Katolicizam i njegovi plodovi

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Nema potrebe da se pravda. Pusti čoveka na miru.

Ja ga nisam ni pozvao da se pravda, pozvao sam ga samo da odgovori. I opet ću ga pozvati,koliko god to tebi smetalo.

Dakle Laodikeja, obećao si da ćeš napustiti Adventiste kada se uvjeriš da Adventisti imaju vjerovanje koje nije biblijsko, koje nije po Bibliji, točne su tvoje riječi. Sada, kada si ti sam otkrio da Adventisti vjeruju u Trojstvo koje nije biblijsko, pitam te jesi li napustio Adventiste, crkvu Ostatka, kako si bio obećao? Ako nisi, notorni si lažov. Jezik ti je lopata.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Grešiš zato što insistiraš na nebitnim stvarima. Razmisli i sam. Ako pak tebe ne mrzi, prepiri se oko nevažnih stvari. Trebaš racionalisiati interesovanja jer time sebe opterećuješ svakim nevažnim detaljiem. Prosto samog sebe mučiš. Ali tvoja volja.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Nebitano je tvoje insistiranje da Laki prizna nešto. Od svega praviš tenziju i neku lošu atmosferu.

Dežurna svađalica.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Nebitano je tvoje insistiranje da Laki prizna nešto. Od svega praviš tenziju i neku lošu atmosferu.

Dežurna svađalica.

Zašto ti ovdje uopće dolaziš? 'Piti krv' kršćanima? Kako te nije sramota doći ovdje i reći kršćanima - Neka vas muslimani teroriziraju i ubijaju. To vam je Božja kazna za bogohuljenje, za nazivanje Isusa Bogom?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Vidiš, ti bi zabranio drugačije mišljenje. A to je odlika autoritarnih režima u islamu.

Ako ćemo realno, tvoj način razmišljanja je islamski.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Vidiš, ti bi zabranio drugačije mišljenje. A to je odlika autoritarnih režima u islamu.

Ništa ja tebi ne branim. Ja sam te samo pitao kako te nije sramota tvrditi to što tvrdiš? Tvrditi da je vaš muslimanski teror nad kršćanima pravedna Božja kazna kršćana. Teološki su teški poganin, jer samo pogani imaju ovakva 'divljačka' vjerovanja. Moralno gledano jesi nakaza, teška moralna nakaza. I gledano humanistički teški si islamo-fašist.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Ko kaže da nemaš autoritarnu svest? Pa sam si to priznao. Smatraš da takav poredak je dobar. Pa ne govore li to i muslimani?

Ti braniš iznošenje tuđeg mišljenja.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Jovane,
već ti je bezimena napisala da si ugodan sugovornik i ja otprilike mislim isto, ali moram priznati da me zbunjuje ( i ponekad irititira) tvoj stav. Ako sam dobro shvatila Slapa i Mireta, oni ti žele reći da ne možeš sjediti na dvije stolice.
Ono što mislim da je važno za kršćanina jest da slijedi ne samo Put ( Ja sam Istina, Put i Život) nego i Osobu, živog Boga u Liku Isusa Krista. U katoličkoj duhovnosti se naglašava upravo to nasljedovanje. Što bi Isus učinio da je na mom mjestu?
U tom smislu nije nebitno da je onaj američki slastičar odbio napraviti svadbenu tortu homoseksualcima. Nije im uskratio komad kruha da ne umru od gladi već je tom gestom izrazio svoj kršćanski stav. Danas je to bezvezna torta, sutra će biti nešto važnije., ali pravi kršćanin se ne suobličuje ovom svijetu, (" niste od ovog svijeta"), pa makar ga to skupo koštalo.
Ti bi želio biti veliki demokrat, istraživač i tumač Biblije u velikoj slobodi, imati sasvim liberalan stav i veliku toleranciju.
Naizgled to je u redu, ali što ti zapravo nudiš, što navještaš?
Demokracija je donijela liberalizam koji sasvim zanemaruje ili čak negira čovjekovu besmrtnu dušu. Parola da je sve dobro i da sve može tolerirati vodi u relativizam: svejedno koja je vjera, svejedno u kojeg boga vjeruješ, a i ako ne vjeruješ, ako si dobar čovjek, to je ok...
Ako tako razmišljaju oni koji su kršteni i zovu se kršćanima to znači obecjenjivanje kršćanskog poziva i ruganje Kristu Spasitelju "koji nas je iz tame pozvao u svoje divno svijetlo."
Sve nam može biti dopušteno, ali sve nas neće izgrađivati, kako kaže sv. Pavao, jer nije u skladu s voljom Božjom, a volja Božja jest da nas pobožanstveni i suobliči svom ljubljenom Sinu.
 
Natrag
Top