и преношење речи Божијих, шта Господ над војскама каже.

9. А Михаило Арханђел, кад се препираше с ђаволом и говораше за Мојсијево тело, не смеше проклети суд да изговори, него рече: Господ нека ти запрети.
10. А ови хуле на оно што не знаду; а шта знаду по природи као неразумна животиња, у оном се распадају.(Јуда)


11. Кад анђели, који већу снагу и силу имају, не изговарају на њих пред Господом хулни суд;
12. А они, као неразумна животиња, која је од природе на то створена да се хвата и коље, хуле на оно што не разумеју, и у погибли својој пропашће (2.Петрова 2)

Поред Откривења Исусовог, где нам се Господ потпуно открива и говори да је Он Први и Последњи, Алфа и Омега, неке одређене прохришћанске просвећене групе људи доносе ново откривење које чак ни апостолима није било познато. Тако да постоје две одлуке, избор под 1., да се тражи текст који тобоже доказује да је Исус Михаило и да је био у Старом завету независан од Оца, а то је немогуће до оваплоћења Речи - Бога (управо то се говори и открива), или под 2. да се брани божанска природа нашег Господа. Или ми немамо Бога уз себе, или га немају они који унижавају Христа. Треће не може. Или сам ја највећи лицемер што је икада постојао па не дам да се од мог Господа направи анђео, или они који тврде да имају Христа дебело расту у својим заблудама.
Син Божији није независан, већ је једно са Оцем. То је исто као да кажем да су моје руке независне, а глава им командује да изврше вољу моју. Тако је и Христу Бог глава и Христ је радио оно што глава рече да треба да се уради не би ли се ми Спасили. Христ није ни могао против Бога, јер би против Себе устао, а то је апсурд.

Анђео је гласник Божији (Бог говори и дела преко њега), а Христ је Син Божији, Онај који заповеда тим анђелима. Ово тврдим само да се не би неко преварио да прихвати унижавање Господа, јер ја немам никакве користи од било чега, сем што се надам да ћу имати удела у васкрсењу. Изнад мене је само моја глава - Христ, и нема других глава да ми командују и тренирају да говорим. Ви сами просудите ко је у чијој власти, само да не саблажњавам више никог, да се не осећам ја као неки лажни пророк. То је последње што ми треба.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top