KK Crvena Zvezda

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Uvalin tuži Zvezdu FIBA

[h=1]Uvalin tuži Zvezdu FIBA
[/h] Izvor. B92, Sport

Bivši trener košarkaša Crvene zvezde Mihailo Uvalin tužio je crveno-bele Košarkaškom arbitražnom trubunalu FIBA (BAT).

3749885914ead2c2da180a834631668_orig.jpg
Uvalin se na takav potez odlučio zbog neisplaćenih obaveza iz ugovora.
Kako “Sport” prenosi, trener koji je vodio Zvezdu do početka Superlige prošle sezone, traži da mu bude isplaženo više od 100.000 evra, koliko mu je klub ostao dužan.
Zanimljivo je da je prvi čovek kluba Nebojša Čović pre desetak dana rekao da su regulisane obaveze prema Majku Tejloru i Vladimiru Štimcu, kao i da je rešen spor sa Slobodom Ditom, a time je klub izašao iz deblokade što se tiče Tribunala. Tada Uvalin nije ni pomenut.

Crvena zvezda je inače u proteklih godina u više navrata bila blokirana zbog neizmirenih obaveza i zbog toga je imala probleme prilikom registrovanja igrača.

 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Džon Morison: "I ja sam bio šuter"

[h=1]Džon Morison: "I ja sam bio šuter"
[/h] Izvor. B92, Sport

Otac košarkaša Crvene zvezde Adama Morisona, Džon, rekao je za ‘Sport’ da on i njegov sin puno očekuju od angažmana u Srbiji.

17683406824eae836fa3892130891729_orig.jpg
Morison je nakon sjajne koledž karijere izabran kao treći pik na draftu 2006. godine, ali u NBA ligi nije ispunio svoj potencijal.
“Svi znate da prošle sezone nije mnogo igrao, ali i kakva mu je bila karijera i na koledžu i u NBA ligi. Zbog svega toga, od ovog angažmana dosta očekujemo i on i ja.”
I Džon Morison je bio košarkaš, i upravo je on najzaslužniji za šut koji poseduje Adam.

“I ja sam bio šuter i trenirao sam ga još kada je bio klinac, išao u treći razred. Ono što je najvažnije, Adam nije samo šuter, već i pogađa. Još kao klincu sam mu pričao da prođe pod koš i da puca, ili da samo gađa iz bilo koje pozicije. Znate, Adam to čini jako dobro i ne morate to uopšte da mu pričate. Ono što me, kao trenera, raduje kod njega je što dobro i pravilno bira pozicije iz kojih pogađa. Kao oca, drago mi je što ga publika voli”.

Morison senior ne krije da se nada da će Beograd biti grad koji će svi u njegovoj porodici okarakterisati kao mesto gde se Adam vratio na veliku scenu.

“Nadam se da će nastaviti da igra ovako dobro, ali dosta zavisi i od zdravlja, od njegovog imunog sistema. Znate da ima dijabetes tipa 1 i ako se, ne daj Bože, samo prehladi, potreban mu je mnogo duži vremenski period da bi se oporavio. Ako se izbori sa time i to ga zaobiđe, ostane na vrhu, vratiće se u pravom svetlu...”

 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Zvezda od KSS traži zlatnu značku za Slavnića

Zvezda od KSS traži zlatnu značku za Slavnića


Tanjug |

Među dobitinicima ovog priznanja 2008. bili su Dalipagić i Kićanović, ali ne i Moka, njihov saigrač iz zlatne reprezentativne generacije


Zoran Slavnić

Predsedništvo košarkaškog kluba Crvena zvezda saopštilo je danas da će Košarkaškom savezu Srbije predložiti da bivšem igraču crveno-belih i proslavljenom reprezentativcu Zoranu Slavniću dodeli zlatnu značku za veliki doprinos ovom sportu.

Zlatne značke dodeljene su 28. decembra 2008. prilikom proslave 85. godišnjice od donošenja prve košarkaške lopte u našu zemlju.

Među dobitinicima ovog priznanja tada su bili Dražen Dalipagić i Dragan Kićanović, ali ne i Slavnić, njihov saigrač iz reprezentacije koja je osvojila olimpijsko, evropsko i svetsko zlato.

U saopštenju kluba navodi se da je predsedništvo crveno-belih reagovalo na inicijativu uglednog beogradskog novinara Mirka Stojakovića.

Pored trofeja sa reprezentacijom, Slavnić je sa Crvenom zvezdom osvojio Kup evropskih kupova.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Morison napustio Zvezdu!

[h=1]Morison napustio Zvezdu!
[/h] Izvor. B92, zvanični sajt | JT

Američki košarkaš Adam Morison nije više član Crvene zvezde.

7313022354ed390596cd7e793946112_640x364.jpg

kkcrvenazvezda.rs
Morison je sporazumno je raskinuo ugovor sa crveno-belima, tačnije iskoristio je klauzulu po kojoj je mogao da napusti klub ukoliko se ’lokaut’ u NBA ligi završi.
Odluka je doneta u nedelju posle dugog razgovara sa Morisonom i njegovim menadžerima.
Zahvaljujem se klubu, saigračima i treneru na poverenju, šansi koju sam dobio i toploj dobrodošlici. Nikada ranije nisam bio u Evropi i moram da priznam da sam bio fascinaran navijačima i atmosferom u meču sa Bajernom koju nikada nisam doživeo. To ću pamtiti ceo život. Partijama u Zvezdi dokazao sam sebi da mogu ponovo da igram na visokom nivou“, rekao je Morison.

Direktor Crvene zvezde Davor Ristović potvrdio je Morisonov odlazak.

Veoma nam je žao što Morison napušta klub, jer je reč izvanrednom čoveku i vrhunskom sportisti. Zahvaljujemo mu se na trudu, zalaganju i pomoći koju je pružio našem mladom timu za ova tri meseca. Svi mu želimo mnogo uspeha u nastavku karijere. U ovom trenutku nećemo žuriti sa traženjem zamene za Morisona, želimo da napravimo pravo rešenje po pitanju pojačanja, a ne ishitrenu odluku. Potreban nam je igrač koji će pomoći našem mladom timu“, naglasio je Ristović.


 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Omar Tomas novi član Crvene zvezde?

Omar Tomas novi član Crvene zvezde?


Novosti online |

Američki bek je prošle sezone bio drugi najkorisniji igrač prvenstva Italije. Zbog lažnog pasoša Slovenije propao mu je transfer u Montepaski


Omar Abdul Tomas

Amerikanac sa slovenačkim pasošem Omar Adbul Tomas (29 godina, 195 cm) do kraja sezone 2011/12. bi trebalo da nosi dres Crvene zvezde Beograd! Transfer bi trebalo da se realizuje u toku dana.

Prošlu sezonu odlični bek je proveo u Avelinu i bio je drugi najkorisniji igrač prvenstva Italije, a nedavno je trebalo da se preseli u Montepaski iz Sijene, ali je transfer stopiran u poslednjem trenutku jer se ispostavilo da Amerikanac ima lažni pasoš Slovenije.

Tomas je dobio zabranu igranja u Italiji do aprila 2013, ali ga to ne sprečava da bude nekog kluba van Apeninskog poluostrva.

Amerikanac je prošle sezone imao učinak od 17.5 poena, 6 skokova, 1.5 asistenciju i 2.5 ukradenih lopti po utakmici.

U karijeri je igrao još na Filipinima i Francuskoj, a od 2006. je u Italiji.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Zvezda domaćin Evroliginog turnira

[h=1]Zvezda domaćin Evroliginog turnira
[/h] Izvor. B92, kkcrvenazvezda.rs

Kvalifikacioni juniorski turnir Evrolige kome će domaćin biti Crvena zvezda održaće se u Beogradu od 24. do 26. februara.

18999874074f1ec74d2b908575085511_orig.jpg

www.kkcrvenazvezda.rs
Utakmice će se igrati u tri dvorane – Basket lend, Basket siti i FMP u Železniku, a učestvovaće osam ekipa.
U grupi A takmičiće se Crvena zvezda, Olimpija (Slovenija), Alba (Nemačka) i Mega Vizura, dok B grupu čine Partizan, INSEP (Francuska), Bamberg (Nemačka) i Hemofarm.
Pobednik ovog kvalifikacionog turnira biće u prilici da se bori za titulu nezvaničnog klupskog prvaka Evrope s obzirom da će izboriti učešće na Evroliginom Fajnal-ejtu za juniore koji će se ove godine igrati u Istanbulu.

Sve strukture u klubu uključene su u organizaciju ovako značajnog turnira, a pripreme za domaćinstvo odavno su počele:

“Ovo je peta godina kako organizujemo ovaj turnir. Ponosni smo što Evroliga prepoznaje naše napore u radu sa mlađim selekcijama i što nam već petu godinu poverava domaćinstvo. To je svakako privilegija, ali i obaveza za sve nas da i ovog puta opravdamo očekivanja. Veliko nam je zadovoljstvo što ćemo ponovo biti u prilici da ugostimo neke od najtalentovanijih igrače Evrope. Na turnirima koji smo organizovali prethodnih godina prodefilovao je veliki broj perspektivnih igrača koji su se na vrhunskom nivou dokazali i u seniorskoj konkurenciji. Očekujem da će ovaj turnir zadovoljiti svojim kvalitetom, da ćemo privući veliki broj gledalaca, a da ćemo organizacijom i domaćinstvom zadovoljiti sve učesnike i predstavnike Evrolige“, rekao je direktor Crvene zvezde i prvi operativac u organizaciji turnira Davor Ristović.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Pešić: Kešelj je preskup za Zvezdu

Pešić: Kešelj je preskup za Zvezdu


B.O. |


Marko Kešelj prolazi kroz Golgotu u ekipi Olimpijakosa, pa ga mnogi mediji povezuju sa bivšim klubom Crvenom zvezdom, međutim, takav splet okolnosti demantuje trener crveno-belih Svetislav Pešić.

192852_pesic-fonet_f.jpg

Pešić je otkrio da Zvezda nema novca za reprezentativca Srbije.


"Postojala je opcija, razgovarao sam sa Markom, ali to nije realno. Ipak su tu u pitanju velike pare", rekao je Pešić za "Sportski žurnal".

Crvena zvezda u narednih nedelju dana igra tri meča ABA lige, protiv Radničkog i Cedevite u gostima, dok Helios dolazi u Beograd. Biće to odlučujući period za nade crveno-belih o izlasku u Evropu.

"Ne pravimo dugoročne planove, sve misli su nam koncentrisane na meč protiv Radničkog", rekao je Pešić.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Pešić: Ovo je skandal, na Zvezdi se izvode eksperimenti

Pešić: Ovo je skandal, na Zvezdi se izvode eksperimenti


Blic

Trener košarkaša Crvene zvezde Svetislav Pešić grmeo je na sudije posle poraza njegovih izabranika na gostovanju Cedeviti, a koliko je teško pao neuspeh srpskom stručnjaku govori i to da dovodi u pitanje regularnost ABA lige.

132887_pesic_f.jpg


"Ja ovo moram reći bez obzira na posledice jer je ovo ugrožavanje regularnosti ABA lige. Na nama se rade eksperimenti, sviraju nam se vidljive i nevidljive stvari. Mislim da su naši mladi igrači napravili jedan korak dalje i ja ne dozvoljavam da mi to iko uzima. Ovo je skandalozno nepoštovanje jednog tima koji čini sve da unapredi svoju igru. Drugovi koji vode ovu utakmicu prvo treba da poznaju prvi i osnovni posao sudije. Ako to nisu naučili do sada sad im ja kažem. Osnovni posao sudije je truditi se da se osiguraju ravnopravni uslovi za oba tima, kako bi ti momci i treneri koji rade sa tim igračima mogli iskazati znanje i formu. To nisam vidio u ovom duelu", ljutit je bio Pešić.

Njegov kolega sa klupe Dražen Anzulović blistao je od sreće posle pobede u penal završnici.

"Ovo mi je najdraža pobeda u ABA ligi ove godine, s obzirom na situaciju koju smo imali pre utakmice i s obzirom na kvalitetu protivnika. Pustimo priče o mladoj Zvezdi. Zvezda ima dva Popovića i Tomasa i to je spoj mladosti i kvaliteta. Oni su najveće razočaranje lige po potencijalu ekipe koji imaju, a nemojte zaboraviti da je u toj ekipi bio i jedan Morison koji je vrhunski igrač", smatra Anzulović.

 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
SEAT sponzor KK Crvena zvezda

[h=1]SEAT sponzor KK Crvena zvezda
[/h] Izvor. B92 | AK

Košarkaški klub Crvena zvezda Beograd potpisao je sponzorski ugovor sa španskim proizvođačem automobila SEAT-om.

13092211274f3532e1542e7731429897_orig.jpg

kkcrvenazvezda.rs
Tako će jedan od brendova Poršea biti zvanično vozilo KK Crvena zvezda Beograd za 2012. godinu. SEAT je treću godinu za redom generalni je sponzor UEFA Lige Evrope.
“Veliko nam je zadovoljstvo što smo uspostavili saradnju sa Košarkaškim klubom Crvena zvezda Beograd, brendom sa kojim nas spajaju zajedničke vrednosti, tradicija, kvalitet i sportski duh. Sada, naša dva ’crveno-bela’ brenda, zajedno će nizati nove pobede. Verujemo da je recept za uspeh upravo borbenost i istrajnost koji smo prepoznali u košarkaškom klubu Crvena zvezdaBbeograd i ovim i mladim momcima, koji su spremni puno toga da daju srpskoj košarci“, rekao je Manolito Vujičić, generalni direktor kompanije Porsche SCG.

Košarkaši Crvene zvezde Beograd voziće SEAT Altea, upravi kluba namenjeni su SEAT Ibice, dok će šef stručnog štaba Svetislav Pešić biti za volanom SEAT Exeo. Direktor Crvene zvezde Beograd Davor Ristović nije krio zadovoljstvo postignutom saradnjom.

“Drago mi je što su dva velika brenda kao što su SEAT i Crvena zvezda Beograd ostvarili saradnju. Siguran sam da će uspesi Crvene zvezde u budućnosti stimulisati i uspeh SEAT-a na srpskom tržištu i da ćemo zajedničkim snagama napraviti dobre rezultate. Za naš klub ovo je još jedna pobeda, jer smo uspeli da tako renomiranu kuću kao što je Porše SCG i brend SEAT, uvrstimo u naš sponziorski pul. Tražili smo najudobnije, najsigurnije automobile za članove našeg kluba, pa je logičan izbor bio SEAT”, rekao je Davor Ristović, generalni direktor Košarkaškog kluba Crvena zvezda.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Čović: "Hoće Pešića, ne damo ga"

Čović: "Hoće Pešića, ne damo ga"

Izvor. B92, Beta


Svetislav Pešić neće preći u Unikahu, izjavio je predsednik košarkaškog kluba Crvena zvezda Beograd Nebojša Čović.

5282012204f4cd1bda0f1a203897194_orig.jpg

Čović je potvrdio da su se menadžeri kluba iz Malage raspitivali za legendarnog Zvezdinog trenera, ali je beogradski klub to odbio.

"Jasno smo im izneli usaglašen stav uprave kluba i gospodina Pešića da od toga nema ništa. Naš ugovor je dugogodišnji, sa ozbiljnim zajedničkim namerama vezanim za izgradnju modernog košarkaškog sistema. ", rekao je Čović za klupski sajt.

“Zainteresovanim stranama smo, takođe, sugerisali da u Srbiji postoje i drugi veliki i priznati treneri koji su slobodni, ali da Pešić nije među njima”.

Pojedini srpski mediji nedavno su preneli vest da Unikaha iz Malage želi da angažuje Svetislava Pešića, a kao rezervna opcija pominjao se bivši trener Partizana Duško Vujošević.
 
Natrag
Top