KK Crvena Zvezda

Član
Učlanjen(a)
27.08.2012
Poruka
145
[h=1]KKCZ: Pešić i Štimac isplaćeni[/h]
Košarkaški klub Crvena zvezda Diva objavio je da je izmirila i poslednju ratu dugovanja prema bivšem treneru Svetislavu Pešiću.




638733794503ca9178bc87771176805_640x363.jpg


Iz ’crveno-belog’ tabora najavljuju i da će najkasnije do početka sezone biti isplaćene sve preostale obaveze, koje su sada svedene na minimum, pa će klub u novu takmičarsku godinu ući bez ikakvih dugova.

Takođe, klub je izmirio i poslednju ratu duga koji je na osnovu Košarkaškog arbitražnog tribunala FIBA imala prema bivšem igraču Vladimiru Štimcu. Na taj način su nekadašnjem centru ’crveno-belih’ izmirena sva dugovanja iz prethodnog perioda u ukupnom iznosu od 150 hiljada evra.



B92

 
Član
Učlanjen(a)
27.08.2012
Poruka
145
Zvezda pregovara sa Papalukasom

Zvezda pregovara sa Papalukasom


Izvor. B92



Kako B92 nezvanično saznaje, KK Crvena zvezda pregovara sa Teodorosom Papalukasom.



1757101443503e5f1eb5564599354732_orig.jpg



Naime, uprava beogradskog kluba poslala je legendarnom plejmejkeru ponudu pa ostaje da se vidi da li će je on i prihvatiti.

Njegov menadžer je izjavio da će Papalukas naredne sezone igrati samo u ekipi koja nastupa u Evroligi, ali ukoliko do takve ponude ne dođe, 35-godišnjak bi mogao da zaigra za Zvezdu.
Osim Papalukasa u opticaju je bio i Stefan Marković, ali on je otpao zbog činjenice da je Velensija u sredu aktivirala klauzula u ugovoru i da on ostaje u španskom klubu.

Papalukas ima 35 godina, prošlu sezonu proveo je u Makabiju, a u karijeri je još nastupao za CSKA, Panionios i Olimpijakos.

Evroligu je osvajao dva puta, 2006. bio je MVP završnog turnira najjačeg evropskog takmičenja, a godinu dana kasnije i MVP cele sezone
 
Član
Učlanjen(a)
27.08.2012
Poruka
145
Uspešna provera sa Rumunima

[h=1]Uspešna provera sa Rumunima [/h] Izvor MONDO




Košarkaši Crvene zvezde Diva u Železniku pobedili rumunski Gaz Metan 103:93 (31:18, 25:39, 32:13, 15:23) u kontrolnom meču bez prisustva publike.



v257950p0.jpg



Trener crveno-belih Milivoje Lazić ima razlog za zadovoljstvo nepunih mesec dana pre početka sezone.

U utakmici zatvorenog tipa u hali u Železniku njegovi izabranici savladali su rumunski Gaz Metan, predvođeni Borisom Savovićem, Eltonom Braunom i kapitenom Igorom Rakočevićem.

Silno motivisani domaći igrači pokazali su veliku želju za igrom posle prve faze priprema. Koliko im je stalo da u svakom meču, pa i kontrolnom, ostvare pobedu dokazuje i bacanje za loptom kapitena Igora Rakočevića u poslednjem minutu.

Crvena zvezda počela je meč u sastavu: Radivojević, Rakočević, Simonović, Savović, Braun.

U osmom minutu prvi je put osetnije povela (26:18), pogocima za tri poena Vuka Radivojevića, Branka Lazića i Aleksandra Cvetkovića.

Gosti su u drugoj deonici pokazali da mogu da se suprostave ojačanom vicešampionu Srbije. Na čelu sa Aleksandrom Mladenovićem (19 poena) i Slobodanom Dunđerskim (18) poveli su 50:49 i ostali u igri pred drugi deo.

Ipak, crveno-beli su početkom treće četvrtine serijom 17:4 pobegli protivniku na 15 poena prednosti i utabali put ka pobedi.

Duel u Železniku bila je prilika da Lazićev stručni štab prvi put na terenu u Zvezdinom dresu vidi svog novog- starog centra Raška Katića i krilo Morisa Almonda.

Obojica su ostavili dobar utisak, posebno Amerikanac koji je ubacivao loptu kroz obruč svaki put kad je ostajao sam.

ZVEZDA: Rakočević 17 (7as), Katić 4, Subotić 6, Radivojević 7 (10 as, 6sk, 3 ukr lopte), Almond 11 (3/4 za tri), Savović 21 (7 sk, 3 as), Lazić 10, Cvetković 7, Braun 20 (7sk), Simonović.
 
Član
Učlanjen(a)
30.05.2011
Poruka
2
[h=1]Rakočević: ''Mnogo smo jaki!''[/h]
Izvor: Sportske




Kapiten Crvene zvezde izjavio je danas da je Crvena zvezda formirala najjači tim u poslednjoj deceniji, a pohvalno se izrazio i o mladom teneru Laziću, za koga kaže da je ''pravi košarkaški fanatik''.

rakocevic4.jpg


Nekolicina košarkaša Crvene zvezde, predvođena kapitenom Igorom Rakočevićem, posetila je danas Zvezdin košarkaški kamp na otvorenom terenu šoping centra Ušće.


Budućim košarkašoma su Rakočević, Savović, Simonović i Cvetković tokom posete pokazali i neke atraktivne poteze, šuteve, zakucavanja i dali značajne savete kako da jednog dana dostignu njihov nivo.


Tom prilikom, Igor Rakočević se osvrnuo i na sastav koji je Crvena zvezda formirala ovog leta, ističući da je to najbolji tim koji je Zvezda imala u poslednjih 10 godina.


''Zvezda je stala na noge, imamo stabilan klub iza sebe, tu je i kvalitetan igrački kadar, najjači u poslednjih 10 godina i predstoji nam samo da se uigramo i taj kvalitet podredimo timu'', smatra Rakočević, a prenosi mondo.rs.


Osim kvalitetne ekipe, Rakočević smatra da Crvena zvezda ima i veoma kvalitetnog mladog trenera Milivoja Lazića.


''Sada najbolji evropski trener Željko Obradović takođe je vrlo rano seo na klupu Partizana. I Milivoje dobro zna košarku, bio je u ekipama koje su osvajala trofeje, zna put do uspeha. Mogu da kažem za njega da je pravi košarkaški fanatik, ne znam da li uopšte spava, stalno razmišlja o košarci'', ističe Rakočević.
 
Član
Učlanjen(a)
27.08.2012
Poruka
145
Rakočević: Imamo kvalitet

[h=1]Rakočević: Imamo kvalitet[/h] Izvor. B92

Kapiten košarkaša Crvene zvezde Igor Rakočević rekao jeda “crveno-beli” imaju najjaču ekipu u poslednjih 10 godina.



4433490145041fd0600798271729399_orig.jpg

Nekadašnji reprezentativac vratio se ovog leta u klub čiji je dres nosio od 1995. do 2000. godine, a zatim i u sezoni 2003/2004.

"Posle dugog niza godina, možda sedam-osam, Crvena zvezda je stala na noge, imamo stabilan klub iza sebe. Takođe, tu je kvalitetan igrački kadar, u poslednjih 10 godina imamo možda i najjaču ekipu i predstoji nam samo da se uigramo i taj kvalitet podredimo timu“, kažee Rakočević.
Od je, zajedno sa saigračima Borisom Savovićem, Marko Simonovićem i Aleksandrem Cvetkovićem, obišao Zvezdin besplatan kamp za mališane od sedam do 11 godina na terenu ispred tržnog centra Ušće.

Pored Rakočevića tim sa Malog Kalemegdana ovog leta pojačali su Elton Braun, Moris Almond, Boris Savović, Marko Simonović, Luka Mitrović i Raško Katić.

"Igrao sam sa Katićem i Vukom Radivojevićem. Raško je dobar timski igrač, jak je fizički, napredovao je u košarkaškom smilsu, dok je Vuk potpuno sazreo. Mislim da Čović i Cvetković mogu da izguraju sezonu na poziciji plejmejkera. U slučaju da zatreba pomoć tu smo Radivojević i ja, koji smo igrali kao organizatori igre“, poručio je Rakočević.

Trostruki osvajač trofeja "Alfonso Ford", koji se svake godine dodeljuje najboljem strelcu Evrolige, zatim se osvrnuo na mladog trenera Milivoja Lazića.

"Najbolji evropski trener Željko Obradović seo je na klupu Partizana u ranim godinama. Milivoje dobro zna košarku, bio je u ekipama koje su osvajala trofeje, zna put do uspeha. Mogu da kažem da je pravi košarkaški fanatik, ne znam da li uopšte spava, stalno razmišlja o košarci“, zaključio je Rakočević.

Rakočević je tokom karijere igrao za Budućnost, NBA ligaša Minesotu, zatim Pamesu, Real Madrid, Taukeramiku, Efes i Montepaski.

Sa reprezentacijom je osvojio titulu prvaka Evrope 2001. godine u Istanbulu i titulu prvaka sveta godinu dana kasnije u Indijanapolisu.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Vukoičić preuzeo uzdrmanu Zvezdu, potpisao trogodišnji ugovor

Vukoičić preuzeo uzdrmanu Zvezdu, potpisao trogodišnji ugovor

Blic



Predsedništvo košarkaškog kluba Crvena zvezda imenovalo je Vladu Vukoičića za novog trenera, umesto Milivoja Lazića, koji je smenjen posle poraza u prva dva kola ABA lige.

277855_vukoicic01-blic-marko-metlas_f.jpg


Kako crveno-beli imaju najviše ambicije ove sezone i napad na sve trofeje, rukovodstvo kluba se odlučilo na "šok terapiju". Laziću su zahvalili na do sada urađenom, a sa Vukoičićem je potpisan trogodišnji ugovor.


Dojučerašnji trener Mega Vizure se priključio novoj ekipi i već je počeo sa radom na Malom Kalemegdanu, a njegovo predstavljanje biće u petak od 12:30.

"Svestan sam gde dolazim i na koje mesto. Vrlo dobro znam šta se od trenera koji je u Crvenoj zvezdi očekuje. To predstavlja kombinaciju izazova u takmičenju sa protivnicima, ali i sa samim sobom. Želja svih trenera je da budu na nivou na kome je Zvezda, zato je velika čast i privilegija biti njen trener" rekao je Vukoičić za klupski sajt i potom dodao.

"U ovom trenutku najvažnije je da u što kraćem mogućem roku upoznam igrače, neke njihove vrline i mane, da uradimo sve što se može da trgnemo ekipu. Glavni prioritet nam je da pobedimo u sledećoj utakmici, potom da radimo na određenim korekcijama. Svima treba da bude jasno da ambicije Crvene zvezde ostaju nepormenjene. To je svakako izazov koji stvara pritisak. Što je izazov veći i pritsak je srazmeran toj veličini, ali to automatski znači da je pozicija kluba, samim tim i trenera veća. Idemo korak po korak, da prvo sagledamo sa čime sve raspolažemo, a prva sledeća utakmica nam je najvažnija", zaključio je novi kormilar crveno-belih.

Vukoičić ima 39 godina, a trenerskim poslom počeo je da se bavi 1994. godine u FMP-u iz Železnika gde je vodio sve mlađe selekcije. Posle dosta uspeha, priključen je stručnom štabu prvog tima gde je sarađivao sa Boškom Đokićem i Vladom Đurovićem. Za prvog trenera seniorskog tima izabran je 2005. godine, a sa "panterima" je osvojio šampionski prsten Jadranske lige 2006. i trofej u Kupu Radivoja Koraća 2007. godine.

Pored FMP-a, sedeo je i na klupi Hemofarma, Ostendea i Bosne sa kojom je osvojio nacionalni Kup 2009. godine.

Iza sebe ima i reprezentativno iskustvo. Prvo je 2003. godine bio u stručnom štabu univerzitetske selekcije koja je na Univerzijadi u Daeguu osvojila zlatnu medalju, da bi potom bio u stručnom štabu Dragana Šakote na Svetskom prvenstvu u Japanu 2006, a godinu dana kasnije je kao trener mlade reprezentacije osvojio zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Gorici.

Takođe, ovog leta bio je pomoćnik selektoru Dušanu Ivkoviću tokom kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Sloveniji.



 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Filip Čović napustio Zvezdu

Filip Čović napustio Zvezdu

IZVOR. B92



Plejmejker Filip Čović doneo je odluku da ode iz Crvene zvezde Diva.



20704235315074228c9767c097352319_orig.jpg


Čović je stav obrazložio kao konačan, i saopštio ga treneru Vladi Vukoičića na prepodnevnom treningu.

Sin predsednika kluba često je bio na meti navijača, koji su po pravilu krivicu posle loših mečeva prebacivali na njega. Zvezda je na startu regionalnog takmičenja zabeležila jednu pobedu i dva poraza.

Čović je u prva tri meča Jadranske lige igrao ukupno 36 minuta, uz 12 poena i 4 asistencije. On je po vremenu provedenom na terenu deveti u timu, a po indeksu korisnosti deli sedmo mesto.

“Dugo sam razmišljao i doneo sam odluku da odem iz Crvene zvezde i da svoju košarkašku karijeru nastavim u nekom drugom klubu. Pritisak, negativne komentare i uvrede više nisam mogao da izdržim. Ne smatram da sam zbog toga slabić, samo ih je bilo previše. Nije u pitanju samo pritisak, jednostavno nisam želeo više da na bilo koji način budem predmet za omalovažavanje moje porodice. Bilo mi je teško da se nosim sa svim tim problemima, a to se u nekoliko navrata negativno odražavalo na moje zdravlje i zato sam rešio da sve to prekinem i zaustavim. Takođe, želeo sam da na svaki način oslobodim Crvenu zvezdu, jer su mnogi pokušavali da klub tako bogate istorije i tradicije pretvore u mog taoca. To preteško breme neistine više nisam mogao da nosim i nisam želeo da trpim”. rekao je Filip Čović za klupski sajt.

“Da opet ne bi bilo nekih negativnih komentara i da ne bih bio pogrešno shvaćen, ova odluka nema nikakve veze sa dolaskom novog trenera Vlade Vukoičića. Košarka je za mene uvek predstavljala veliko zadovoljstvo, a sada sam došao u situaciju da više ne mogu normalno da treniram i igram, ne osećam se dobro na terenu, pa ne želim više da se mučim”.

Filip Čović odgovorio je i na brojne komentare da je bio protežiran zbog toga što je njegov otac predsednik kluba:

“Jedna stvar svima mora da bude jasna. Moj otac je samo predsednik kluba, a ne trener. Koliko će ko igrati u Crvenoj zvezdi određuje samo trener, niko drugi i ja sam tu odluku uvek poštovao. Tako je bilo kod Svetislava Pešića, Milivoja Lazića, a tako je bilo i sada kod Vlade Vukoičića. Igrao sam onoliko koliko sam zasluživao, nekada manje, a nekada više. U svakom slučaju, ja sam se uvek trudio da pružim svoj maksimum i svoje minute pošteno odradim. Priče tog tipa da sam dobijao više prostora jer sam predsednikov sin su veoma zlonamerne i neistinite. Upravo zbog toga što se prezivam Čović sam uvek morao čak i više da radim i treniram kako bih eliminisao raznorazne zlonamerne insinuacije. Na sreću, sve to je sada iza mene. Neću se osvrtati unazad iako ne postoji ništa zbog čega bih se stideo, a u budućnost ću gledati sa osmehom, uzdignuta čela“.

“Želim da se zahvalim svim svojim saigračima koji su mi uvek bili velika podrška, pokazali se kao pravi prijatelji, a Zvezdi želim mnogo sreće i mnogo trofeja u budućnosti”.
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2009
Poruka
204
[h=1]DERBI: Gordon "tajna", Nelson igra?[/h]Crno-beli ne žele da otkriju kakvo je zdravstveno stanje krilnog centra, dok crveno-beli očekuju svog plejmejkera na treningu u petak.






v278427p0.jpg

Pred košarkašima Crvene zvezde Telekom i Partizana mt:s je najvažnija od tri međusobne utakmice u dosadašnjem toku sezone.


Kup se igrao za trofej i prestiž, dok je u ABA ligi mnogo konkretniji ulog. Igra se za ono što ambicioznim klubovima život znači, a to je mesto u Evroligi 2013/14.

I jednima i drugima se tokom finala u Kragujevcu povredio po jedan važan igrač, pa se tri dana uoči derbija (nedelja, 21.00) postavlja pitanje kako teče oporavak Demarkusa Nelsona i Drua Gordona.

U Zvezdi su optimisti da će Nelson zauzeti svoje mesto u startnoj petorci, dok u Partizanu nisu želeli da komentarišu povredu mladog Amerikanca.

"Zdravstveno stanje našeg igrača je velika tajna", glasio je odgovor MONDU iz Humske 1.

Zna se da je Gordon u prvoj četvrtini finala Kupa povredio levu ruku, prilikom skoka u napadu. Posle toga je proveo na terenu još oko dva minuta i uspeo da udari atraktivnu blokadu Igoru Rakočeviću, iako je drugu ruku tom prilikom držao pripijenu uz telo.

Po odlasku na klupu se moglo naslutiti da je reč o povredi nekog mišića u ramenom delu.

Crno-beli su najavili da se do subote i konferencije za novinare pred utakmicu 21. kola ABA lige neće oglašavati ni trener Duško Vujošević, ni igrači.

Demarkus Nelson je u finišu meča u ponedeljak izvrnuo skočni zglob, a onda mu je igrač Partizana pao na koleno. MVP finala Kupa Koraća propustio je duel Evrokupa sa Ulmom, četvrtak je za ceo tim slobodan dan, pa će Nelson prvi put probati da trenira u petak.

Vlada Vukoičić nada se da će tri dana pauze biti dovoljna jednom od njegovih najvažnijih košarkaša da se vrati u stroj.

Na tabeli ABA lige vodi Igokea sa skorom 15-5, ali se posle njena dva uzastopna poraza ponovo "otvorila" borba za prvo mesto i direktan plasman u Evroligu.

Da bi izbila na vrh, Zvezda (14-6) u preostalih šest kola mora da zabeleži dve pobede više od ekipe iz Laktaša - zbog 0:2 u međusobnim susretima - dok Partizanu (13-7) mnogo toga zavisi od okršaja sa direktnim rivalima.

Crno-beli posle "večitog derbija" dočekuju Olimpiju, zatim gostuju Cedeviti, pa im dolazi Igokea. Jasno je da bi i Vujoševićev tim mogao da preuzme lidersku poziciju, ako bi konačno popravio igru u napadu, stabilizovao formu i ušao u seriju pobeda.
 
Učlanjen(a)
04.07.2013
Poruka
60
dosao Marjanovic, on po meni moze da igra ovu nasu jadnu ligu, on u evropi nema sta da trazi posto se pokazao u CSKA
voleo bih da me demantuje
 
Natrag
Top