Katolicizam i njegovi plodovi

Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Stvarnoslap je sotona u ljudskom oblicju, djavo bez rogova i repa.
Pretvarac, glumac, ubica, prljavstina nad prljavstinama.
Tesko Katolickoj crkvi sa takvim moralnim nazadnicima
.

Laodikeja!? o_O
Forum je otvoren za raspravu, ti si rekao svoje i Slap svoje mišljenje, ali ti ga vrijeđaš na osobnoj/ličnoj razini.
Zašto? To su jako teške riječi, pokaj se, brate... vrijeđaš i Krista.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Zašto? To su jako teške riječi, pokaj se, brate... vrijeđaš i Krista

Pitaš se zašto????

Shvati, on se poistovetio sa kultom. Bez njega on nije poseban, on bez EGWizma ne postoji. Upravo zato to i čini, jer dekonstrukciju, činjeničnu dekonstrukciju sve laži, prevare i kontradiktornosti kulta, smatra ličnim napadom na njega samog.

U tome nažalost nije usamljen. Skoro svi koji su što svojom, što tuđom voljom pali u kandže sekti i kultova su takvi.

Ujedno, a to je Slap ranije i primetio, on (laodikeja) ne uzvraća na taj način svom "bratu" po veri (ovdašnjeg kradljivca identiteta - tripa41) koji ga i ismeva i vređa.

Šta ti to govori? Šta svima nama to govori?

Da njima, svakom od njih ništa nije sveto osim kulta čiju su pripadnost i održavanje doktrine, poistovetili sa samima sobom u toj meri da veruju da je svakome ko isti kult argumentovano kritikuje, dozvoljeno reći sve i svašta, dok se praštanje i "bratski" odnos podrazume isključivo samo prema pripadnicima kulta.

Doslovno, mi smo za njih neko ko se usuđuje da ruši "istinu" i njihovu posebnost, mi smo gori od pagana, i kao takvima može se svašta reći. ***

Ne bih da pominjem kakvim su me "epitetima" nazivali i marko, i laodikeja, i več pomenuti kradljivac identiteta (tripo41) no ja njih ne krivim za to.

Isključiva krivica je na kultu.

Dakle, njima neka sudi i meri Bog, ja njima lično kao sin Crkve, praštam.

Kultu koji ih je takvima stvorio, hranio im egocentričnost i ono najgore u čoveku. NE PRAŠTAM.

*** Da nisu kukavice (a to su samo zato što je pretilo da ih ljudi kojima je u domaji kulta njihovo nasrtanje, ali i drugi vidovi ponašanja, dosadilo doslovno oružjem rasteraju), može se sa sigurnošću tvrditi da bi da kojim slučajem mogu krenuli i u fizičku eliminaciju "pagana" i "kurvinih sinova", i to bilo lično, bilo korišćenjem sredstava prinude.

Uostalom, čak se i način na koji kontrolišu svoje vernike, ali i besomučno laganje, optuživanje, evo sada i lično vređanje, može apsolutno svrstati pod vid psihičkog nasilja.

A na to ih ubeđivanjem da su posebni, da ih shabati i pasenje trave, čine boljim od drugih, poziva i ohrabruje, ne njihov um (dakle ne oni sami, lično) nego upravo kult.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Samo mi reci šta sam skrivio... i u čemu sam povredio "pahuljicu" (SJW)

Pa, eto, "pahuljica" se topi.

Nemoj me hvaliti sestro u Uskrslom Gospodinu, daleko sam od odličnog, nisam taktičan, jezik mi je brz...

Mislim da si dobar jer si spontan. "Iz obilja srca usta govore." Govorimo onako kako živimo i što živimo. Ne treba se pretvarati. Na forumu izražavamo naš stav o vjeri koju imamo i ne pribjegavamo taktici da pobjedimo ili da ponizimo drugog.

zar on (laodikeja) zaista veruje da bolje od nas poznaje u šta Crkva veruje? Zar zaista misli da on, sledbenik lažnog proroka, anti evanđelja, može da za herezu i neposluh optuži nekoga ko ispoveda pravoverje?

Laodikeja ne poznaje povijest Crkve, to je jasno. Njegova povijest počinje s njegovim obraćenjem i prihvaćanjem Krista u adventizmu. O tome je sam pisao. Mislim da je razumljivo da je, prihvativši adventizam, prihvatio i njihovo tumačenje. E, sad, da li je prihvatio i rizik, to ne znam. (Rizik da se netko suprostavi adventskom naučavanju)

Na žalost, zaista i nema mnogo takvih Katolika, mnogi su mlaki u svojoj veri i poznavanju iste, te im adventistička New Age mantranja i optužbe nisu neprihvatljivi. Upravo zato je Slapovo delovanje na mestu i u pravo vreme.

Točno. Mlakost katolika, kao i nepoznavanje nauka svete Crkve, najveći su nam neprijatelji.
Nije to protestantizam
(sa svim svojim denominacijama), nisu ni laži koje iznose, nisu ni skandali u Katoličkoj crkvi, sve su to površinske rane. Rana koja najteže zacjeljuje i najviše boli je ona iznutra, u samoj Crkvi. Kardinal Ratzinger je o tome već davno govorio da će se Crkva morati pročistiti i pritom će mnogi otpasti.

Ali, smatram da bi smo ipak trebali da povedemo računa, jer oni (adventisti) i žele da "pokradu" ovce i jaganjce iz Kristovog ovčinjaka. Pri čemu sredstava ne biraju, a optužbe na račun Crkve su im samo jedno od oružja, koje lukavo ne upotrebljavaju odmah.

Da, znam. Pada mi na pamet jedna starija gospođa (katolkinja na papiru) koja je u poznim godinama postala subotarka. (U narodu se još uvijek kaže subotari.) Oni su joj pomagali u kućanstvu i ona im je u nasljedtsvo ostavila stan i ušteđevinu, da bi kasnije sve završilo na sudu jer su se djevojke i mladići koji su joj pomagali- umorili i nisu više dolazili. Hoću reći, pridobit će za sebe polu-katolika.

Upravo zato ponavljam da moje pisanje, a verujem i Slapovo nije sa ciljem da se adventisti obrate (jer oni su slobodnom voljom postali to što jesu) nego da se adventisti spreče da ukradu Kristove ovce i jaganjce.
A to se može postići samo i isključivo samo ako se svim sredstvima dekonstruiše ono što adventisti koriste u svojim napadima.
Doslovno, njihovu "veru" treba dekonstruisati i pokazati je onakvom kakva ona zaista jeste. Laž i prevara.

Da, razumijem, ali tu su i Jehovini svjedoci i još mnogi drugi. Svaki dan ih je sve više. Neki dan sam slučajno otkrila nekog Lorensa Novosela koji sebe naziva "Apostol Isusa Krista". Sad je on izgleda "popularan" u Zagrebu.
Slape, jel ti on poznat?

Uglavnom, napada ima, ali od svih neprijatelja Crkve, čini mi se najopasniji sekularizam. Društvo se sekularizira velikom brzinom i ne treba Boga. Ne samo da Ga odbacuje, ono Ga mrzi, a pritom mrzi i kršćane.
Što nas još čeka, vidjet ćemo. :)

P. S. Hvala za pojašnjenje u gornjem postu. Razumijem...preduboko su zaglibili, ne znam da li razumiješ što to znači. Ono kad ti noge ostanu ukopane u blatu, pa ni napred ni nazad, to znači zaglibiti.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.352
Da, razumijem, ali tu su i Jehovini svjedoci i još mnogi drugi. Svaki dan ih je sve više. Neki dan sam slučajno otkrila nekog Lorensa Novosela koji sebe naziva "Apostol Isusa Krista". Sad je on izgleda "popularan" u Zagrebu.
Slape, jel ti on poznat?

Odbacuje Crkvu, euharistiju, Mariju, svetce, crkvenu hijerarhiju, osporava autoritet Svetog Pisma.

New age, kabala, ... - muška Ellen White
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Laodikeja!? o_O
Forum je otvoren za raspravu, ti si rekao svoje i Slap svoje mišljenje, ali ti ga vrijeđaš na osobnoj/ličnoj razini.
Zašto? To su jako teške riječi, pokaj se, brate... vrijeđaš i Krista.

Hrist je sa takvima bio jos gori, nazivajuci ih licemerima, okrecenim grobovima, psima, zmijskim porodima, budalama slepim, itd..

Stvarnoslap je demoniziran covek.

Ako se on ne pokaje za uvrede koje je naneo i crkvi Bozjoj i slugama Bozjim zadesice ga sud.

Ja nemam zasta da se kajem prema njemu, jer sve sto napisah je odraz njegovog duhovnog stanja, jer i Hristos se nije izvinjavao takvim bezboznicima.

Tebi zelim sve najbolje
.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Uglavnom, napada ima, ali od svih neprijatelja Crkve, čini mi se najopasniji sekularizam. Društvo se sekularizira velikom brzinom i ne treba Boga. Ne samo da Ga odbacuje, ono Ga mrzi, a pritom mrzi i kršćane.

Napada uvek ima, oduvek ih je bilo, i biti će ih do kraja vremena. No, ne zaboravimo da su ti napadi upravo ona vrata paklena, za koja sam Gospodin reče da Crkvu njegovu neće nadvladati.

Pomenula si sekularizam,, da on zaista jeste najveći neprijatelj, reklo bi se summa apostasiae, no on je samo posledica. Uzrok je upravo u onome što se naziva protestantizmom.

Tko ne svhaća kako funcionira čovekov um, duh, smatrat će da lupetam, ali veoma dobro znam na koji način napadaji idu.

Da skratim - uprostim:

Bog je na zemlji osnovao Crkvu, svoje Mistično Telo, sa jasnim zadatkom da Njegovu reč očuva (ne Bibliju, nego reč, primer) da bude balans, izlaz, bolnica, u ratu koji se vodi sa silama haosa. Doslovno, da ljudima daje nadu, odgovore, i približava Boga, noseći evangelion aion, vest da su sve muke, sva stradanja, sva nepravde prolazne, i da ukoliko prihvatimo Put, Istinu, Život, imat ćemo mir.

Na koji način "duh sveta", "prosvetitelj", "humanista" može ljude naterati da se odreknu Boga? Direktnim sekularizmom?

Ne, iako mu je budućnost nepoznanica, iako je lažac, slep, sotona (a o njemu se radi) nije glup. Nije to bio ni kada je zaveo trećinu anđela, nije to bio ni kada je Evu i Adama naveo na greh.

Dakle, šta mu je bilo činiti?

Napadati Božiju ustanovu na Zemlji. Napadati čuvara. Napadati samu veru.

I to je činio svim herezama, svim apostazama. Pa opet, nije uspevao.

Sve dok se nije pojavio protestantizam, čija je etika duboko materijalistička.

Upravo preko njega, sotona je stvorio svoju "crkvu" (mnoštvo njih) čija je primarna uloga bila i ostala da otima Kristovo stado.

Šta je iskoristio za to?

Isto ono što je koristio i kada je kušao Isusa. PISMO

Ukratko, PIsmom je zaveo ljude da odbace Crkvu. Ne zaboravi da je "reformacija" počela simultanim napadom na više frontova, od kojih je prvi bio sumnja u Crkvu i sakramente, drugi "seksualno" oslobađanje i rušenje braka (također sakrament).

Da ne pominjem fundamentalistička divljanja, ratove, "prosvetiteljstvo" čiji su prvaci bili okultisti, revolucije (američka, francuska) čija je zajednička crta šta?
Čovek je sam sebi dovoljan.

Doslovno, čovek je sam sebi BOG. (Što marksisti i tvrde)...

Na pitanje kako to rađa sekularizam, odgovor je jednostavan.

Čovek kao verujući, ne može bez poverenja, vere u nekoga ili nešto. A sada je čovek u procepu.

S jedne strane ranjena Crkva o kojoj se svašta govori, a sa druge strane mirijade kultova čija je vera mehanička i materijalistička, čiji je "bog" sve samo ne Milosrdni Otac (more sekti kod kojih je važnije fizički slediti pravila i kodekse, uz naglasak na materijalnoj uspešnsti - etika protestantizma) čoveka tera upravo ka tome da odbaci Boga.

I to nažalost ljudi i čine.

Odbacivši Crkvu, pritisnuti "alternativom" koja to nije, idu pravo u ruke sotoni.




Dakle, neprijatelj je i dalje isti.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Ja nemam zasta da se kajem prema njemu, jer sve sto napisah je odraz njegovog duhovnog stanja...

Ne, Laodikeja. Sve što si napisao, odraz je tvog duhovnog stanja.
Adventisti sedmog dana se razlikuju od ostalih, zar ne? To je činjenica, pa zašto je onda čudno ako se ne slažemo u nauku i shvaćanju Božje riječi?

Ali, ima nade za sve nas.., :dance2: Isusova ljubav koja ozdravlja naša srca!
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Napada uvek ima, oduvek ih je bilo, i biti će ih do kraja vremena. No, ne zaboravimo da su ti napadi upravo ona vrata paklena, za koja sam Gospodin reče da Crkvu njegovu neće nadvladati.

Da, to vjerujem: Bog je vjeran i vrata paklena neće nadvladati Crkvu.

Bog je na zemlji osnovao Crkvu, svoje Mistično Telo, sa jasnim zadatkom da Njegovu reč očuva (ne Bibliju, nego reč, primer) da bude balans, izlaz, bolnica, u ratu koji se vodi sa silama haosa. Doslovno, da ljudima daje nadu, odgovore, i približava Boga, noseći evangelion aion, vest da su sve muke, sva stradanja, sva nepravde prolazne, i da ukoliko prihvatimo Put, Istinu, Život, imat ćemo mir.

Da, u svakom društvu postoje pravila, pa je i Crkva ustanovljena da čovjek ne čini što mu se hoće i što mu padne na pamet, već ono što je dobro i spasonosno.

Na koji način "duh sveta", "prosvetitelj", "humanista" može ljude naterati da se odreknu Boga? Direktnim sekularizmom?

Ne, iako mu je budućnost nepoznanica, iako je lažac, slep, sotona (a o njemu se radi) nije glup. Nije to bio ni kada je zaveo trećinu anđela, nije to bio ni kada je Evu i Adama naveo na greh.

Dakle, šta mu je bilo činiti? Napadati Božiju ustanovu na Zemlji. Napadati čuvara. Napadati samu veru.
I to je činio svim herezama, svim apostazama. Pa opet, nije uspevao.
Sve dok se nije pojavio protestantizam, čija je etika duboko materijalistička.

Upravo preko njega, sotona je stvorio svoju "crkvu" (mnoštvo njih) čija je primarna uloga bila i ostala da otima Kristovo stado.
Slažem se da je protestantizam bio privlačan ljudima baš zbog te ideje o slobodi, uspješnosti i modernizma ( jer Crkva je stalno prikazivana kao mračnjaštvo, zarobljenost, I čovjekovog uma , Inkvizicija...)
Slažem se i da je protestantizam zaslužan za sekularizaciju društva pod vidom slobode, samodostatnosti čovjeka ili kako kažeš materijalizma, gdje je čovjeku sve dopušteno, ali kako znamo sve ga "ne izgrađuje".
Ipak, ne mogu reći, (jer ne poznajem dovoljno problematiku protestantizma), da bi sam Sotona djelovao kroz taj pokret. Moguće samo u nekim ekstremnim granama ( kultovima).
Svakako ostaje problematično (i kao jasan znak) njihova razdjeljenost. na primjer, i adventististi su se u Šapnjolskoj podijelili u 6 frakcija, a postoje ...Koliko? 150 godina.
Sola Scriptura , ali nevjerojatno je kako se dijele i razmnožavaju.
To secu narodu kaže, da ako nešto silovito želiš, dobit ćeš, ali - prisjest će ti.


Šta je iskoristio za to?

Isto ono što je koristio i kada je kušao Isusa. PISMO

Ukratko, PIsmom je zaveo ljude da odbace Crkvu. Ne zaboravi da je "reformacija" počela simultanim napadom na više frontova, od kojih je prvi bio sumnja u Crkvu i sakramente, drugi "seksualno" oslobađanje i rušenje braka (također sakrament).
Da ne pominjem fundamentalistička divljanja, ratove, "prosvetiteljstvo" čiji su prvaci bili okultisti, revolucije (američka, francuska) čija je zajednička crta šta?
Čovek je sam sebi dovoljan. Doslovno, čovek je sam sebi BOG. (Što marksisti i tvrde)...

Ne čudi me. Oni su moderni. :) Lako se prilagode.
Pitam se ima li to veze s darom ( ili plodom?) Duha svetoga, a to je strah Božji. Strah -ne od Boga, nego strah da Boga ne uvrijediš.

Na pitanje kako to rađa sekularizam, odgovor je jednostavan.

Čovek kao verujući, ne može bez poverenja, vere u nekoga ili nešto. A sada je čovek u procepu.

S jedne strane ranjena Crkva o kojoj se svašta govori, a sa druge strane mirijade kultova čija je vera mehanička i materijalistička, čiji je "bog" sve samo ne Milosrdni Otac (more sekti kod kojih je važnije fizički slediti pravila i kodekse, uz naglasak na materijalnoj uspešnsti - etika protestantizma) čoveka tera upravo ka tome da odbaci Boga.

I to nažalost ljudi i čine. Odbacivši Crkvu, pritisnuti "alternativom" koja to nije, idu pravo u ruke sotoni.
Dakle, neprijatelj je i dalje isti.

Mislim da si dobro obrazložio. Prihvatljivo mi je. Samo kažem da želim vjerovati da i među njima ima svetih i bogobojaznih ljudi i da je moguć suživot s njima. Da se razumijemo, nitko od nas ne želi ujedinjenje kršćana tek tako. Ja ne znam kako bih podnijela da mi netko od protestanata počne govoriti da Krist nije Bog, da Marija nije Bogorodica ili sve što govore o svecima i Crkvi...ali, možda treba vidjeti i pokušati, upoznati njihova srca..jer, vjerujem da nisu svi isti.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne, Laodikeja. Sve što si napisao, odraz je tvog duhovnog stanja.
Adventisti sedmog dana se razlikuju od ostalih, zar ne? To je činjenica, pa zašto je onda čudno ako se ne slažemo u nauku i shvaćanju Božje riječi?

Ali, ima nade za sve nas.., :dance2: Isusova ljubav koja ozdravlja naša srca!


Moje duhovno stanje je uslovljeno zajednicom sa Bogom, i ja problem sa tim nemam, vec upravo Stvarnoslap i DarthShone.
Zato i rade ovakve stvari.

Ima nade za sve nas.
Ali ovo sve sto si napisala meni sad napisi licno i stvarnoslapu DarthShoneu, jer ja nemam problem sa tudjim uverenjima, i na drugim mestima se slazem i sa pripadnicima drugih crkava.

Problem je u Stvarnoslapu i DarthShoneu, jer oni su bolesno optereceni da pisu o drugima, i izjeda ih mrznja prema svima koji veruju drugacije, posebno prema Adventistima.
Ne samo kao crkvi, vec napadaju i zive i mrtve, Ellen White, nekog Riveru, Mroljuba, Fajta..i ko zna koga jos..

Nekada su za to pronalazili izgovor za svoje napade na druge u nekom Tripu koji je ovde pisao protiv Rimokatolicizma i Pravoslavlja.
Tog Tripa nema dugo na forumu, pa se vidi da je taj izgovor bio lazan, jer oni nastavljaju po svom.

Ponavljam, ima nade za sve, jer ce Bog sam sebe uskoro objaviti, i pozvati svet da se obrati u istini koju ce sam otkriti
..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Moje duhovno stanje je uslovljeno zajednicom sa Bogom, i ja problem sa tim nemam,

Nemaš problema?
Da, duhovni život svakog kršćana trebao bi biti su-život s Bogom, u ljubavi i istini. Čovjek koji doista želi biti Božji, po Božjem srcu, koji je svjestan da ga milosrdni Bog obitava ( "Ta hram ste Božji") neće drugom govoriti da je ubica, sotona u ljudskom obliku i sve druge uvrede koje si uputio Slapu.
Ne znam, malo me to čudi. Nisi ti prije bio takav.

Ima nade za sve nas.
Ali ovo sve sto si napisala meni sad napisi licno i stvarnoslapu DarthShoneu, jer ja nemam problem sa tudjim uverenjima, i na drugim mestima se slazem i sa pripadnicima drugih crkava.

Nemaš problema s vjerskim uvjerenjima drugih? Pa, to je sjajno. O tome ti ja i govorim. Pripadnici smo različitih vjera, moramo računati na razlike. I uvažiti ih.

Problem je u Stvarnoslapu i DarthShoneu, jer oni su bolesno optereceni da pisu o drugima, i izjeda ih mrznja prema svima koji veruju drugacije, posebno prema Adventistima.
Ne samo kao crkvi, vec napadaju i zive i mrtve, Ellen White, nekog Riveru, Mroljuba, Fajta..i ko zna koga jos..

Da, oni pišu postove u kojima iznose kritike na račun vaše utemeljiteljice i drugih ljudi vezanim uz adventizam.
Ali, zašto se ljutiš ako je to istina? Adventizam i drugi kritiziraju zbog doktrine, jer nailaze na velike greške i šupljine.
Pa, ne možeš se na čitav svijet ljutiti, zar ne?
Nego da te pitam, na forumu ima jako puno Laodikejinih postova u kojima su iznesene jako ružne stvari protiv Katoličke crkve, ako to nisi ti, tko ih piše?
Mene to ne pogađa, jer znam da su klevete i laži.


Ponavljam, ima nade za sve, jer ce Bog sam sebe uskoro objaviti, i pozvati svet da se obrati u istini koju ce sam otkriti..

Da, to znamo. Gospodin dolazi...i mi ga čekamo. U miru. Kad će doći, to nitko ne zna.
 
Natrag
Top