Ko je Isus Hristos?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Е смијурије од ЈС да је Исус друга најмоћнија особа или биће. Каква лаж. Исус је исто моћан као и Његов Отац.

"Па ће се онда јавити безаконик, кога ће Господ Исус убити духом уста својих, и искоријенити свијетлошћу доласка свог"

2. Солуњанима 2,8

Само Бог може да убије својом свијетлошћу духом уста својих. Знамо из Библије да присуство Бога живог улијева страх од смрти, јер је гријех одвојио људе од Бога. А сама свијетлост би сада сваког човјека убила. Исаија је у визији видио Бога и на смрт се преплашио. Такође су Јевреји молили Мојсија да им он говори оно што треба а не Бог директно јер су осјећали велики страх само кад су чули Бога, а да су га видјели зна се шта би им било.

Овај горе стих из Библије јасно доказује да је Исус Бог и да је свемогућ.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
za gericu
za tebe gerice,koji god hoces stih
jel ovaj problematican za tebe
5 Jer kome od anđela reče kad: Sin moj ti si, ja te danas rodih? I opet: Ja ću Mu biti Otac, i On će mi biti Sin.
Sta si ti tu vidro nebicno????
Ovde Isusa poredi sa drugim andjelima.
Da bi bolje razumeo evo ti primer.
Kome od vojnika rece,ti si moj junak,rekao je naprimer Peri,e isto tako je Jehova rekao Isusu.
Da li si procitao u Bibliji da se Jehovin glas tri puta cuo sa neba i da je govorio za isusa ,da mu je Isus sin?
Da nije mozda to Isus ispustao glas???I Iz tih primera se jasno vidi da su to dve osobe otac i sin
6.I opet uvodeći Prvorodnoga u svet govori: i da Mu se poklone svi anđeli Božiji
naravno,nakon povratka na nebo Bog otac je svome sinu dao nakon sebe samog,najveci polozaj u svemiru,
tako je Isus postao DRUGA NAJMOCNIJA OSOBA U SVEMIRU!
Jovan 10:31-38
sta zelis da dokazes ovim stihovima ?da su otac i sin jedna osoba?KAKO?
33 Odgovoriše Mu Jevreji govoreći: Za dobro delo ne bacamo kamenje na te, nego za hulu na Boga, što ti, čovek budući, gradiš se Bog.
A sta im je Isus rekao?Da je za sebe rekao da je BOG????NE
Isus je rekao
36 Kako vi govorite Onome kog Otac posveti i posla na svet: Hulu na Boga govoriš, što rekoh: Ja sam Sin Božji?
Gde ti ovde vidis da je Isus za sebe rekao da je Bog OTAC????
Sledeci stih shvatas bukvalno
38 Ako li tvorim, ako meni i ne verujete, delima mojim verujte, da poznate i verujete da je Otac u meni i ja u Njemu.
Ako ga shvatas bukvalno kako shvatas sledece stihove,da li i njih bukvalno
Jovan 17:21
21 Da svi jedno budu, kao Ti, Oče, što si u meni i ja u Tebi; da i oni u nama jedno budu, da i svet veruje da si me Ti poslao.



za devojcicu
hahahahaha
curice,procitaj ponovo stihove koje sam ti dao,pa prevedi u duhu srpskog jezika .
Jevrejima 2:9
"Cim od andjela vidimo Isusa",
Ne znam kako ti to prevodis da pise da je Isus bio bog,izvini ja vidim da za Isusa pise da je bio andjeo,a ne bog.
znaci da je Isus bio na nebu andjeo ,a ne Bog.

za tripa 41
e jeste smejurija od tebe.
Ti si zastupnik Atanasijevog bogohulnog uticaja da su sin i otac isto.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
И никако Рис Бг ви ЈС не нађосте гдје стоји у Библији да је Исус створен. Само Бог не може бити створен, што је јасно да је Исус Бог. Мало боље читај моје постове ја сам рекао да су Отац и Син исто моћни, а не ово што ти кажеш. А у суштини јесу исто, вјероватно не буквално.
 
Član
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruka
317
za devojcicu
hahahahaha
curice,procitaj ponovo stihove koje sam ti dao,pa prevedi u duhu srpskog jezika .
Jevrejima 2:9
"Cim od andjela vidimo Isusa",
Ne znam kako ti to prevodis da pise da je Isus bio bog,izvini ja vidim da za Isusa pise da je bio andjeo,a ne bog.
znaci da je Isus bio na nebu andjeo ,a ne Bog.

za tripa 41
e jeste smejurija od tebe.
Ti si zastupnik Atanasijevog bogohulnog uticaja da su sin i otac isto.


Rise kad se covek us..re onda je bolje da se odmah obrise,jer kad to ne ucini to smrdi mnogo vise.Dakle,nisi mi odgovrio sto si pitan i nema tu u duhu srpskog jezika,nego odi na neki kurs kod nekih protestnata kad vec ne mozes u Gilard,jer to je samo za specijalne sto ti ocito nisi da naucis bar malkice principe tumacenja i da naucis da Pismo NIJE pisano na srpskom,pa princip literalne doslovnosti,nikada nije mogao biti primenjivan,jer tako ces morati da mi objasnis da je covek pre bio andjeo,jer nema druge analogije kada se uzme ovakav tvoj nacin tumacenja.Dakle ili je i covek pre stvaranja bio anjdeo ili ne pije vodu to sto picas,ne postoji trece a na tebi je sta ces da odaberes
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Za riska

Ajd kad sve znas objasni forumasima ko je zapravo alfa i omega tj pocetak i svrsetak?

Pazi dobro proveri od pocetka SZ do kraja NZ jer mozes vrlo lako da se obrukas, daj svoje misljenje a potom cu ja svoje.

I objasni kako ti objasnjavas (jovan 1:1-14) stihove.

1 U početku beše Reč, i Reč beše u Boga, i Bog beše Reč.
2 Ona beše u početku u Boga.

3 Sve je kroz Nju postalo, i bez Nje ništa nije postalo što je postalo.

4 U Njoj beše život, i život beše videlo ljudima.
5 I Videlo se svetli u tami, i tama Ga ne obuze.

6 Posla Bog čoveka po imenu Jovana.

7 Ovaj dođe za svedočanstvo da svedoči za Videlo da svi veruju kroza nj.
8 On ne beše Videlo, nego da svedoči za Videlo.

9 Beše Videlo istinito koje obasjava svakog čoveka koji dolazi na svet.

10 Na svetu beše, i svet kroza Nj posta, i svet Ga ne pozna.

11 K svojima dođe, i svoji Ga ne primiše.

12 A koji Ga primiše dade im vlast da budu sinovi Božiji, koji veruju u ime Njegovo,

13 Koji se ne rodiše od krvi, ni od volje telesne, ni od volje muževlje, nego od Boga.

14 I reč postade telo i useli se u nas puno blagodati i istine; i videsmo slavu Njegovu, slavu, kao Jedinorodnoga od Oca.

I ovo isto koga je poslao gospod da mu spremi put na zemlji?

1 Evo, ja ću poslati anđela svog, koji će pripraviti put preda mnom, i iznenada će doći u crkvu svoju Gospod, kog vi tražite, i anđeo zavetni, kog vi želite, evo doći će, veli Gospod nad vojskama.

Znaci jovan krstitelj je upravo govorio o isusu (Jovan 1:6,7)

(ps 33:6) 6 Rečju Gospodnjom nebesa se stvoriše, i duhom usta Njegovih sva vojska njihova.

(jovan 1:10) 10 Na svetu beše, i svet kroza Nj posta, i svet Ga ne pozna.

Mt. 1:23 23 Eto, devojka će zatrudneti, i rodiće Sina, i nadenuće Mu ime Emanuilo, koje će reći: S nama Bog.

Isa. 40:5, 5 I javiće se slava Gospodnja, i svako će telo videti; jer usta Gospodnja govoriše.

1 Tim. 3:1616 I, kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: Bog se javi u telu, opravda se u Duhu, pokaza se anđelima, propovedi se neznabošcima, verova se na svetu, uznese se u slavi.


A u knjizi proroka isaije evo sta pise:


Filip. 2:6 6 Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom;

Isa. 9:6, 6 Jer nam se rodi Dete, Sin nam se dade, kome je vlast na ramenu, i ime će Mu biti: Divni, Savetnik, Bog silni, Otac večni, Knez mirni.

Otk. 19:13 13 I beše obučen u haljinu crvenu od krvi, i ime se Njegovo zove: Reč Božija.


Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Objasni kako kako ti objasnjavas ove nabrojene stihove sveznalico moja?

Jednom ste me uvukli u vasu organizaciju, vise nikad necete, zao mi je ali toje bas tako.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
za trippu.gericu i devojcicu
za sve vas jedno pitanje
Ako mislite da su Isus i Jehova ISTO
kako objasnjavate ovajs tih?
Jovan 17:21
21 Da svi jedno budu, kao Ti, Oče, što si u meni i ja u Tebi; da i oni u nama jedno budu, da i svet veruje da si me Ti poslao.

Kako to da svi ucenici budu "JEDNO"???i kako to da budu U OCU i U SINU???
Prvo ovo da razjasnimo.
Nakon toga mozemo ici na alfa i omegu i sve ostalo.
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Za riska

Ali kako neshvatas otac je vecni uvek je postojao, Isus takodje, on je rodjen od oca i ispunjava sve sto otac hoce, Isus je stvoritelj po volji oca.

Sve je kroz njega postalo zar to nije jasno, zato i govori ko vide mene vide i oca!!!On je taj koji je stvorio svet tj isus i zato je najbolji dokaz, alfa i omega. Molim te prosto procitaj pazljivo bibliju i videces to sto vidimo mi svi.

Risko kao i uvek nijedan JS nemoze objasniti to sto sam postavio u postu #295, tu se vidi koliko ti poznajes bibliju

ili vidis pravdu ili hoces da zastitis nepravdu kule strazare.

Na zalost jako mi je zao sto nevidis pravdu.

Evo risko kako se bog otkriva coveku:

Kako se bog otkriva coveku?

Dakle kako se bog otkriva coveku?

Evo ovako!!!

KAKO DA POSMATRAMO HRISTA
Ali kako da posmatramo Hrista? ‐ Onako kako se otkrio svetu, prema svedočanstvu koje je
dao o sebi. U predivnom govoru, koji je zabeležen u 5. poglavlju Jovanovog jevanđelja, Isus
kaže: „Jer kao što Otac vaskrsava mrtve i oživljava, tako i Sin oživljava one koje hoće. Otac
ne sudi nikome, nego je sav sud dao Sinu, da svi poštuju Sina kao što poštuju Oca. Ko ne
poštuje Sina ‐ ne poštuje ni Oca koji ga je poslao“ (Jv 5,21‐23).
Hristu je poverena najuzvišenija služba, naime služba Sudije. On mora da primi istu čast
koja pripada Bogu Ocu, i to iz tog razloga što je i On sam Bog. O ovome omiljeni učenik daje
sledeće svedočanstvo: „U početku beše Reč, i ta Reč beše u Boga, i Bog beše Reč“ (Jv 1,1). Da
ova božanska Reč nije niko drugi, do Isus Hristos, dokazuje 14. stih: „I Reč postade telo i useli
se u nas puno blagodati i istine; i videsmo slavu njegovu, slavu, kao jedinorodnoga od
Oca.“
Reč je bila „u početku.“ Čovekov um nije u stanju da obuhvati vremenski raspon na koji se
ovaj izraz odnosi. Nije dato ljudima da znaju kada ili kako je Sin rođen1, ali mi znamo da je On
1 Kako je Sin rođen ‐ Ovaj tekst (i njemu slični) se „uzima kao sporan“ u spisima Waggoner‐a od strane
onih (ili neupućenih ili nedobronamernih), koji su, kako kroz protekle decenije, tako i danas ‐ širili glasine o tome
kako su starešine Waggoner i Jones tvrdili da Isus nije Bog od večnih vremena, već da Ga je Bog stvorio, tj. da je
On u vremenskom smislu nastao kasnije od Oca – što predstavlja očiglednu jeres ili lažno učenje suprotno
Biblijskim zapisima.
Međutim, nama, koji istražujemo Bibliju danas, u ovim poslednjim danima kada očekujemo da vidimo Gospoda
SVOJIM OČIMA – može biti veoma jasno i jednos‐tavno objašnjenje ovog teksta. I premda je ova knjiga najjasniji
iskaz verovanja Waggoner‐a i samim tim ne treba zastupnika, osećam dužnost da naglasim neistine koje se
iznose na ovaj račun.
Zaista sablažnjujuće zvuči ideja da je Isus postao kasnije od Boga Oca, tj. da On nije postojao sa Njim od
večnih vremena, bez početka i kraja. Međutim, kako Waggoner i dokazuje u nastavku teksta, Isus jeste bio Reč i
jedno sa Ocem od večnih vremena. Ono što takođe možemo uočiti u Bibliji je činjenica da je Isus postojao
mnogo pre nego što je bilo ko bio stvoren – bilo anđeli, ili poglavarstva, ili druga stvorena bića i svetovi, jer je sve
stvoreno kroz Njega i za Njega!
U hronološkom smislu, takođe, biblijski je lako dokazivo da je Isus izašao od Oca, tj. da je rođen od Oca, o
čemu nam svedoči i sam Isus ‐ i da je taj izlazak uređen od večnih vremena. Pa u čemu je onda zabuna ili nerazumevanje?
Ako je Isus postojao od večnih vremena, tj. ako je On sam Bog koji nema ni početak ni kraj – kako
je mogao biti „kasnije“ rođen od Oca, tj. izaći od Njega?
Odgovor leži u tajni stvaranja. Biblija nedvosmisleno uči da je Bog (a sam tim dakle i Isus jer je Isus Bog),
postojao bez početka pre nego što je bilo ko bio stvoren, pre svih dela.
Takođe, Biblija uči da je Isus nakon stvaranja hodao u vidljivom obličju sa stvorenim bićima i imao „nebesko
telo“ (kako kaže apostol Pavle „imaju tijela zemaljska i tijela nebeska“ čije su slave različite – 1 Kor. 15,40). Tako
Isusa, osim kao Reč, između ostalog u starozavetnom vremenu poznajemo i kao Mihaila, jednog od „prvih
knezova“ (Dan 10,13) Kneza i Zapovednika anđelima koji među njima hoda u vidljivom obličju, kome se anđeli
klanjaju, poštuju ga, obožavaju i ratuju za Njega i koji živi u vreme potopa (Danilo 12,1; 1 Sol. 4,16; Juda 1,9. i
konačno, Otkr. 12,7)!
U tom smislu, Vagnerova izjava da nama nije dato da znamo kada je Isus „rođen,“ potpuno je tačna – jer nama
nije dato da znamo kada i kako je Bog odlučio i učinio da uzme vidljivi oblik i živi sa svojim stvorenjima
koja su stvorena kroz Njega i za Njega! U tom smislu, Isus nije tada postao, tj. to nije bio Njegov početak i Njegovo
stvaranje ‐ već je BOG Otac tada DAO da Sin „IZAĐE ILI RODI SE OD OCA“ i POSTANE VIDLJIV, ODNOSNO BORAVI
U VIDLJIVOM OBLIČJU MEĐU STVORENIM BIĆIMA i, ništa više! Baš kao što Biblija i uči da je On, Mihailo (naš
Isus – Spasitelj), jedini koji je imao prava da ulazi u nebeske savete a da istovremeno bude vidljiv stvorenim
bićima koja takođe imaju nebeska tela ili ih mogu koristiti (anđeli, stanovnici drugih planeta, pa i sam Lucifer koji
je zbog toga i bio ljubomoran na Mihaila). Kako je to Isus uradio, za nas je tajna, baš kao što je tajna na koji način
se utelovio na zemlji.
Isus (Mihailo) dakle, nije stvorenje, već je Stvoritelj lično! Ali to ne umanjuje i drugu činjenicu da je
božanska Reč, ne samo pre svog dolaska na ovu zemlju, nego pre no što je i svet stvoren. Neposredno
pre svog raspeća Isus se molio: „A sada, Oče, proslavi ti mene ‐ kod sebe ‐ slavom
koju sam imao kod tebe pre no što je svet postao“ (Jv 17,5). Više od sedam vekova pre nego
što je postao čovek, božanskim otkrivenjem prorečen je Njegov dolazak: „A ti, Vitlejeme Efrato,
ako i jesi najmanji među tisućama Judinim, iz tebe će mi izaći koji će biti gospodar u
Izrailju, kojemu su izlasci od početka, od večnih vremena“ (Mih 5,2). Znamo da je Isus od
Boga izašao i došao (Jv 8,42) ali je to za nas toliko davna prošlost, da prevazilazi moć ljudskog
shvatanja.
Stvoritelj‐Otac odlučio i učinio da u liku svog Sina na jedan telesan ili materijalan način živi sa svojim stvorenjima,
priča sa njima, jede sa njima, i prikaže im se na taj način u nebeskom, bezgrešnom i večnom životu! Isus je
pokazao ljubav nebeskim stvorenjima koje je Sam stvorio. Jer, prirodno se nameće pitanje, kakav bi to bio
Stvoritelj koji je sve stvorio za sebe, a da je pri tome ostao nevidljiv i tajanstven za večna vremena, tj. da nema
ništa zajedničko u vidljivom smislu sa onima koje je i stvorio? I ne samo stvorio – već se i brine za njihov život jer
sve u svemiru živi kroz Hrista i Božju silu. Zar ne bi to bilo suprotno samim rečima Pisma da je „kroz Njega i ZA
Njega – sve stvoreno“? U čemu bi bila Njegova radost i radost onih koje je stvorio a koji su ga, u liku Kneza
Mihaila vidljivo obožavali, družili se sa Njim, u Njemu nalazili vernog i najboljeg prijatelja i dobijali otkrivenja
tajnih saveta Božjih u koje je jedino On mogao ući?!
Mnogo kasnije, isti taj Mihailo, vidljiv anđelima i drugim nebeskim bićima, postaje Isus i uzima dobrovoljno,
ponizivši sebe, telo koje pripada grešnom, pobunjenom i smrtnom čovjeku, da bi po analogiji stvari
i grešniku (Adamu) pokazao da ga istinski voli, jednako ili čak i više nego pre pada u greh, i da je spreman da u
svojoj božanskoj sili i ljubavi učini za njega sve – ne bi li ga vratio ponovo u ono stanje bez greha i u nebesko telo
koje i samo može živeti večno Božjom silom i ljubavlju.
I konačno da zaključim: fer je (i mudro – zarad ličnog spasenja) ne vaditi iz konteksta misao koju pisac želi
da iskaže kao što je u slučaju Waggoner‐a urađeno i radi se već decenijama u adventnom narodu, a da pri tome
ne uzmemo celi tekst u obzir u kome taj isti Waggoner nedvosmisleno i jasno već u sledećim poglavljima ove
knjižice „Isus je Bog“ i „Isus nije stvorenje,“ dokazuje da Isus jeste Bog i to onaj isti Bog koji nema ni početak
ni kraj. – Prim. prev.
Stvoritelj‐Otac odlučio i učinio da u liku svog Sina na jedan telesan ili materijalan način živi sa svojim stvorenjima,
priča sa njima, jede sa njima, i prikaže im se na taj način u nebeskom, bezgrešnom i večnom životu! Isus je
pokazao ljubav nebeskim stvorenjima koje je Sam stvorio. Jer, prirodno se nameće pitanje, kakav bi to bio
Stvoritelj koji je sve stvorio za sebe, a da je pri tome ostao nevidljiv i tajanstven za večna vremena, tj. da nema
ništa zajedničko u vidljivom smislu sa onima koje je i stvorio? I ne samo stvorio – već se i brine za njihov život jer
sve u svemiru živi kroz Hrista i Božju silu. Zar ne bi to bilo suprotno samim rečima Pisma da je „kroz Njega i ZA
Njega – sve stvoreno“? U čemu bi bila Njegova radost i radost onih koje je stvorio a koji su ga, u liku Kneza
Mihaila vidljivo obožavali, družili se sa Njim, u Njemu nalazili vernog i najboljeg prijatelja i dobijali otkrivenja
tajnih saveta Božjih u koje je jedino On mogao ući?!
Mnogo kasnije, isti taj Mihailo, vidljiv anđelima i drugim nebeskim bićima, postaje Isus i uzima dobrovoljno,
ponizivši sebe, telo koje pripada grešnom, pobunjenom i smrtnom čovjeku, da bi po analogiji stvari
i grešniku (Adamu) pokazao da ga istinski voli, jednako ili čak i više nego pre pada u greh, i da je spreman da u
svojoj božanskoj sili i ljubavi učini za njega sve – ne bi li ga vratio ponovo u ono stanje bez greha i u nebesko telo
koje i samo može živeti večno Božjom silom i ljubavlju.
I konačno da zaključim: fer je (i mudro – zarad ličnog spasenja) ne vaditi iz konteksta misao koju pisac želi
da iskaže kao što je u slučaju Waggoner‐a urađeno i radi se već decenijama u adventnom narodu, a da pri tome
ne uzmemo celi tekst u obzir u kome taj isti Waggoner nedvosmisleno i jasno već u sledećim poglavljima ove
knjižice „Isus je Bog“ i „Isus nije stvorenje,“ dokazuje da Isus jeste Bog i to onaj isti Bog koji nema ni početak
ni kraj. – Prim. prev.

Christ and His Righteousness
By Ellet Joseph Waggoner​
Dodato posle 1 14 minuta:
--------------------------------------------------------------------------
Isus je centralana figura binlije, sto u starom sto u novom zavetu, sve je to nas jedini bog, evo nekoliko uporedjenja!!!

(kolos 1:14-20)

14 U kome imamo izbavljenje krvlju Njegovom i oproštenje greha; 15 Koji je obličje Boga što se ne vidi, koji je rođen pre svake tvari.

16 Jer kroz Njega bi sazdano sve što je na nebu i što je na zemlji, što se vidi i što se ne vidi, bili prestoli ili gospodstva ili poglavarstva, ili vlasti: sve se kroza Nj i za Nj sazda.

17 I On je pre svega, i sve je u Njemu.

18 I On je glava telu crkve, koji je početak i prvorođeni iz mrtvih, da bude On u svemu prvi;

19 Jer bi volja Očeva da se u Nj useli sva punina,

20 I kroza Nj da primiri sve sa sobom, umirivši krvlju krsta Njegova, kroza Nj sve, bilo na zemlji ili na nebu.

(1 korin 10:3,4)


Starozavetni JHVH i jeste hristos!


3 I svi jedno jelo duhovno jedoše;

4 I svi jedno piće duhovno piše; jer pijahu od duhovne stene koja iđaše za njima: a stena beše Hristos.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(isaija 44:8)
8 Ne bojte se i ne plašite se; nisam li ti davno kazao i objavio? Vi ste mi svedoci; ima li Boga osim mene? Da, nema stene, ne znam ni jedne.
Ovde se radi o steni koja je hristos.

Ovde u isaiji jasno pise da se zakleo da ce mu se pokloniti svako koleno i zaklinjati svaki jezik, sto se potvrdjuje u novom zavetu.

( isaija 45:21-23)

21 Oglasite, i dovedite, neka većaju zajedno: ko je to od starine kazao? Ko je javio još onda? Nisam li ja, Gospod? Nema osim mene drugog Boga, nema Boga pravednog i Spasitelja drugog osim mene. 22 Pogledajte u mene, i spašćete se svi krajevi zemaljski; jer sam ja Bog, i nema drugog.

23 Sobom se zakleh; izađe iz usta mojih reč pravedna, i neće se poreći, da će im se pokloniti svako koleno, i zaklinjati se svaki jezik,


Isto tako isus u isaiji (isaija 44:6) govori ja sam "prvi i poslednji" i osim mene nema boga a te iste reci on govori za sebe u novom zavetu.

6 Ovako govori Gospod Car Izrailjev i Izbavitelj njegov, Gospod nad vojskama: ja sam prvi i ja sam poslednji, i osim mene nema Boga.

Otk. 1:8 Isa. 41:4, Isa. 43:1, proveriti ovde!

Otk 1:8
8 Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, govori Gospod, Koji jeste, i koji beše, i koji će doći, Svedržitelj.

Otk 22:13 13 Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, Prvi i Poslednji.

1 Mojs 1:26)26 Potom reče Bog: Da načinimo čoveka po svom obličju, kao što smo mi, koji će biti gospodar od riba morskih i od ptica nebeskih i od stoke i od cele zemlje i od svih životinja što se miču po zemlji.

Taj koji govori da sozdamo coveka i jest isus hrist gospod nas a Moguce i sam JHVH,
Jer jasno pise u jovanu sve je stvoreno kroz njega tj on je tvorac i sve je za njega.

U prvoj jovanovoj 4:2,3)Jasno pise da je bog dosao u telu!

2 Po ovom poznajte Duha Božijeg, i duha lažnog; svaki duh koji priznaje da je Isus Hristos u telu došao, od Boga je;
3 A svaki duh koji ne priznaje da je Isus Hristos u telu došao, nije od Boga: i ovaj je antihristov, za kog čuste da će doći, i sad je već na svetu.

A u timotiju se potvrdjuje 1 Jovanova (1 timit 3:16)



16 I, kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: Bog se javi u telu, opravda se u Duhu, pokaza se anđelima, propovedi se neznabošcima, verova se na svetu, uznese se u slavi.

(matvej 1:23)23 Eto, devojka će zatrudneti, i rodiće Sina, i nadenuće Mu ime Emanuilo, koje će reći: S nama Bog.

(isaija 9:6) 6 Jer nam se rodi Dete, Sin nam se dade, kome je vlast na ramenu, i ime će Mu biti: Divni, Savetnik, Bog silni, Otac večni, Knez mirni.
E pa sad braco hriscani, da vidim sta ce JS, da kazu na ove biblijske fakte.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
za gericu
Ja bi tebe zamolio da ne prosirujes temu.Hajde da se dogovorimo da idemo stih po stih.
Obradicemo i jovana 1:1,i alfa i omegu i sve sto god pozelis,ali bi te zamolio da Prvo razjasnimo ovo
Jovan 17:21
21 Da svi jedno budu, kao Ti, Oče, što si u meni i ja u Tebi; da i oni u nama jedno budu, da i svet veruje da si me Ti poslao.

Kako to da svi ucenici budu "JEDNO"???i kako to da budu U OCU i U SINU???
Da nisu i ucenici bogovi?,mozda kvartet,ili ko zna koji broj?
Nisi mi odgovorio na ovo pitanje KAKO?
 
Član
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruka
317
Jednu izričitu tvrdnju nalazimo u Jovanu 1,1:
"U početku beše Reč, i Reč beše u Boga – i Reč beše Bog."

Premda je istina da postoje izuzeci od pravila, upotreba reči "Bog" u 1,1 ("Reč beše Bog") bez člana - razlikuje predikat od subjekta glagolom "beše" i time potvrđuje "i Reč beše Bog".

Osim toga, izostavljanje člana naglašava kvalitet i karakter Reči. Nakon što je prikazao razliku Reči i Boga Oca, Jovan potvrđuje da Ona deli narav s Ocem. U prvoj od tri kratke rečenice u prvom stihu Jovan potvrđuje apsolutno, nadvremensko postojanje Reči. Ona postoji od početka, pre vremena i stvaranja. Ovo večno postojanje, međutim, nije bilo u samoći, jer Jovan dodaje da "Reč beše kod Boga". Ona se razlikovala od Boga, ali je bila u zajedništvu s Njim, u pravom smislu istovetna s Bogom. Ovo apostol potvrđuje nedvosmislenom izjavom da "Reč beše Bog". Predikat "Bog" u trećoj rečenici ove izuzetne objave stavlja je u položaj naglašavanja, verovatno da se izbjegnu neodgovarajući zaključci o naravi Reči. Večno preegzistirajuća i u ličnoj uzajamnoj zajednici s Ocem, Reč je u četrnaestom stihu prepoznata kao Isus iz Nazareta, suštinski božanska.

Rise koliko smrti ima i kojoj smrti je umro Isus Hrist?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
ЈС само траже да се на њихова питања одговара, а сами неће дају одговоре или ако га баш дају онда је то да умреш од смијеха.

ЈС немају одговора на питање: "Зашто се људи клањају Исусу, а Он их не кори?" Или ће вам рећи, "Па то је Отац људима наредио, пошто је Исус посебно створење". Иако за то нема доказа у Библији.

ЈС немају одговора на одговора на питање: "Како Исус може опраштати гријехе, ако је Он по ЈС створење"? Или ће вам опет дати исти одговор.

ЈС на питање "Да ли је Исус Бог?" Исаија 9,6 Одговарају: "Па јесте Бог Силни, само није свемогући". Што је апсурд само по себи.

Како неко може бити Бог, а не бити свемогућ?

ЈС некад кажу да Исус јесте Бог, а некада да није Бог.

На питање "Гдје пише у Библији да је Исус створен?" ЈС наводе Колошане 1,15 и Откривење 3,14

Ево како се обарају заблуде ЈС. У Колошанима 1,15 не стоји да је Исус СТВОРЕН, него РОЂЕН.
ЈС кажу: Па то је на српском исто. Али оригинална Библија није писана на српском, тако да то не може бити исто. Није ни на српском исто.

Онда Откривење 3,14 не говори да је Исус створен, ријечи у овом стиху "почетак створења Божијега" не говори о томе да је Исус створен, већ је Исус почетак стварања Земље, а не да је Он створење. Свугдје у Библији је ријеч ПОЧЕТАК везана за стварање Земље и другог. "У почетку створи Бог". Да Исус није створен потврђује Откривење 5,13
 
Natrag
Top