Ko je Isus Hristos?

Član
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruka
317
Tripo41,najbolje je da nam Ris kao poznavlac Biblije pokaze taj stih u Kolosanima na originalnom jeziku i da vidimo koja se tu rec upotrebljava pa da razjasnimo neduomice.
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
za gericu
Ja bi tebe zamolio da ne prosirujes temu.Hajde da se dogovorimo da idemo stih po stih.
Obradicemo i jovana 1:1,i alfa i omegu i sve sto god pozelis,ali bi te zamolio da Prvo razjasnimo ovo
Jovan 17:21
21 Da svi jedno budu, kao Ti, Oče, što si u meni i ja u Tebi; da i oni u nama jedno budu, da i svet veruje da si me Ti poslao.

Kako to da svi ucenici budu "JEDNO"???i kako to da budu U OCU i U SINU???
Da nisu i ucenici bogovi?,mozda kvartet,ili ko zna koji broj?
Nisi mi odgovorio na ovo pitanje KAKO?

E moj risko ti meni nemozes dati odgovor na pola biblije, gde se dokazuje da je isus jedan jedini bog, a hoces da ja tebi odgovorim na samo dva stiha,koji nemaju veze s onim sto sam ja tebi postavio.

Nikeprodaja i Tripo ti takodje jasno objasnjavaju neke stvari, a ti ili neces ili te je vec KS-ra isprala 100%.

16 I, kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: Bog se javi u telu, opravda se u Duhu, pokaza se anđelima, propovedi se neznabošcima, verova se na svetu, uznese se u slavi.

2 Po ovom poznajte Duha Božijeg, i duha lažnog; svaki duh koji priznaje da je Isus Hristos u telu došao, od Boga je;
3 A svaki duh koji ne priznaje da je Isus Hristos u telu došao, nije od Boga: i ovaj je antihristov, za kog čuste da će doći, i sad je već na svetu.

Samo ova tri stiha potvrdjuju da smo mi svedoci hrista u pravu, a ne vi pod nazvanjem JS.

Stalno govorite kako mi vas mrzimo, pa kad bi vas mrzeli mi nebismo hteli da vam pokazemo u kolikoj ste zabludi.

Pozdrav svima od gere

Tripo41,najbolje je da nam Ris kao poznavlac Biblije pokaze taj stih u Kolosanima na originalnom jeziku i da vidimo koja se tu rec upotrebljava pa da razjasnimo neduomice.

Ja se slazem s nikeprodajom.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Исус излази од Оца, Исус није буквално рођен, Исус је одувијек. Михеј 5,2

И ја се слажем за Никепродајом.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2009
Poruka
1
Morao sam da se registrujem da bih ovo napisao...

Isus Hrist je postojao, aha sigurno :D (umirem od smeha kada ovo procitam)

Pojavljuje se u bibliji i ni na jednom drugom mestu, ni u jednim tekstovima iz svog vremena, iako je bilo mnogo istoricara tog vremena. Zamislite da postoji covek koji sve leci, i svakog leci jer je to "bozja volja", pa za takvog bi se culo skroz na drugom kraju kontinenta, bez obzira koje je vreme u pitanju (mislim koji vek).
Ako pogledate malo ostale kulture u Egipatskoj i Hriscanskoj religiji postoji vrlo mnogo slicnosti... kao i to da postoji radjanje Horusa bezgresnim zacecem, na isti nacin kao i Hrista
Nojeva barka (ha), postoji u Epu o Gilgamesu, ko nije cita eto mu prilike (oko 2600 pne).
Mojsije, je mitski lik napravljem po uzoru na mit o Sargonu iz Akadije, totalni plagijat..., kao i to da se slicni likovi sa slicnim imenima, koji su donosili bozje zakone, javljaju u Indiji, Kritu, i naravno Egiptu...
Sve je to lepo slozeno u prvom delu dokumentarca "Zeitgeist".

Nemam nista protiv da ljudi veruju u sta god hoce, ali nemoj da ubedjuju druge u to, jer jednostavno, nije se desilo...
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Па што мора да буде у том времену доказ? Мјерило су историчари, а не само вријеме писања. Нико од историчара не оспорава његово постојање. Тацит га спомиње 64. год. што је сасвим мјеродавно. У Талмуду такође, Клаудије га такође спомиње, а тај Цајтгајст је једно обично ШИТ добро сам се исмијо кад сам гледао тај документарац.

Тако да историјска упитност Исуса је иста као и Јулија Цезара, Черчила, Тита, Наполеона итд.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Morao sam da se registrujem da bih ovo napisao...

Isus Hrist je postojao, aha sigurno :D (umirem od smeha kada ovo procitam)

Pojavljuje se u bibliji i ni na jednom drugom mestu, ni u jednim tekstovima iz svog vremena, iako je bilo mnogo istoricara tog vremena. Zamislite da postoji covek koji sve leci, i svakog leci jer je to "bozja volja", pa za takvog bi se culo skroz na drugom kraju kontinenta, bez obzira koje je vreme u pitanju (mislim koji vek).
Ako pogledate malo ostale kulture u Egipatskoj i Hriscanskoj religiji postoji vrlo mnogo slicnosti... kao i to da postoji radjanje Horusa bezgresnim zacecem, na isti nacin kao i Hrista
Nojeva barka (ha), postoji u Epu o Gilgamesu, ko nije cita eto mu prilike (oko 2600 pne).
Mojsije, je mitski lik napravljem po uzoru na mit o Sargonu iz Akadije, totalni plagijat..., kao i to da se slicni likovi sa slicnim imenima, koji su donosili bozje zakone, javljaju u Indiji, Kritu, i naravno Egiptu...
Sve je to lepo slozeno u prvom delu dokumentarca "Zeitgeist".

Nemam nista protiv da ljudi veruju u sta god hoce, ali nemoj da ubedjuju druge u to, jer jednostavno, nije se desilo...


Ha ha ha Prijatelju bas si ti mene nasmejao ,dovoljno je da odes malo na godisnji do izreala, pa da prosetas malo tamo!!!

I obavezno ih pitaj zasto se vasa zemlja zove izrael? posto se vidi da ne poznajes bibliju, jer da je poznajes ti bi morao znati da su upravo zahvaljujuci bibliji sva istorijska mesta pronadjena neverovatno tacno.Pa cak i mnoga prorocanstva koja su se obistinila i koja se i danas sa neverovatnom tacnoscu dogadjaju.

A da nepoverujemo u isusa hrista, o kome govori biblija, to je sasvim nemoguce za one koji imaju i malo mozga.

Dodato posle 22 Sati 25 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

ZA Fox Mulder

Pa gde si ti novo registrovani nije valjda da si samo to imao da kazes.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
za tripa
Dragi moj Tripo cak je i Vuk preveo u DK prevodu Jevrejima 3:2 "Stvoren",ali se zajedno slazemo da je lose preveo?,zar ne?
A sta cemo za Boga?Da li je pravi Bog RODJEN???
kako se neko moze roditi ako ga neko ne napravi???STVORI???
Da se mozda ne rodi sam od samoga sebe???
Sta mislis u cemu se razlikuju Otac i Sin?
Ko je VECI od njih dvoje???Ko je stariji od njih dvoje?
Razmisljaj svojom glavom i mani se prokletog i bogohulnog Atanasijevog ucenja!!!


za devojcicu
Evo najzad da se slazemo u necemu.U Jovanu 1:1 ,ispred zadnjeg Teos ne postoji odredjeni clan ton (engleski THE).
Najzad si priznala postojanje Razlike izmedju oca i sina(reci Bozje).Sto se tice"naravi",naravno da su ISTI,puni su ljubavi i saosecanja prema svima nama.
Poenta je da je OTAC UVEK VECI OD SINA!!!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Баш то није поента, него љубав, милост, праштање итд. Гдје пише у Библији да је Отац старији од Сина? Не пише ни да је створен. Није Исус буквално рођен, него је одувијек. Михеј 5,2 "...од вјечних времена" што значи одувијек.

И већ сам рекао да грчка ријеч "ЕИМИ" за "ЈА САМ" у Јован 8,58 значи "бити, постојати" што је подударно са "Ја сам онај који јесам" или ЈХВХ.
 
Član
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruka
317
za tripa
Dragi moj Tripo cak je i Vuk preveo u DK prevodu Jevrejima 3:2 "Stvoren",ali se zajedno slazemo da je lose preveo?,zar ne?
A sta cemo za Boga?Da li je pravi Bog RODJEN???
kako se neko moze roditi ako ga neko ne napravi???STVORI???
Da se mozda ne rodi sam od samoga sebe???
Sta mislis u cemu se razlikuju Otac i Sin?
Ko je VECI od njih dvoje???Ko je stariji od njih dvoje?
Razmisljaj svojom glavom i mani se prokletog i bogohulnog Atanasijevog ucenja!!!


za devojcicu
Evo najzad da se slazemo u necemu.U Jovanu 1:1 ,ispred zadnjeg Teos ne postoji odredjeni clan ton (engleski THE).
Najzad si priznala postojanje Razlike izmedju oca i sina(reci Bozje).Sto se tice"naravi",naravno da su ISTI,puni su ljubavi i saosecanja prema svima nama.
Poenta je da je OTAC UVEK VECI OD SINA!!!

E Rise,Rise,ajde sto neodgovri na pitanja sa prethodih strana nego opet lupas ko otvoren prozor.Evo iz KJV koju ste vi masakrirali pa napravili svoj prevod:

Joh 1:1 In the beginning was the Word, and the Word was with God, and the Word was God.

Dakle da li si jeo bunike,stali ali napomenuo sam ti idi na kurs neki kod nekih protestanata da se edukujes malo ne vredi ovoliko da se brukas i sramotis.Dakle nikavog clana ovde nema.Pogledao sam 4-5 engleska prevoda.
Dalje kada se vec pozivas na nesto kao neki poznavalac,do sada si naucio da je najmerodavnije da se trazi na originalnom jeziku pa da se tamo vidi sta pise,u ovom slucaju grcki.E ajde sad Rise kazi ti nama koja rec je tu upotrebljena u oba slucaja i sta znaci?
Za slucaj da to ne uradis evo grckog texta pa ces nam ti kao strucnjak pomoci i pojasniti:

᾿Εν ἀρχῇ ἦν ὁ Λόγος, καὶ ὁ Λόγος ἦν πρὸς τὸν Θεόν, καὶ Θεὸς ἦν ὁ Λόγος. cekamo za nestrpljenjem
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
niki evo ja sam proverio tvoj post je 100% ispravan, a evo i dokaza, pravda prevod je grcko ruski, ali razumecete ja mislim.


1 ѓEn
В
Ћrx»
начале
·n
было
х

lсgow,
Слово,
kaЬ
и
х

lсgow
Слово
·n
было
prтw
к
tтn

yeсn,
Богу,
kaЬ
и
yeтw
Бог
·n
было
х

lсgow.
Слово.
2 oрtow
Это
·n
было
¤n
в
Ћrx»
начале
prтw
к
tтn

yeсn.
Богу.

Slovo " v "u ruskom oznacava slovo "u" a slovo "k" oznacava "s" primer k Bogu=s Bogom-v Boga=u Boga itd.




Dodato posle 20 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Za riska, evo jedna pdf verzija (jovan 1:1-2)Иоанна dokaz!!!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top