Ko je archangel Mihail: Isus bog ili andjeo?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kom Bogu se obraća Bog Otac kada kaže:

"Tako i anđelima govori: koji čini anđele svoje duhove, i sluge svoje plamen ognjeni.
A sinu: prijestol je tvoj, Bože, va vijek vijeka; palica je pravde palica carstva tvoga.
Omiljela ti je pravda, i omrzao si na bezakonje: toga radi pomaza te, Bože, Bog tvoj uljem radosti većma od drugova tvojijeh.
I opet: ti si, Gospode, u početku osnovao zemlju, i nebesa su djela ruku tvojijeh:
Ona će proći, a ti ostaješ: i sva će ostarjeti kao haljina,
I savićeš ih kao haljinu, i izmijeniće se: a ti si onaj isti, i tvojijeh godina neće nestati"
( Jevrejima 1. 7 - 12

Ovde vidimo da se Bog Otac obraća nekom drugom biću sa "Bože" a potom za njega kaže:

1. DA JE NJEGOV PRESTO VEČAN.

2. DA JE ON PRAVEDAN KAO I NJEGOVO CARSTVO.

3. DA JE ON SAM BOG UZ BOGA.

4. DA JE ON STVORITELJ.

5. DA JE ON VEČAN - NESTVOREN.


Ko je taj drugi Bog?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
MIHAJLO = HRIST
Mnogi tvrde kako je Mihajlo neki andjeo visokog ranga jer je nazvan arhandjeo.

I ovo njihovo ubedjenje se zasniva samo na ovom jednom dokazu. Medjutim hajde da vidimo mnogo više dokaza iz biblije u prilog tome da je Mihajlo sam naš Gospod Isus Hrist. Naime pre nego što krenemo sa dokazima da pojasnim u vezi Hrista. Hrist je Bog i tu nema nikakve sumnje. Medjutim Hrist je u planu spasenja imao više poniženja uzimajući razne uloge. Bio je sin Božiji. pa sin čovečiji, pa andjeo Gospodnji, Pa knez Mihajlo itd.

A sada nekoliko dokaza o onim momentima kada je Hrist koji je Bog, bio a i biće još nekoliko puta do svršetka veka knez Mihajlo.

Arhandjeo je zapovednik andjela, a u Bibliji samo Otac i Sin imaju svoje andjele
Matej 24.31 "I poslaće (Hrist) ANDJELE SVOJE s velikijem glasom trubnijem; i sabraće izbrane njegove od četiri vjetra, od kraja do kraja nebesa."
Ovde vidimo da se Andjeli u bibliji nekad nazivaju Božijim a nekad Hristovim jer tekst nam kaže Andjele SVOJE to jest Hristove. Medjutim vidimo da i Mihajlo ima andjele svoje
Otkrivenje 12,7 "I posta rat na nebu. Mihailo i ANDJELI NJEGOVI udariše na aždahu, i bi se aždaha i anđeli njeni."

Što je jedan od dokaza da je Hrist i Mihajlo jedna te ista osoba koji ima svoje Andjele u službi

Prema tome Mihajlo čije ime znači ko je kao Bog je Hrist ali u funkciji kneza planete zemlje jer je prvi knez planete zemlje (Adam) izgubio tu titulu jer je sagrešio a Isus kao drugi Adam i naš knez je ovde nazvan knezom Mihajlom.


Izraz "Jedan od prvih knezova" u tekstu Danilo 10,13 "Ali knez carstva Persijskoga staja mi nasuprot dvadeset i jedan dan; ali, gle, Mihailo jedan od prvijeh knezova dođe mi u pomoć" - znači da svaka planeta i svi svetovi imaju svog kneza koji ih predstavlja i oni su za tu planetu prvi knezovi.


Zato Andjeo Gavrilo kada govori Danilu o knezu Mihajlu kaže da je taj knez "VAŠ" knez tj knez ljudi
" Ali ću ti kazati šta je napisano u knjizi istinitoj. Nema nikoga da junački radi sa mnom u tom osim Mihaila, KNEZA VAŠEG" Danilo 10,21

- Zapazimo da Andjeo ne kaže NAŠEG kneza već VAŠEG što znači da Mihajlo kao knez nije i andjelima knez već samo ljudima.
Sledeći dokaz je dokaz glasa arhandjela i sina Božijeg
Po bibliji , Čiji će glas probuditi mrtve ? Glas arhandjela Mihajla ili glas Sina Božijega?


1 Solunjanima 4,16 "Jer će sam Gospod sa zapoviješću, sa GLASOM ARHANDJELOVIM, i s trubom Božijom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najprije" - Ovaj tekst nam kaže da će to biti GLAS ARHANDJELA
Jovan 5,28 "Ne divite se ovome, jer ide čas u koji će svi koji su u grobovima čuti GLAS SINA BOŽIJEGA" - Ovaj tekst kaže da je to GLAS SINA BOŽIJEGA
Pa koliko će glasova mrtvi čuti kada budu pozvani na vaskrsenje ? SAMO JEDAN - glas arhandjela i glas sina Božijega .Arhandjel Mihajlo i Sin Božiji je jedna te ista osoba
Sledeći dokaz je dolazak Mihajla i sina Čovečijeg

Danilo 12,1-2 "A u to će se vrijeme podignuti MIHAJLO veliki knez, koji brani tvoj narod; i biće žalosno vrijeme, kakoga nije bilo otkako je naroda do tada; i u to će se vrijeme izbaviti tvoj narod, svaki koji se nađe zapisan u knjizi. I mnogo onijeh koji spavaju u prahu zemaljskom probudiće se, jedni na život vječni a drugi na sramotu i prijekor vječni." - U VREME NEVOLJE DOĆI ĆE MIHAJLO
Matej 24.21-27 "Jer će biti nevolja velika kakova nije bila od postanja svijeta dosad niti će biti; I da se oni dani ne skrate, niko ne bi ostao; ali izbranijeh radi skratiće se dani oni.......Jer kako što munja izlazi od istoka i pokazuje se do zapada, taki će biti dolazak SINA ČOVEČIJEGA" - U VREME NEVOLJE DOĆI ĆE SIN ČOVEČIJI
Tako da bez ikakve dileme je sasvim jasno da je Mihajlo i Hrist jedna te ista osoba

Miloš B.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Isus nije arhanđeo Mihael. Uzgred ime genrala nebeske vojske, nije Onaj koji je kao Bog, nego "Niko nije kao Bog?" ali to onima koji od Hebrejskog, aramajskog i koine znaju samo ono što su im čarls Tejz Rasel i Ellen G. White rekli ne vredi govoriti.

ISUS, Inkarnirani Bog, nije arhanđeo Mihail. Svako ko to tvrdi, je apostata, a njegovo pismo je apostatsko.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Isus nije arhanđeo Mihael. Uzgred ime genrala nebeske vojske, nije Onaj koji je kao Bog, nego "Niko nije kao Bog?" ali to onima koji od Hebrejskog, aramajskog i koine znaju samo ono što su im čarls Tejz Rasel i Ellen G. White rekli ne vredi govoriti.

Očigledno je da ne možeš osporiš poduži tekst koji sam dao.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Arhandjeo je jedna od najvisih titula u andjeoskoj hijerarhiji.
Mihajlo Hebrejski MIHA-EL, znaci ONAJ KOJI JE KAO BOG.

Sledece tekstove koje cu citirati nedvosmisleno potvrdjuju u kontekstu uporednim tekstovima da je Mihajlo drugo ime Gospoda Isusa Hrista, odnosno, da je to njegova uloga u planu spasenja.

MIHAJLO:

MIHAJLO VELIKI KNEZ:

"A u to će se vreme podignuti Mihailo, veliki knez, koji brani tvoj narod; i biće žalosno vreme, kakvog nije bilo otkako je naroda do tada; i u to će se vreme izbaviti tvoj narod, svaki koji se nađe zapisan u knjizi. ( knjiga proroka Danila 12. 1 ).

MIHAJLO KNEZ VAS:

"A on reče: Znaš li zašto sam došao k tebi? A sada ću se vratiti da vojujem na kneza persijskog; potom ću otići, i gle, doći će knez grčki.
Ali ću ti kazati šta je napisano u knjizi istinitoj. Nema nikoga da junački radi sa mnom u tom osim Mihaila, kneza vašeg. ( knjiga proroka Danila 10. 18 - 21 ).

MIHAJLO VOJVODA VOJSKE GOSPODNJE:

"kad Isus beše kod Jerihona, podiže oči svoje i pogleda, a to čovek stoji prema njemu s golim mačem u ruci. I pristupi k Njemu Isus i reče Mu: Jesi li naš ili naših neprijatelja?
A On reče: Nisam; nego sam vojvoda vojske Gospodnje, sada dođoh. A Isus pade ničice na zemlju, i pokloni se, i reče Mu: Šta zapoveda gospodar moj sluzi svom?
A vojvoda vojske Gospodnje reče Isusu: Izuj obuću s nogu svojih, jer je mesto gde stojiš sveto. I učini Isus tako. ( knjiga Isusa Navina 5. 13 - 15 ).

MIHAJLO I ANDJELI NJEGOVI - ZBACIVANJE SOTONE:

"I posta rat na nebu. Mihailo i anđeli Njegovi udariše na aždahu, i bi se aždaha i anđeli njeni.
I ne nadvladaše, i više im se ne nađe mesta na nebu.
I zbačena bi aždaha velika, stara zmija, koja se zove đavo i sotona, koja vara sav vasioni svet, i zbačena bi na zemlju, i anđeli njeni zbačeni biše s njom. ( otkrivenje Jovanovo 12. 7 - 9 ).

ISUS MIHAJLO:

ISUS KNEZ:

"I od Isusa Hrista, koji je Svedok verni, i Prvenac iz mrtvih, i Knez nad carevima zemaljskim, koji nas ljubi, i umi nas od greha naših krvlju svojom;

ISUS MIHAJLO VODJA NEBESKE VOJSKE - PASCE NARODE S PALICOM GVOZDENOM:

"I videh nebo otvoreno, i gle, konj beo, i koji seđaše na njemu zove se Veran i Istinit, i sudi po pravdi i vojuje.
A oči su Mu kao plamen ognjeni, i na glavi Njegovoj krune mnoge, i imaše ime napisano, kog niko ne zna do On sam.
I beše obučen u haljinu crvenu od krvi, i ime se Njegovo zove: Reč Božija.
I vojske nebeske iđahu za Njim na konjima belim, obučene u svilu belu i čistu.
I iz usta Njegovih iziđe mač oštar, da njime pobije neznabošce; i On će ih pasti s palicom gvozdenom; i On gazi kacu vina i srdnje i gneva Boga Svedržitelja.
I ima na haljini i na stegnu svom ime napisano: Car nad carevima i Gospodar nad gospodarima.
( otkrivenje Jovanovo 19. 11 - 16 ).

ISUS SA GVOZDENOM PALICOM:

"I rodi muško, sina, koji će pasti sve narode s palicom gvozdenom; i dete njeno bi uzeto k Bogu i prestolu njegovom. ( otkrivenje Jovanovo 12. 5 ).

Ja sam pomazao cara svog na Sionu, na svetoj gori svojoj."
Kazaću naredbu Gospodnju; On reče meni: "Ti si sin moj, ja te sad rodih.
Išti u mene, i daću ti narode u nasledstvo, i krajeve zemaljske tebi u državu.
Udarićeš ih gvozdenom palicom; razbićeš ih kao lončarski sud."
Sad, carevi, orazumite se; naučite se sudije zemaljske!
Služite Gospodu sa strahom, i radujte se s trepetom.
Poštujte sina, da se ne razgnevi, i vi ne izginete na putu svom; jer će se gnev Njegov brzo razgoreti. Blago svima koji se u Nj uzdaju! ( Psalam 2. 15 ).

U tekstu Isus Navin 5. 13 - 15 Isus navin se poklanja vojvodi vojske nebeske i ovaj to ne odbija.
U otkrivenju 19. 10 apostol Jovan se poklanja andjelu i ovaj to odbija sa obrazlozenjem da je i on sluga i da se Bogu treba pokloniti, sto znaci da je vojvoda vojske nebeske MIHAJLO i u starom i u novom zavetu sam Gospod Isus Hristos, vecni Bog, kome se zajedno sa ocem i Svetim Duhom jedino valja klanjati.

AMIN!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Šta vam mogu, skinite naočare EGW izma i tako čitajte Pismo. Ali se pre toga molite Bogu da vam oprosti grehe i otovori vam oči....

Dokaži da u onome što sam izneo ima i jedne reči EGW.

Ako to dokažeš, da sam citirao njene reči u ovom, ili bilo kom ranijem komentaru da bi dokazao Adventističko učenje, ja ću priznati da se učenje Adventizma zasniva na onome što je pisala EGW, i odreći ću se Adventizma.

Izvoli.

-----------------------------------------------------------------------------

Arhandjeo je jedna od najvisih titula u andjeoskoj hijerarhiji.
Mihajlo Hebrejski MIHA-EL, znaci ONAJ KOJI JE KAO BOG.

Sledece tekstove koje cu citirati nedvosmisleno potvrdjuju u kontekstu uporednim tekstovima da je Mihajlo drugo ime Gospoda Isusa Hrista, odnosno, da je to njegova uloga u planu spasenja.

MIHAJLO:

MIHAJLO VELIKI KNEZ:

"A u to će se vreme podignuti Mihailo, veliki knez, koji brani tvoj narod; i biće žalosno vreme, kakvog nije bilo otkako je naroda do tada; i u to će se vreme izbaviti tvoj narod, svaki koji se nađe zapisan u knjizi. ( knjiga proroka Danila 12. 1 ).

MIHAJLO KNEZ VAS:

"A on reče: Znaš li zašto sam došao k tebi? A sada ću se vratiti da vojujem na kneza persijskog; potom ću otići, i gle, doći će knez grčki.
Ali ću ti kazati šta je napisano u knjizi istinitoj. Nema nikoga da junački radi sa mnom u tom osim Mihaila, kneza vašeg. ( knjiga proroka Danila 10. 18 - 21 ).

MIHAJLO VOJVODA VOJSKE GOSPODNJE:

"kad Isus beše kod Jerihona, podiže oči svoje i pogleda, a to čovek stoji prema njemu s golim mačem u ruci. I pristupi k Njemu Isus i reče Mu: Jesi li naš ili naših neprijatelja?
A On reče: Nisam; nego sam vojvoda vojske Gospodnje, sada dođoh. A Isus pade ničice na zemlju, i pokloni se, i reče Mu: Šta zapoveda gospodar moj sluzi svom?
A vojvoda vojske Gospodnje reče Isusu: Izuj obuću s nogu svojih, jer je mesto gde stojiš sveto. I učini Isus tako. ( knjiga Isusa Navina 5. 13 - 15 ).

MIHAJLO I ANDJELI NJEGOVI - ZBACIVANJE SOTONE:

"I posta rat na nebu. Mihailo i anđeli Njegovi udariše na aždahu, i bi se aždaha i anđeli njeni.
I ne nadvladaše, i više im se ne nađe mesta na nebu.
I zbačena bi aždaha velika, stara zmija, koja se zove đavo i sotona, koja vara sav vasioni svet, i zbačena bi na zemlju, i anđeli njeni zbačeni biše s njom. ( otkrivenje Jovanovo 12. 7 - 9 ).

ISUS MIHAJLO:

ISUS KNEZ:

"I od Isusa Hrista, koji je Svedok verni, i Prvenac iz mrtvih, i Knez nad carevima zemaljskim, koji nas ljubi, i umi nas od greha naših krvlju svojom;

ISUS MIHAJLO VODJA NEBESKE VOJSKE - PASCE NARODE S PALICOM GVOZDENOM:

"I videh nebo otvoreno, i gle, konj beo, i koji seđaše na njemu zove se Veran i Istinit, i sudi po pravdi i vojuje.
A oči su Mu kao plamen ognjeni, i na glavi Njegovoj krune mnoge, i imaše ime napisano, kog niko ne zna do On sam.
I beše obučen u haljinu crvenu od krvi, i ime se Njegovo zove: Reč Božija.
I vojske nebeske iđahu za Njim na konjima belim, obučene u svilu belu i čistu.
I iz usta Njegovih iziđe mač oštar, da njime pobije neznabošce; i On će ih pasti s palicom gvozdenom; i On gazi kacu vina i srdnje i gneva Boga Svedržitelja.
I ima na haljini i na stegnu svom ime napisano: Car nad carevima i Gospodar nad gospodarima.
( otkrivenje Jovanovo 19. 11 - 16 ).

ISUS SA GVOZDENOM PALICOM:

"I rodi muško, sina, koji će pasti sve narode s palicom gvozdenom; i dete njeno bi uzeto k Bogu i prestolu njegovom. ( otkrivenje Jovanovo 12. 5 ).

Ja sam pomazao cara svog na Sionu, na svetoj gori svojoj."
Kazaću naredbu Gospodnju; On reče meni: "Ti si sin moj, ja te sad rodih.
Išti u mene, i daću ti narode u nasledstvo, i krajeve zemaljske tebi u državu.
Udarićeš ih gvozdenom palicom; razbićeš ih kao lončarski sud."
Sad, carevi, orazumite se; naučite se sudije zemaljske!
Služite Gospodu sa strahom, i radujte se s trepetom.
Poštujte sina, da se ne razgnevi, i vi ne izginete na putu svom; jer će se gnev Njegov brzo razgoreti. Blago svima koji se u Nj uzdaju! ( Psalam 2. 15 ).

U tekstu Isus Navin 5. 13 - 15 Isus navin se poklanja vojvodi vojske nebeske i ovaj to ne odbija.
U otkrivenju 19. 10 apostol Jovan se poklanja andjelu i ovaj to odbija sa obrazlozenjem da je i on sluga i da se Bogu treba pokloniti, sto znaci da je vojvoda vojske nebeske MIHAJLO i u starom i u novom zavetu sam Gospod Isus Hristos, vecni Bog, kome se zajedno sa ocem i Svetim Duhom jedino valja klanjati.
 
Natrag
Top