Katolicizam i njegovi plodovi

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Lupaš.

Odgovor sam dao više puta u vezi mog stava.

Nauči principe spasenje i baci pamflete.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nikada me nije osvedočavao u to da je Bog trojstvo.
Niti mi je ukazivao na to kao na nešto potrebno za spasenje.

A ja i sada verujem da je Isus jednak Ocu i da ima Božansku prirodu.

Ali, ne postoji biblijski dokaz da verujemo u Isusa kao Boga da bi bili spaseni.

Biblija se bavi njegovom ulogom spasitelja i posrednika pred Ocem za naše grehe.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Nikada me nije osvedočavao u to da je Bog trojstvo.

A ovo?

Navedi koja od Adventističkih zvaničnih učenja nisu po bibliji.

Ako takva postoje - ja ću to priznati, I odmah napustiti Adventiste.

Izvoli.

Osnovna verovanja Hrišćanske Adventističke Crkve?


2. Trojstvo
Postoji jedan Bog: Otac, Sin i Sveti Duh
, jedinstvo tri lica iste večnosti. Bog je besmrtan, svemoćan, sveznajući, iznad svega i svuda prisutan. On je beskonačan i prevazilazi moć ljudskog shvatanja, ali ipak poznat preko svojih otkrivenja o Sebi. On je večno dostojan da Ga sva stvorenja poštuju, obožavaju i da Mu služe.

(5. Mojsijeva 6,4; Matej 28,19; 2. Korinćanima 13,14; Efescima 4,4-6; 1. Petrova 1,2; 1. Timotiju 1,17; Otkrivenje 14,7)

Ovih dana, a evo i ovdje gore, svjedočiš i tvrdiš da Trojstvo nije uopće biblijsko učenje, i da te Bog nije nikada ni osvjedočavao da je On Trojstvo. Dakle, sada sam svjedočiš da crkva adventista sedmog dana ima vjerovanje koje nije biblijsko. A vidi što si još gore ustvrdio i obećao.

Obećao si da ćeš napustiti Adventiste kada se uvjeriš da Adventisti imaju vjerovanje koje nije biblijsko, koje nije po Bibliji, točne su tvoje riječi. Sada, kada si ti sam otkrio da Adventisti vjeruju u Trojstvo koje nije biblijsko, pitam te jesi li napustio Adventiste, crkvu Ostatka, kako si bio obećao? Ako nisi, notorni si lažov. Jezik ti je lopata.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To ne znači da ja ne verujem da su tri jednake ličnosti uključene u plan spasenja.
Otac, Sin, i Sveti Duh.

Ja verujem u tri Božanske ličnosti.

Otac je ličnost.
Duh Sveti je ličnost.
I Isus je ličnost.

Sve tri imaju Božansku prirodu.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
To ne znači da ja ne verujem da su tri jednake ličnosti uključene u plan spasenja.
Otac, Sin, i Sveti Duh.

Ja verujem u tri Božanske ličnosti.

Otac je ličnost.
Duh Sveti je ličnost.
I Isus je ličnost.

Sve tri imaju Božansku prirodu.
Nema potrebe da se opravdavaš nikome. Sloboda savesti je najdragoceniji dar. Ko god pokušava da bude cenzor nad savešću, ne poznaje Boga i ima problem sa svojom savešću.

Čuvajmo se takvih.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
To ne znači da ja ne verujem da su tri jednake ličnosti uključene u plan spasenja.

Nisam te to pitao. Pitao sam te, i ponavljam pitanje. Obećao si napustiti Adventiste kada ti netko pokaže da Adventisti imaju vjerovanje koje nije biblijsko, a ovih dana upravo si sam ti utvrdio i ustvrdio da Trojstvo nije biblijska nauka, pa te pitam jesi li napustio Adventiste? Ako nisi, slagao si. Ako si slagao, zašto si slagao?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Nema potrebe da se opravdavaš nikome. Sloboda savesti je najdragoceniji dar. Ko god pokušava da bude cenzor nad savešću, ne poznaje Boga i ima problem sa svojom savešću.

Onaj tko laže, kakav si ti, ima teško bolesnu savjest. Sloboda savjesti ima smisla samo kod ljudi koji imaju zdravo odgojenu savjest. Jedan od kriterija po kojemu se prepoznaje u Bogu odgojena savjest, jeste čovjekova istinoljubivost. Zato ja i pitam Laodikeju, hoće li učiniti ono što obećao. A obećao je da će napustiti Adventiste kada mu netko pokaže da Adventisti imaju vjerovanje koje nije biblijsko, a ovih dana upravo je sam on utvrdio i ustvrdio da Trojstvo nije biblijska nauka, pa ga pitam je li napustio Adventiste?
 
Natrag
Top