Ko je archangel Mihail: Isus bog ili andjeo?

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Posto nemate dokaza, aj da vam ja pomognem.

Jedini tekst kojim nekako mozemo potvrditi da je Isus Mihailo, je onaj iz (Zaharije 3:2) , koji (Juda 9) tumaci u NZ i primenjuje na Mihaila, jer kaze da on u tekstu govori, a u stvari imamo dva Jehove tamo:

Tekst kaze:

"Jehova rece sotoni - Jehova da te ukori, koji izabra Jerusalim, nije li on glavnja istrgnuta iz ognja? " (Zaharija 3:2)

(Vi ste u svom prevodu dodali rec 'andjeo' koja ne postoji u izvornom tekstu, da biste njom sakrili cinjenicu da imamo dva Jehove)

* Ja sam ovaj tekst dobro isproveravao uzduz i popreko, cak sam kontaktirao rabina koji zna hebrejski da proverim, i on mi je rekao da u tekstu postoje dva Jehove, a rec 'andjeo' (melek) se ne pominje koju ste vi dodali, da sakrijete znacenje, odnosno onog koji u tekstu govori. On iako rabin, kojem to mozda i ne odgovara, je bio iskren.

Dakle imate dva Jehove, pa ispade ovde Mihailo - Bog Jehova. E onda vam propade sva teologija.. Jer onda ide moje drugo objasnjenje, da se tu radi o 'antropomorfizmima' a ne o doslovnosti..

Ali to je sad sirenje teme..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
Oni tvrde da ne dokazuje al im prevod imena Mihael dokazuje da je Isus andjeo!


Sta si mi dala? Koji od tih stihova dokazuje da je Isus Mihael? Bas ni jedan jedini to ne dokazuje! Procitaj ih ponovo i nadji u njima gde pise da je Isus Mihael?

Stvarno to ne pise nigde!



Ovo je jedan jedini tekst koji zasluzuje paznju..

A ni on ne dokazujeda je Isus Mihailo.
DOKAZUJE CITAJ DALJE OBJASNJENJE
Dakle dala sam dokaze da je Isus Mihael a ti se vrati pa procitaj

u Danilu 10 :13 pise

Ali knez persijskog kraljevstva stajao mi je na putu dvadeset i jedan dan,

i gle, Mihailo,* jedan od najviših knezova, došao je da mi pomogne. A ja sam ostao tamo kod persijskih kraljeva.

Okolni citati ili reference su stihovi koji se odnose na Isusa Hrista

dakle sama Biblija nam daje odgovor ko je Mihael.

ovo su te reference:

Isus je rekao:
(Jovan 17:5) A sada ti, Oče, proslavi mene kod sebe slavom koju sam imao kod tebe prije nego je svet postao.
(Kološanima 2:10) I tako po njemu, koji je glava svake uprave i vlasti, imate puninu svega.
(1. Petrova 3:22) On je zdesna Bogu, jer je otišao na nebo, i podloženi su mu anđeli i vlasti i sile.

Dakle Biblija nam kaze da se ti stihovi odnosena Isusa
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Hvala ozdravicu.

Ovo nema nikakve veze s onim o cemu mi pisemo. Ali Mihael je uobicajeno ime i nema znacenje da je ta osoba "kao Bog"! Vec je to oblik pitanja na hebrejskom i znaci "ko je kao Bog?" A odgovor je NIKO! Jer i samo pismo kaze -"ko je kao ja, i s kim cete me usporediti, nitko mi slican nije..i nikom necu dati slave svoje"! To je jevrejska sema, da niko nije kao Bog!


Kada govorimo o samom stihu iz solunjanima, objasnio sam da Pavle tu ima na umu kretanje vojske, oglasavanje trube tj. oglasavanje vojskovodje - Arhandjela, odnosno njegov poziv u rat. A Isus samo sledi ovaj poziv, nije on taj koji trubi u trubu i upravlja vojskama. To je cak i iz samog teksta jasno, ako ga citamo bez pokusaja dodavanja..

Ti sad tvrdis da Arhandjeo ovde poment predstavlja IME, a to veze s vezom nema, jer se tamo spominje i truba i naredjenje i poziv, pa shodno tome to pokazuje odredjenu sintaksu koju ti ne mozes zaobici..

Arhandjeo, truba i naredjenje je u korelaciji jedna s drugim, ne mozes ova tri razdvojiti kao da trubi jedan, naredjuje drugi, a Arhandjeo je kao treci koji nosi IME i koji se oglasava. Skroz si razvodnio Pavlovu poruku, a niti ovakvo tumacenje moze biti u skladu sa biblijom!

Zato sam rekao, Arhandjeo izdaje zapovest vojsci, daje ratni poklic i trubi u trubu, a Isus to sledi i zajedno s njim silazi na zemlju! Ova dva su potpuno razlicite osobe! Jer ne bi Isus sam sebi naredjivao ili sebe predstavljao kao podvojenu licnost!
Jedno pitanje ,mozda ce ti pomoci....
Kako se Isus Hrist zvao dok je bio na nebu kod svoga Boga i Oca???,pre nego sto je poslat da se rodi kao beba.
Da li znas njegovo ime,i sta je sve radio na nebu ?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
DOKAZUJE CITAJ DALJE OBJASNJENJE
Dakle dala sam dokaze da je Isus Mihael a ti se vrati pa procitaj

u Danilu 10 :13 pise

Ali knez persijskog kraljevstva stajao mi je na putu dvadeset i jedan dan,

i gle, Mihailo,* jedan od najviših knezova, došao je da mi pomogne. A ja sam ostao tamo kod persijskih kraljeva.

Okolni citati ili reference su stihovi koji se odnose na Isusa Hrista

dakle sama Biblija nam daje odgovor ko je Mihael.

ovo su te reference:

Isus je rekao:
(Jovan 17:5) A sada ti, Oče, proslavi mene kod sebe slavom koju sam imao kod tebe prije nego je svet postao.
(Kološanima 2:10) I tako po njemu, koji je glava svake uprave i vlasti, imate puninu svega.
(1. Petrova 3:22) On je zdesna Bogu, jer je otišao na nebo, i podloženi su mu anđeli i vlasti i sile.

Dakle Biblija nam kaze da se ti stihovi odnosena Isusa
Nigde biblija ne kaze da je Isus Mihael! Nigde, osim onog stiha iz Zaharije koji sam naveo a s kojim imate problem pa morate da dodajete reci koje u izvoru ne postoje!

Ja ne znam stvarno sta ti hoces da dokazes ovim stihovima koji ne govore o temi uopste?

To sto su mu podlozeni andjeli i vojska, ne dokazuje da je on Arhandjeo, i predsedniku drzave kao vrhovnom komandantu su podlozene vojne sile, ali on nije vojskovodja!

Jedno pitanje ,mozda ce ti pomoci....
Kako se Isus Hrist zvao dok je bio na nebu kod svoga Boga i Oca???,pre nego sto je poslat da se rodi kao beba.
Da li znas njegovo ime,i sta je sve radio na nebu ?

Hoces reci da je nazvan 'mudrost'?
Taj deo se uopste ne moze primeniti na njega, jer ga ni jedan pisac biblije ne primenjuje, to je izmisljotina, pripisali ste mu nesto sto se na njega uopste ne odnosi..

Osim onog stiha iz Zaharije s kojim imate problem pa morate da dodajete reci izvornom tekstu, vi nemate nista cime bi potvrdili da je on Mihael!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Osim onog stiha iz Zaharije s kojim imate problem pa morate da dodajete reci izvornom tekstu, vi nemate nista cime bi potvrdili da je on Mihael!

Problem imaju i sa time što prorok Zaharija u "biblijama" koje Raselovci i ostali Mileriti koriste nije kanon, nego apokrif. Shodno tome, ne samo da proroka koji u skladu sa jezikom koji govori (najširi mogući kontekst) uvodi antropomorfizme, i pominje "dvojicu" YHWH (Trojica su ih, a jedno je Biće. Na pitanje kako, e to je Bog, a mi smo nesposobni da ga spoznamo) koriste da dokažu svoje blasfemične nebuloze, nego ga i iskrivljuju ubacujući nešto čega u originalnom tekstu nema.

Na žalost svih materijalističkih Milerita (kako EGWista, tako i Raselovaca i ostalih, čitavo PIsmo poručuje sledeće:


1. Bog je jedno i jedino biće

2. Niko mu ravan nije

3. Tri su ipostasa, ličnosti, persone, osobe u Biću koje Jeste.

4. Abba - Otac je YHWH i Adonai

5. Logos, Memra, Sa, Bar - Sin je YHWH i Adonai

6. Ruah Ha Kadosh - Sveti Duh je YHWH i Adonai


7. Ni jedan jedini od mnoštva anđela nije YHWH
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Osim onog stiha iz Zaharije s kojim imate problem pa morate da dodajete reci izvornom tekstu, vi nemate nista cime bi potvrdili da je on Mihael!

Da vidimo da li je ovo istinita tvrdnja:

ISUS MIHAILO VELIKI KNEZ - BIBLIJSKI TEKSTOVI ZA PROUCAVANJE

Arhandjeo je jedna od najvisih titula u andjeoskoj hijerarhiji.
Mihajlo Hebrejski MIHA-EL, znaci ONAJ KOJI JE KAO BOG.

Sledece tekstove koje cu citirati nedvosmisleno potvrdjuju da je Mihajlo drugo ime Gospoda Isusa Hrista.

MIHAJLO:

MIHAJLO VELIKI KNEZ: `A u to će se vreme podignuti Mihailo, veliki knez, koji brani tvoj narod; i biće žalosno vreme, kakvog nije bilo otkako je naroda do tada; i u to će se vreme izbaviti tvoj narod, svaki koji se nađe zapisan u knjizi. ( knjiga proroka Danila 12. 1 ).

MIHAJLO KNEZ VAS: `A on reče: Znaš li zašto sam došao k tebi? A sada ću se vratiti da vojujem na kneza persijskog; potom ću otići, i gle, doći će knez grčki.
Ali ću ti kazati šta je napisano u knjizi istinitoj. Nema nikoga da junački radi sa mnom u tom osim Mihaila, kneza vašeg.
( knjiga proroka Danila 10. 18 - 21 ).

MIHAJLO VOJVODA VOJSKE GOSPODNJE: `kad Isus beše kod Jerihona, podiže oči svoje i pogleda, a to čovek stoji prema njemu s golim mačem u ruci. I pristupi k Njemu Isus i reče Mu: Jesi li naš ili naših neprijatelja?
A On reče: Nisam; nego sam vojvoda vojske Gospodnje, sada dođoh. A Isus pade ničice na zemlju, i pokloni se, i reče Mu: Šta zapoveda gospodar moj sluzi svom?
A vojvoda vojske Gospodnje reče Isusu: Izuj obuću s nogu svojih, jer je mesto gde stojiš sveto. I učini Isus tako.
( knjiga Isusa Navina 5. 13 - 15 ).

MIHAJLO I ANDJELI NJEGOVI - ZBACIVANJE SOTONE: `I posta rat na nebu. Mihailo i anđeli Njegovi udariše na aždahu, i bi se aždaha i anđeli njeni.
I ne nadvladaše, i više im se ne nađe mesta na nebu.
I zbačena bi aždaha velika, stara zmija, koja se zove đavo i sotona, koja vara sav vasioni svet, i zbačena bi na zemlju, i anđeli njeni zbačeni biše s njom.
( otkrivenje Jovanovo 12. 7 - 9 ).

ISUS MIHAJLO:

ISUS KNEZ: I od Isusa Hrista, koji je Svedok verni, i Prvenac iz mrtvih, i Knez nad carevima zemaljskim, koji nas ljubi, i umi nas od greha naših krvlju svojom;

ISUS MIHAJLO VODJA NEBESKE VOJSKE - PASCE NARODE S PALICOM GVOZDENOM: `I videh nebo otvoreno, i gle, konj beo, i koji seđaše na njemu zove se Veran i Istinit, i sudi po pravdi i vojuje.
A oči su Mu kao plamen ognjeni, i na glavi Njegovoj krune mnoge, i imaše ime napisano, kog niko ne zna do On sam.
I beše obučen u haljinu crvenu od krvi, i ime se Njegovo zove: Reč Božija.
I vojske nebeske iđahu za Njim na konjima belim, obučene u svilu belu i čistu.
I iz usta Njegovih iziđe mač oštar, da njime pobije neznabošce; i On će ih pasti s palicom gvozdenom; i On gazi kacu vina i srdnje i gneva Boga Svedržitelja.
I ima na haljini i na stegnu svom ime napisano: Car nad carevima i Gospodar nad gospodarima.
( otkrivenje Jovanovo 19. 11 - 16 ).

ISUS SA GVOZDENOM PALICOM: `I rodi muško, sina, koji će pasti sve narode s palicom gvozdenom; i dete njeno bi uzeto k Bogu i prestolu njegovom. ( otkrivenje Jovanovo 12. 5 ).

Ja sam pomazao cara svog na Sionu, na svetoj gori svojoj."
Kazaću naredbu Gospodnju; On reče meni: "Ti si sin moj, ja te sad rodih.
Išti u mene, i daću ti narode u nasledstvo, i krajeve zemaljske tebi u državu.
Udarićeš ih gvozdenom palicom; razbićeš ih kao lončarski sud."
Sad, carevi, orazumite se; naučite se sudije zemaljske!
Služite Gospodu sa strahom, i radujte se s trepetom.
Poštujte sina, da se ne razgnevi, i vi ne izginete na putu svom; jer će se gnev Njegov brzo razgoreti. Blago svima koji se u Nj uzdaju!
( Psalam 2. 15 ).

U tekstu Isus Navin 5. 13 - 15 Isus navin se poklanja vojvodi vojske nebeske i ovaj to ne odbija.
U otkrivenju 19. 10 apostol Jovan se poklanja andjelu i ovaj to odbija sa obrazlozenjem da je i on sluga i da se Bogu treba pokloniti, sto znaci da je vojvoda vojske nebeske MIHAJLO i u starom i u novom zavetu sam Gospod Isus Hristos, vecni Bog, kome se zajedno sa ocem i Svetim Duhom jedino valja klanjati.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Nigde biblija ne kaze da je Isus Mihael! Nigde, osim onog stiha iz Zaharije koji sam naveo a s kojim imate problem pa morate da dodajete reci koje u izvoru ne postoje!

Ja ne znam stvarno sta ti hoces da dokazes ovim stihovima koji ne govore o temi uopste?

To sto su mu podlozeni andjeli i vojska, ne dokazuje da je on Arhandjeo, i predsedniku drzave kao vrhovnom komandantu su podlozene vojne sile, ali on nije vojskovodja!



Hoces reci da je nazvan 'mudrost'?
Taj deo se uopste ne moze primeniti na njega, jer ga ni jedan pisac biblije ne primenjuje, to je izmisljotina, pripisali ste mu nesto sto se na njega uopste ne odnosi..

Osim onog stiha iz Zaharije s kojim imate problem pa morate da dodajete reci izvornom tekstu, vi nemate nista cime bi potvrdili da je on Mihael!

Eh Mire, Mire,
Sta si pokazao iz zaharije i dokazao,a sta sam ja to dodao sto ne stoji u Zahariji???Evo ti tekst ha jevrejskom,pa prevod stvarnost
Zaharija 3;2
WTT Zechariah 3:2 וַיֹּ֙אמֶר יְהוָ֜ה אֶל־הַשָּׂטָ֗ן יִגְעַ֙ר יְהוָ֤ה בְּךָ֙ הַשָּׂטָ֔ן וְיִגְעַ֤ר יְהוָה֙ בְּךָ֔ הַבֹּחֵ֖ר בִּירֽוּשָׁלִָ֑ם הֲל֧וֹא זֶ֧ה א֖וּד מֻצָּ֥ל מֵאֵֽשׁ׃
(Zech. 3:2 WTT)
CRO Zechariah 3:2 Anđeo Jahvin reče Satanu: »Suzbio te Jahve, Satane! Suzbio te Jahve koji izabra Jeruzalem! Nije li on glavnja iz ognja izvučena?« (Zech. 3:2 CRO)
Mozda te buni Zaharija 3:1????
CRO Zechariah 3:1 Potom mi pokaza Jošuu, velikog svećenika, koji stajaše pred anđelom Jahvinim, i Satana, koji mu stajaše zdesna da ga tuži. (Zech. 3:1 CRO)

A tebe buni ovo iz DK prevoda Juda 9 glava
9 A Mihailo Arhanđel, kad se prepiraše s đavolom i govoraše za Mojsijevo telo, ne smeše prokleti sud da izgovori, nego reče: Gospod neka ti zapreti.

1 Posle mi pokaza Isusa, poglavara svešteničkog, koji stajaše pred anđelom Gospodnjim, i Sotonu, koji mu stajaše s desne strane da ga pre.
2 A Gospod reče sotoni: Gospod da te ukori, Sotono, Gospod da te ukori koji izabra Jerusalim. Nije li On glavnja istrgnuta iz ognja?
Zar ne vidis da je ovde rec o 2 Gospoda??? po DK prevodu???

Dakle ako je u Judi 9 stih ,arh. Mihailo identifikovan kao osoba koja se prepirala za Mojsijevo telo , ko je onda Gospod iz Zaharije 3:2 koji rece sotoni " " ???
U kolko ti Gospoda verujes???? Jedan,dva,tri???
Podeli tvoju veru sa mnom???
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249


Da vidimo da li je ovo istinita tvrdnja:

ISUS MIHAILO VELIKI KNEZ - BIBLIJSKI TEKSTOVI ZA PROUCAVANJE

Arhandjeo je jedna od najvisih titula u andjeoskoj hijerarhiji.
Mihajlo Hebrejski MIHA-EL, znaci ONAJ KOJI JE KAO BOG.

Sledece tekstove koje cu citirati nedvosmisleno potvrdjuju da je Mihajlo drugo ime Gospoda Isusa Hrista.

MIHAJLO:

MIHAJLO VELIKI KNEZ: `A u to će se vreme podignuti Mihailo, veliki knez, koji brani tvoj narod; i biće žalosno vreme, kakvog nije bilo otkako je naroda do tada; i u to će se vreme izbaviti tvoj narod, svaki koji se nađe zapisan u knjizi. ( knjiga proroka Danila 12. 1 ).

MIHAJLO KNEZ VAS: `A on reče: Znaš li zašto sam došao k tebi? A sada ću se vratiti da vojujem na kneza persijskog; potom ću otići, i gle, doći će knez grčki.
Ali ću ti kazati šta je napisano u knjizi istinitoj. Nema nikoga da junački radi sa mnom u tom osim Mihaila, kneza vašeg.
( knjiga proroka Danila 10. 18 - 21 ).

MIHAJLO VOJVODA VOJSKE GOSPODNJE: `kad Isus beše kod Jerihona, podiže oči svoje i pogleda, a to čovek stoji prema njemu s golim mačem u ruci. I pristupi k Njemu Isus i reče Mu: Jesi li naš ili naših neprijatelja?
A On reče: Nisam; nego sam vojvoda vojske Gospodnje, sada dođoh. A Isus pade ničice na zemlju, i pokloni se, i reče Mu: Šta zapoveda gospodar moj sluzi svom?
A vojvoda vojske Gospodnje reče Isusu: Izuj obuću s nogu svojih, jer je mesto gde stojiš sveto. I učini Isus tako.
( knjiga Isusa Navina 5. 13 - 15 ).

MIHAJLO I ANDJELI NJEGOVI - ZBACIVANJE SOTONE: `I posta rat na nebu. Mihailo i anđeli Njegovi udariše na aždahu, i bi se aždaha i anđeli njeni.
I ne nadvladaše, i više im se ne nađe mesta na nebu.
I zbačena bi aždaha velika, stara zmija, koja se zove đavo i sotona, koja vara sav vasioni svet, i zbačena bi na zemlju, i anđeli njeni zbačeni biše s njom.
( otkrivenje Jovanovo 12. 7 - 9 ).

ISUS MIHAJLO:

ISUS KNEZ: I od Isusa Hrista, koji je Svedok verni, i Prvenac iz mrtvih, i Knez nad carevima zemaljskim, koji nas ljubi, i umi nas od greha naših krvlju svojom;

ISUS MIHAJLO VODJA NEBESKE VOJSKE - PASCE NARODE S PALICOM GVOZDENOM: `I videh nebo otvoreno, i gle, konj beo, i koji seđaše na njemu zove se Veran i Istinit, i sudi po pravdi i vojuje.
A oči su Mu kao plamen ognjeni, i na glavi Njegovoj krune mnoge, i imaše ime napisano, kog niko ne zna do On sam.
I beše obučen u haljinu crvenu od krvi, i ime se Njegovo zove: Reč Božija.
I vojske nebeske iđahu za Njim na konjima belim, obučene u svilu belu i čistu.
I iz usta Njegovih iziđe mač oštar, da njime pobije neznabošce; i On će ih pasti s palicom gvozdenom; i On gazi kacu vina i srdnje i gneva Boga Svedržitelja.
I ima na haljini i na stegnu svom ime napisano: Car nad carevima i Gospodar nad gospodarima.
( otkrivenje Jovanovo 19. 11 - 16 ).

ISUS SA GVOZDENOM PALICOM: `I rodi muško, sina, koji će pasti sve narode s palicom gvozdenom; i dete njeno bi uzeto k Bogu i prestolu njegovom. ( otkrivenje Jovanovo 12. 5 ).

Ja sam pomazao cara svog na Sionu, na svetoj gori svojoj."
Kazaću naredbu Gospodnju; On reče meni: "Ti si sin moj, ja te sad rodih.
Išti u mene, i daću ti narode u nasledstvo, i krajeve zemaljske tebi u državu.
Udarićeš ih gvozdenom palicom; razbićeš ih kao lončarski sud."
Sad, carevi, orazumite se; naučite se sudije zemaljske!
Služite Gospodu sa strahom, i radujte se s trepetom.
Poštujte sina, da se ne razgnevi, i vi ne izginete na putu svom; jer će se gnev Njegov brzo razgoreti. Blago svima koji se u Nj uzdaju!
( Psalam 2. 15 ).

U tekstu Isus Navin 5. 13 - 15 Isus navin se poklanja vojvodi vojske nebeske i ovaj to ne odbija.
U otkrivenju 19. 10 apostol Jovan se poklanja andjelu i ovaj to odbija sa obrazlozenjem da je i on sluga i da se Bogu treba pokloniti, sto znaci da je vojvoda vojske nebeske MIHAJLO i u starom i u novom zavetu sam Gospod Isus Hristos, vecni Bog, kome se zajedno sa ocem i Svetim Duhom jedino valja klanjati.
Ovo nije nikakav dokaz da je Isus Mihailo, bas nikakav. Rekao sam jedino stih iz Zaharije povezan sa judom to mozda dokazuje.. Ali ako idemo dublje ni on nije dokaz...

CRO Zechariah 3:2 Anđeo Jahvin reče Satanu: »Suzbio te Jahve, Satane!

Rec "andjeo" se ne pojavljuje u izvornom tekstu! To sam vec dokazao, i dao ti Rabina koji je potvrdio i koji zna hebrejski. On je rekao da se ne pojavljuje! A ti si to i potvrdio tekstom sa hebrejskog gore. Nema tamo reci "melek" (andjela) nigde! Tvoja Biblija NS dodaje reci kao i jeruzalemska biblija koju su pisali zatrovani teolozi..

Daj nam izvorni tekst umesto sto stavljas lazne prevode!

Dakle ako je u Judi 9 stih ,arh. Mihailo identifikovan kao osoba koja se prepirala za Mojsijevo telo , ko je onda Gospod iz Zaharije 3:2 koji rece sotoni " " ???
U kolko ti Gospoda verujes???? Jedan,dva,tri???
Podeli tvoju veru sa mnom???
Jak argumenat, a vi verujete u dva boga, jednog "malog" i jednog "velikog"! Zato ste vi politeisti a ne mi!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Ovo nije nikakav dokaz da je Isus Mihailo, bas nikakav. Rekao sam jedino stih iz Zaharije povezan sa judom to mozda dokazuje.. Ali ako idemo dublje ni on nije dokaz...



Rec "andjeo" se ne pojavljuje u izvornom tekstu! To sam vec dokazao, i dao ti Rabina koji je potvrdio i koji zna hebrejski. On je rekao da se ne pojavljuje! A ti si to i potvrdio tekstom sa hebrejskog gore. Nema tamo reci "melek" (andjela) nigde! Tvoja Biblija NS dodaje reci kao i jeruzalemska biblija koju su pisali zatrovani teolozi..

Daj nam izvorni tekst umesto sto stavljas lazne prevode!


Jak argumenat, a vi verujete u dva boga, jednog "malog" i jednog "velikog"! Zato ste vi politeisti a ne mi!

A pitao si rabina za koji biblijski stih???Jel Zaharija 3;1??? Pa ti nemas Bible works 10???,nemas cak ni srpsko -jevrejski recnik???Koje pomagalo koristis da razumes jevrejski tekst???
Ako mislis na Zahariju 3;1 evo ti Biblijski tekst na jevrejskom (HEBREJSKOM).
WTT Zechariah 3:1 וַיַּרְאֵ֗נִי אֶת־יְהוֹשֻׁ֙עַ֙ הַכֹּהֵ֣ן הַגָּד֔וֹל עֹמֵ֕ד לִפְנֵ֖י מַלְאַ֣ךְ יְהוָ֑ה וְהַשָּׂטָ֛ן עֹמֵ֥ד עַל־יְמִינ֖וֹ לְשִׂטְנֽוֹ׃
(Zech. 3:1 WTT)
Ta rec znaci Bozji glasnik,ili andjeo kako god zelis.Bozji glasnik,andjeo.jpg
 
Natrag
Top