Ko je Isus Hristos?

Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Jasno izvini sinoc sam bio uzbudjen pa sam zaboravio!!! izmenicu slova pozdrav!!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ето ЈС никада не даше доказ да је Исус створење. Неће га ни дати, јер не може створитељ бити створење.
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
A nikad i nece jer ja im stavi stihove u biliji, koji pisu da je isus rodjen a ne stvoren.
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Za nikeporodaja !

Izjasni se prijatelju ko si ti JS,pravoslavac,katolik,muslim, na jednoj temi si protiv JS, a na drugoj portiv nas hriscana, nije mi jasno reci koju doktrinu ti podrzavas, da bi znao kako da se ponasam prema tebi.

Isus je rodjen u telu, a on je vecni duh to je jasno pa zato i pise u jevreima, da ga opet rodi kad se vrati na nebo i dade mu ime pre vise svakog drugog imena, koje je imao od pocetka tj(JHVH a u novom zavetu REC) i on je tvorac svega sto postoji po volji oca, iz kog i sam isus proishodi.

Jer oni su jedno (sam isus to potvrdjuje)
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Za nikeporodaja !

Izjasni se prijatelju ko si ti JS,pravoslavac,katolik,muslim, na jednoj temi si protiv JS, a na drugoj portiv nas hriscana, nije mi jasno reci koju doktrinu ti podrzavas, da bi znao kako da se ponasam prema tebi.

Isus je rodjen u telu, a on je vecni duh to je jasno pa zato i pise u jevreima, da ga opet rodi kad se vrati na nebo i dade mu ime pre vise svakog drugog imena, koje je imao od pocetka tj(JHVH a u novom zavetu REC) i on je tvorac svega sto postoji po volji oca, iz kog i sam isus proishodi.

Jer oni su jedno (sam isus to potvrdjuje)

Tvoje je da se prema svima ponašaš hrišćanski bez obzira ko su i šta su.
Nisam pratio šta je sve pisao prodavac nike ali na ovaj zadnji post stvarno ne mogu da imam primedbi.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Kad rekoh ponasam, mislio sam kako da diskutujem sa njim, a ne da da se ponasam nehriscanski, jer mi nije jasna njegova vera:

A o pisanju sta on pise, pise svasta i neistine.
 
Član
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruka
317
Kad rekoh ponasam, mislio sam kako da diskutujem sa njim, a ne da da se ponasam nehriscanski, jer mi nije jasna njegova vera:

A o pisanju sta on pise, pise svasta i neistine.
Ti definitvno NISI veroucitelje sa bg-cafea sada sam siguran.Izvoli dematovati sta sam ja napisao neistinu iliti laz.Kazes protiv vas hriscana a koji st to vi leba ti?Sramota je da sebe nazivas hriscaninim a da pri tome pises kako je Isus rodjen,to znaci da su tebi JS bratijai evo sta oni kazu:

HRISTOS BOG I STVORITELJ ILI STVORENJE?

U Kuli strazari od 1. marta 2011. godine na 16. stranisi piše sledeće:
„Ko je Isus Hristos?

Kao nijedno ljudsko biće, Isus je živeo na nebu kao duhovana osoba pre nego sto je rođen na Zemlji (Jovan 8,23).”

Zatim sledi značajna izjava:
„On je bio prvo Bozje stvorenje, i on je pomagao u stavranju svega.
On je JEDINI koga je Jehova direktno stvorio.”

Prvo, JS za ovu izjavu, de je Bog stvorio Hrista, nemaju nijednu potvrdu u Bibliji.

Međutim, oni svoje tumacenje zasnivaju na sledećim tekstovima:
Jovan 1,1-3.14
Price 8,22.23.
Kolosanima 1,15.16..

DA POGLEDAMO OVE TESKTOVE:

Jovan 1.1-3.14. „U početku BESE Reč, i Reč BESE u Boga, i BOG BESE REC.
Sve je kroz nju postalo i bez nje ništa nije postalo. U NJOJ BESE ZIVOT, i zivot bese videlo
ljudima. I reč postade teo i videsmo SLAVU NJEGOVU, kao jedinorodni od Oca. ”

Jevandjelje jasno kaže Da je u POCETKU BILA Reč, a ne da je u početku REC stvorena.
Jevandjelje nam takođe svedoci da je REC BILA BOG.
Zatim da je REC postala telo. Tu je reč o Hristovom, utelovljenju koji se naziva „jedinorodni” MONOGENOS, sto znaci jedini te vrste.

Zakljucak: OVAJ TEKST NE SVEDOCI DA JE Hristos stvoreno duhovno biće, nego da je Bog koji postoji od uvek.

Da bi dokazali da Isus niuje Bog, nego stvorenje Jehiovini svedoci navode ovaj tekst:

Price 8,22.23. „Gospod me je STVORIO u početku puta svojega, pre dela svojih, pre svakoga vremena. Pre vekiova postavljena sam, pre početka, pre postanja zemlje.”

Jehovini svedoci pogresno su preveli ovu reč. ne piše, STVORIO, NEGO IMAO.
Engleski: „Possesed”.

Međutim, to uopste nije nikakav problem, ovde nije reč o Isusu Hristu nego o mudrosti koja je personivicirana. Da je tako pokazuje početak ove glave: „Ne vice li mudrost?... Vas vicem o ljudi i glas svoj obracam sinovima ljudskim.” Price 8,1-4.
Isto tako kaže: „ Pre vekova postavljena sam.”, a ne kaže „postavljen sam.” Dakle i upotreba zenskog roda svedoci d anije reč o Hristu, nego u mudrosti.
Prema tome ovo nije niti može biti ikakav dokaz da je Hristos stvoreno biće, to je pogresno tumacenje.

„Gospod Isus Hristos vecni Sin Bozji postoji od vecnosti... On nas osigurava da nikad anije postojalo vreme kada On nije postojavo u uskoj zajednici sa vecnim Ocem.” Bible Commentary, 3/ p. 973.

Jehovini svedoci se pozivaju i na Kolosanima 1,15.16.
„On je slika nevidljivog Boga, prvorođeni svega stvaranja.
Jer je u Njemu stvoreno sve sto je na nebesima i na zemlji...
Sve je njegovim posredstvom stvoreno i za Njega.”

Jehovini svedoci ne uzimaju u obzir i 17. stih.
ON JE PRE SVEGA I SVE U NJEMU IMA SVOJE POSTANJE.„ Prevod, Carnic
a to znači da je Stvoritelj.

JS kažu: eto Hristos je RođeN.
Odgovor: ”Prvorođeni, grcki, prototokos, upotrebljava se za Hruista kao prvorođenca Marijinog... U Jevrejima 1, 6: ‘I opet uvodeci prvorođenoga u svet govori: Da mu se poklone svi andjeli Bozji„. Tu je reč o Hristovom utelovljenju.

Ako je SVE NJEGOVIM POSREDSTOM POSTALO, ONDA ON NIJE STVORENJE, NEGO STVORITELJ.
To upravo obajsnjava stih 17. ”ON JE PRE SVEGA, I SVE U NJEMU IMA SVOJE POSTOJANJE.„

a da zaboravih spominjes jevrejima poslanicu,pa bih voleo da mi prezentujes gde to pise u Jevrejima da je Isus rodjen?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
E ovde imaju stihovi koji mi se svidjaju! ma nemrzim ja tebe brate ja nikog ne mrzim, mi prosto diskutujemo nemoj odmah da se ljutis.

ja sam imao u vidu i opet ga rodi u jevreima(jev 1:5,6)5 Jer kome od anđela reče kad: Sin moj ti si, ja te danas rodih? I opet: Ja ću Mu biti Otac, i On će mi biti Sin.
6 I opet uvodeći Prvorodnoga u svet govori: i da Mu se poklone svi anđeli Božiji.

Zar ovde nepise rodjen? Stih 5-ti, sin moj ti si ja te danas rodih!!!

Stih 6-ti Zar nepise prvo rodjeni!!!

Ps. 2:7, 7 Kazaću naredbu Gospodnju; On reče meni: "Ti si sin moj, ja te sad rodih.

(kolos 1:14-20) ZAr se ovde nevidi da je rodjen?

14 U kome imamo izbavljenje krvlju Njegovom i oproštenje greha; 15 Koji je obličje Boga što se ne vidi, koji je rođen pre svake tvari.


Zar ovde nepise ja te danas rodih? u (psalmu 2:7)ima jos mnogo mesta ali sad me mrzi da trazim.



Eto pa se neljuti kad kazem neistine.

A ti meni nadji u bibliji gde pise stvoren.Mada vidim da neverujes da je isus stvoren u tome te podrzavam.

Ajd sad

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruka
317
Nema sad nista, za pocetak uzmi i koristi malo neke bibliske komentare,konkordanse,prevode da bi video sta znaci smisao i u originalu,sto ukazuje da si samo pretrcao preko mog posta i ne procitavsi ga,jer da jesi ne bi opet pisao to sto si pisao.Dakle prvorodjeni je u originalu na grckom prototokos i koristi se SAMO u konktekstu Hristovog utelovljenja,znaci kada je postao Bogocovek i ta rec znaci jedini takve vrste,sto i jeste tacno.Dakle kada ti kazes da je Isus rodjen ti si onda zajedno naslednik Arija i njegove jeresi iz 4 veka,kao i JS nema razlike.Kava je sustinska razlika da li je stvoren ili rodjen?NIKAKVA!I jedna i druga ukazuju da ON NIJE Bog od vecnosti vec da je nastao u jednom trenutku.
Kolosanima 1:17 I On je pre svega, i sve je u Njemu.Ako je pre svega onda NEMA pocetak i neljutim se ja samo ne volim pausalno lepljenje etiketa.
Dakle ili pokazi sta ja to pisem neistine ili se lepo izvini za gresku,to su hriskanski pricipi- normativi ponasanja,pa ako se nazivas hriscaninom postupaj u skladu sa njima
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top