Ko je archangel Mihail: Isus bog ili andjeo?

Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
PRVI KONJANIK

===================

Sin G Yehošua NIJE KONJANIK NA KONJU BIJELCU

G Yehošua Pomazanik NIJE ARKANĐEO MIHAEL

===============================================

OTKRIVENJE 6,1

I vidjeh: kad JAGANJAC otvori prvi od sedam pečata, začujem gdje prvo od četiri bića govori glasom kao gromovnim: "Dođi!

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Jaganjac je G Isus

G Isus otvara pečeta i naređuje anđelima

NE naređuje G Isus – sam sebi!

----------------------------------------------------------------------

OTKRIVENJE 6,2

Pogledam, a ono konj bijelac i u njegova konjanika luk. I dan mu je vijenac te kao pobjednik pođe da pobijedi.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

na konju bijelcu je jedan od anđela

na konju bijelcu nije G Isus

G Isus – naređuje tom anđelu

-------------------------------------------------------------------------

OTKRIVENJE 7,1

Nakon toga vidjeh: četiri anđela stoje na četiri kraja zemlje zadržavajući četiri vjetra zemaljska da nikakav vjetar ne puše ni zemljom ni morem nit ikojim drvećem.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

G Isus – je naredbodavac anđelima

sva 4 anđela čekaju

na konju bijelcu je anđeo – a ne G Isus

----------------------------------------------------------------------------------

OTKRIVENJE 7,2

I vidjeh drugoga jednog anđela gdje uzlazi od istoka sunčeva s pečatom Boga živoga. On povika iza glasa onoj četvorici anđela kojima bi dano nauditi zemlji i moru:

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

G Isus je zapovjednik anđelima!

U gornjem stihu rečeno je da je neki anđeo koji ima pečate Boga Oca Jahve

daje poruku 4 anđela – i onom anđelu koji je na konju bijelcu.

TKO ima pečate Boga Oca Jahve?

Da li pečate Boga Oca Javhe ima G Isus?

Čitaj donje stihove

---------------------------------------------------------

OTKRIVENJE 5,5

A jedan od starješina reče: "Ne plači! Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih.

OTKRIVENJE 5,7

On pristupi te iz desnice Onoga koji sjedi na prijestolju uzme knjigu.

OTKRIVENJE 5,9

Pjevaju oni pjesmu novu: "Dostojan si uzeti knjigu i otvoriti pečate njezine jer si bio zaklan i otkupio, krvlju svojom, za Boga ljude iz svakoga plemena i jezika, puka i naroda;

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

DA – G Isus ima knjigu sa pečatima

---------------------------------------------------------------------------

ponovno čitaj ovaj stih

-----------------------------

OTKRIVENJE 7,2

I vidjeh drugoga jednog anđela gdje uzlazi od istoka sunčeva s pečatom Boga živoga. On povika iza glasa onoj četvorici anđela kojima bi dano nauditi zemlji i moru:

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Anđeo naređuje anđelu koji je na konju bijelcu!

---------------------------------------------------------------

Da li je G Isus – vođa anđela?

JEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

Kako onda G Isusu – kad bi bio na konju bijelcu -

kako G Isusu može neki anđeo NAREĐIVATI?

Kako Vođi Anđela može anđeo NAREĐIVATI?

----------------------------------------------------------------

naredba je:

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

OTKRIVENJE 7,3

"Ne udite ni zemlji ni moru ni drveću dok ne opečatimo sluge Boga našega na čelima!

============================================================

očito je

G Isus u ovim stihovima NIJE onaj koji je na konju bijelcu.

TIME – G Isus niti nije arkanđeo MIHAEL.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Kome od Anđela reče Ti si Sin Moj... Ni jednom. Osim svojoj utelotvorenoj reči, svom Logosu, svojem Ja. Pokušaj da se Isus prikaže kao stvoren, je Arijanizam iz koga se kasnije razvijau raznorazne jeresi, od kojih je najnovija Raselovština ili Džehovini Svedoci.

Da li Isaija, Daniel-Danilo, Ezekiel.. najavljuju dolazak Mihaila-Mihaela? Da li možda najavljuju inkarnaciju Enoha, tako omiljenog kod gnostika? Ne. Pa koga onda najavljuju? Boga samog. Otelotovrenu Reč. Onoga koji je Sin Čovečiji i Sin Božiji. U delovanju Isusa imamo direktno delovanje i interakciju Boga sa Ljudima. Bez glasnika, poslanika, proroka.
Jer Otac i Sin jedno su.
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
978
Andjeo znaci glasnik, ne mora znaciti ako je Isus nazvan andjelom (a jest, cijeli SZ govori o tome),da je stvoren.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Pitanje:

Sta ti kazes, jer jedan Bog ili dva odvojena?

Ahahaha. uhvatio si ga. Problem je u bukvalističkom prevođenju i shvatanju reči anđeo. Posebno u SZ. Ako neko ne razume čitav kontekst mesta na kome se pominje "anđeo" onda može da pomisli svašta. Recimo, onda kada je spašen Ishmael, pisar pominje da se Hagari prvo pojavio anđeo, da bi se odmah zatim ona tom istom "anđelu" obratila sa El Shaddai. Uz to "anđeo" ne govoi poslao me Elohim da ti kažem, nego "Ja ti kažem". Prosto, ovde se reč "anđeo" koristi kao zamenica za GLAS Božiji. Za REČ. Bog lično je govorio Hagari. Isto je bilo i kada je Abraham - Avram trebalo da žrtvuje Isaka. "Anđeo" koji ga je zaustavio nije bio niko drugi do sam Bog. Jedan Bog u tri osobe, ipostase. Što je doslovce vidljivo i u SZ, jer šta misliš ko je u stvari ona Trojica stranaca koje Abraham primiše u svoj logor? Koji obećaše da će sledeće godine Sara, iako u poodmaklim godinama roditi sina? Da se radilo o glasnicima, ne bi govorili u prvom licu, niti bi se Abraham - Avram cenjkao sa nekim anđelima oko sudbine Sodome i Gomore. On se naime cenjkao sa Bogom. Ko su dakle ta trojica? BOG. Isto i kod Mojsija, kada mu se GLAS javio iz gorućeg grma, glas koji nije rekao: znaš Mojsije, ja sam anđeo, glasnik Boga Abrahamovog, Boga Isakovog, Boga Jakovljevog. Nego mu je rekao JA SAM BOG ABRAHAMOV; BOG ISAKOV; BOG JAKOVLJEV. Ko je taj GLAS? Pa šta mi ljudi izgovaramo kada govorimo smilene stvari? REČ. Ko je REČ? LOGOS! Ko je LOGOS? ISUS. Šta to znači? Verujem da ti znaš, ali ovi čini se ne znaju, zavela ih je pogrešna nauka bukvalizma.
To znači da je ISUS BOG! U punini BOG. Ne neki od stvorenih glasnika, kojih Bog stvoriše na mirijade, i koje realno možemo nazvcati sinovima Božijim, kao što se i mi možemo nazivati sinovima Adamovim, koji takođe jeste sin božiji, jer Bog ga je stvorio. Ali, ni jednom od mirijada, niti Adamu ne reče: TI SI SIN MOJ LJUBLJENI; DANAS TE RODIH! Jer ne rodi ih, nego ih stvori, oblikova ih po svom naumu, i stvori ih REKAVŠI "BUDI", samim time što je IZGOVORIO, po REČI ih je STVORIO. A REČ JE NJEGOV LOGOS, PLOD NJEGOVOG UMA; NJEGOVO SVE; PO KOJOJ SVE STVARA. Isus naime nije "manji bog", niti samo "anđeo" ON JE BOG; LOGOS OCA. Sve ostalo su naklapanja i lupetanja.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ahahaha. uhvatio si ga. Problem je u bukvalističkom prevođenju i shvatanju reči anđeo. Posebno u SZ. Ako neko ne razume čitav kontekst mesta na kome se pominje "anđeo" onda može da pomisli svašta. Recimo, onda kada je spašen Ishmael, pisar pominje da se Hagari prvo pojavio anđeo, da bi se odmah zatim ona tom istom "anđelu" obratila sa El Shaddai. Uz to "anđeo" ne govoi poslao me Elohim da ti kažem, nego "Ja ti kažem". Prosto, ovde se reč "anđeo" koristi kao zamenica za GLAS Božiji. Za REČ. Bog lično je govorio Hagari. Isto je bilo i kada je Abraham - Avram trebalo da žrtvuje Isaka. "Anđeo" koji ga je zaustavio nije bio niko drugi do sam Bog. Jedan Bog u tri osobe, ipostase. Što je doslovce vidljivo i u SZ, jer šta misliš ko je u stvari ona Trojica stranaca koje Abraham primiše u svoj logor? Koji obećaše da će sledeće godine Sara, iako u poodmaklim godinama roditi sina? Da se radilo o glasnicima, ne bi govorili u prvom licu, niti bi se Abraham - Avram cenjkao sa nekim anđelima oko sudbine Sodome i Gomore. On se naime cenjkao sa Bogom. Ko su dakle ta trojica? BOG. Isto i kod Mojsija, kada mu se GLAS javio iz gorućeg grma, glas koji nije rekao: znaš Mojsije, ja sam anđeo, glasnik Boga Abrahamovog, Boga Isakovog, Boga Jakovljevog. Nego mu je rekao JA SAM BOG ABRAHAMOV; BOG ISAKOV; BOG JAKOVLJEV. Ko je taj GLAS? Pa šta mi ljudi izgovaramo kada govorimo smilene stvari? REČ. Ko je REČ? LOGOS! Ko je LOGOS? ISUS. Šta to znači? Verujem da ti znaš, ali ovi čini se ne znaju, zavela ih je pogrešna nauka bukvalizma.
To znači da je ISUS BOG! U punini BOG. Ne neki od stvorenih glasnika, kojih Bog stvoriše na mirijade, i koje realno možemo nazvcati sinovima Božijim, kao što se i mi možemo nazivati sinovima Adamovim, koji takođe jeste sin božiji, jer Bog ga je stvorio. Ali, ni jednom od mirijada, niti Adamu ne reče: TI SI SIN MOJ LJUBLJENI; DANAS TE RODIH! Jer ne rodi ih, nego ih stvori, oblikova ih po svom naumu, i stvori ih REKAVŠI "BUDI", samim time što je IZGOVORIO, po REČI ih je STVORIO. A REČ JE NJEGOV LOGOS, PLOD NJEGOVOG UMA; NJEGOVO SVE; PO KOJOJ SVE STVARA. Isus naime nije "manji bog", niti samo "anđeo" ON JE BOG; LOGOS OCA. Sve ostalo su naklapanja i lupetanja.

Tako je!

Ma ne vredi njima pricati kad oni uzmu sve da izvrnu namerno.. Vec sam jednom dokazao Zaokretu, da kada se andjeo prepirao sa sotonom u Zahariji imamo dva YHWH. I za tog Bozjeg andjela se kaze da je YHWH. Ali ne vredi.

Ovde se radi o Mihailu, za koga oni tvrde da je Isus (iako ne mora biti Isus) , nebitno da li jeste, opet je to andjeo koji se naziva Jahvom, a govori o sebi u trecem licu kao o drugom Jahvi.

Znaci Bog o sebi govori u mnozini, a cim je tako to dokazuje da je nase ucenje o Trojednom Bogu ispravno!

Bog ponekad uzima ulogu andjela (glasnika), nekad je vinogradar, nekad je pastir, nekad ratnik, a nekad je mladozenja.

To ne znaci da on to stvarno jeste!

Ni izrazi Otac i Sin nisu doslovni, jer da jesu onda bi to znacilo da je Bog "rodio" a da je Isus "rodjen". Ni izraz "Sin Bozji" nije doslovan, jer bi to znacilo da su "andjeli rodjeni"!

To nije doslovnost, vec su to antropomorfizmi, osim ako hoces da izvrnes.

Bog dakle uzima razlicite uloge, a nekad se javlja i kao Andjeo. To i nasi crkveni oci potvrdjuju.

Kada je sisao na zemlju uzeo je ulogu Sina Bozjeg, rodjenog na zemlji od zene.

I to je samo "uloga"!

Kada se kaze da je "rodjen" , "prvorodjen" itd, to su opisi dati ljudskim izrazima da bismo razumeli nebeske odnose. To nije doslovnost!

Ali objasni ti to njima kad nece da slusaju?

* Inace kada se Avram prepire sa Bogom u onom izvestaju, dvojica andjela odlaze Lotu i kazu mu "Ja sam Bog" a jedan se zadrzava i nastavlja prepirku sa Avramom!

To je dokaz Trojstva, takodje je to dokaz da je Bog istovremeno na vise mesta. Jer oni pitaju "kako Bog moze biti na zemlji ali istovremeno i na nebu?".

A kako je mogao biti na zemlji istovremeno na dva mesta?

Mislim gluposti pitaju, i gluposti pisu!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
978
Pa sto je to na nebu, teatar, da tri osobe uzimaju uloge i igraju igrokaz. Znaci Bog Otac je mogao biti i Bog Sin, a Bog SD je mogao biti i Bog Otac. Bog kaze ovo je moj ljubljeni Sin, a Pavle kaze u poslanici Rimljanima da Bog nije postedio VLASTITOG Sina. To rodjenje u vjecnosti nije kako ti mislis kao kad zena radja..rodjen, proizisao, ili kako sam Isus kaze izisao iz Oca...jer ova grcka rijec ek znaci ne samo od, neog i iz. Mihej 5,2 govori o dva izlaska, jedan u vjecnosti, jedan u Betlehemu. I nije Isus rodjenjem manji bog, nego je Bog, jer ima Ocevu materiju....i sve je dobio od Oca i zivot, citaj Ivan 5,26....Otac je izvor svega.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Pa sto je to na nebu, teatar, da tri osobe uzimaju uloge i igraju igrokaz. Znaci Bog Otac je mogao biti i Bog Sin, a Bog SD je mogao biti i Bog Otac. Bog kaze ovo je moj ljubljeni Sin, a Pavle kaze u poslanici Rimljanima da Bog nije postedio VLASTITOG Sina. To rodjenje u vjecnosti nije kako ti mislis kao kad zena radja..rodjen, proizisao, ili kako sam Isus kaze izisao iz Oca...jer ova grcka rijec ek znaci ne samo od, neog i iz. Mihej 5,2 govori o dva izlaska, jedan u vjecnosti, jedan u Betlehemu. I nije Isus rodjenjem manji bog, nego je Bog, jer ima Ocevu materiju....i sve je dobio od Oca i zivot, citaj Ivan 5,26....Otac je izvor svega.

Čini mi se da smo zahvaljujući sola scriptura lupetanjima ušči u visoku Hristologiju, što nas lako može dovesti u herezu. Odnosi unutar Presvetog Trojstva, tj odnosi ipostasa Boga, su bili predmet rasprava u najranijim danima Crkve, i bili su jedan od razloga pojave Arijanizma. Jer ako bi se buikvalno tumačio glagol dobiti, ispalo bi da Hrišćani ne veruju u JEDNOG neog u TRI BOGA koji međusobno dele vlast na nad Duhovnim i nad Materijalnim. Ako bi se tako gledalo, ispalo bi da je Isus princ, koga je Otac imenovao savladarom, a da je Duh Sveti neki vid premijera, ili prvog ministra. Vidiš, u ovih nekoliko rečenica sam izneo gomile gluposti koje ne samo da su glupe, nego su i heretične. Zamisli koliko je tu mogućih zamki. Što se tiče onoga kako je mire000 napisao, on je samo pokušao da pojasni stvari ne upadajući u bukvalizam. Naime, iređao je epitete kojima je Bog opisivan u SZ. Kojima su ga opisivali pisari koji su zapisivali oralnu tradiciju koja će kasnije postati kanon pisma. Ne radi se tu o nikakvom igrokazu, nikavoj predstavi ili filmu, nego o tome kako su i kojim rečima pisari opisivali Boga.

Miru nije kao pravoslavcu ni na kraj pameti bilo da od Boga pravi igrokaz. Ali mu takođe ni na kraj pameti nije bilo da Boga koji može da bude šta god hoće, pa tako i da postane Čovekom, predstavi kao monističko biće, monistički entitet.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Pa sto je to na nebu, teatar, da tri osobe uzimaju uloge i igraju igrokaz.

A dve osobe mogu da igraju igrokaz?

Zato sam te lepo pitao, da li su oni tebi "jedno" - jedan Bog?

Ili pak ti verujes u dva Boga?

Ako verujes u dva Boga, onda si ti "politeista" a politeizmu nema mesta u bibliji!!!

Znaci Bog Otac je mogao biti i Bog Sin, a Bog SD je mogao biti i Bog Otac.

Ne, vec su to tri osobe koje imaju odvojene uloge. Tvoja noga ne moze da zameni ruku, niti obratno - ruka da zameni nogu, ali su obe "deo tela"!

Tako je i kod Boga!

Isus obavlja jednu ulogu a Bog drugu.
Zato su te uloge i predstavljene odnosom Oca i Sina, da bi smo mogli da shvatimo!

To su antropomorfizmi, i cak i ti moras to priznati biblijski.

U Trojstvu "postoji hijerarhija", jedna osoba obavlja vecu a druga manju ulogu!

Ne moze tvoja ruka da obavlja posao umesto noge! Svaka vrsi zasebnu funkciju.

Kada Isus kaze: "Otac je moj veci" , to i jeste tako po ulozi koju on vrsi, ali to ne znaci da je on odvojen od Bozjeg bica , odnosno tela!

Noga nije van tela niti je ruka van tela iako vrse razlicite funkcije!

I za Svetog Duha ti kaze da se hula protiv njega ne oprasta, a na Boga i Sina se prasta. To je tako, zato sto Duh ima vecu ulogu u planu spasenja od ove dvojice!

Kod vas je to nonsens, jer ako je Duh Sveti "deo Boga'' , onda bi i hula na Boga bila takodje neoprostivi greh!!!

...
Po formuli Trojstva dakle, "postoji hijerarhija" u odnosima Tri Bozanske osobe. Ti nisi dobro proucio Trojstvo, zato i upadas u jeres. Arijanska jeres nije dzabe osudjena na saboru u nikeji.

Bog kaze ovo je moj ljubljeni Sin, a Pavle kaze u poslanici Rimljanima da Bog nije postedio VLASTITOG Sina.

I andjeli su nazvani "Sinovima Bozjim" pa nisu nastali "radjanjem". Dakle ne mozes ti koristiti "doslovnost" ovde.

To su antropomorfizmi koji sluze, da ljudskim odnosima opisu nebeske uloge koje ovi vrse.

Ne mislis valjda da je stvarno "rodjen"?

Sigurno da ne mislis, ali opet koristis taj izraz "rodjen" da bi rekao kako je "nastao"!

To je pogresno! Jer taj izraz nije doslovan.

To rodjenje u vjecnosti nije kako ti mislis kao kad zena radja..rodjen, proizisao, ili kako sam Isus kaze izisao iz Oca...
jer ova grcka rijec ek znaci ne samo od, neog i iz. Mihej 5,2 govori o dva izlaska, jedan u vjecnosti, jedan u Betlehemu.

To su manipulacije tekstom.

Tekst se odnosi na njegovo rodjenje na zemlji, a svakako da mora odnekud doci na zemlju odnosno "izici"!

Mi zivimo u vremenu a Bog van vremena.
Dakle on izlazi iz vecnosti i ulazi u nasu vremensku liniju!

Zato kad kaze da su mu "izlasci od vecnih vremena" to ne znaci da je "nastao" ili da je "stvoren" u nekom trenutku, vec da je "izasao iz vecnosti i usao u nasu vremensku liniju"!

Kod Boga nema protoka vremena, pa je njemu sve "vecnost"!

I nije Isus rodjenjem manji bog, nego je Bog, jer ima Ocevu materiju....i sve je dobio od Oca i zivot, citaj Ivan 5,26....Otac je izvor svega.

To znaci da ti imas "dva boga"!

Citaj sta biblija kaze:

"Ja sam Bog I NEMA DRUGOG BOGA OSIM MENE... NIKO MI SLICAN NIJE"!

Kako ti onda kazes da je Isus od iste materije ili da je "slican"? On to ne moze biti!

Dalje tekst kaze:

"I NIKOM NECU DATI SLAVE SVOJE"!

Pa kako ti onda tvrdis da je on "svoju slavu dao Isusu"?

Biblija Kainose nije "politeisticka knjiga" koja govori o vise Bogova!

Ona je precizna i jasna kad govori o jednom Bogu!

Zasto bi neko izjednacio stvoreno bice sa Bogom i tako razvodnio ili ponistio Bozju jedinstvenost? To apostoli (jevreji) ne bi ucinili!

Ovi epiteti o radjanju, davanju slave itd.. se odnose na Bozansko bice koje je u jednom trenutku postalo covekom. Ono je preuzelo ljudsku prirodu, i zato mu se dodeljuju ti epiteti, jer ono samo po sebi u telesnom smislu ne poseduje Bozanske atribute, pa mu se zato to mora dodeliti.

Tako i Isus prima od Boga sve, i on ga oblaci u svoju slavu!

Kad bi bilo tacno ovo sto ti tvrdis, da mi imamo "dva Boga" koji "nisu jedan Bog" , onda bi ti morao da bacis ceo Stari Zavet u djubre, jer on to ne uci!

Mi smo Hriscani i mi verujemo "u Jednog Boga" koji je "Trodimenzionalan".

Vi ste jeretici i vi verujete u "dva boga" koji nisu "jedno"!

Prosto ko pasulj!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top