Katolicizam i njegovi plodovi

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da, sve je to u tvojim lažljivim košmarnim snovima, posle kojih se budiš u znoju.

Nego.

Gde su tvoja iskustva sa Bogom.
Da li si ih doživeo.

Ispričaj nam, da vidimo da li ima u tebi išta od posvećenja.

Izvoli.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ispričaj nam, da vidimo da li ima u tebi išta od posvećenja.

Izvoli.

Dao mi je Bog dar raspoznavanja duhova, raspoznavanjan dobra i zla. Jesi li vidio kako nepogrešivo raspoznajem i raskrinkavat ovu tvoju "subotarsku stoku". Evo još jednom neka što više ljudi vidi i sazna kakva je to "subotarska stoka".

Značajnu potragu za ispisanom papinskom tijarom proveo je 1905. Chas T. Everson, adventistički misionar koji je služio u Italiji. Na zahtjev nekoliko crkvenih vođa, posebno prof. Williama Prescotta, vodećeg adventističkog edukatora, Everson je proveo temeljitu istragu koja ga je providno odvela u samu papinu garderobu, gdje se čuvaju neke tijare.

Unatoč jedinstvenoj prilici da izbliza vidi nekoliko tijara, Everson je bio razočaran što ni na jednoj od njih nije pronašao natpis Vicarius Filii Dei. Napisao je: “No, iako smo bili zadovoljni što smo vidjeli briljantne krune, ipak smo bili razočarani što nismo pronašli predmet naše potrage; jer natpis Vicarius Filii Dei nije bio nigdje upisan na tijari, kao što popratne fotografije vrlo jasno pokazuju.” On zaključuje svoje izvješće, rekavši: “da budemo savršeno točni u našim izjavama, ne možemo reći da trenutno postoji natpis ove prirode na tijari” (Advent Review and Sabbath Herald, 27. srpnja 1905., str. 10).

Jednu od zadivljujućih slika papinske tijare koju je Everson poslao Generalnoj konferenciji modificirao je adventistički umjetnik koji je zlatnoj tijari dodao riječi Vicarius Filii Dei. Southern Publishing Association upotrijebio je ovu "dotjeranu" sliku tijare u revidiranom izdanju knjige Daniel and the Revelation Uriaha Smitha. Kada se suočila s inkriminirajućim dokazima, Generalna konferencija je odmah izdala naredbu da se zaustavi tiskanje svih daljnjih primjeraka knjige, dok se lažne slike ne uklone.
-------------------------------

Ovo zaista samo stoki priliči. Samo "ljudska stoka", "ljudske gnjide", kakav je ovaj subotar sposobni su za ovakvo nešto.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Ja sam za svojih 30 godina u Adventizmu - doživeo bezbroj iskustava sa Bogom.

Isus mi je u viziji par puta pokazao svoju slavu.
Prvi put prilikom krštenja kada mi se ukazao u pratnji dva reda anđela.

Drugi put kada me je pozvao u službu vesnika i propovednika.

A potom u viziji u sobi, u beloj haljini sa zlatnim pojasom oko struka.
Što je u meni stvorilo nebesku radost.

Blago tebi, Laodikeja. Tako velike milosti Bog daje samo svetim ljudima i izabranicima.
Drugi "obični " i grešni ljudi nisu vidjeli Isusa u njegovoj slavi niti anđele u čak - dva reda...
Mi živimo u vjeri u Isusa, Sina Božjega koji nas ljubi i koji je svoj život dao za naše spasenje.
I ne trebamo čeznuti za takvim darovima, nisu pouzdani. Mogu biti plod mašte i vlastitog duha ili čak djelo Zloduha.
Čuvaj se, moli Duha Božjega za dar razlikovanja duhova, poniznost i razboritost.
Ti si pisao na ovom forumu o mnogim objavama koje si navodno dobio, a znaš i sam da se nisu ostvarile i da te ni tvoja braća u adventizmu ne podržavaju u tome.

Pitaš Slapa za njegova iskustva s Bogom.... Što se mene, kao njegove sestre u Kristu tiče, voljela bih da nema ovakve darove kao ti
( jer kao što tebi ne vjerujem, ni njemu ne bih vjerovala!) ali voljela bih da ljubi Istinu, ne samo da ju traži nego da ju i ljubi,
jer Bog je Istina.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ti si pisao na ovom forumu o mnogim objavama koje si navodno dobio, a znaš i sam da se nisu ostvarile i da te ni tvoja braća u adventizmu ne podržavaju u tome.

Isabeleta, nije ni Bog što je nekad bio. Eto vidiš, i Bog laže i Laodikeji krivi datu doturi, a onda jadni Laodikeja ispadne lažov pred ljudima, a zapravo Bog laže.

Da, sjetih se. JEllena Bela tvrdi da je i Millera zapravo Bog prevario. Kaže ona, svojom desnom rukom zaklonio Bog Milleru kalkulator kad je računao datum, i zbog toga Miller nije vidio točnu brojku, točan datum. Ako budeš htjela, citirat ću ti točno njezine riječi. :)
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Značajnu potragu za ispisanom papinskom tijarom proveo je 1905. Chas T. Everson, adventistički misionar koji je služio u Italiji. Na zahtjev nekoliko crkvenih vođa, posebno prof. Williama Prescotta, vodećeg adventističkog edukatora, Everson je proveo temeljitu istragu koja ga je providno odvela u samu papinu garderobu, gdje se čuvaju neke tijare.

Tijare više nema. Papa Pavao VI ju je prodao.


"Tijare su nosili pape Rima i Avignona od Pape Klementa V. (god. 1314.) do pape Pavla VI., koji je okrunjen 1963. Papa Pavao VI. je napustio korištenje tijara nakon Drugog vatikanskog sabora, simbolički je odloživši na oltar u bazilici sv. Petra i poklonivši vrijednost tijare siromašnima i od tog novca izgradio naselje na periferiji Rima za beskućnike. Od tada ni jedan papa nije nosio tijaru, iako na to ima pravo."
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Papa Pavao VI. je napustio korištenje tijara nakon Drugog vatikanskog sabora, simbolički je odloživši na oltar u bazilici sv. Petra i poklonivši vrijednost tijare siromašnima i od tog novca izgradio naselje na periferiji Rima za beskućnike. Od tada ni jedan papa nije nosio tijaru, iako na to ima pravo."

Ko zna koliko je naselja za beskućnike mogla napraviti JElla Bela, da na rakijetinu nije trošila. A trošila, k'o ruska vozila.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Isabeleta

Bog daje darove svakome ko zeli da sluzi Bogu celim srcem, i ko mu se predaje.

Istina, daje ih i odabranima za posebnu sluzbu.

Meni je Bog istina dao duhovne darove.
Ali, svaki duhovni dar povlaci i vise odgovornosti.
A opet svaki takav covek je samo covek kome Bog daje darove i iskustva za sluzbu drugima, a ne za samovelicanje.

Tako da ja sebe ne deklarisem ni kao svetac, ni visi od drugih.
Vec mi je dao sve da bi mi pokazao svoju milost, ljubav, i radi sluzbe na koju me je pozvao kao propovednika i vesnika Bozjeg.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Isabeleta

Bog daje darove svakome ko zeli da sluzi Bogu celim srcem, i ko mu se predaje.
Istina, daje ih i odabranima za posebnu sluzbu.

Meni je Bog istina dao duhovne darove.
Ali, svaki duhovni dar povlaci i vise odgovornosti.
Vec mi je dao sve da bi mi pokazao svoju milost, ljubav, i radi sluzbe na koju me je pozvao kao propovednika i vesnika Bozjeg.


Ako je tako kao što kažeš, onda ti samo mogu reći da budeš spreman na trpljenje i križ.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Već jesam u neku ruku pretrpeo krst.

Sa braćom zajedno pozvanim na delo probuđenja nasilno sam izbacivan iz Adventističke crkve zbog poziva na probuđenje.

Sveštenik Pravoslavne crkve me je uz psovke izbacio iz crkve.

Jednog brata pozvanog na delo probuđenja je neko jurio u pokušaju da ga ubije, a predhodno mu je Gospod objavio da mu se sprema likvidacija zbog dela na koje je pozvan.

Meni je neko pretio preko društvenih mreža da će me savatati ( kako su napisali ), zato što javno širim versku propagandu.

 Krst je neminovan.

Ali, Bog me čuva, Amin slava mu i hvala.
 
Natrag
Top