Katolicizam i njegovi plodovi

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Stvarnoslap napada Adventiste i Protestante

To što su gole činjenice napad na Adventiste i Protestante, nije moj problem a još manje moja krivnja. A posljedice na Adventiste i Protestanate očituju se samo u njihovoj "alergiji na činjenice" - imaju alergijsku reakciju koja se manifestira njihovim pokušajem da proglase lažovom onoga tko im te činjenice predoči.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To što su gole činjenice napad na Adventiste i Protestante, nije moj problem a još manje moja krivnja. A posljedice na Adventiste i Protestanate očituju se samo u njihovoj "alergiji na činjenice" - imaju alergijsku reakciju koja se manifestira njihovim pokušajem da proglase lažovom onoga tko im te činjenice predoči.


Ne postoje cinjenice protiv Adventista, i to smo videli mnogo puta.

Postoje samo tvoje lazi protiv Adventista, koje si stvorio vadjenjem iz konteksta tudjih reci, njihovim izvrtanjem i prekrajanjem, i izvrtanjem i negiranjem biblijskih istina, kao i istorije.

Dakle, uzalud si pisao sve vreme, jer SVE STO SI NAPISAO PROTIV ADVENTISTA SU LAZI!
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ne postoje cinjenice protiv Adventista, i to smo videli mnogo puta.

U pravu si, ne postoje "činjenice" protiv adventista. Postoji samo jedna činjenica. A to je činjenica da ste začeti i rođeni u orgijama i orgijalištima. Evo:

Orgijalište kao kolijevka

Zaista sam temi dao naslov ponukan orgijanju jednog subotara ovdje, ali sada shvatih i puno dublju vezu kada su u pitanju subotari i orgijanja. Pogledajmo.

Marta 1986. diplomirani student adventističkog univerziteta "Andrews", Bruce Weaver, pronašao je novinski izveštaj o hapšenju i potonjem suđenju jednom od prijatelja E. White, g. Israel Dammon-u, u subotu veče 15. februara 1845. u Atkinsonu, malom gradu na istoku države Maine. G.Dammon bio je uhapšen pošto je predsedavao bučnim skupom koji je uznemirio građane.

Članak pod naslovom "Trial of Elder I. Dammon" ("Suđenje starešini I. Dammon-u") objavljen je u časopisu "Piscataquis Farmer" 7. marta 1845, a izveštač je bio g. George V. Edes, 58-godišnji mirovni sudija. Izveštaj časopisa "Piscataquis Farmer" o suđenju g. Israel Dammon-u je veoma precizan.

Svjedok Loton Lambert, pod zakletvom:

"Kada sam stigao oni su pevali - nakon pevanja seli su na pod - Dammon je rekao da je sestra imala viziju da saopšti - žena na podu je saopštila svoju viziju. Dammon je rekao da su sve druge zajednice grešne - oni su bili lažovi, svodnici, ubice itd. On je takođe navaljivao na sve koji nisu vernici kao i on. Naređivao nam je, ali nismo otišli. Žena koja je ležala na podu i saopštavala vizije, nazivana je od starešine Dammona i drugih, 'Kopija Hrista'. Dammon nas je nazivao svinjama i đavolima i rekao da bi nas izbacio da je on vlasnik kuće - ona koju su nazivali 'Kopijom Hrista', rekla je g-đi Woodbury i drugima da moraju ostaviti sve svoje prijatelje ili će otići u pakao. 'Kopija Hrista', kako su je nazivali, je ležala na podu neko vreme, onda bi ustala, pokazala na nekoga i rekla da je imala viziju da im saopšti, koju bi potom saopštila; bila je tu jedna devojka za koju su rekli da mora da bude krštena te noći ili mora otići u pakao; plakala je gorko i želela da prvo vidi svoju majku; rekli su joj da mora da ostavi svoju majku ili će otići u pakao - neko je rekao, 'pustite je neka ode u pakao'. Konačno je odlučila da bude krštena. 'Kopija Hrista' rekla je svoju viziju mojoj rođaci, da mora da bude krštena te noći ili će otići u pakao - ona se usprotivila, pošto je već bila krštena. Za 'Kopiju Hrista' su rekli da je iz Portlanda.

Žena koju su nazivali g-đica Baker, rekla je da je đavo prisutan i želela je da ga vidi - izabrala je mene i rekla, 'ti si đavo i ići ćeš u pakao'. Ja sam joj rekao da ona nije moj sudija. G. James Ayer (vlasnik kuće) me je onda zgrabio i pokušao da me izbaci kroz vrata. Rekao sam mu da nisam došao da ometam skup. Žena vizionar je pozvala Joel Doore-a, rekla mu da je posumnjao i da neće biti kršten ponovo - rekla je, 'brate Doore ne idi u pakao'. Doore je klečao kraj njenih nogu i molio se. G-đica Baker i jedan čovek su otišli u spavaću sobu - potom sam čuo da glas u sobi viče 'Oh!' Vrata su se otvorila - pogledao sam u sobu - ona je ležala na krevetu i držala ga; izašli su iz spavaće sobe grleći se, ona je skakala i gurala noge između njegovih. G-đica Baker je otišla do G. Doore-a i rekla, 'odbio si me ranije', on je rekao da jeste - onda su se poljubili - ona je rekla 'ovo je dobar osećaj' - upravo pre nego što su otišli u vodu da se krste, G-đica Baker je otišla u spavaću sobu sa čovekom koga su nazivali starešina White - video sam ga kako joj pomaže da se popne na krevet - svetlo se ugasilo i vrata su se zatvorila. Nisam video ni jedno od njih kasnije. Jednom sam bio u drugoj sobi i razgovarao sa svojom rođakom. Dammon i drugi su ušli u sobu i prekinuli naš razgovor i nazvali njenu sestru i mene đavolima. 'Kopija Hrista' je ležala na podu za vreme kada su odlazili u vodu da se krste i nastavila da leži dok nisam otišao, što je bilo između 12 i 1 posle ponoći."
--------------------------------------------

Kao što možete vidjeti, subotarska sekta je "začeta i rođena" u orgijama i orgijalištima koje su organizirali subotarski pioniri. Okupljene apostole na dan Pedesetnice pohodio je Duh Sveti, i tako je te nedjelje rođena Kristova Crkva. A tko je, koji duh je pohodio "ove roditelje današnjih subotara" toga 15. veljače 1845. koji ih je privodio u spavaću sobu na orgije? Pohodio ih je "otac laži i otac orgijanja", sam đavlina.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To se moze reci za Rimokatolicizam, koji je tokom istorije bio leglo prostitucije, kurvarstva, homoseksualizma i lezbejstva, sodomije, pedofilije..itd.

Crkva je bila bordel za pape i kardinale i svestenike, posebno u vreme Bordjija.

To znaju i vrapci
.

U svakoj crkvi ima slucajeva medju neposvecenim vernicima.

Ali bitan je temelj.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
U pravu si, ne postoje "činjenice" protiv adventista. Postoji samo jedna činjenica. A to je činjenica da ste začeti i rođeni u orgijama i orgijalištima.

NA njegovu subotarsku žalost, i te kako postoje činjenice koje govore o kultu (jednom od mirijada) koga izrodi "Revival" američkog soja Sola Scriptura. Govore o blasfemijama, nakaradnostima, idiotizmima..

Ova koju si ti naveo je samo jedna od mnoštva činjenica.. samo jedna....
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
KADA BI RIMOKATOLICI ZNALI STA STVARNOSLAP OVDE CINI, SIGURNO BI NAGLAVACKE BIO IZBACEN IZ CLANSTVA NJEGOVE CRKVE"

Laodikeja, evo, ja ću za Slapa reći kard. Bozaniću, a nadbiskupu Hoćevaru za DarthShona.
Ali, ti mi reci, za što da ih prijavim? :)

Slap je odličan apologeta Katoličke crkve. Jako dobro poznaje nauk katoličke vjere i vjeran je toj nauci. On samo odgovara na tvoje/vaše optužbe (i klevetanja) Bog mu je, očito, dao dar za to: jasan je, elokventan i neustrašiv. I sve potkrepljuje činjenicama, a sviđa mi se jer stalno poziva na zdrav razum.

U čemu je onda problem? Pa, nekako imam dojam... da mu niste ni do koljena, ono što se kaže "rasturio" te/vas je i zato se ti ljutiš. Ili si samo uvrijeđen?
Nego, de mi reci, je si li koga, ovdje na forumu, uspio uvjeriti i pridobiti za sebe i svoje? Jer, ako nisi...ufff, to je jako frustrirajuće za tebe. Ti si ovdje usamljen, zar ne? Moraš se boriti i protiv jednog odličnog DarthShona, Mireta, i Adriana dok je bio, praktički, sam protiv svih...stvarno ti nije lako.
(Evo, pade mi na pamet jedna misao: "Ponizna duša je blaga, strpljiva, mirna, istinoljubiva, a tvrda duša je još tvrđa u svom sebeljublju.")

Dakle, Slap ne da bi bio izbačen , nego bi mu mnogi katolici bili zahvalni što je stao u obranu Krista, Njegove majke i naših svetinja. Vjerojatno nema mnogo takvih katolika na forumima, jer mnogi katolici ne znaju što o njima govore protestanti/adventisti, a ako bi i znali - vjeruj mi, to nama nije važno. Sekte ostaju sekte, a oni/protestanti koji nisu sektaški nastrojeni, pretpostavljam da, u katoličkoj sredini žive svoj život.

Zaključak: ti nisi uzmaknuo ni za milimetar od lažnih optužbi i kleveta na Kristovu Crkvu, jer stalno ih iznova ponavljaš i očekuješ od drugih da šute i da ti ne mogu ni odgovoriti na njih. Tu nešto ne štima.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Stvarnoslap.

Sve je tako kako kazes ali u tvojim snovima.

Istorija Rimokatolicke crkve je prepuna orgijanja, homoseksualizma, papa bordelista, pedofila, msnijaka, razvratnika, krkatora, ubica, zlocinaca...

Lep neki Stvarnoslapov Hristos u crkvi.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top