KK Crvena Zvezda

Učlanjen(a)
28.08.2009
Poruka
803
Zvezda brani trofej na domaćem parketu

Prema najnovijim informacijama definitivno ne postoje zainteresovane strane iz drugih gradova Srbije za organizaciju završnog turnira Kupa Radivoja Koraća.


kup-rk.jpg

Turnir će najverovatnije biti održan od 6. do 9. februara 2014. godine i to u beogradskoj hali ''Pionir''. Incidenti na prošlogodišnjem turniru u Kragujevcu i veliki organizacioni troškovi naterali su predstavnike grada Niša da donesu konačnu odluku da ove godine ne učestvuju u organizaciji turnira.

Prošlogodišnji turnir obeležili su veliki incidenti u finalnom meču koji je bio prekinut i zbog nedostatka uslova da se odigra istog dana meč je završen u ponedeljak, što je jedinstveni slučaj u istoriji ovog takmičenja. Crvena zvezda u ovim specifičnim okolnostima uspela je da osvoji trofej posle punih 7 godina posta, a ove godine imaće priliku da trofej brani na svom parketu.

Posle odustajanja Niša mogući gradovi bili su Novi Sad i Vršac, međutim kako niko nije pronašao interes u preuzimanju rizika i troškova organizacija je spala na Beograd i halu ''Pionir''.

Crveno-belima u svakom slučaju odbrana trofeja neće biti ni malo laka i biće zanimljivo videti kako će se rešiti pitanje organizacije navijača na ovogodišnjem turniru. Prošlogodišnji MVP turnira bio je De Markus Nelson, a ove godine biće u prilici da kao jedini Amerikanac u istoriji Crvene zvezde odbrani jedan trofej.

Izvor: redstarbelgrade.info
 
Učlanjen(a)
28.08.2009
Poruka
803
ZVEZDAŠI DOMINANTNI: Crveno-beli juniori savladali Aris 58 razlike!

Zvezdini juniori startovali su pobedom protiv Arisa 90:32 na međunarodnom turniru koji se održava u grčkom gradu Patri

KK-Crvena-zvezda-juniori-660x440.jpg

Juniorska košarkaška ekipa Crvene zvezde pobedom protiv Arisa 90:32 (18:7, 26:10, 22:6, 24:9) započela je nastup na međunarodnom turniru u grčkom gradu Patri.


Izabranici trenera Slobodana Klipe pružili odigrali su više nego ubedljivo protiv Arisa u meču u kojem su apsolutno dominirali tokom svih 40 minuta.

Najefikasniji u redovima Zvezde bio je Jeković sa 17, dok je Rakićević ubacio 10 poena. Na turniru u Patri juniore Crvena zvezde još očekuju dueli sa domaćinom Patrom i atinskim Panatinaikosom.

Izvor: telegraf.rs
 
Učlanjen(a)
28.08.2009
Poruka
803
Kraj utakmice: Crvena zvezda - Široki 73:66!

Veoma tesna pobeda, ali novi bodovi su naši! Ovom utakmicom završavamo 2013. godinu, a što je najvažnije na prvom mestu!

Bravo, momci!
 
Član
Učlanjen(a)
18.09.2009
Poruka
371
Promenite ikonicu ove teme,stavite zvezdinu sliku...trenutno je komsijska...;)
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Delije pozvale Micića u Zvezdu: Prija mi poziv, ali...
mozzartsport.com
"Ovaj turnir mi uvek da neku čudnovatu motivaciju, jer sam i prošle godine odigrao odlično", dodao je organizator igre Mege

13920336318433.JPG

Srpska košarka ima organizatora igre za budućnost! U pitanju je supertalentovani plejmejker Mega Vizure Vasilije Micić, koji je svojim partijama na Kupu Radivoja Koraća oduševio sve ljubitelje košarke.
"U meč smo ušli rasterećeni, ali ne kao da smo bili u inferiornoj poziciji. Znali smo da možemo da dobijemo utakmicu, a ako izgubimo da neće biti ništa strašno. Izvanredno smo otvorili susret. Iskreno, ja u jednom trenutku nisam ni znao da vodimo sa 18 razlike, ali definitivno smo zaslužili da pobedimo“, rekao je Micić.

On je istakao da se jasno vidi kolika je želja kompletne generacije da napreduje i da se nametne najboljim ekipama sa naših prostora.
"Znači nam mnogo, zbog iskustva, želje za napredovanjem. Videli smo da možemo da igramo sa Zvezdom, dok se sa Partizanom nismo sastali u Kupu. Sa Zvezdom, najboljim timom u ABA ligi, odigrali smo ravnopravno svih 40 minuta i sigurno smo mogli da pobedimo“.

Micić je proglašen za najboljeg igrača Kupa Radivoja Koraća zahvaljujući sjajnim igrama protiv Crnokose, FMP i Crvene Zvezde.
"Ovaj turnir mi uvek da neku čudnovatu motivaciju, jer sam i prošle godine odigrao odlično. Počeo sam da verujem u ovu ekipu, a onaj početak, koji smo odigrali vrhunski, me je dodatno motivisao i odigrali smo agresivno u obe faze igre. Kada svi igramo agresivno možemo mnogo toga. Pre svega da svakome pomrsimo račune. To smo pokazali i u ABA ligi, a ovo će nam dosta značiti na polju samopouzdanja, jer ćemo sigurno biti još bolji u nastavku sezone“, zaključio je Micić.

Tokom ceremonije dodele medalja i pehara Delije su reprezentativcu Srbije stavile do znanja da je dobrodošao u klub sa Malog Kalemegdana.
"Prija mi to, ali sada sam u Megi", kratko je poručio Micić.
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
“KKCZ više ne živi od uspomena”
IZVOR. B92, SPORT | JT
Legendarni košarkaš Crvene zvezde Dragan Kapičić rekao je da veruje da su ‘crveno-beli’ posle niza godina konačno klub koji opravdava tradiciju imena.


“Zvezda je svojevrsni projekat u kojem se prepoznaju rezultati, navijači, a posebno rukopis uprave. ‘Crveno-beli’ idu korektnim putem u izuzetno teškim vremenima, kada je skoro nemoguće bilo šta voditi, pa i sportski kolektiv”, rekao je Kapičić za “Sport”.

Kapičić je istakao da je njegov bivši klub na mestu koje zaslužuje i da mu je drago što se u njemu više ne živi od uspomena.

Nije više to samo sredina u kojoj se živi od uspomena, naprotiv. Posle onih strašnih klupskih vremena i osećanja beznadežnosti, astronomskih dugova, ovo je poezija. Jeste progovorilo moje zvezdaško srce, ali rezultati se ne mogu vezivati za osećanja, to je činjenično stanje. A ono govori, ne od srede uveče i samog plasmana u osminu finala Evrokupa, čelne pozicije u regionalnom takmičenju ili nedavne odbrane Kupa Koraća. Zvezda je stabilna, pametno vođena na svim nivoima, od upravno-organizacionog dela do parketa”, naglasio je Kapičić.

Jedan od najboljih Zvezdinih igrač svih vremena smatra da sve je počelo još protekle sezone, ostvarivanjem tako dugo željenog plasmana u Evroligu.

Ništa se ne prepušta slučaju, radi se dobro i pošteno, svi relevantni faktori su pogođeni. Klub mnogo duguje predsedniku Čoviću. Sigurno da postoji potreba za izvesnim korekcijama, ali je za sada sve na visokom nivou, samo tako da se nastavi”, ističe Kapičić.
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Nelsona čeka rekord u Zagrebu, postaje stranac sa najviše mečeva za Zvezdu
Blic
Pakleni ritam utakmica za košarkaše Crvene zvezde u ovom mesecu se nastavlja gostovanjem Cedeviti u Zagrebu, u nedelju od 19 časova, a duel dve prvolpasirane ekipe svakako je derbi 20. kola ABA lige i veoma poseban za Demarkusa Nelsona.

433251_zvezda-mega-vizura-20-foto-marko-metlas_f.jpg
Crveno-beli se nalaze u veoma dobroj formi, nanizali su devet pobeda u svim takmičenjima, a u minulih sedam dana osvojili su Kup Radivoja Koraća i izborili plasman u osminu finala Evrokupa pobedom nad Bilbaoom u gostima.

Na tom meču u Baskiji plej tima sa Malog Kalemegdana izjednačio se sa Džeraldom Hendersonom po broju odigranih utakmica u crveno-belom dresu, pa će protiv Cedevite upisati svoj 97. nastup i na taj način se osamostaliti na večnoj listi kao stranac sa najviše nastupa za Zvezdu.
"Nisam znao za taj podatak, to je neverovatno. Čast mi je da sam odigrao toliko utakmica u crveno-belom dresu, jer je igranje za Crvenu zvezdu za mene jedan od najvažnijih perioda u životu", rekao je Nelson za klupski sajt.
On je protiv Bilbaoa postigao 13 poena, imao je i šest asistencija, a u samom finišu i mirnu ruku prilikom izvođenja slobodnih bacanja.

"Utakmica protiv Bilbaoa je bila veoma teška i jako važna za nas. Bilbao je ekipa koja igra izvanredno kod kuće i izuzetno ih je teško savladati na njihovom terenu. Mislim da su nam svi jaki rivali i teška gostovanja u dosadašnjem toku sezonu puno pomogli u Španiji, posebno u neizvesnoj završnici i da smo iz nekih poraza tokom ove sezone mnogo toga naučili. Svaka utakmica je novi izazov i različite stvari mogu da odluče pobednika. Trudim se da budem mentalno spreman da pomognem svom timu kada god je to neophodno, bilo da trener pozove akciju za mene da poentiram, da ostvarim poziciju za saigrača ili da odbranimo napad protivnika", istakao je Nelson.

430531_czbuduc020214rasfoto-marko-metlas16_f.jpg
Četa trenera Dejana Radonjića suočava se sa veoma zgusnutim rasporedom. Utakmica protiv izuzetno neugodne Cedevite biće već šesta u februaru za crveno-bele, a plej Zvezde objasnio je kako on i saigrači izlaze na kraj sa umorom.
"Mislim da smo umorni, ali isto tako mislim da se svi timovi suočavaju sa time u ovom delu sezone. Ukoliko neka ekipa kaže da nema problema sa umorom, onda ću ja reći da ne daju svoj maksimum u svakom meču. Najvažnije je da naučimo da igramo uprkos umoru i da igramo najbolje u najvažnijim trenucima utakmice. Najbolji timovi nauče da se nose sa time i smatram da mi trenutno učimo kako da se izborimo sa umorom. Pristupamo svakoj utakmici sa mnogo entuzijazma, potpuno fokusirani i siguran sam da će to biti i u meču protiv Cedevite", rekao je Nelson i dodao kako želi da nastave seriju od devet trijumfa.
"O njihovom kvalitetu dovoljno svedoči to što su drugoplasirani tim na tabeli. To je ujedno i potvrda da se nastavlja serija izuzetno teških mečeva za nas. Sigurno je da će Cedevita na svom terenu želeti da nas savlada i da nam se približi na tabeli, ali i mi želimo da nastavimo seriju pobeda. Moramo da zadržimo visok nivo agresivnosti u odbrani tokom čitavog meča, da pokušamo da iskontrolišemo skok i kroz dobru tranziciju dođemo do naše prepoznatljive igre", završio je Nelson.
 
Član
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
191
Zvezda ispustila 10 razlike i petu godinu za redom ostaje bez pobede protiv Cedevite u Zagrebu
FoNet | 16. februar 2014. 20:57 | Komentara: 1
Uprkos četvrtom porazu u regionalnom takmičenju (68:64), crveno-beli su zadržali lidersku poziciju sa jednom pobedom više od Cedevite, a dve više od Partizana


Čarls Dženkins


U derbi utakmici 20. kola Jadranske lige, Crvena zvezda je izgubila u Zagrebu od Cedevite rezultatom 68:64 (20:18, 12:16, 12:16, 24:14).


Uprkos četvrtom porazu u regionalnom takmičenju, crveno-beli su zadržali lidersku poziciju sa jednom pobedom više od Cedevite, a dve više od Partizana, sa kojim se sastaju u narednom kolu.

Imala je Crvena zvezda veliku šansu da pobedi i da definitivno osigura prvo mesto uoči završnog turnira, jer je u 33. minutu vodila sa 56:46, ali su njeni igrači završnicu odigrali veoma loše, bez koncentracije i Cedevita je u poslednjih četrdesetak sekundi izborila pobedu.

Zvezda je osvarila veliku prednost u skoku (44-30), a imala je 15 uhvaćenih lopti u napadu, što je trebalo da joj donese veliku prednost, ali je sav taj napor pao u vodu zbog lošeg šuta.

Cveno-beli su za dva poena ubacili svega 41 odsto šuteva, deset odsto manje od Cedevite, a očajno su izvodili i slobodna bacanja, jer su promašili 11 od 23 penala i to ih je odvelo u poraz.

Cedevita: Mazalin, Zubčić 8, Ramljak 3, Babić 2, Delaš 5, Smit 18, Rej 10, Suton 3, Bilan 10, Nurkić 9, Baltić, Baždarić.
Crvena zvezda: Rebić, Lazić 2, Blažič 14, Simonović 7, Marjanović 14, Radenović 4, Katić 6, Tejić, Nelson 2, Dženkins 9, Stojanović, Dragićević 6.
 
Natrag
Top