Katolicizam i njegovi plodovi

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Isus jeste Bog jer ima Bozansku prirodu.

Jer u njemu živi svaka punina Božanstva tjelesno. I da budete ispunjeni u njemu koji je glava svakome poglavarstvu i vlasti..

---> Ovaj stih govori da mi takodje primamo Hristovu prirodu (bozansko - covecansku), i EGW je sa tim saglasna! Ona kaze da bukvalno i doslovno postajemo "deca nebeskog cara" i da smo se "u Hristu mnogo vise priblizili Bogu nego sto bi to bio slucaj da nikada nismo sagresili". Dakle, mi postajemo "deca Bozja", ne kao sto je Adam bio Bozji sin ili kao sto su to andjeli, vec mnogo vise..

Hristos je ziveo i umro, da bi nam podario svoju vlastitu pravdu, i svoje proslavljeno telo! Kao sto smo nasledili prirodu prvog coveka Adama, tako nasledjujemo i prirodu poslednjeg Adama - Hrista! To ti sve pise!

A to sto neko ima bozansku prirodu, to ne znaci da je on Bog! Promasujes smisao, nije Hristos Bog zbog bozanske prirode, on je Bog zato sto je jedno bice sa Ocem!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
iako ću ostati u svojoj vjeri katoličkoj radi nekih neugodnosti koje sam doživjela, uvijek ću vjerovati u definiciju trojstva koju sam pročitala kod Ellen White a to je Nebeski trio jer to je biblijski, barem za mene.

Kojih neugodnosti? Ako bih ja na ljude gledao, ja nikada ne bih bio pravoslavac. Covek ne treba religiju da meri na osnovu spoljasnjih odnosa sa ljudima, vec da se zapita, da li ta religija mene priblizava Bogu. Ako je tako, nema razloga da ja tu religiju odbacim. Ako pogledas Hriscanstvo generalno, niko danas ne sledi Hrista i njegovo ucenje. Sta su sve Hriscani cinili u ime Hrista, koje sve grozote, po tom merilu trebali bismo svi da odbacimo Hriscanstvo kao lazno! Kao sto je Mahatma Gandi rekao: "Volim vaseg Hrista, ali ne volim vase Hriscane". Generalno skoro niko danas ne sledi Hrista kao sto bi trebalo..

Ali ne mozes kriviti lekara sto se pacijent ne pridrzava njegovih uputstava. Tako ne mozes ktiviti ni Hrista sto se ljudi ne pridrzavaju njegovih ucenja, a ne mozes kriviti ni neku zajednicu ako se njeni vernici ponasaju lose prema tebi i ne pridrzavaju se onoga sto ta verska zajednica stvarno naucava..

Ovaj stav je potpuno biblijski, i to mogu dokazati. Zajednice se ne mogu ocenjivati "rodovima". Proroci i pojedinci mogu, ali ne i same zajednice, jer to nisu ziva bica!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Predanjem i posvecenjem primamo karakter Hristov i Bozji koji nam daje vecni zivot, jer Bog kaze "budite sveti jer sam ja svet"

U drugom smislu ne.
 
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Kojih neugodnosti? Ako bih ja na ljude gledao, ja nikada ne bih bio pravoslavac. Covek ne treba religiju da meri na osnovu spoljasnjih odnosa sa ljudima, vec da se zapita, da li ta religija mene priblizava Bogu. Ako je tako, nema razloga da ja tu religiju odbacim. Ako pogledas Hriscanstvo generalno, niko danas ne sledi Hrista i njegovo ucenje. Sta su sve Hriscani cinili u ime Hrista, koje sve grozote, po tom merilu trebali bismo svi da odbacimo Hriscanstvo kao lazno! Kao sto je Mahatma Gandi rekao: "Volim vaseg Hrista, ali ne volim vase Hriscane". Generalno skoro niko danas ne sledi Hrista kao sto bi trebalo..

Ali ne mozes kriviti lekara sto se pacijent ne pridrzava njegovih uputstava. Tako ne mozes ktiviti ni Hrista sto se ljudi ne pridrzavaju njegovih ucenja, a ne mozes kriviti ni neku zajednicu ako se njeni vernici ponasaju lose prema tebi i ne pridrzavaju se onoga sto ta verska zajednica stvarno naucava..

Ovaj stav je potpuno biblijski, i to mogu dokazati. Zajednice se ne mogu ocenjivati "rodovima". Proroci i pojedinci mogu, ali ne i same zajednice, jer to nisu ziva bica!
Sori nisam prije vidjela. Zapravo se i u dosta toga slažemo po tom pitanju (vezano za ljude i vjerske zajednice i kršćanstvo), ali valjda mi je taj adventizam izgledao u jednom periodu nečim što je bolje. Zbunilo me što sam čitala njena pisma gdje ta Ellen White piše kako je važna stvar postati biblijskim kršćaninom, promijeniti svoj život kako je važno pripremiti se za to, čak da se grijeh drugačije gleda nakon krštenja, skoro da bi se moglo reći da nakon tog krštenja svaki grijeh koji činimo drugima gleda kao rastuživanje Svetog Duha, ali zapravo koga više i briga što je ona pisala valjda sam živjela u tom svom svijetu a realnost je nešto drugo i vrlo vjerojatno gledala ljude kroz njene spise što je pogrešno. Istina je da mi se to učinilo kao prava biblijska vjera ne mogu ti lagati. Više mi se učinilo kao da pojedinci, ne mogu reći svi vjeruju za sebe da su posebni i da kao takvi njima Bog drugačije sudi, oni su posebniji i kad rade nešto što ne treba njima se drugačije gleda, a postavljaju se kao suci, a ona piše nešto sasvim drugačije i o tome..ma nije više važno, ali nadam se da si razumio što ti želim reći.
Zapravo je ponekad dobro da ti se neke loše stvari dogode od ljudi jer tada shvatiš da je Isus zaista Bog i da tu nema neke filozofije
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
valjda mi je taj adventizam izgledao u jednom periodu nečim što je bolje. Zbunilo me što sam čitala njena pisma gdje ta Ellen White piše kako je važna stvar postati biblijskim kršćaninom, promijeniti svoj život kako je važno pripremiti se za to, čak da se grijeh drugačije gleda nakon krštenja, skoro da bi se moglo reći da nakon tog krštenja svaki grijeh koji činimo drugima gleda kao rastuživanje Svetog Duha, ali zapravo koga više i briga što je ona pisala valjda sam živjela u tom svom svijetu a realnost je nešto drugo i vrlo vjerojatno gledala ljude kroz njene spise što je pogrešno

Nisi ni prva ni poslednja koju su razocarali ljudi, koji ne praktikuju ono sto im je ostavljeno, bilo da je od Hrista, ili od ljudi koji su zeleli da ih nadahnu..

O Elen White ne mogu da sudim, ali Hristos nam je svima primer, i niko danas stvarno ne sledi njegovo ucenje. Cast izuzecima, ima ljudi koji se stvarno trude, ali jednostavno niko od nas nije savrsen, i mislim da niko i ne moze biti kao on, barem ne u ovom zivotu.

Zato i taj ideal koji postavljaju adventisti, i ta prica o "rodovima", da su bolji od drugih, je laz..

Zajednice se ne mogu prosudjivati po rodovima, vec samo pojedinci. Generalizovanje je pogresno, jer Hristos nije ni mislio da prosudjujemo "ZAJEDNICE" po "rodovima", vec - PROROKE.

Vidi sta kaze --->

"Čuvajte se od lažnih PROROKA, koji dolaze k vama u odelu ovčijem, a unutra su vuci grabljivi. Po rodovima njihovim poznaćete ih."

Dakle, Hristos govori o POJEDINCIMA - O PROROCIMA A NE O ZAJEDNICI!

Hristos je mnogo toga loseg rekao i kada su u pitanju "rodovi" fariseja, ali nije zbog toga osudio citavu crkvu kao laznu --->

"Sve dakle što vam kažu držite i tvorite; ali šta oni čine ne činite; jer govore a ne čine"

Zato se ne moze neka zajednica osuditi kao lazna zbog rodova!

Ellen White piše kako je važna stvar postati biblijskim kršćaninom, promijeniti svoj život kako je važno pripremiti se za to, čak da se grijeh drugačije gleda nakon krštenja, skoro da bi se moglo reći da nakon tog krštenja svaki grijeh koji činimo drugima gleda kao rastuživanje Svetog Duha

Mislim da su njene namere bile plemenite, ali nazalost ni u njeno vreme, ni danas adventisti nisu postigli taj ideal.. Cak su postali gori..

Ali opet nisu nam merilo ljudi. Jer kada bi mi gledali i na apostole, oni su se razbezali kada su Hrista uhapsili, i u samoj crkvi posle je bilo bludnika, pise apostol Pavle.

Znaci, ako bismo mi gledali na ljude, brzo bismo odustali. I zato nas pogled mora stalno biti usmeren na Hrista!

Više mi se učinilo kao da pojedinci, ne mogu reći svi vjeruju za sebe da su posebni i da kao takvi njima Bog drugačije sudi, oni su posebniji i kad rade nešto što ne treba njima se drugačije gleda, a postavljaju se kao suci, a ona piše nešto sasvim drugačije i o tome

I ovde su mnogi od njih puni sebe, zato i filozofiraju i umisljaju da su "izabrani", pa otrkivaju neke nove svetlosti.. A ona je pisala protiv toga..

Zapravo je ponekad dobro da ti se neke loše stvari dogode od ljudi jer tada shvatiš da je Isus zaista Bog i da tu nema neke filozofije

Jedina osoba koju treba da sledimo je Hristos, a crkva moze biti i u dzungli, da niko ne zna! (Ali Hristos zna!). Ljudi se opterecuju nebitnim stvarima, filozofijama, raspravama, a djavo ih na to navodi, da ne bi radili na sebi.. Zato se ni ovde ne prica kako pobediti greh, vec da li je moja crkva ili tvoja, da li je ova ili ona zapovest, da li je Papa ili Elen White.. Sta ti vrede i crkve i zapovesti i zakoni ili Pape, ako ih ti ne drzis? Ili samo mislis da ih drzis..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Predanjem i posvecenjem primamo karakter Hristov i Bozji koji nam daje vecni zivot, jer Bog kaze "budite sveti jer sam ja svet"

U drugom smislu ne.

Ne samo predanjem i posvecenjem vec i "preobrazenjem", jer se u ovom zivotu vec preobrazavas u Hristovo oblicje. I primices Hristovu prirodu koju je on imao dok je bio na zemlji. To kaze i biblija, to kaze i Elen White, da postajemo bukvalno deca nebeskog cara! Pavle govori: "Jer u Njemu živi svaka punina Božanstva telesno. I da budete ispunjeni u njemu". Zato je Hristos i molio da "svi budemo jedno, kao su on i Otac jedno"! On je ziveo i umro za nas, da bi nam svoje telo podario - svoju prirodu. S njim umiremo i s njim vaskrsavamo, da bi smo bili kao i on. On je poslednji Adam! Pavle kaze na drugom mestu: "znamo da kad se pokaže, bićemo kao i On, jer cemo ga videti kao sto jeste"!


Evo sta Elen White pise o tome, ti ne znas svoju nauku:

"Stvoritelj svemira vam se obraća kao neki brižni Otac... Vaš nebeski Otac vam predlaže da postanete članovi carske porodice, da po njegovim neizmerno velikim i dragocenim obećanjima dobijete udeo u božanskoj prirodi... Što vaš karakter postaje sličniji karakteru neporočnih, bezgrešnih anđela i karakteru Hrista, vašeg Otkupitelja, to će se bolje videti otisak božanskoga, a sve će bleđa biti sličnost sa svetom." (SKB 12,2)

"Bog vas usvaja u svoju porodicu; postajete članovi Njegovog carskog doma; sinovi i kćeri Cara koji vlada u Nebu nad nebesima. (SKB 12, 3)

"Oni će smatrati velikom čašću da budu nazvani sinovima Božjim, znajući da su potpuno nedostojni da budu povezani sa Hristom, jedinorodnim Sinom Oca. Hristos je uzeo našu prirodu da bi nas mogao udružiti sa sobom. Patio je u telu... da bi mogao dovesti Bogu mnoge sinove i kćeri." (SKB 26,4)

"Sotonina namera bila je da prouzrokuje večnu razdvojenost između Boga i čoveka; ali u Hristu mi smo se mnogo prisnije sjedinili s Bogom nego što bi to bilo da nikada nismo pali. Time što je uzeo našu prirodu, Spasitelj se povezao sa čovečanstvom vezom koja se nikada neće raskinuti. On je povezan s nama kroz svu večnost..."
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.330
Mislim da su njene namere bile plemenite, ali nazalost ni u njeno vreme, ni danas adventisti nisu postigli taj ideal.. Cak su postali gori..

Njene namjere su bile "mesijanske", ona je bila opsjednuta time da bude najpametnija na svijetu. A kako nije imala neke velike pameti sama, dosjetila se da tu 'pamet' pokrade od drugih ljudi, i tako je život potrošila manijakalno prepisujući (plagirajući, kradući) od drugih autora i potpisujući to svojim imenom. Strašnije od ove njezine manijakalne prepisivačine, jedino je njezina sotonska laž da ovo nije pokrala od drugih ljudi, nago da je svaku koju je napisala dobila direktno s nebeskog Prijestolja, direktno od Boga.

I ovde su mnogi od njih puni sebe, zato i filozofiraju i umisljaju da su "izabrani", pa otrkivaju neke nove svetlosti.. A ona je pisala protiv toga..

Ona je pisala protiv toga, ali ne iz svoje dobrote, nego zato da je netko ne bi "na*djebo" u svetosti i svjetlosti. Evo ti ovdje, na primjer, Jovana i Laodikeje, a nije daleko ni Kainos, koji također imaju patološku potrebu biti "najpametniji na svijetu". Tako jedan, tvrdi da je nasljednik Ellen White, računa i zna datum kada će Isus doći (nema veza što svaki mjesec profula, fulala mu je i proročica), a drugi je na takve "svjetlosne razine" dospio, da je u ova vremena, tako tvrdi sam, Bog otkrio baš njemu nešto što nikome drugom nije dato znati. Pa nas ovdje upozorava i obavještava da će muslimani nas kršćane kazniti još drastičnije, ne prestanemo li bogohuliti tvrdeći da je Isus Bog. Samo je pitanje dana kada će se ovaj, slično Laodikeji, "samopomazati" i deklarirati Muhamedovim nasljednikom i posljednjim prorokom u islamu.

Jedina osoba koju treba da sledimo je Hristos, a crkva moze biti i u dzungli, da niko ne zna! (Ali Hristos zna!).

Krist je Glava Crkve. Prema tome, želimo li biti "s Kristom i u Kristu" moramo biti s Kristovom crkvom.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.330
Ne samo predanjem i posvecenjem vec i "preobrazenjem", jer se u ovom zivotu vec preobrazavas u Hristovo oblicje. I primices Hristovu prirodu koju je on imao dok je bio na zemlji. To kaze i biblija, to kaze i Elen White, da postajemo bukvalno deca nebeskog cara! Pavle govori: "Jer u Njemu živi svaka punina Božanstva telesno. I da budete ispunjeni u njemu". Zato je Hristos i molio da "svi budemo jedno, kao su on i Otac jedno"! On je ziveo i umro za nas, da bi nam svoje telo podario - svoju prirodu. S njim umiremo i s njim vaskrsavamo, da bi smo bili kao i on. On je poslednji Adam! Pavle kaze na drugom mestu: "znamo da kad se pokaže, bićemo kao i On, jer cemo ga videti kao sto jeste"!


Evo sta Elen White pise o tome, ti ne znas svoju nauku:

"Stvoritelj svemira vam se obraća kao neki brižni Otac... Vaš nebeski Otac vam predlaže da postanete članovi carske porodice, da po njegovim neizmerno velikim i dragocenim obećanjima dobijete udeo u božanskoj prirodi... Što vaš karakter postaje sličniji karakteru neporočnih, bezgrešnih anđela i karakteru Hrista, vašeg Otkupitelja, to će se bolje videti otisak božanskoga, a sve će bleđa biti sličnost sa svetom." (SKB 12,2)

"Bog vas usvaja u svoju porodicu; postajete članovi Njegovog carskog doma; sinovi i kćeri Cara koji vlada u Nebu nad nebesima. (SKB 12, 3)

"Oni će smatrati velikom čašću da budu nazvani sinovima Božjim, znajući da su potpuno nedostojni da budu povezani sa Hristom, jedinorodnim Sinom Oca. Hristos je uzeo našu prirodu da bi nas mogao udružiti sa sobom. Patio je u telu... da bi mogao dovesti Bogu mnoge sinove i kćeri." (SKB 26,4)

"Sotonina namera bila je da prouzrokuje večnu razdvojenost između Boga i čoveka; ali u Hristu mi smo se mnogo prisnije sjedinili s Bogom nego što bi to bilo da nikada nismo pali. Time što je uzeo našu prirodu, Spasitelj se povezao sa čovečanstvom vezom koja se nikada neće raskinuti. On je povezan s nama kroz svu večnost..."

Ne pokušavaj ih 'privesti pameti' i vratiti ih Bogu, citirajući im Ellen White. Prvo, idući za Ellen White k Bogu stići neće. Drugo, ne čini to da ne bi i sam bio krivac za njihovu propast.
 
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Nisi ni prva ni poslednja koju su razocarali ljudi, koji ne praktikuju ono sto im je ostavljeno, bilo da je od Hrista, ili od ljudi koji su zeleli da ih nadahnu..

O Elen White ne mogu da sudim, ali Hristos nam je svima primer, i niko danas stvarno ne sledi njegovo ucenje. Cast izuzecima, ima ljudi koji se stvarno trude, ali jednostavno niko od nas nije savrsen, i mislim da niko i ne moze biti kao on, barem ne u ovom zivotu.

Zato i taj ideal koji postavljaju adventisti, i ta prica o "rodovima", da su bolji od drugih, je laz..

Zajednice se ne mogu prosudjivati po rodovima, vec samo pojedinci. Generalizovanje je pogresno, jer Hristos nije ni mislio da prosudjujemo "ZAJEDNICE" po "rodovima", vec - PROROKE.

Vidi sta kaze --->

"Čuvajte se od lažnih PROROKA, koji dolaze k vama u odelu ovčijem, a unutra su vuci grabljivi. Po rodovima njihovim poznaćete ih."

Dakle, Hristos govori o POJEDINCIMA - O PROROCIMA A NE O ZAJEDNICI!

Hristos je mnogo toga loseg rekao i kada su u pitanju "rodovi" fariseja, ali nije zbog toga osudio citavu crkvu kao laznu --->

"Sve dakle što vam kažu držite i tvorite; ali šta oni čine ne činite; jer govore a ne čine"

Zato se ne moze neka zajednica osuditi kao lazna zbog rodova!



Mislim da su njene namere bile plemenite, ali nazalost ni u njeno vreme, ni danas adventisti nisu postigli taj ideal.. Cak su postali gori..

Ali opet nisu nam merilo ljudi. Jer kada bi mi gledali i na apostole, oni su se razbezali kada su Hrista uhapsili, i u samoj crkvi posle je bilo bludnika, pise apostol Pavle.

Znaci, ako bismo mi gledali na ljude, brzo bismo odustali. I zato nas pogled mora stalno biti usmeren na Hrista!



I ovde su mnogi od njih puni sebe, zato i filozofiraju i umisljaju da su "izabrani", pa otrkivaju neke nove svetlosti.. A ona je pisala protiv toga..



Jedina osoba koju treba da sledimo je Hristos, a crkva moze biti i u dzungli, da niko ne zna! (Ali Hristos zna!). Ljudi se opterecuju nebitnim stvarima, filozofijama, raspravama, a djavo ih na to navodi, da ne bi radili na sebi.. Zato se ni ovde ne prica kako pobediti greh, vec da li je moja crkva ili tvoja, da li je ova ili ona zapovest, da li je Papa ili Elen White.. Sta ti vrede i crkve i zapovesti i zakoni ili Pape, ako ih ti ne drzis? Ili samo mislis da ih drzis..
Mire imamo poprilično slično razmišljanje, ne znam što da ti kažem sve si rekao kako jest. Vjerujem da zato i nisi mogao promijeniti vjeru (mislim na adventizam kad te zanimao) jer vidiš širu sliku.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Stvarnoslap.

Ellen White je služila živom Bogu.

I svaki iskreni Adventista to čini.

Ja sam za svojih 30 godina u Adventizmu - doživeo bezbroj iskustava sa Bogom.

Čudesno sam isceljen na molitvu, kao i moji bližnji.

Isus mi je u vizji par puta pokazao svoju slavu.
Prvi put prilikom krštenja kada mi se ukazao u pratnji dva reda anđela.

Drugi put kada me je pozvao u službu vesnika i propovednika.

A potom u viziji u sobi, u beloj haljini sa zlatnim pojasom oko struka.
Što je u meni stvorilo nebesku radost.

Osim ovoga, kroz lično predanje i posvećenje - on me je svakotrenutačno vodio, ispunjavao moje srce silom Svetoga Duha, ljubavlju, radošću, mirom, i to još uvek čini.

Gde su tvoja iskustva sa Bogom.
Da li si ih doživeo.

Ispričaj nam, da vidimo da li ima u tebi išta od posvećenja.

Izvoli.
 
Natrag
Top