Ko je archangel Mihail: Isus bog ili andjeo?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
U Zahariji stoji Jahve reče sotoni, Jahve da te ukori.

Dok je isti kontekst u NZ gdje stoji da je Mihailo rekao sotoni da je će Gospod da ga ukori.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
A od ove teme su pobjegli.

Nisu u stanju da ospore nauku Biblije koju iznosimo.

Ajde sto oni nisu u stanju da obore to je tacno. Ali da vi nista drugo i ne umete nego da ljude oterate i to je tacno!

Zar vam pali ova taktika? Koga ste vi obratili od njih? Nikog zivog!

Takvo propovedanje je kontraproduktivno, taj tvoj arogantni stav pa makar i bio u pravu nikada nikog privuci Hristu nece!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Istina ce jedne privuci, druge oterati, tako je bilo u vreme Hristovo, i tako ce biti do kraja istorije sveta.
Ljudi odlaze i dolaze, iz razloga jer im se istina svidja ili ne.

Sve drugo su ljudski faktori.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ajde sto oni nisu u stanju da obore to je tacno. Ali da vi nista drugo i ne umete nego da ljude oterate i to je tacno!

To je samo izgovor jer očigledno ne možete osporiti našu nauku. Od 10-12 redova koje ja napišem, ti citiraš samo 1.

Zar vam pali ova taktika?

jel ti ovo antidepresiv?

Koga ste vi obratili od njih?

Mi vas nismo ni došli da obraćamo, ne sipa se novo vino u stare mijehove.


Tačno, nikog živog, duhovne mrtvace ne možemo obratiti.

Takvo propovedanje je kontraproduktivno, taj tvoj arogantni stav pa makar i bio u pravu nikada nikog privuci Hristu nece!

Tipično prebacivanje odg. na druge ( u ovom slučaju mene) jer duboko osjećaš u sebi da je ono što mi iznosimo istina, ali ne želiš da je prihvatiš.

Zato ne smiješ ni riječ o temi.

Kome ono reče anđeo da ih je izveo iz Misira?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ajde sto oni nisu u stanju da obore to je tacno. Ali da vi nista drugo i ne umete nego da ljude oterate i to je tacno!

Zar vam pali ova taktika? Koga ste vi obratili od njih? Nikog zivog!

Takvo propovedanje je kontraproduktivno, taj tvoj arogantni stav pa makar i bio u pravu nikada nikog privuci Hristu nece!

Koga da obrate? Džehovističke zombije? Nema od toga ništa. Ma šta ko od njih tvrdio, mrze jedni druge iz dna duše, jer se bore za otimanje vernika Crkve.

Arogancija i propovedanje? Žao mi je, pravi Hristov sledbenik, pravi vernik nikada nije arogantan.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Mi vas nismo ni došli da obraćamo, ne sipa se novo vino u stare mijehove
A sta onda hocete, da pljujete po nama?

Tačno, nikog živog, duhovne mrtvace ne možemo obratiti.

Eto pljujete!

Tipično prebacivanje odg. na druge ( u ovom slučaju mene) jer duboko osjećaš u sebi da je ono što mi iznosimo istina, ali ne želiš da je prihvatiš.

Zato ne smiješ ni riječ o temi.

Ko ti se suprotstavljao na ovoj temi govoreci da nije istina? Suprotstavljam se nacinu iznosenja..

Istina ce jedne privuci, druge oterati, tako je bilo u vreme Hristovo, i tako ce biti do kraja istorije sveta.
Ljudi odlaze i dolaze, iz razloga jer im se istina svidja ili ne.

Sve drugo su ljudski faktori.
Ako nastupas arogantno niko te nece slusati! Jer ti imas problem greha.

Inace, Isus je Bog po temi nije istina da je andjeo..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Opet projekcija.

Vidim projekcija a nazivas nas "mrtvacima" i pljujes po nama!

To ti hoćeš i radiš svo vrijeme.

Ja te nisam pljuvao, ti pljujes i ismejavas nas svo vreme, to se najbolje vidi i kada pretis da ces nase postove kopirati i postaviti da nam se smeju!

Kroz popljuvavanje.

Pa videli smo odma ko nas je opljuvao!
Ja lepo napisao "ne slazem se sa nacinom" a ti opleo po nama nazivajuci nas "mrtvacima"! Hvala ti!

Naravno da nećeš ništa reći o temi jer nemaš nauku u Bibliji.
Kako nemam jel sam rekao da je Isus Bog i da tu nema ni govora da je andjeo?

Sta hoces reci da to nije po temi?

Sta treba da kazem da bi ti bio zadovoljan? Napadas nas na temi oko koje se slazemo. To je katastrofa!

Isus Navin se morao izuti pred anđelom.

I u cemu je tu problem? Naravno da se izuo pred andjelom.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Sta treba da kazem da bi ti bio zadovoljan? Napadas nas na temi oko koje se slazemo. To je katastrofa!

Šta treba da kažeš? Pa ovo: "Mihael je isto što i Isus" eto to i onda bi onaj kome je Trojstvo omega otpad bio zadovoljan.

No, stvari ipak stoje malo drugačije. Pod jedan "MikhaEl " ne znači Onaj kao bog, nego je to pitanje Ko je kao Bog? Doslovno Niko nije kao Bog. Pod dva, ideja da je Isus anđeo pojavila se tek nakon reformacije kod pojedinih scriptulatora unitarističke provinijencije, tačnije kod onih koji su sumnjali, a kasnije i negirali osnovnu doktrinu Hrišćanstva, da je Bog multipersonalan. Čovek ne može da pojmi Boga, nisu na istoj ravni, iako je čovek Imago Dei, pa onda svojim "razumom" pokušava da razreši taj problem, na šta mu satana udara po egu i imaš ovakve "genije" koji misle da im je filozofija na BN fakultetu dovoljna da sve znaju. Treće, pisci Starog Zaveta često upotrebljavaju reč koja se na grčkom prevodi kao aggelus u slučajevima kada Bog doslovno govori. Primera imaš mnogo, od kojih su najvidljiviji Abrahamovo žrtvovanje Isaka, spašavanje Hagarinog Ishmaela, i naravno Mojsijev susret na Horebu. U ovim slučajevima autori nigde ne pominju imena tih navodnih anđela, a nastavak teksta doslovno prenosi da reči izgovara Bog, a ne glasnik. Da ne govorim o "cenjkanju" Abrahamovom oko sudbine Sodome i Gomore, što se dešava odmah nakon što su Trojica otišla iz njegovog tabora.

Dakle. Isus, tačnije Yahoshua, Eammanuel, nije anđeo, posebno ne Mihael, nego je otelotvoreni, inkarnirani Bog. "Ego Imi", "Ja jesam", Svesilni. Reč, Logos, Božije Ja. Svako ko tvrdi drugačije je apostata.
 
Natrag
Top