Ko je bio Avraam?

Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Mr savkic!tvoj problem je u tome sto ti ne mozes da razumes sta je to Ipostas! mrzis trojstvo a neznam zasto?kad ti 1:5 Jovanova jasno govori da je Bog Trojstvo tri svedoka a ti teraj svoje a ja cu svoje.Matvej 28 jasno ukazuju na trojstvo ali ti razumes na svoj nacin a ja na svoj,Bog je jedan i on se pokazao ljudima u tri oblika-Ipostas a ne u tri licnosti kako to govore Adventisti,ti ces se pre slozityi samnom negoli s adventistima zar ne?

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Mr savkic!tvoj problem je u tome sto ti ne mozes da razumes sta je to Ipostas! mrzis trojstvo a neznam zasto?kad ti 1:5 Jovanova jasno govori da je Bog Trojstvo tri svedoka a ti teraj svoje a ja cu svoje.Matvej 28 jasno ukazuju na trojstvo ali ti razumes na svoj nacin a ja na svoj,Bog je jedan i on se pokazao ljudima u tri oblika-Ipostas a ne u tri licnosti kako to govore Adventisti,ti ces se pre slozityi samnom negoli s adventistima zar ne?

Pozdrav od Gere.
ne ja nisam naviknut na izraz mrzim.svakako ne tri ličnosti!u tri forme izražajnosti u vremenu spašenja.
jedino što ja stavljam kao akcenat i to bitan je ako bilo kaka formula dovodi čoveka do opozicije spašenja kroz oprost greha u ime Isusa i spašenja duše,pa ma tobilo i jedno Biblijsko krštenej nekad,u jovanovo krštenje za mene je prevara.ta formula može ličiti da je tačna ali ako nema konačni saldo ili rezultat u jedino ime spašenja pod nebom Isus ona je pogrešna u rezuiltatu .čak katastrofalna. može ispasti isto što i sa spedijem koji postavlja temelj jednog Boga sa imenom Jahve a da ne primi spašenje iz istog razloga jer nema otkriveno ime spašenja Isus.Isus kao dato ime nema alternativu.to je više od izbora verovanja. ja ne osuđujem nikog,to nije moj cilj,ja napominjem da ne bi promašili nebo,a da smo tako blizu. ne prepoznati suštinu spašenja jeste zapravo promaška neba.sinovi neba ne mogu doći niti kroz jedno drugo formulisanje,jer je to seme crkve,ne Božje seme Reči. seme Reči je samo kroz obećano seme Isus Hristos. to označava jedino njegovo ime spašenja i oprost greha u tom imenu.to je original seme Božje dato za dobitak i rođenje sinova Božjih. jer se ni jedno seme,ni jedna tumačena reč ne može složiti sa već protumačenim od svetoga Duha a to je već učinjeno u delima apostola. kao što i piše da ne mogu biti dva krštenja,dve vere,dva Boga. efescima stoji ispoved apostola i Biblije je jedan Bog ,jednma vera ,i jedno krštenje. koje je to jedno krštenje. apostolska ispoved zna samo za izveštaj o krštenju u ime Isusa.ako mi dolazimo s a drugim ispovedanim stavom u titule ,ma kako zvučalo isto,ipak je različito.jer je u pitanju pogrešno tumačenje mateja 28,jer sveti Duh je to v eć protumačio apostolima i tako primenuo u ime Isusa Hrista .samo sveti Duh isključuje mogućnost pogreške,i stoga seme obećanog Božjeg nasleđa dolazi strogo po imenu Isusa otkrivenjem Duha.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Ma sve je to u redu brate!ja takodje nikoga ne mrzim,ali zasto izbegavas komentar o 1 Jovanovoj 5?sta ti smeta u toj glavi?ajde da rezonujnemo sta znace ovi stihovi?

1 Jovanova 5:[SUP]5[/SUP] Ko je koji svet pobeđuje osim onog koji veruje da je Isus Sin Božji?(Vidis da se slazemo i ja i ti)

[SUP]6[/SUP] Ovo je Isus Hristos što dođe vodom i krvlju i Duhom, ne samo vodom nego vodom i krvlju; i Duh je koji svedoči, jer je Duh istina,(Ovo recimo Spedy nece nikad razumeti o Duhu jer on misli da je Duh sila)


[SUP]7[/SUP] Jer je troje što svedoči na nebu: Otac, Reč, i Sveti Duh; i ovo je troje jedno.
[SUP]8[/SUP] I troje je što svedoči na zemlji: duh, i voda, i krv; i troje je zajedno.

(Ajde reci mi sad sta da ti kazem ,odgovorim posle ova dva stiha?)




[SUP]9[/SUP] Kad primamo svedočanstvo čovečije, svedočanstvo je Božije veće; jer je ovo svedočanstvo Božije što svedoči za Sina svog.(A ovde pavle jasno kaze kad primamo svedocvanstvo covecje,Bozje je vece jer Bog sam svedoci za sina svog,i tu si Mrsavkic gotov ma koliko se opirao ove stihove ni ti ni ja nemozemo da izbacimo iz biblije)


[SUP]10[/SUP] Koji veruje Sina Božijeg ima svedočanstvo u sebi; koji ne veruje Bogu načinio Ga je lažom, jer ne verova svedočanstvu koje svedoči Bog za Sina svog.(jel ti vidis sta pise u ovom stihu???)


[SUP]11[/SUP] I ovo je svedočanstvo da nam je Bog dao život večni; i ovaj život večni u Sinu je Njegovom.


[SUP]12[/SUP] Ko ima Sina Božijeg ima život; ko nema Sina Božijeg nema život.(A ovo opravdava krstenje u Isusa Hrista ja nemam s tim problem meni odgovara i krstenje u Isusa,Oca,Sina,Sv Duha jer je troje jedno!!!)


[SUP]13[/SUP] Ovo pisah vama koji verujete u ime Sina Božijeg, da znate da imate život večni i da verujete u ime Sina Božijeg.(Ja verujem u sina Bozjeg,jedino ime pod nebom dano ljudima za spasenje,Matvej 28 kaze u Ime!?a ne u imena!?to bi trebalo da ti je jasno,kao i Isaija 9:6 pazi samo koliko titula ima Isus ovde:[SUP]6[/SUP] Jer nam se rodi Dete, Sin nam se dade, kome je vlast na ramenu, i ime će Mu biti: Divni, Savetnik, Bog silni, Otac večni, Knez mirni.

A Jovan 13:[SUP]12[/SUP] A kad im opra noge, uze haljine svoje, i sedavši opet za trpezu reče im: Znate li šta ja učinih vama?


[SUP]13[/SUP] Vi zovete mene učiteljem i Gospodom; i pravo velite: jer jesam.



[SUP]14[/SUP] Kad dakle ja oprah vama noge, Gospod i učitelj, i vi ste dužni jedan drugom prati noge.(Tako treba i mi da se ponasamo jedni naspram drugih!!)

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Ma sve je to u redu brate!ja takodje nikoga ne mrzim,ali zasto izbegavas komentar o 1 Jovanovoj 5?sta ti smeta u toj glavi?ajde da rezonujnemo sta znace ovi stihovi?

1 Jovanova 5:[SUP]5[/SUP] Ko je koji svet pobeđuje osim onog koji veruje da je Isus Sin Božji?(Vidis da se slazemo i ja i ti)


[SUP]6[/SUP] Ovo je Isus Hristos što dođe vodom i krvlju i Duhom, ne samo vodom nego vodom i krvlju; i Duh je koji svedoči, jer je Duh istina,(Ovo recimo Spedy nece nikad razumeti o Duhu jer on misli da je Duh sila)



[SUP]7[/SUP] Jer je troje što svedoči na nebu: Otac, Reč, i Sveti Duh; i ovo je troje jedno.
[SUP]8[/SUP] I troje je što svedoči na zemlji: duh, i voda, i krv; i troje je zajedno.

(Ajde reci mi sad sta da ti kazem ,odgovorim posle ova dva stiha?)






[SUP]9[/SUP] Kad primamo svedočanstvo čovečije, svedočanstvo je Božije veće; jer je ovo svedočanstvo Božije što svedoči za Sina svog.(A ovde pavle jasno kaze kad primamo svedocvanstvo covecje,Bozje je vece jer Bog sam svedoci za sina svog,i tu si Mrsavkic gotov ma koliko se opirao ove stihove ni ti ni ja nemozemo da izbacimo iz biblije)



[SUP]10[/SUP] Koji veruje Sina Božijeg ima svedočanstvo u sebi; koji ne veruje Bogu načinio Ga je lažom, jer ne verova svedočanstvu koje svedoči Bog za Sina svog.(jel ti vidis sta pise u ovom stihu???)



[SUP]11[/SUP] I ovo je svedočanstvo da nam je Bog dao život večni; i ovaj život večni u Sinu je Njegovom.



[SUP]12[/SUP] Ko ima Sina Božijeg ima život; ko nema Sina Božijeg nema život.(A ovo opravdava krstenje u Isusa Hrista ja nemam s tim problem meni odgovara i krstenje u Isusa,Oca,Sina,Sv Duha jer je troje jedno!!!)



[SUP]13[/SUP] Ovo pisah vama koji verujete u ime Sina Božijeg, da znate da imate život večni i da verujete u ime Sina Božijeg.(Ja verujem u sina Bozjeg,jedino ime pod nebom dano ljudima za spasenje,Matvej 28 kaze u Ime!?a ne u imena!?to bi trebalo da ti je jasno,kao i Isaija 9:6 pazi samo koliko titula ima Isus ovde:[SUP]6[/SUP] Jer nam se rodi Dete, Sin nam se dade, kome je vlast na ramenu, i ime će Mu biti: Divni, Savetnik, Bog silni, Otac večni, Knez mirni.

A Jovan 13:[SUP]12[/SUP] A kad im opra noge, uze haljine svoje, i sedavši opet za trpezu reče im: Znate li šta ja učinih vama?



[SUP]13[/SUP] Vi zovete mene učiteljem i Gospodom; i pravo velite: jer jesam.




[SUP]14[/SUP] Kad dakle ja oprah vama noge, Gospod i učitelj, i vi ste dužni jedan drugom prati noge.(Tako treba i mi da se ponasamo jedni naspram drugih!!)

Pozdrav od Gere.
slažem se das je to troje jedno,tri Božje delujuće manifestacije u planu kompletnog spašenja ljudskog roda su jedno. za mene je jedno jedan Bog. to jedno mora imati i jedno ime spašenja.ako bi to moglo drugačije razumeti onda bi svaki puta Isus trebao odbaciti sopstvenu molitvu da je došao i objavio ime Očevo ljudima na zemlji,jovan 17.on nije došao objaviti titulu,već ime.
ako bi ja rekao tebi ma ne piše ja ne bi bio iskren. ja nemam problem sa napisanim iz jovanove poslanice. kad ne komentarišem tebe oko toga ili nekog ovde znači da se slažem.
ja samo u jednoj gorućoj žudnji želim skrenuti pažnju da iza formulisanja izraza trojstvo postoji jedna velika opasnost i težak nesporazum.
nisam nikad voleo raspravke tipa a zašto se Isus molio ocu a ne samom sebi ako on nije druga osoba! pa ljudi moji, kako ja mogu nekulturan biti ka čoveku a kamo li ka Bogu i na osnovu nečega što može biti samo moja nesposobnost jer sam ograničen telom,reći u Isusovo ime da je on druga osoba u trojstvu ako on nikad nije rekao lično za sebe ni manje ni više osim da je Prvi i poslednji.prvi izražaj Boga Otac večni i poslednji izražaj Boga sveti Duh.
takođe ne volim te mučne raspravke kako je to Bog jedno sa Sinom,pa ljudi moji,to nam sad nije prioritet niti možemo biti tolko pametni da sve o Bogu znamo dok ne bi došli gore k njemu i kada će reći nam da će mo ga videti kakav jest.
Bog nam se otkrio u jednostavnosti ali kako samo mi zakomplikujemo. gore sam napisao Bog je rekao vrlo akcentovano jasno da je obećano seme kroz koje MI DOLAZIMO BOGU KAO BOŽJI SINOVI ISUS HRISTOS. PA KAD MI KAŽEMO AVION ONDA JE TO AVION .REČNIK ZNAČENJA MORA BITI jasan izgovorenom sloganu. ako istim jezikom govorimo kao zemljani. kada Bog kaže da ima obećano seme i kada on to seme jasno imenuje ,nigde ne govori ništa posebice nego jasno i glasno Isus Hristos ,onda sinovi božji kaže se dolaze kroz to seme obećanja i dato je ime tog semena. da bi došli onda osnovni prosti smisao dolaska u nebo je pokajanje, (1) krštenje u ime Isusa Hrista za oproštenje greha,onda bez oprosta greha u potezu br.2. ne može niko doći u nebo,jer greh ostaje na nama. sad jovanovi učenici ,gero, mogu s punim pravom reći ,ali mi smo kršteni u jovnovo krštenje,verujemo u Hrista svim srcem! apolos je pred akilom i priskilom isto to krštenje mogao zadržati i reći ja sam kršten jovnaovim krštenjem i tačka .ti gero bi isto mogao reći ali ja sam kršten u oca i sina i svetoga duha i ja mislim da je to dovoljno. sada to ruši sve. ako otac ne bi uzeo jedno telo Hrista i ako ne bi digao ga na krst i prolio jednu supstancu zvanu krv kao meru za pokriće greha ,onda mojsije nikad nije morao zaklati jagnje kad su prvenci trebali umreti! ali može li Bog koji je Duh da prolije krv na krstu za nas? moželi sveti Duh da prolije krv za nas?ne ,samo telo koje je Bog pripravio može da prolije krv! onda to telo je nosilo ime spašenja. jer telo ne pomaže ništa. onda bi svako jedno telo Bog mogao dići gore i to bi bilo to. ali Isus kaže da telo ne pomaže ništa,već to ime Isus Hristos je dato za oprost greha. to otkriva Jednog Boga koji je uzeo telo i to telo dao na krst a onda Duhom Božjim ga vratio nazad u život,dok je on Duhom sišao u donje delove zemlje. tako sada seme je nazvano Isus ,seme nije nazvano otac sin sveti duh već Isus.ako to ne bi bilo zazvano nad tobom već zamenjeno jovanovom formulom ili trojičnom,onda to nema efekta. kao u efezu kada su jovanovi učenici morali ipak doći u vodu pod zazvanim imenom da bi bili oprošteni od greha.
zato Isus kaže da ko nem sina ili ko ne ostaje u nauci sina nema ni oca ni sina.mnogi se trude da ne zamere se i ne uzfali otac i sveti Duh u krštenju koje ide na ime, ali duh sveti je jasan samo ime Isus spašava i ako u toj nauci Isusovoj ostajemo imamo sigurnost jer Pismo tvrdi da tada imamo i oca i sina,a ako mislimo svojom pameću nemamo ni oca ni sina. tako kada neko oće menjati napisano gubi i oca i sina ,naravno i svetog duha. nije do nas već do Boga. zašto onda komplikujemo raspravljamo o nečemu što je sveti Duh izrazio,apostoli razumeli u delima,izvršili na svakom jednom mestu krštenja,a ostalo ostavimo Bogu i sve će biti u redu.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Mrsavkic!sve je u redu s tvoje strane!ali objasni mi kako je Jovan Krstio Isusa!?Zar Jovan nije rekao ja vas krstim vodom!a onaj koji ide posle mene krstice vas ognjem i duhom zar ne?molim te objasni mi u cije ime je krsten Isus!?

Opet kazem Matvej 28 pise li da je Isus kazao da se krstimo u ime Oca i Sina i Sv Duha pise li? naravno da pise! drugi citati kazu da se krste u ime Isusa!i jedno i drugo ja prihvatam jer Otac i Sin i Sv Duh su jedno,e sad zavisi ko kako to shvata.

U Jovanovom jevandjelju pise:Filip pita Isusa gde je Otac?a Isus rece Filipe toliko sam vremena s vama i nisi me
POZNAO! ko vide mene video je i Oca Sta je time hteo reci Isus?zasto Duh Sveti nije mogao da sidje dok je Isus bio na zemlji?zasto Isus upozorava apostole da je bolje za njih da on ode k Ocu jer u protivnom Duh sveti nemoze da sidje na njih ZASTO nemoze?jer je sam Duh sveti osenio Mariju devu i postao telo,a Bog je Duh!!!!

Sta sam imao u vidu Bog je Jedan prva zapovest,nemoj imati drugih Bogova osim mene zar ne!e sad kako se ON nama javlja u telu,
pa jos kaze velika je to tajna Bog se javi u telu pokaza se andjelima,proslavi se u svetu i uznese se na nebo.
Pa kaze jos ko ne prizna da se Bog pojavio u telu Antihrist je zar ne?


Sto se tice gubljenja Oca ako neverujes Sina to je Tacno!ali ako neverujes Oca takodje gubis Sina jer je Sin i Otac nama Isaija 9:6!


Pozdrav od Gere.

 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Mrsavkic!sve je u redu s tvoje strane!ali objasni mi kako je Jovan Krstio Isusa!?Zar Jovan nije rekao ja vas krstim vodom!a onaj koji ide posle mene krstice vas ognjem i duhom zar ne?molim te objasni mi u cije ime je krsten Isus!?

Opet kazem Matvej 28 pise li da je Isus kazao da se krstimo u ime Oca i Sina i Sv Duha pise li? naravno da pise! drugi citati kazu da se krste u ime Isusa!i jedno i drugo ja prihvatam jer Otac i Sin i Sv Duh su jedno,e sad zavisi ko kako to shvata.

U Jovanovom jevandjelju pise:Filip pita Isusa gde je Otac?a Isus rece Filipe toliko sam vremena s vama i nisi me
POZNAO! ko vide mene video je i Oca Sta je time hteo reci Isus?zasto Duh Sveti nije mogao da sidje dok je Isus bio na zemlji?zasto Isus upozorava apostole da je bolje za njih da on ode k Ocu jer u protivnom Duh sveti nemoze da sidje na njih ZASTO nemoze?jer je sam Duh sveti osenio Mariju devu i postao telo,a Bog je Duh!!!!

Sta sam imao u vidu Bog je Jedan prva zapovest,nemoj imati drugih Bogova osim mene zar ne!e sad kako se ON nama javlja u telu,
pa jos kaze velika je to tajna Bog se javi u telu pokaza se andjelima,proslavi se u svetu i uznese se na nebo.
Pa kaze jos ko ne prizna da se Bog pojavio u telu Antihrist je zar ne?


Sto se tice gubljenja Oca ako neverujes Sina to je Tacno!ali ako neverujes Oca takodje gubis Sina jer je Sin i Otac nama Isaija 9:6!


Pozdrav od Gere.

pa evo bratski stisak Hristove ljubavi dolazi ti iz mog srca pokušaću Duhom Božjim još jednom doneti ti to sve ,ne svojim duhom.
mislim d a si jako blizu ;jedna ivica žileta je između tebe i neba. u ljudskom sagledanju ivica žileta je smešna manjkavost u Božjem je jedna provalija!
Isus nije kršten u ime,imao je autentično izgovoreno jovanovo slogovanje ,za pokajanje. stoga se i prepao i rekao Isusu,zar ja tebe grešan čovek da krstim za pokajanje mesto ti valjda mene. Isus mu kaže,valja nam ispuniti svaku pravednost. ovde govori čovek autoritetom Jahvea Svemogućeg u Njemu. Isus nije imao greha onda nije ni trebao krštenje,ali ipak on dolazi na jordan, kaže se od njega zašto.
u to vreme ,dok još Isus nije bio dignut krštenje nije moglo postići smisao jer krv ,žrtva nije bila dignuta i nije bila položena za oprost greha. onda greh se nije mogao računati oproštenim. jovan je zato govorio svima da VERUJU ONOGA KOJI DOLAZI ZA NJIME! ko dolazi za jovanom? pa Isus. kajafa je nastavio verovati Jahvea Oca ali ne i poslanog isusa koga jovan navešćuje i umire u gresima. TAKO JOVANOVI UČENICI su ga verovali kada su došli pred pavla.onda što je samo falilo tome? verovali su ga apsolutno nema sumnje! što je falilo? zazivanje jedinog imena datog za oprost greha, Isus! telo je bilo dato krv prolivena uznet je ,ali i pored svega i vere u to,ime nije bilo zazvano nad njima.i to je moralo biti učinjeno.apolos je sve to verovao,čak je tako gorljivo dokazivao i nadvlađivao čak jevreje da Isus jesdte Hristos! DA ISUS JESTE HRISTOS,ALELUJA! KAKAV SILAN ČOVEK! a IPAK MORAO JE PONOVO OD JOVANOVOG KRŠTENJA U VODU ZA OPROSAT GREHA U IME ISUSA,ZAR NE?!
TI VERUJEŠ takođe da Isus jeste Hristos,da je on Spasitelj i sve to,da je on jedno s a ocem,veruješ da se Bog objavio u tri delujuće manifestacije,forme,kao otac sin i sveti Duh ali još uvek kao i apolosu i jovnaovim učenicima i tebi se kaže ZA OPROST GREHA U IME ISUSA HRISTA,JER TO JE ŽIVOT VEČNI. ko veruje u IME SINA BOŽJEGA NEKA ZNA DA IMA ŽIVOT VEČNI! jovan poslanica 1.5. gl. u ime sina! pazi u ime sina! jedino ime pod nebom dato za što? za teološku raspru da li je on prvi ili drugi? ne,da se mi možemo spasti! onda uzmi to ,sa tom svrhom.
ako ne bi imao sina nemaš ni oca,ne piše ako ne bi imao oca da ne bi imao ni sina,jer kajafa je sa sinedrionom sigurno imao oca a ipak nije imao život. život večni je u imenu Sina Božjega. tako ako ti misliš da imaš krštenjem i oca i sina i svetoga Duha život to još uvek nije ono što Pismo nudi ime sina Božjega Isus. to je još pozicija jovanovih učenika,apolosa,kajafe sinedriona.
Otac je došao u Sinu i hodao SA "NAMA" AKO NE BI ON OTIŠAO KAKO ĆE ON DOĆI DA BUDE U NAMA? SAMO PO SVETOME DUHU.JE LI TO TA NAŠA priča do sada ako smo na istom,da je jedan Bog u tri manifestacije u spašenju našem? onda kako će doći da bude u nama? u telu? ne u Duhu.nikodem je kao teolog rekao,kako to Isus misli da se nanovo rodi,Isus je mislio rečju sa neba a ovaj pak da telesno prođe utrobu materice opet! jer onda mi kvarimo Božji plam da će delovati kao sin i kao sveti Duh u planu spašenja. kako je Otac vodio izrael. ognjem noću i oblakom danju.pavle kaže kor. 1.-10 da su svi bili pod oblakom i u moru kršteni. dakle krštenje u moru vodom (slika kršternja vodom danas i u oblaku (sila Božja vođstvo Božje kroz pustinju) dakle Duhom Božjim. isti Bog u vatrenom stubu došao je na vernike i mora doći i na nas za pečat da bude u nama na isti način kao na pedesetnici,razdelio se kao jedan vatreni plamičak taj veliki vatreni stub koji vodi izrael noću na svakog jednog vernika i govorahu jezike! krštenje Duhom. onda ako bi on došao kao kod mojsija u toj formi ,trećoj manifestaciji najpre da bude na zemlji onda kako bi vatreni stub mogao biti dignut na krst i proliti krv za nas? ne,morao je uzeti telo i praviti ga i onda tamo je bila jedna krvna stanica jednak nama građa ista,i ta krvna stanica je prsla na krstu i mi smo oprani kroz to,kroz ime koje je rekao da se daje da se zazove. dakle da li sad to možeš primiti.sveti duh kako dolazi na kraju i zašto. isti Bog ,ne drugi treći Bog isti jedan Bog,uzima telo,dolazi potom deli se vatrei stub u jezičke i govore jezicima i pečati Duhom.
da li je duh mogao proliti krv,da li je telo moglo da uđe i stanuje u nama i bude jedno krštenje duhom? nije. Bog ima svoj redosled delovanja,amen.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Ali ko je Sin?a ko je Otac?to pokusavam sve vreme da ti objasnim u citatu Isaija 9:6!Kazes Jahve a zasto nisi napisao Otac?zar to nije isto?Otac i Sin i Sveti Duh su jedno 1 zapovest,Jovan 1:1.

Jedan Bog u tri oblika ili vida koji se pojavi u telu pred ljudima,andjelima,andjeli su prvi put videli Boga kad se pojavio u telu zar ne?

Ja nikad nisam govorio da je bog trojica odnosno tri fizicke licnosti kao Laodikeja! a da je Bog Elohim-Ipostas jedan jedini koji se javlja kao Otac potom kao Sin potom kao SV Duh! u stvari jedan te isti Bog(JHVH-stena)za stenu potvrdjuju Dela apos-a stena bese Hristos.

Pitam te ko je osenio Mariju?naravno Duh Sveti kako?ko se ovaplotio u stomaku Marije?pa naravno Duh Sveti a Otac je Duh!zato Isus i kaze Filipu da ko vide njega vide i Oca.

U principu i ja mogu tebi reci da te deli ostrica zileta od istine!samo da shvatis ko su Otaci Sin i Sv Duh da su u stvari oni jedno i nece ti biti problema sa Matvejom 28.

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Ali ko je Sin?a ko je Otac?to pokusavam sve vreme da ti objasnim u citatu Isaija 9:6!Kazes Jahve a zasto nisi napisao Otac?zar to nije isto?Otac i Sin i Sveti Duh su jedno 1 zapovest,Jovan 1:1.

Jedan Bog u tri oblika ili vida koji se pojavi u telu pred ljudima,andjelima,andjeli su prvi put videli Boga kad se pojavio u telu zar ne?

Ja nikad nisam govorio da je bog trojica odnosno tri fizicke licnosti kao Laodikeja! a da je Bog Elohim-Ipostas jedan jedini koji se javlja kao Otac potom kao Sin potom kao SV Duh! u stvari jedan te isti Bog(JHVH-stena)za stenu potvrdjuju Dela apos-a stena bese Hristos.

Pitam te ko je osenio Mariju?naravno Duh Sveti kako?ko se ovaplotio u stomaku Marije?pa naravno Duh Sveti a Otac je Duh!zato Isus i kaze Filipu da ko vide njega vide i Oca.

U principu i ja mogu tebi reci da te deli ostrica zileta od istine!samo da shvatis ko su Otaci Sin i Sv Duh da su u stvari oni jedno i nece ti biti problema sa Matvejom 28.

Pozdrav od Gere.
pa dobro idi onda jedan mali rikverc nazad u jovan 1.4.gl. 6,.stih. citirao si ključno 5.gl. prve jovanove posl. ali idi 4.gl. 6.stih. dakle da li veruješ da su apostoli od Boga? kaže se,mi smo OD BOGA. je li tako stoji? da li ti veruješ ap.jovanu . sada 2.gl. iste poslanice kaže da TO POMAZANJE KOJE JE OD POČETKA(KOJE POMAZANJE,POMAZANJE SA PEDESETNICE ZAR NE SVETI DUH koje stoji u vama neka ostane u vama i ono je to pomazanje koje ne laže nije laž već je sušta istina. dakle jovan kaže da su oni od Boga i kaže dalje KO SLUŠA NAS,TAJ POZNAJE BOGA,KO NE SLUŠA NAS(TO POMAZANJE NA NJIMA) TAJ NIJE OD BOGA,po ovome se poznaje duh istine od duha laži!
dakle da li ovo možeš uhvatiti ,da bi imao jedan test duha istine od duha laži. apostoli su od Boga.pomazanje na njima koje je bilo od početka je bitno. dakle ko njih sluša od Boga je ,ko ih ne sluša nije od Boga i nema pomazanje istine. sada idemo na pomazanje koje je u početku nešto reklo. vidiš da bi mi znali i razumeli suštinu mateja 28. mora doći jedno obećano pomazanje na koje ih je Isus uputio rekav zapoved da čekaju to pomazanje koje je obećano ,koje će ih NAULČITI SVEMU DAKLE ŠTO ĆE IH NAUČITI SVEMU I MATEJU 28. APOSTOLE,NAS ,MENE TEBE? dakle slažeš li se da samo pustimo da pomzanje od početka na apostolima sveti Duih je pomazanje i učitelj i duh istine da nas on onda poduči što je to Isus mislio u mateju 28. i što jeste život večni!
i sad idi u dela 2. i drugde ,i što je pomazanje reklo uza Isusove reči u mateju 28. da idu sve naučiti i krstiti? reklo je U IME ISUSA HRISTA. dakle to su apostoli. oni kažu ko sluša nas u ime
Isusa taj je od Boga taj poznaje da je pomazanje istine na njemu. ko to ne sluša i ne prima nije pomazanje istine na njemu.
DA LI TI MOŽEŠ BOLJE ZNATI MATEJA 28. OD JEDNOG POMAZANJA SA NEBA? DA LI TI MOŽEŠ BOLJE ZNATI TO? ako su apostoli sve do jednog krstili u ime Isusa Hrista onda da li ti to slušaš? da li ti slušaš apostole u ime Isusa Hrista za oprost greha. nema drugog imena pod nebom kaže se tu. dakle da li tik slušaš to. onda da li ti to možeš uzeti da identifikuješ sebe da si od Boga da poznaješ Boga Biblije . tu je sve poznavanje Boga Biblije. spašenje večni život oprost greha,nema drugo imena pod nebom za spašenje upravo,nema oprost greha da je učinjeno bez zazivanja imena Isus.neverovanje pomazanju svetom duhu donosi nepoznavanje Isusovih reči u mateju 28. ponavljati Isusove reči nije dovojno jer je on rekao da idu čekati pomazanje sa visine koje će ih uvesti u svu reč u sve što je on govorio, je li on rekao matej 28 ,jeste je li on rekao čekajte to pomazanje da vas nauči tome? jeste. i što je pomazanje naučilo apostole mateju 28. i luki 24. u Njegovo ime? naučilo je svuda U IME ISUSA HRISTA ZA OPROST GREHA, I PRIMIĆETE DAR SVETOGA DUHA OBEĆANJE ,JE DATO ZA SVE KOJE POZOVE GOSPOD BOG NAŠ. JE SI LI POZVAN POD POMAZANJE SVETOGM DUHA ,ONDA OBEĆANJE JE ZA TEBE KRŠTENJE U IME ZA OPROST GREHA I KRŠTENJE SVETIM DUHOM. TO JE VEČNOST. BEZ TOGA NEMA NEBA ,JOVAN 3.
DAKLE da li ti možeš odbaciti pomazanje svetoga Duha budući su Isusove reči nakon svega što im je rekao i govorio,,da trebaju ići čekati to POMAZANJE OBEĆANO ,DA BI IM TO PoMAZANJE DONELO NAUČILO SVE ŠTO JE ON GOVORIO I UČIO. dakle ,da li je Isus učio nešto u mateju 28. o čemu se ja i ti sporimo ovde? jeste. ti kažeš otac sin sveti duh to su Isusove reči! amen kažem ja to su Isusove reči. no ja te pitam je su li Isusove reči da oni trebaju sačekati na pomazanje sa neba da bi ono pomazanje naučlilo ih što je on rekao u mateju 28 i sve što je ih učio? jeste. ajde reci je li to tačno tako Isus rekao,? i sada ako bi ja i ti verovali Isusu i poslušali ga kao apostoli i ako bi otišli da rešinmo to u dela apostolska gde je to pomazanje naučilo što je Isus rekao u mateju 28. apostolima,kako bi mi tamo našli učenje oko krštenja upravo iz mateja 28? U IME ISUSA HRISTA!! sada ,kako ti možeš ponovo reći to nije tako,dakle to pomazanje ne uči dobro i opet ići reći Isus je rekao matej 28. amen ali pomzanje je trebalo doći da to rastumači. i sada kada je to doneto pomazanjem ti kažeš ne to nije tako! onda ti nekaš svetoga Duha? je li ljudsko pomazanje to može bolje znati?ti misliš da može?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Opet ti mene ne razumes!Bog je jedan i to je tacka.Prva zapovest o tome i govori zar ne?pravoslavna crkva nikad nije propovedala tri Boga kao advetisticka slozi se samnom!evo i dokaza:Prava vera je vera u jednoga Boga u Trojici, Tvorca neba i zemlje i svega vidljivog i nevidljivog. Bog je Biće bez početka i bez kraja. On je Duh koji se ne vidi, ali je svuda prisutan, sve vidi, sve zna, sve može, o svemu brine. Bog je pun ljubavi prema svim ljudima i svima stvorenjima.
Ko je Bog?

Prava vera, vera pravoslavna otkriva nam i javlja veliku tajnu da je Bog ne samo jedan nego i trojičan. Bog je Sveta Trojica: Bog Otac, Bog Sin, i Bog Duh Sveti.
To nisu tri Boga, nego samo jedan, jer Tri Božanska Oblika imaju jednu istu suštinu, kao i jednu ljubav, jednu mudrost, jedan život i sve neizmerno bogatstvo božanskih večnih sila i energija. U Ime toga jedinoga Boga se mi krštavamo. Tu svoju veru u jednoga Boga Oca i Sina i Duha Svetoga mi ispovedamo svaki put kada stavimo na sebe znak časnoga Krsta. Kada se krstimo, mi sastavimo tri prsta desne ruke da naznačimo da je nerazdeljiva Trojica - jedan Bog.
Kakav je Bog?neznam dali si procitao ovo?Pravoslavna crkva veruje u jednog Boga a ne u tri!mi verujemo u jednog Boga koji se pojavljuje u tri OBLIKA a ne u tri licnosti fizicke!kad budes razumeo sta je to Ipostas odnosno Elohim tada ces i mene da shvatis o cemu ja to.

Prvo treba izuciti osnove pravoslavne crkve a potom napadati,na zalost ima i takvih svestenika koji se slazu s adventistima ali ja ne.

Pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Opet ti mene ne razumes!Bog je jedan i to je tacka.Prva zapovest o tome i govori zar ne?pravoslavna crkva nikad nije propovedala tri Boga kao advetisticka slozi se samnom!evo i dokaza:Prava vera je vera u jednoga Boga u Trojici, Tvorca neba i zemlje i svega vidljivog i nevidljivog. Bog je Biće bez početka i bez kraja. On je Duh koji se ne vidi, ali je svuda prisutan, sve vidi, sve zna, sve može, o svemu brine. Bog je pun ljubavi prema svim ljudima i svima stvorenjima.
Ko je Bog?

Prava vera, vera pravoslavna otkriva nam i javlja veliku tajnu da je Bog ne samo jedan nego i trojičan. Bog je Sveta Trojica: Bog Otac, Bog Sin, i Bog Duh Sveti.
To nisu tri Boga, nego samo jedan, jer Tri Božanska Oblika imaju jednu istu suštinu, kao i jednu ljubav, jednu mudrost, jedan život i sve neizmerno bogatstvo božanskih večnih sila i energija. U Ime toga jedinoga Boga se mi krštavamo. Tu svoju veru u jednoga Boga Oca i Sina i Duha Svetoga mi ispovedamo svaki put kada stavimo na sebe znak časnoga Krsta. Kada se krstimo, mi sastavimo tri prsta desne ruke da naznačimo da je nerazdeljiva Trojica - jedan Bog.
Kakav je Bog?neznam dali si procitao ovo?Pravoslavna crkva veruje u jednog Boga a ne u tri!mi verujemo u jednog Boga koji se pojavljuje u tri OBLIKA a ne u tri licnosti fizicke!kad budes razumeo sta je to Ipostas odnosno Elohim tada ces i mene da shvatis o cemu ja to.

Prvo treba izuciti osnove pravoslavne crkve a potom napadati,na zalost ima i takvih svestenika koji se slazu s adventistima ali ja ne.

Pozdrav od Gere.
ja takođe nisam pobornik da mnogo ulazim u božanstvo,mislim da je to nikejski koncil survalo ka otpadu.to je kao dokonost.čemu sve to vodi.nikeja je odbacila krštenje u jedino ime spašenja Isus. odbacila je krštenje svetim Duhom i zamenula teologijom.krštenje rukom nigde nije ukazano u Pismu i ono nema nikakvu značajnost.jedino krštenje koje Biblija poznaje je poronjenje vodom sa jasnim značenjem u rimljanima,6.gl. i to značenje se ne sme zaobilaziti. raspravljati dakle o stvarima koje Biblija ne spominje niti u to ulazi je za mene opasnost da crkva ode u sotonsku varku.
kao što sam rekao,ako mi nemamo veru u pomazanje u svetoga Duha na apostolima koje je donelo jasno tumačenje mateja 28. mi smo u promašci.. obećanje Božjeg semenja je kroz ime Isusa Hrista.kao što se semenje ne može mešati i svaka semenka koju je Bog zadao mora dati svoj rod,tako ma kakva modifikacija tumačenja mateja 28. donosi sotonsku varku i slepoću očiju ,i nepoverenje u pomazanje,tj. u svetoga Duha koji je nepogrešiv tumač mateja 28.
pričao sam svedočanstvo pravoslavnog đakona kada je došao u dodir kolebi sa mnom gde sam bio sa stadom. kada je shvatio,a potom napadnut od sveštenika odbacio istinu ,ja sam mu rekao,Bog koji čuje,vidi i zna on neka sudi. i onda je u noći imao tu zapanjujuću utvaru kada je sa svoje vikendice ugledao blješteću svetlost u jedan sat noći nad mojoj kolebom gde sam spavao. rekao sam muda je to odgovor njemu da Bog ne respektuje ni sveštenika ni mene već reč.
mlada sestra iz pentekostne je više godina slušala me i onda je rekla dobro pitaću Gospoda,bez da sam znao.posle mesec ilid va usnila je jasan san i rečeno joj je IME JE ISUS. ono što je pitala to je i dobila.ko pita dobija odgovor. ali iskreno.jasno je videla na zlatnoj podlozi ispisano kristalno ime ISUS.
SVETI DUH ili pomazanje koje je svedočilo apostolima o onome štio je Isus učio pa i matej 28. jasno je doneo istinu,u ime ISUSA HRISTA. sva ostala tumačenja božanstva ja ne želim ovde tumačiti jer Bog nam to nije dao u zadatak. to nas odvodi u prevaru i sotonske zamke,gero prijatelju moj.
ako si iskren siguran sam da Bog ako ga moliš će ti dati takav znak da ćeš zanemeti od toga. Bog neće dati tvoju dušu na promašku ako si samo iskren.
 
Natrag
Top