Ko je Isus Hristos?

Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
hahaha
ne budi smesna
bolje da prokomentarise ove stihove ,ja sam tvoje prokomentarisao
Jevrejima 10
12 A On prinesavši jedinu žrtvu za grehe sedi svagda s desne strane Bogu.
Kako to da Isus svagda sedi s desne strane Bogu???
 
Član
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruka
317
A sto bih ja tebi bilo sta kometarisao?Pa ima masa,ali masa ili bolje recno tona pitanja na ovom forumu na koja ti nisi odgorio,niti tvoja bratija iz sekte,pa sto bi onda ti zavredio paznju da tebi neko odgovori jer ti tako trazis?Ja znam da vi Raselovci(citaj prekriveni satanisti) zelite da vratite gospodarstvo vaseg gospodara na ovoj planeti ali on ga je izgupbio pre 2000 godina
 
Učlanjen(a)
24.05.2010
Poruka
60
Pozdrav društvo! Atheist is riding again! Elem, evo me, na ''randomly'' izabranoj temi (mada sam prošle godine komentariosao nešto na ovu temu, bar tako mislim...). Elem, što se zamlaćujete sa takvim pitanjima? Što ne pitate ''Ko je bio onaj doktor što je na kardiohirurgijji spasio najviše života, uradivši najviše operacija?''. Taj hirurg je stvaran i nije plod fikcije....E, time se bavite, a ne glupostima oko toga jel bio, nije, jeste, ko, zašto kako.....
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Pozdrav društvo! Atheist is riding again! Elem, evo me, na ''randomly'' izabranoj temi (mada sam prošle godine komentariosao nešto na ovu temu, bar tako mislim...). Elem, što se zamlaćujete sa takvim pitanjima? Što ne pitate ''Ko je bio onaj doktor što je na kardiohirurgijji spasio najviše života, uradivši najviše operacija?''. Taj hirurg je stvaran i nije plod fikcije....E, time se bavite, a ne glupostima oko toga jel bio, nije, jeste, ko, zašto kako.....

Pozdrav i tebi Nemanja :)
Naravno da te se vrlo dobro sećamo_Ostavio si utisak dobrog čoveka i finog sagovornika.http://serbianforum.org/religija/7462-sveto-pismo-biblija-6.html#post549900
Iskreno se nadam da si obnovio svoje poznavanje Biblije i da ćeš nam se priključiti na ovoj divnoj temi.
Meni lično se sviđa tvoj direktan način raspravljanja ali da te podsetim da ovim forumom tumaraju i razni tipovi sa mnogo manje prefinjenim manirima.
Zato kada citiraš Bibliju molim te pazi na svako slovce ;) pa i zarez pošto ima jedna simpatična anegdota sa pomeranjem zareza ali ti to sigurno već znaš pa te ne bih gnjavio.
Tema je o Isusu Hristosu,pa ne možemo da pričamo na njoj o vrsnim hirurzima i koliko su života spasili.Ali verujem da ima medicinskih foruma gde se i o tome raspravlja pa ti ako nameravaš da diskutuješ o medicini potraži tako neki forum.
A ako su u Rimu,budi rimljanin :)
Znači piši brate šta misliš o Isusu Hristosu ,sve ostalo je spam :)
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Obraćaš se svim sagovornicima sa jako velike visine.
Neko bi trebao da pomisli kako si ti jedan ozbiljan načitani čika, profesor sa dva-tri doktorata i da ti je IQ negde iznad Merilin vos Savant.
Postavljaš se prema svima kao da su sujetna dečica a da si ti čika koji je vredno učio i da je na vrhu i izabran pa nam objašnjava istine o Bogu i svetu.
Sva sreća ,nemaju svi ljudi koji čitaju ovaj forum inteligenciju Jehovinih svedoka ;)

Žalosno je što se vi uopšte i nazivate hrišćanima i što ti pišeš ovde o Isusu .

Ma s koje visine ,oni imaju samo pad u "AD" ja sam riska provalio jos na temi,dali postoji raj ,dali postoji pakao?da nema pojma o bibliji.

Pa koliko se ja razumem u bibliju, jehova vas, nije proreko, sta ce se desavati u poslednje dane, a bas nas (Gospd Isus Hrist) i niko drugi!!!

Jer da si pazljivo citao teme, kao na primer,JS,ST,Hu,Na Sv,Du,itd ti bi znao ke jest na samom delu Isus Hrist,a on je =sveti Duh!!!

Ne 1+1+1=3 A 1x1x1=1!!!!!!!!!!!!!!





Dodato posle 20 Sati 39 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Pozdrav društvo! Atheist is riding again! Elem, evo me, na ''randomly'' izabranoj temi (mada sam prošle godine komentariosao nešto na ovu temu, bar tako mislim...). Elem, što se zamlaćujete sa takvim pitanjima? Što ne pitate ''Ko je bio onaj doktor što je na kardiohirurgijji spasio najviše života, uradivši najviše operacija?''. Taj hirurg je stvaran i nije plod fikcije....E, time se bavite, a ne glupostima oko toga jel bio, nije, jeste, ko, zašto kako.....

Taj tvoj doktor ce isto umreti, jer je telo, telo je gresno i umire,i taj doktor ce se vrlo brzo zaboraviti, da je ikad postojao,a nas Gospod Isus, nikada nije bio doktor, vec celitelj, on je Tvorac tela i on ga isceljuje a ne leci.

Lecnici su djavolje sluge,medicinu je izmislio djavo,da bi ljudi poverovali da mogu da se izlece i bez boga iscelitelja.

Zmija koja stoji u svakoj apoteci, je simbol djavola na drvetu, samo su je malo maskirali, tj zmija s casom da ih ljudi nebi provalili ko su oni, zapravo. Jer medicina je takodje religija, tj vera u izlecenje putem hemije i svakojakih buckurisa, medicina moze samo da sakati, no nikako da isceli, onako kako je covek stvoren, kao savrsenost tvorenja nasega Gospoda Isusa Hrista.

Evo dokaza:ranije konstatovano, Đavo se koristio kamufliranjem kako bi svoje obožavanje držao prikrivenim. Sunce i Nevrod bili su samo fasada koju je Lucifer koristio da navede mnoštvo da se pokloni pred njim. Međutim, prva kamuflaža koju je iskoristio da obmane Adama i Evu bila je zmija. Upravo ono što je Sotona iskoristio da prevari Adama i Evu na kraju je postalo jedan od najsvetijih simbola u obožavanju Sunca! Umjesto da bude simbol Sotone i obmane, kao što uči Biblija, zmija je postala simbol ''velikog dobročinitelja i iscjelitelja'' čovječanstva. Zmija je obožavana kao ''bog liječenja'' i ''obnovitelj života.'' ''Nećete vi umrijeti,'' riječi koje su zapisane u Knjizi Postanja bile su Luciferova prva laž našim praroditeljima. Zmija, bog liječenja, uglavnom je predstavljana u paganskoj umjetnosti obavijena oko štapa ili debla drveta. Ovdje nalazimo porijeklo čudnog simbola koji se danas koristi u medicini. Ovaj medicinski znak prvobitno je bio simbol egipatskog boga Hermesa, koji je, kao što ćemo ubrzo vidjeti bio Nevrodov otac, Hus. Ovdje otkrivamo porijeklo riječi hermetika. Ova antička riječ koja se nalazi u klasičnoj literaturi potiče u stvari od drevnog egipatskog boga medicine. Ovo je haldejsko ime a Grci i Egipćani su usvojili ovog boga od Vavilonjana. Sama riječ hermetika znači skriveno poznavanje magije, okultnih nauka, itd. Neupućeni pagani ne samo da su obožavali zmiju kao ''velikog dobrotvora'' čovječanstva, već je, da ironija bude veća, zmija obožavana i kao ''veliki prosvetitelj.'' Šta je Sotona rekao Adamu i Evi pored onoga ''nećete vi umrijeti?'' U Postanju 3:5 čitamo: ''Nego zna Bog da će vam se u onaj dan kad okusite s njega otvoriti oči, pa ćete postati kao bogovi i znati šta je dobro šta li zlo.''
U Hislopovoj knjizi ''Dva Vavilona'' čitamo sledeće:
''Zajedno sa suncem, kao velikim bogom vatre, blagovremeno i identično sa njim, obožavala se zmija. U mitologiji primitivnog svijeta, kaže Oven, 'zmija je sveopšti simbol sunca. U Egiptu, jedan od najopštijih simbola sunca, ili boga sunca, je disk sa zmijom oko njega. Prvobitni razlog ove identifikacije izgleda da je bio upravo to da kao što je sunce bilo veliki prosvetitelj fizičkog svijeta tako se zmija smatrala velikim prosvetiteljem duhovnog, dajući čovječanstvu 'poznanje dobra i zla.' ''
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Gerice
ovo je tema o Isusu Hristu,a ne o raju i paklu.
Isus Hrist je SIN Bozji.
On nije Bog Otac,
Isus je samo POSREDNIK izmedju nas ljudi i Boga Oca.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Procitaj galataima 4:14
14 I napasti moje, koja beše telu mom, ne prezreste, ni popljuvaste, nego me primiste kao anđela Božjeg, kao Hrista Isusa.
Isus Hrist je samo Arhandjel,kojem je njegov otac podario titulu boga,na odredjeno vreme.
Slicno se desilo kada je Bog Otac podario titulu Bog svom slugi Mojsiju (1.moj 7:1)
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Procitaj galataima 4:14
14 I napasti moje, koja beše telu mom, ne prezreste, ni popljuvaste, nego me primiste kao anđela Božjeg, kao Hrista Isusa.
Isus Hrist je samo Arhandjel,kojem je njegov otac podario titulu boga,na odredjeno vreme.
Slicno se desilo kada je Bog Otac podario titulu Bog svom slugi Mojsiju (1.moj 7:1)

Ako je Isus bog, na odredjeno vreme, imas li ti dokaz o tome sto pises, mislim kontrakt ili ugovor? o odredjenom vremenu, da su jehova i Isus potpisali takav kontrakt. Pa prosto pitam? ne znam, mozda vam je jehova, poslaO pismom u kuli strazare,a ako ne mas onda cuti i ne blamiraj se."SVASTA" bog na odredjeno vreme,ha ha,ha,ha. Bas si me nasmejao.

Daj dokaz, da je Isus samo arhandjel, do sada nijedan JS, ga nije dao.

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Stih gal 4:14 u obste ne govori o tome da je Isus arhandjeo, pogotovo kad uzmemo u obzir stihove na temi Sv Troice, koje sam ti naveo.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Gero,imas moju temu Arhandjel Mihailo,sve ti tamo pise,
sasvim dovoljno dokaza da je arhandjel Nihailo,nas Gospod isus Hrist,andjeo Bozji.
Zar ne vidis da cak i u Galatima 4:14 pise Pavle kako su ga docekali kao da je andjeo Bozji Isus Hrist.
Sta ti imas protiv andjelske prirode isusa hrista?Zar se suprostavljas Pavlovim recima?
Ipak ti vise slusas Atanasija.
 
Natrag
Top